See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wdrożenie e-usług w Szpitalu Specjalistycznym im. Edmunda Biernackiego w Mielcu
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje wdrożenie e-usług w Szpitalu Specjalistycznym im. Edmunda Biernackiego w Mielcu. Przedmiotowa dostawa finansowana jest w ramach Przedsięwzięcia pn: „Wdrożenie e-usług w Szpitalu Specjalistycznym im. Edmunda Biernackiego w Mielcu” w ramach inwestycji D1.1.2 „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia” Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) - UMOWA NR KPOD.07.03-IP.10-0192/25/KPO/663/2025/551, w tym: Grupa 1: Integracja i rozbudowa systemów informatycznych świadczeniodawcy Grupa 2: Macierz na dane obrazowe Grupa 3: Przełączniki sieciowe Grupa 4: Sprzęt informatyczny Grupa 5: Narzędzia do zbierania podpisów i czytniki e-dowodów Grupa 6: System kopii zapasowych Grupa 7: System operacyjny serwerów Grupa 8: Zapora sieciowa i ochrona poczty Grupa 9: Przedłużenie licencji systemu antywirusowego
Vorherige Bekanntmachung: 153076-2026
Interne Kennung: SzS.ZP.261.10.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Ofertę składa się na Formularzu ofertowym - zgodnie z wzorem stanowiącym Załącznik nr 2-1 - 2-9 do SWZ. Dokumenty, oświadczenia, lub podmiotowe środki dowodowe, przedmiotowe środki dowodowe składane wraz z ofertą: a) oświadczenia o niepodleganiu wykluczeniu, spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w zakresie wskazanym przez Zamawiającego na Formularzu Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (Załącznik nr 5 do SWZ) oraz na Załączniku nr 6 do SWZ tj. Oświadczenie wykonawcy/wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5K Rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 Ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego b) w przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, oświadczenie, o którym mowa w pkt. a) każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia składa oddzielnie jako oświadczenie własne c) przedmiotowe środki dowodowe tj.: -Oświadczenie dotyczące spełnienia wymaganych przez Zamawiającego parametrów (Załącznik nr 3-1 - 3-9 do SWZ), -Oświadczenie o spełnieniu zasady DNSH (Załącznik nr 9 do SWZ) d) oryginał gwarancji lub poręczenia, jeśli wadium wnoszone jest w innej formie niż pieniądz, z uwzględnieniem postanowień Części XI SWZ; e) pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania Wykonawcy, Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (o ile dotyczy) f) pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania Wykonawcy (np. umowa o współdziałaniu). Pełnomocnik może być ustanowiony do reprezentowania Wykonawców w postępowaniu albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy (o ile dotyczy). 5. Oferta powinna być podpisana przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy, zgodnie z formą reprezentacji Wykonawcy określoną w rejestrze lub innym dokumencie, właściwym dla danej formy organizacyjnej Wykonawcy albo przez upełnomocnionego przedstawiciela Wykonawcy. 6. Oferta powinna być sporządzona w języku polskim w formie elektronicznej. 7. Jeżeli oferta zawiera informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu ustawy z dnia 16 kwietnia 1993r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, Wykonawca powinien nie później niż w terminie składania ofert, zastrzec, że nie mogą one być udostępnione oraz wykazać, iż zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa. Informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa powinny zostać złożone w osobnym pliku wraz z jednoczesnym zaznaczeniem polecenia „Załącznik stanowiący tajemnicę przedsiębiorstwa” a następnie wraz z plikami stanowiącymi jawną część zaszyfrowane.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48732000 Datensicherheitssoftwarepaket, 30234500 Arbeitsspeichermedien, 32420000 Netzausrüstung, 30214000 Arbeitsplätze, 30213100 Tragbare Computer, 30213200 Tablettcomputer, 30216110 Scanner für Computeranwendungen, 30233300 Chipkartenleser, 48710000 Softwarepakete für die Datensicherung und -wiederherstellung, 48821000 Netzwerkserver, 30233160 Streamer-Laufwerk, 48214000 Netzbetriebssystemsoftwarepaket, 48200000 Softwarepaket für Vernetzung, Internet und Intranet, 48760000 Virenschutzsoftwarepaket, 80500000 Ausbildung, 79212000 Betriebsprüfung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Grupa 1: Integracja i rozbudowa systemów informatycznych świadczeniodawcy
