2. Verfahren
Verfahren
Titel: Product Owner – świadczenie usługi koordynacji prac między specjalistami, ekspertami i analitykami a zespołem developerskim CIE (Centrum informatyczne Edukacji)
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi polegającej na wykonywaniu na rzecz OKE w Krakowie zadań Product Owner’a w tym w szczególności koordynacji prac między specjalistami OKE w Krakowie, ekspertami komisji egzaminacyjnych i analitykami a zespołem developerskim CIE w podziale na dwie części. 1) I część: Świadczenie usługi polegającej na wykonywaniu na rzecz OKE w Krakowie zadań Product Owner’a w tym w szczególności koordynacji prac między specjalistami OKE w Krakowie, ekspertami komisji egzaminacyjnych i analitykami a zespołem developerskim CIE w projekcie FERS.01.04-IP.05-0006/23 pn. Opracowanie rozwiązań informatycznych wspierających cyfryzację organizacji egzaminów zewnętrznych w ramach realizacji projektu finansowanego ze środków Funduszy Europejskich dla Rozwoju Społecznego 2021-2027, (Działanie 01.04 Rozwój systemu edukacji), zadanie 1 - Analiza i definiowanie wymagań funkcjonalnych i niefunkcjonalnych systemu oraz analiza bieżąca. 2) II część: Świadczenie usługi polegającej na wykonywaniu na rzecz OKE w Krakowie zadań Product Owner’a w tym w szczególności koordynacji prac między specjalistami OKE w Krakowie, ekspertami komisji egzaminacyjnych i analitykami a zespołem developerskim w ramach projektu KPOD.06.05-IP.07-0001/24 „Wsparcie cyfryzacji systemu egzaminacyjnego” realizowanego ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) w ramach, działania C2.2.1-2/2 Wyposażenie szkół/instytucji w odpowiednie urządzenia i infrastrukturę ICT w celu poprawy ogólnej wydajności systemów edukacji - MEN, zadanie 3 – Rozbudowa Krajowego Systemu Danych Oświatowych (KSDO) o nowe moduły/funkcjonalności (CIE, OKE w Krakowie). Wykonawca - Product Owner, będzie zobowiązany do wykonywania zamówienia przez cały okres jego realizacji, przy zastosowaniu metodyk Agile z koniecznością utrzymywania bieżącego bezpośredniego kontaktu z personelem realizującym projekt w godzinach pracy instytucji. Wykonawca pełniący funkcję Product Owner’a musi posługiwać się językiem polskim w stopniu biegłym (dotyczy I i II części zamówienia). Product Owner w projekcie wykonuje zadania(dotyczy I i II części zamówienia): • zapewnia realizację celów projektu, • analizuje wizję produktu przedstawioną przez OKE Krakowie, • przeprowadza analizę wymagań biznesowych, • uzgadnia pracę z zespołem projektowym, • zarządza czasem i zakresem zadań/tworzeniem harmonogramu, • komunikuje się z interesariuszami, • zarządza Backlogiem Produktu (tj. listą wymagań), • ustala priorytety i odbiera pracę w sprintach, • porządkuje elementy Backlogu, • jest dostępny dla zespołu projektowego, • uczestniczy w spotkaniach zespołu projektowego. 2. Opis sposobu realizacji zamówienia. Dotyczy części zamówienia nr I i nr II: 2.1. Zamawiający dla realizacji zamówienia wymaga dyspozycyjności Product Owner’a 5 dni w tygodniu minimum 5 godzin dziennie w godzinach pracy instytucji tj. 7.00-17.00. Zamawiający zastrzega sobie prawo zlecenia Wykonawcy większej liczby godzin w miesiącu stosowanie do intensywności prac koniecznych do wykonania w danym miesiącu. Każdorazowe zwiększenie liczby godzin pracy Wykonawcy będzie dokumentowanie w rejestrze efektów pracy stanowiących załącznik nr 1 do Umowy. 