2. Verfahren
Verfahren
Titel: Offentligt udbud af rammeaftale til indkøb af Automatisk Indbrudsalarmanlæg (AIA), Adgangskontrolanlæg (ADK) og TV-Overvågningsanlæg (TVO) til Vejle Kommune
Beschreibung: Udbuddet vedrører en rammeaftale til løbende bestilling af levering, installering og servicering af automatisk indbrudsalarmanlæg (AIA), adgangskontrolanlæg (ADK) og TV-overvågningsanlæg (TVO) til ordregiver. Herunder omfattes nye anlæg samt kompatible dele/komponenter til installation, service, reparation og vedligeholdelse. Desuden omfatter udbuddet, i de tilfælde ordregiver finder behov herfor, udskiftninger, reparationer og vedligeholdelse af eksisterende anlæg samt servicering heraf. Ordregiver er udelukkende forpligtet til at anvende nærværende rammeaftale ved levering, installering og service af nye anlæg. Ordregiver forbeholder sig dog retten til også at anvende rammeaftalen på eksisterende anlæg. For nærmere beskrivelse af de omfattede varer og ydelser, herunder de krav de enkelte dele skal opfylde, henvises til Bilag 1 – Kravspecifikation og ydelsesbeskrivelse samt Bilag 2 – Tilbudsliste.
Interne Kennung: Offentligt udbud af rammeaftale til indkøb af Automatisk Indbrudsalarmanlæg (AIA), Adgangskontrolanlæg (ADK) og TV-Overvågningsanlæg (TVO) til Vejle Kommune
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50711000 Reparatur und Wartung von elektrischen Einrichtungen in Gebäuden
Zusätzliche Einstufung (cpv): 31625300 Einbruchmeldeanlagen, 32323500 Video-Überwachungssystem, 32333200 Camcorder, 35000000 Ausrüstung für Sicherheitszwecke, Brandbekämpfung, Polizei und Verteidigung, 35100000 Not- und Sicherheitsausrüstungen, 35120000 Überwachungs- und Sicherheitssysteme und -einrichtungen, 42961100 Zugangskontrollsystem, 50000000 Reparatur- und Wartungsdienste, 50700000 Reparatur und Wartung von Einrichtungen in Gebäuden, 50710000 Reparatur und Wartung von elektrischen und mechanischen Einrichtungen in Gebäuden, 79711000 Überwachung von Alarmanlagen
5. Los
Los: LOT-0000