2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa sześciu autobusów elektrycznych
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa 6 szt. autobusów elektrycznych o długości do 10,0 m, fabrycznie nowych, identycznych, wyprodukowanych przez jednego producenta nie wcześniej niż 6 miesięcy przed datą realizacji dostawy, z przebiegiem nie większym niż 500 km. Zamawiający dopuszcza przebieg większy niż 500 km, jeżeli autobus będzie transportowany na kołach, jednakże nie więcej niż 500 km zwiększone o odległość od fabryki Wykonawcy do Zamawiającego – liczone wg aplikacji Google Maps. 2. Autobusy muszą spełniać warunki określone w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/2144 (GSR2 – General Safety Regulation 2). 3. Wszystkie dostarczone autobusy muszą posiadać niezbędne dokumenty zezwalające na ich rejestrację i eksploatację zgodnie z przeznaczeniem na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. 4. Autobusy nie mogą być produktem prototypowym. 5. Przedmiot zamówienia wykonany zostanie przez Wykonawcę zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia, stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ. 6. Zamawiający wymaga udzielenia gwarancji na wykonany przedmiot zamówienia według następujących okresów: a) minimum 3 lata gwarancji całopojazdowej na autobusy, bez limitu kilometrów, b) 8 lat gwarancji na zewnętrzne powłoki lakiernicze autobusów, c) 10 lat gwarancji na szkielet nadwozia oraz na perforację korozyjną blach poszycia zewnętrznego autobusów, d) minimum 6 lat na magazyny energii (baterie). 7. Wynagrodzenie będzie płatne po zrealizowaniu całego przedmiotu umowy. 8. Szczegółowe warunki realizacji zamówienia zawarte są w projekcie umowy. 9. Przedmiot zamówienia wykonany zostanie przez Wykonawcę zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia, stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ. 10. Szczegółowe warunki realizacji zamówienia określone zostały w projekcie umowy stanowiącej załącznik nr 11 do SWZ.
Interne Kennung: ZPIF.271.1.7.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144910 Elektrobusse
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34121100 Busse für den öffentlichen Verkehr
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1.Warunki dotyczące określonej sytuacji finansowej lub ekonomicznej zgodnie z art. 115 ustawy Pzp: Zamawiający uzna warunek udziału w postępowaniu za spełniony jeśli Wykonawca wykaże, iż posiada środki finansowe lub zdolność kredytową na kwotę nie niższą niż 10.000.000,00 złotych (słownie: dziesięć milionów złotych). UWAGA: W przypadku złożenia przez wykonawców dokumentów zawierających dane w innych walutach niż PLN, zamawiający do przeliczenia tych wartości przyjmie średni kurs wymiany stosowany przez Narodowy Bank Polski w dniu opublikowania ogłoszenia o niniejszym zamówieniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej. 2.Warunki dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej - Zgodnie z art.116 ustawy Pzp.: Zamawiający uzna warunek udziału w postępowaniu za spełniony jeśli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonali należycie dostawę co najmniej dwóch fabrycznie nowych autobusów o napędzie elektrycznym o długości do 10,0 m, przy czym dopuszcza się spełnienie ww. warunku w ramach jednego lub dwóch zamówień. UWAGA: Warunek udziału w postępowaniu musi być spełniony przez jeden podmiot to znaczy, że Zamawiający nie dopuszcza tzw. „sumowania doświadczenia”.