357268-2026 - Wettbewerb
Polen – Bauarbeiten für Brücken, Tunnel, Schächte und Unterführungen – RDW w Chełmie. Remont mostu w ciągu drogi wojewódzkiej Nr 841 Cyców – Wierzbica – Staw w m. Stawek w km 6+975
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelRDW w Chełmie. Remont mostu w ciągu drogi wojewódzkiej Nr 841 Cyców – Wierzbica – Staw w m. Stawek w km 6+975
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie remontu mostu w ciągu drogi wojewódzkiej 841 Chełm – Cyców w m. Stawek w km 6+975. 2. Zakres robót mostowych obejmuje m.in.: 1) Roboty rozbiórkowe i przygotowawcze - rozbiórka w zakresie: - bitumicznej nawierzchni z betonu asfaltowego jezdni na moście i dojazdach - warstwy podbudowy na dojazdach do mostu - gruntu wbudowanego w korpus nasypu drogowego w strefach przyczółkowych - warstwy betonu ochronnego na izolacji tzw. szlichty wyrównawczej - warstwy izolacji płyty pomostu - betonu w elementach konstrukcyjnych mostu - balustrad zamontowanych na długości mostu i skrzydełek 2) Remont ustroju nośnego 2.1) Nadbeton płyty i dźwigary żelbetowe: - wzmocnienie istniejącej płyty pomostu 2.2).Zabezpieczenie powierzchni płaskowników stalowych 2.3) Izolacja płyty pomost 2.4) Zabezpieczenie powierzchni betonowych 2.5) Krawężniki 2.6) Kapy chodnikowe 3) Remont podpór 3.1) Korpusy podpór 3.2) Skrzydełka żelbetowe 3.3) Blok oporowy z płytą przejściową 4) Roboty wykończeniowe i wyposażenie mostu - drenaż odprowadzający wodę z poziomu izolacji - nawierzchnia na moście i dojazdach - przekrycie dylatacyjne - umocnienie stożków zasypowych - zabezpieczenie powierzchni betonowych - roboty hydrotechniczne. 3. Zakres robót na kładce dla pieszych obejmuje m.in.: - czyszczenie strumieniowo-ścierne powierzchni konstrukcji betonowych - naprawa powierzchni zaprawami typu PCC - wykonanie zabezpieczenia antykorozyjnego powierzchni betonowych – warstwa gruntująca i zamykająca. 4. Wszystkie materiały zastosowane do wykonania remontu mostu muszą posiadać atesty i być dopuszczone do stosowania. Wszystkie warstwy konstrukcyjne nawierzchni należy wykonać zgodnie z obowiązującymi normami. W miejscach zbliżeń z uzbrojeniem podziemnym roboty należy wykonać ręcznie. Wszystkie prowadzone roboty należy oznakować i zabezpieczyć w myśl obowiązujących przepisów i wykonywać je zgodnie z normami technicznymi. 5. Szczegółowy zakres robót ujęty jest w dokumentacji projektowej, STWIORB oraz Przedmiarze robót stanowiącym część pomocniczą określenia ilości robót. Przedmiar robót ma charakter pomocniczy. Wykonawca przed złożeniem oferty zobowiązany jest do dokładnego sprawdzenia ilości robót z dokumentacją projektową. Z uwagi na to, że umowa na roboty jest umową ryczałtową w przypadku wystąpienia w trakcie prowadzenia robót większej ilości robót w jakiejkolwiek pozycji nie będzie to mogło być uznane za roboty dodatkowe z żądaniem dodatkowego wynagrodzenia. Ewentualny brak w przedmiarze robót lub kosztorysie ofertowym pewnych robót koniecznych do wykonania na podstawie dokumentacji projektowej nie zwalnia Wykonawcy od obowiązku ich wykonania na podstawie projektu w cenie umownej. 6. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia bezpiecznych warunków ruchu drogowego, kołowego i pieszego w rejonie prowadzonych robót objętych umową na podstawie projektu czasowej organizacji ruchu, zatwierdzonego przez organ zarządzający ruchem na drogach wojewódzkich i stosowania go w trakcie realizacji robót. Projekt czasowej organizacji ruchu został dołączony do niniejszej dokumentacji przetargowej. 7. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych. 8. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, informuję, że: - administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dyrektor ZDW w Lublinie, ul. Bohdana Dobrzańskiego 3, 20-262 Lublin. - z inspektorem danych osobowych Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie można skontaktować się za pomocą e-maila: iod@zdw.lublin.pl Szczegółowe informacje dotyczące RODO znajdują się w dokumentach zamówienia. 9. Zamawiający przewiduje wymagania wskazane w art. 95 ust. 1 w zakresie zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności, o których mowa w pkt. XXVI.1. SWZ. 10. Zamawiający, zgodnie z art. 139 ust. 1 ustawy Pzp najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu. 11. Termin wykonania zamówienia - 5 m-cy od dnia podpisania umowy. 12. Termin związania ofertą - 05.09.2026 r. 12. Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania na podstawie art. 257 Pzp, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, nie zostały mu przyznane.