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia w Grupie 1 jest: -Rozbudowa i integracja systemów szpitalnych - EDM wytworzone w ramach KPO. -Rozbudowa systemu HIS o dodatkowe moduły. -Utrzymanie i serwis Zintegrowanego Systemu Informatycznego. -Modyfikacja systemów informatycznych szpitala, służących indeksacji EDM w systemie P1, w zakresie co najmniej karty informacyjnej z leczenia szpitalnego od 2023 r. -Zapory sieciowe - zapora sieciowa w warstwie aplikacyjnej WAF - wdrożenie, instruktaż, utrzymanie techniczne (1kpl.) -System zarządzania podatnościami - SIEM, wdrożenie, instruktaż, utrzymanie techniczne (1kpl.) -Pakiet trzech usług awaryjnego odtwarzania środowisk HIS, PACS, RIS, LIS, ERP na prekonfigurowanym środowisku IT wraz z instruktażem. -Integracja i wymiana danych z opracowaną przez Centrum e-Zdrowia platformą usług inteligentnych (PUI) w zakresie AI, wspomagających proces podejmowania decyzji diagnostycznoleczniczych przez lekarza. -Zakup narzędzi wykorzystujących algorytmy AI, służących optymalizacji procesów szpitalnych oraz organizacji pracy personelu medycznego lub niemedycznego, niebędących wyrobem medycznym klasy IIa lub wyższym – asystent dokumentacji medycznej. -System zarządzania bezpieczeństwem informacji - modyfikacja systemu -Szkolenia dla kadry kierowniczej oraz personelu medycznego i administracyjnego (1kpl.) -Audyt końcowy w Szpitalu Specjalistycznym w Mielcu, spełniającego wymagania określone w SWZ, z instruktażem w zakresie obsługi oferowanego przedmiotu zamówienia - na koszt i ryzyko Wykonawcy -zainstalowanie, uruchomienie i oddanie do użytkowania przedmiotu zamówienia w stanie pełnej sprawności technicznej i użytkowej. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w Grupie 1 zawiera Załącznik nr 1-1 do SWZ
Interne Kennung: GRUPA 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48732000 Datensicherheitssoftwarepaket, 80500000 Ausbildung, 79212000 Betriebsprüfung
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje możliwość zastosowanie prawa opcji w Grupie 1 w okresie 10 miesięcznego okresu utrzymania i serwisu Zintegrowanego Systemu Informatycznego. Decyzję co do możliwości skorzystania z prawa opcji i jej zakresu Zamawiający uzależnia od uzyskania „oszczędności” w ramach realizacji przedsięwzięcia pn. „Wdrożenie e-usług w Szpitalu Specjalistycznym im. Edmunda Biernackiego w Mielcu” w ramach inwestycji D1.1.2 „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia” Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) - UMOWA NR KPOD.07.03-IP.10-0192/25/KPO/663/2025/551 Przez oszczędności rozumie się wydatkowanie mniejszych środków na realizację przedsięwzięcia od gwarantowanych przez instytucją finansującą wsparcie przedsięwzięcia tj. koszt realizacji przedsięwzięcie będzie mniejszy niż przewidziany. Zastosowanie przez Zamawiającego prawa opcji będzie polegać na wydłużeniu okresu utrzymania i serwisu Zintegrowanego Systemu Informatycznego o dalsze okresy miesięczne nie więcej niż o 10 kolejnych miesięcy. Wszystkie wymagania zawarte w umowie i SWZ dotyczą także realizacji umowy w ramach prawa opcji. Zamawiający może wykonać prawo opcji wielokrotnie i w dowolnym dniu przed upływem trwającego okresu utrzymania i serwisu Zintegrowanego Systemu Informatycznego. Zamawiający złoży Wykonawcy oświadczenie o zastosowaniu prawa opcji. Niezłożenie oświadczenia we wskazanym w zdaniu pierwszym terminie będzie oznaczało, że Zamawiający rezygnuje z zastosowania prawa opcji. W przypadku zastosowania przez Zamawiającego prawa opcji oświadczenie, o którym mowa powyżej będzie stanowiło integralną część Umowy.
