358057-2026 - Ergebnis
Dänemark – Bauarbeiten – Udbud af hovedentreprise Nødoverløb - genudbud
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdbud af hovedentreprise Nødoverløb - genudbud
BeschreibungSom følge af By&Havn’s etablering af Lynetteholm, påvirkes blandt andet BIOFOS’ eksisterende nødoverløb fra de biologiske bassiner og udløbstårnet ved Renseanlæg Lynetten. Entreprenøren skal gennemføre omlægninger af nødoverløb fra eksisterende de biologiske bassiner og udløbstårn for at gå udenom Lynetteholmens perimeter (herefter "Projektet").Formålet for BIOFOS med Projektet er, at sikre nødoverløbet fungerer som en passiv sikker løsning. Der kan i dag ske nødoverløb ved de ikke forudsigelige hændelser (Strømafbrydelse, spjæld som går i stå i lukket tilstand, brud på ledninger etc.). Opretholdelse af nødoverløbets funktion er således essentielt.
Interne Kennung108100
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensUdbuddet gennemføres som et offentligt udbud, jf. udbudslovens § 56 (Lov nr. 1564 af 15/12/2015 med senere ændringer).
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
LosLOT-0000