Interne KennungR2.ST.371.15.2026.jś
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensZastosowano procedurę przyśpieszoną w związku z opublikowanym Wstępnym ogłoszeniem informacyjnym 96813-2026 z dnia 11.02.2026 r.
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45221000 Bauarbeiten für Brücken, Tunnel, Schächte und Unterführungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45100000 Baureifmachung, 45111000 Abbrucharbeiten, Baureifmachung und Abräumung, 45111100 Abbrucharbeiten, 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45400000 Baufertigstellung, 45233150 Verkehrsberuhigungsarbeiten
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest wykonanie remontu mostu w ciągu drogi wojewódzkiej 841 Chełm – Cyców w m. Stawek w km 6+975. Most w m. Stawek – to most żelbetowy, jednoprzęsłowy belkowy składający się z belki swobodnie podpartej bez wsporników o rozpiętości teoretycznej L1=7,34m. Długość mostu wynosi 16,90 m, szerokość całkowita wynosi 7,98 m, w tym jezdnia 5,94m i obustronne opaski bezpieczeństwa o szerokości 1,02 m. Wszystkie elementy konstrukcyjne wymagają naprawy lub zabezpieczenia przed dalszymi uszkodzeniami. Nastąpiła utrata odporności korozyjnej konstrukcji mostu, z uwagi na brak niektórych elementów wyposażenia (urządzenie dylatacyjne, odwodniające). 1. Zakres robót mostowych obejmuje m.in.: 1) Roboty rozbiórkowe i przygotowawcze - rozbiórka w zakresie: - bitumicznej nawierzchni z betonu asfaltowego jezdni na moście i dojazdach - warstwy podbudowy na dojazdach do mostu - gruntu wbudowanego w korpus nasypu drogowego w strefach przyczółkowych - warstwy betonu ochronnego na izolacji tzw. szlichty wyrównawczej - warstwy izolacji płyty pomostu - betonu w elementach konstrukcyjnych mostu - balustrad zamontowanych na długości mostu i skrzydełek 2) Remont ustroju nośnego 2.1) Nadbeton płyty i dźwigary żelbetowe: - wzmocnienie istniejącej płyty pomostu 2.2).Zabezpieczenie powierzchni płaskowników stalowych 2.3) Izolacja płyty pomost 2.4) Zabezpieczenie powierzchni betonowych 2.5) Krawężniki 2.6) Kapy chodnikowe 3) Remont podpór 3.1) Korpusy podpór 3.2) Skrzydełka żelbetowe 3.3) Blok oporowy z płytą przejściową 4) Roboty wykończeniowe i wyposażenie mostu - drenaż odprowadzający wodę z poziomu izolacji - nawierzchnia na moście i dojazdach - przekrycie dylatacyjne - umocnienie stożków zasypowych - zabezpieczenie powierzchni betonowych - roboty hydrotechniczne. 2. Zakres robót na kładce dla pieszych obejmuje m.in.: - czyszczenie strumieniowo-ścierne powierzchni konstrukcji betonowych - naprawa powierzchni zaprawami typu PCC - wykonanie zabezpieczenia antykorozyjnego powierzchni betonowych – warstwa gruntująca i zamykająca. Dla obiektu przewiduje się umieszczenie znaków wysokościowych w następujących miejscach: - po 4 szt. (razem 8 szt.) – na każdej podporze skrajnej po obydwu stronach, - po 1 szt. (razem 6 szt.) – na ustroju nośnym po obu stronach przęseł nad każdą podporą i w środku rozpiętości. Dodatkowo w rejonie obiektu należy wykonać jeden stały znak wysokościowy dowiązany do niwelacji państwowej. Pozostałe znaki wysokościowe należy powiązać ze znakiem stałym. Zakłada się, że remont mostu będzie realizowany w 2 fazach roboczych przy prowadzeniu ruchu wahadłowego jedną jezdnią. Na czas przebudowy mostu miejsce robot zostanie oznakowane wg odrębnego projektu tymczasowej organizacji ruchu, opracowanego przez Wykonawcę. Przyjęta kolejność fazowania (zamykania jezdni) na czas remontu mostu: Faza 1: ruch prawą stroną jezdni szerokości min 3,0 m Faza 2: ruch lewą częścią mostu Warstwa ścieralna nawierzchni na całym odcinku wykonana zostanie po II fazie robot w celu uzyskania jednolitego efektu.