356992-2025 - Ergebnis
Niederlande – Ausrüstung für Sicherheitszwecke, Brandbekämpfung, Polizei und Verteidigung – 6 SVM container-trailer combinaties
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel6 SVM container-trailer combinaties
Beschreibung1. Algemeen De Gezamenlijke Brandweer (GB en aanbestedende dienst) is een samenwerkingsverband tussen ongeveer zestig bedrijven in het haven- en industriegebied van Rotterdam en de Gemeente Rotterdam. De organisatie verzorgt in dit gebied de incident- en brandbestrijding en hulpverlening en heeft daarbij de verplichting tot het in stand houden van een bedrijfsbrandweer (gelet op artikel 3, lid 1 en artikel 31 van de Wet veiligheidsregio's) overgenomen van de bedrijven die aangeslote. Dit noemen we de zogenaamde "ledenbedrijven". Zowel de bedrijven als de Gemeente Rotterdam financieren de totale preparatieve en repressieve brandweerzorg die de Gezamenlijke Brandweer levert. Collectieve Brandbestrijdingspool (CBP) De GB heeft een dubbele taakstelling. De GB verzorgt de bedrijfsbrandweertaak van de bedrijven die hiervoor zijn aangewezen vanuit artikel 31 Wet Veiligheidsregio's. Bovendien verzorgt de GB de publieke brandweerzorg in haar verzorgingsgebied. Hiermee is de GB een publiek/private organisatie die gespecialiseerd is in het bestrijden van industriële incidenten en beperkt daarmee de materiële en financiële schade voor de aaneengesloten bedrijven met oog voor de veiligheid van mens en milieu. De GB heeft, rekening houdend met de bedrijfsbrandweertaak, een CBP blussysteem voor de tankput- en tankbrand bestrijding. Dit mobiele systeem, vormgegeven binnen de Collectieve Brandbestrijdingspool (CBP), wordt door de bedrijven gebruikt om compliance te zijn en het scenario tankput- en tankbrand af te dekken. De hardware van het CBP-systeem bestaat uit de volgende onderdelen: - 2 dompelpomp units; - 2 foamboosters; - 4 UGV (Unmanned Ground Verhilce); - 2 tankbrand monitoren; - 6 SVM container trailer combinatie; - 4 slangenbakken; - 1 magazijn unit. Op 15-07-2021 heeft Nederland samen met Duitsland, Denemarken, Zweden en Noorwegen de start ingezet voor een Europees PFAS verbod om zo het gebruik van PFAS aan banden te leggen en ons milieu en onze gezondheid te beschermen. Het uitgangspunt is om alle schadelijke PFAS stoffen, zo’n 6000 in totaal, verboden gaan worden Hierom is de GB in 2020 gestart met een schuimtransitie en hoopt deze af te ronden in 2027. Een van de projecten van de schuimtransitie is de opslag en transport van het PFAS vrije schuimconcentraat voor het CBP. 2. Huidige situatie In de huidige situatie zijn er voor het CBP 6 SVM container-trailer combinaties aanwezig met PFAS houdend schuimconcentraat. In het beginsel is gedacht, voor 4-7-2025 het PFAS houdend concentraat uit de containers te halen, te reinigen en dan te voorzien van een PFAS vrij schuimconcentraat. (4-7-2025 na deze datum mag er volgens de wettelijke regelgeving geen PFAS houdende concentraten als blusvoorraad opgeslagen zijn) Gebleken is dat de kosten voor het opknappen van de 20 jaar oude 6 SVM container-trailer combinaties aanzienlijk zijn. De opknapkosten zouden ongeveer 30k bedragen. Daarnaast zijn ook de kosten voor het reinigen van de containers, appendages en het leidingwerk aanzienlijk. Ook kan niet gegarandeerd worden dat de containers na het reinigen 100% PFAS vrij zijn. Hierdoor is besloten de containers alsnog te vervangen. 3. Toekomstige situatie De 6 huidige SVM container-trailer combinaties gevuld met PFAS houdend concentraat moeten voor 4-7-2025 vervangen zijn. Daarnaast moeten de toekomstige containers aansluiten op de foamboosters van het huidige CBP blussysteem en moeten voldoen aan de volgende specificaties: - trailers moeten geschikt zijn voor het vervoeren van een container met 30 m³ PFAS vrij schuimconcentraat inclusief appendages en leidingwerk; - inhoud van 1 container 30 m³; - het PFAS vrije concentraat moet verpompt kunnen worden (geen voordruk) met minimaal 1200 liter per minuut over een lengte van maximaal 200 meter door een 4” (100 mm) platte slang bij een maximale persdruk van 16 bar. De minimale druk aan het uiteinde van de 200 meter slang dient minimaal 1 bar te zijn; - de containers zijn van roestvaststaal en dienen geïsoleerd te zijn; - de containers zijn door middel van twist-locks te bevestigen op een trailer. Door de onvoorziene korte tijd voor het leveren van 6 SVM container-trailer combinaties is het onvermijdelijk de opdracht 1 op 1 te gunnen aan Flax Field Trading B.V. Gebleken is dat deze partij als enige de opdracht voor het vervangen van de huidige complete trailer-container combinaties en inzetbaar van het CBP blussysteem voor 6-7-2025 kan realiseren. Na oplevering van de 6 SVM container-trailer combinaties zal de opdrachtnemer de containers 1 voor 1 optisch en indien nodig functioneel op niveau brengen zoals de Gezamenlijke Brandweer verlangd. Daarbij verzorgt de opdrachtnemer een reserve SVM trailer-container combinatie zodat er altijd 6 SVM container-trailer combinaties beschikbaar zijn voor calamiteiten tijdens de werkzaamheden aan 1 container-trailer combinatie. De totaal geraamde kosten bedragen circa € 900.000,- Door de verzorging voor het vervangen van de 6 SVM container-trailer combinaties, zoals hierboven beschreven, acht de GB het onhaalbaar deze prestatie door een andere ondernemer te laten leveren (artikel 2.32 1b.2°. c. AW van toepassing). 4. Conclusie In het kader van doelmatigheid en het ontbreken wegens mededinging om technische redenen acht de GB dat onderhavige aankondiging van vrijwillige transparantie om de opdracht één op één te gunnen aan Flax Field Trading B.V. gerechtvaardigd is.
Interne KennungT149748
VerfahrensartVerhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 35000000 Ausrüstung für Sicherheitszwecke, Brandbekämpfung, Polizei und Verteidigung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 35110000 Ausrüstung für Brandbekämpfung, Rettung und Sicherheit
5. Los
LosLOT-0000
Optionen
Beschreibung der OptionenAfvoer huidge svm containers met inhoud.