Los: LOT-0002
Titel: Grupa 2: Macierz na dane obrazowe
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia w Grupie 2 jest: -zakup sprzętu ICT-informatyzacja i cyfryzacja szpitala: macierz (1 szt.) do Szpitala Specjalistycznego w Mielcu, spełniającego wymagania określone w SWZ, z instruktażem w zakresie obsługi oferowanego sprzętu - na koszt i ryzyko Wykonawcy -zamontowanie, uruchomienie i oddanie do użytkowania sprzętu w stanie pełnej sprawności technicznej i użytkowej. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w Grupie 2 zawiera Załącznik nr 1-2 do SWZ.
Interne Kennung: GRUPA 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30234500 Arbeitsspeichermedien
Los: LOT-0003
Titel: Grupa 3: Przełączniki sieciowe
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia w Grupie 3 jest: -zakup sprzętu ICT - informatyzacja i cyfryzacja szpitala: przełączniki sieciowe - szkielet (3 szt.), do szaf dystrybucyjnych (30 szt.) do Szpitala Specjalistycznego w Mielcu, spełniającego wymagania określone w SWZ, z instruktażem w zakresie obsługi oferowanego sprzętu - na koszt i ryzyko Wykonawcy -zamontowanie, uruchomienie i oddanie do użytkowania sprzętu w stanie pełnej sprawności technicznej i użytkowej. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w Grupie 3 zawiera Załącznik nr 1-3 do SWZ
Interne Kennung: GRUPA 3
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32420000 Netzausrüstung
Los: LOT-0004
Titel: Grupa 4: Sprzęt informatyczny
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia w Grupie 4 jest: -zakup sprzętu ICT - informatyzacja i cyfryzacja szpitala: stacje robocze - 340 zestawów komputerowych, 10 laptopów urządzenia mobilne/tablety (20 szt.) skanery kodów kreskowych (38 szt.) pakiety oprogramowania biurowego (30 szt.) -zakupu sprzętu służącego digitalizacji dokumentacji papierowej obejmującej co najmniej kartę informacyjną z leczenia szpitalnego od 2023 r.: skanery dokumentów (20 szt.) do Szpitala Specjalistycznego w Mielcu, spełniającego wymagania określone w SWZ, z instruktażem w zakresie obsługi oferowanego sprzętu - na koszt i ryzyko Wykonawcy -zamontowanie, uruchomienie i oddanie do użytkowania sprzętu w stanie pełnej sprawności technicznej i użytkowej. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w Grupie 4 zawiera Załącznik nr 1-4 do SWZ.
Interne Kennung: GRUPA 4
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30214000 Arbeitsplätze, 30213100 Tragbare Computer, 30213200 Tablettcomputer, 30216110 Scanner für Computeranwendungen
Los: LOT-0005
Titel: Grupa 5: Narzędzia do zbierania podpisów i czytniki e-dowodów
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia w Grupie 5 jest: -zakup sprzętu ICT - informatyzacja i cyfryzacja szpitala: narzędzia do zbierania podpisów i czytniki e-dowodów (1 kpl.) do Szpitala Specjalistycznego w Mielcu, spełniającego wymagania określone w SWZ, z instruktażem w zakresie obsługi oferowanego sprzętu - na koszt i ryzyko Wykonawcy -zamontowanie, uruchomienie i oddanie do użytkowania sprzętu w stanie pełnej sprawności technicznej i użytkowej. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w Grupie 5 zawiera Załącznik nr 1-5 do SWZ.