2.2. Osoba pełniąca funkcję Product Owner’a musi posiadać kwalifikacje: • znajomość SQL oraz relacyjnych baz danych w tym bardzo dobra znajomość SQL Server, • znajomość technologii SQL Service Broker, • znajomość technologii HTML5, CSS3, JavaScript z jQuery, • doświadczenie w tworzeniu aplikacji webowych z wykorzystaniem frameworka Angular, • doświadczenie w tworzeniu aplikacji webowych w technologii .Net.Core2, • znajomość biblioteki Material Design, • znajomość technologii SSO w tym Active Directory Federation Services, • znajomość usług Enterprise Service Bus (ESB), • znajomość narzędzia do raportowania SAS Visual Analytics, • znajomość systemu ticketowania prac np. Jira, 3. Zamawiający wymaga, aby liczba miesięcy pracy przy realizacji projektów informatycznych wynosiła minimum 60 miesięcy, która stanowić będzie również kryterium oceny oferty - liczbę miesięcy należy wskazać w Formularzu ofertowym wg Załącznika nr 1 do SWZ, w tym pełniąc funkcję Product Owner’a lub Scrum Mastera. 4. W celu oceny znajomości wymaganych zagadnień opisanych w pkt. III.4.5 SWZ, przez osoby, które będą wykonywały zamówienie, po złożeniu ofert cenowych muszą one wziąć udział w pisemnym „Teście Wiedzy”, który polegać będzie na przeprowadzeniu, niezwłocznie po terminie otwarcia ofert w siedzibie Zamawiającego, ale w czasie pozwalającym na organizację pisemnego testu wiedzy kandydatów do pełnienia funkcji Product Owner’a. Wynik testu będzie stanowił równocześnie podstawę do ustalenia liczby punktów w ocenie ofert przy pomocy kryterium wiedzy. O terminie przeprowadzenia testu Wykonawcy zostaną powiadomieni oddzielnie. 5. Zamawiający wymaga, aby osoba pełniąca funkcję Product Ownera posiadała certyfikat zaświadczający o ukończonym szkoleniu Proffesional Scrum Product Owner lub równoważny. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w Specyfikacji warunków zamówienia (dalej:"SWZ"). Zgodnie z art. 257 ustawy Pzp Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane.
Interne Kennung: WOA.260.3.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79421000 Projektmanagement, außer Projektüberwachung von Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: I część
Beschreibung: I część: Świadczenie usługi polegającej na wykonywaniu na rzecz OKE w Krakowie zadań Product Owner’a w tym w szczególności koordynacji prac między specjalistami OKE w Krakowie, ekspertami komisji egzaminacyjnych i analitykami a zespołem developerskim CIE w projekcie FERS.01.04IP.050006/23 pn. Opracowanie rozwiązań informatycznych wspierających cyfryzację organizacji egzaminów zewnętrznych w ramach realizacji projektu finansowanego ze środków Funduszy Europejskich dla Rozwoju Społecznego 20212027, (Działanie 01.04 Rozwój systemu edukacji), zadanie 1 Analiza i definiowanie wymagań funkcjonalnych i niefunkcjonalnych systemu oraz analiza bieżąca.
Los: LOT-0002
Titel: II część
Beschreibung: II część: Świadczenie usługi polegającej na wykonywaniu na rzecz OKE w Krakowie zadań Product Owner’a w tym w szczególności koordynacji prac między specjalistami OKE w Krakowie, ekspertami komisji egzaminacyjnych i analitykami a zespołem developerskim w ramach projektu KPOD.06.05-IP.07-0001/24 „Wsparcie cyfryzacji systemu egzaminacyjnego” realizowanego ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) w ramach, działania C2.2.1-2/2 Wyposażenie szkół/instytucji w odpowiednie urządzenia i infrastrukturę ICT w celu poprawy ogólnej wydajności systemów edukacji - MEN, zadanie 3 – Rozbudowa Krajowego Systemu Danych Oświatowych (KSDO) o nowe moduły/funkcjonalności (CIE, OKE w Krakowie).