2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup i dostawa oleju opałowego lekkiego
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa oleju opałowego lekkiego do Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w m. st. Warszawie sp. z o. o., w planowanej ilości maksymalnej, 2 280 000 litrów, o parametrach spełniających wymagania normy PN-C-96024:2020-12 dla gatunku L-1 lub normy równoważnej, zgodnie z wymaganiami określonymi w SWZ.
Interne Kennung: RZP.27.08.2026.BW
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09135100 Heizöl
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa oleju opałowego lekkiego do Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w m. st. Warszawie sp. z o. o., w planowanej ilości maksymalnej, 2 280 000 litrów, o parametrach spełniających wymagania normy PN-C-96024:2020-12 dla gatunku L-1 lub normy równoważnej, zgodnie z wymaganiami określonymi w SWZ. Opis Przedmiotu Zamówienia zawiera przede wszystkim: szczegółowy opis przedmiotu zamówienia; wykaz parametrów jakościowych jakie musi spełniać olej opałowy; wartość minimalnej i maksymalnej ilości planowanych dostaw; warunki cenowe i informacje o sposobie rozliczenia dostaw; warunki dotyczące kontroli dostaw oraz zapisy dotyczące: terminu trwania umowy, a także miejsc dostaw i terminów realizacji zamówień częściowych. Zamawiający przewidział możliwość wykorzystania instytucji prawa opcji, szczegóły dotyczące wykorzystania niniejszej instytucji, w okresie obowiązywania umowy zawarte są w Opisie przedmiotu zamówienia. Zbiorniki zamontowane są naziemnie, w związku z czym do rozładunku oleju opałowego lekkiego będzie potrzebna pompa, którą Wykonawca ma obowiązek zapewnić. Dotychczasowe wielkości dostaw: MIN 500 litrów, MAX 24 000 litrów, średnio 6 000 litrów. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Części II SWZ - Opisie przedmiotu zamówienia.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Maksymalna planowana ilość oleju opałowego lekkiego w okresie realizacji zamówienia wynosi 2 280 000 litrów. Zamawiający, deklaruje realizację zamówienia w minimalnym zakresie w ilości 760 000 litrów i zastrzega sobie prawo do realizacji pozostałego zakresu zamówienia, tj. do jego maksymalnej wielkości określonej powyżej na zasadach prawa opcji. Zamawiający wyjaśnia, że w ramach prawa opcji może skorzystać z zakupu oleju opałowego w dowolnie wybranej ilości z zakresu 760 001 litrów – 2 280 000 litrów. Zamawiający przewiduje skorzystanie z prawa opcji w sytuacji, w której ilość oleju opałowego lekkiego w okresie wskazanym w pkt. 10 Części II SWZ - Opisie przedmiotu zamówienia; osiągnie minimalną ilość określoną w pkt. 7 Części II SWZ - Opisie przedmiotu zamówienia oraz wystąpienia co najmniej jednej z sytuacji wskazanych poniżej. Zamawiający przewiduje wykorzystanie instytucji prawa opcji w okresie obowiązywania umowy w następujących sytuacjach (w razie wystąpienia co najmniej jednej lub kilku z sytuacji wskazanych poniżej): gdy zmieni się wykorzystanie obiektów Zamawiającego skutkujące wzrostem zapotrzebowania na ciepło bądź ciepłą wodę użytkową; gdy wystąpi konieczność dokonania większej ilości rozpalania kotłów do spalania odpadów komunalnych w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów „Warszawskiej Wytwórni Energii” niż wynika to z planowanej rocznej liczby rozruchów urządzeń; gdy wystąpią niemożliwe do przewidzenia odstawienia urządzeń w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów „Warszawskiej Wytwórni Energii” wynikające z konieczności przeprowadzenia prac związanych z rozbudową albo remontem Zakładu; gdy wystąpi mroźniejsza zima niż przeciętna w ostatnich kilku latach wymuszająca zużycie większych ilości paliwa na cele grzewcze. 2. Decyzja o dostawach objętych prawem opcji uzależniona będzie od decyzji Zamawiającego, podczas gdy na Wykonawcę nałożony w ten sposób zostaje obowiązek realizacji dostaw do ustalonego w ramach prawa opcji poziomu maksymalnego określonego w pkt 1 powyżej, na warunkach zawartej umowy, bez konieczności negocjacji między stronami. Realizacja prawa opcji polegać będzie na realizacji zamówień częściowych na warunkach zaproponowanych przez Wykonawcę w ofercie (tj. w oparciu o cenę hurtową netto sprzedaży producenta /cenę z oficjalnej strony internetowej producenta) obowiązującą w dniu dostawy z uwzględnieniem rabatu wskazanego w Formularzu cenowym albo w razie przystąpienia przez Wykonawcę do aukcji elektronicznej – rabatu wyliczonego przez Zamawiającego wg zasady opisanej w Części I SWZ. 3. Skorzystanie z prawa opcji nie wymaga odrębnego powiadomienia Wykonawcy.