Interne Kennung: GRUPA 5
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30233300 Chipkartenleser
Los: LOT-0006
Titel: Grupa 6: System kopii zapasowych
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia w Grupie 6 jest: -odnowienie licencji użytkowanej aplikacji, zakup serwera backup, biblioteki taśmowej LTO9 i kompletu taśm - wdrożenie i instruktaż dla Szpitala Specjalistycznego w Mielcu, spełniającego wymagania określone w SWZ, z instruktażem w zakresie obsługi oferowanego sprzętu - na koszt i ryzyko Wykonawcy -zamontowanie, uruchomienie i oddanie do użytkowania sprzętu w stanie pełnej sprawności technicznej i użytkowej. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w Grupie 6 zawiera Załącznik nr 1-6 do SWZ.
Interne Kennung: GRUPA 6
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48710000 Softwarepakete für die Datensicherung und -wiederherstellung, 48821000 Netzwerkserver, 30233160 Streamer-Laufwerk
Los: LOT-0007
Titel: Grupa 7: System operacyjny serwerów
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia w Grupie 7 jest: -Zakup sprzętu ICT - informatyzacja i cyfryzacja szpitala: licencje systemu operacyjnego (1 kpl.) do Szpitala Specjalistycznego w Mielcu, spełniającego wymagania określone w SWZ, z instruktażem w zakresie obsługi oferowanego przedmiotu zamówienia - na koszt i ryzyko Wykonawcy -zainstalowanie, uruchomienie i oddanie do użytkowania przedmiotu zamówienia w stanie pełnej sprawności technicznej i użytkowej. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w Grupie 7 zawiera Załącznik nr 1-7 do SWZ.
Interne Kennung: GRUPA 7
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48214000 Netzbetriebssystemsoftwarepaket
Los: LOT-0008
Titel: Grupa 8: Zapora sieciowa i ochrona poczty
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia w Grupie 8 jest: -Zapory sieciowe - przedłużenie licencji i wsparcia technicznego użytkowanego UTM (1 kpl.) -Ochrona poczty e-mail - usługa ochrony skrzynek pocztowych (1kpl.) w Szpitalu Specjalistycznym w Mielcu, spełniającego wymagania określone w SWZ, z instruktażem w zakresie obsługi oferowanego przedmiotu zamówienia - na koszt i ryzyko Wykonawcy -zainstalowanie, uruchomienie i oddanie do użytkowania przedmiotu zamówienia w stanie pełnej sprawności technicznej i użytkowej. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w Grupie 8 zawiera Załącznik nr 1-8 do SWZ.
Interne Kennung: GRUPA 8
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48200000 Softwarepaket für Vernetzung, Internet und Intranet
Los: LOT-0009
Titel: Grupa 9: Przedłużenie licencji systemu antywirusowego
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia w Grupie 9 jest: -Ochrona stacji roboczych oraz serwerów (rozwiązania klasy EDR) - Przedłużenie licencji programu antywirusowego do 06.2029 i zwiększenie licencji do 350 szt. w Szpitalu Specjalistycznym w Mielcu, spełniającego wymagania określone w SWZ, z instruktażem w zakresie obsługi oferowanego przedmiotu zamówienia - na koszt i ryzyko Wykonawcy -zainstalowanie, uruchomienie i oddanie do użytkowania przedmiotu zamówienia w stanie pełnej sprawności technicznej i użytkowej. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w Grupie 9 zawiera Załącznik nr 1-9 do SWZ.
Interne Kennung: GRUPA 9
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48760000 Virenschutzsoftwarepaket