358163-2026 - Wettbewerb
Tschechien – Verpflegungsdienste für Schulen – Dodávka obědů pro žáky a zaměstnance ZŠ Ostašov v Liberci
Auftragsbekanntmachung – Sonderregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDodávka obědů pro žáky a zaměstnance ZŠ Ostašov v Liberci
BeschreibungPředmětem plnění veřejné zakázky je zajištění služeb spočívajících v dodávce obědů pro žáky a zaměstnance zadavatele na adrese Křižanská 80, Liberec XXII-Horní Suchá, 460 10 Liberec a Heřmánková 95, Machnín, 460 01 Liberec 33, v rozsahu a způsobem, který stanoví zadávací dokumentace. Jedná se o plnění v rozsahu max. 280 žákovských obědů a max. 60 zaměstnaneckých obědů denně, a to na dobu neurčitou. Součástí plnění bude zejména: • příprava a vaření stravy pro žáky a zaměstnance dle požadavků a objednávek zadavatele; • dovoz připravené stravy prostřednictvím přepravních nádob ve vlastnictví dodavatele na výdejní místo zadavatele; • zajištění prací spojených s dovozem a předáním stravy do výdejního místa zadavatele; • odvoz zbytků stravy a jejich ekologická likvidace z výdejního místa zadavatele; • zajištění prací spojených s čištěním, odvozem a údržbou přepravních nádob z výdejních míst zadavatele. Součástí plnění nebude samotný výdej jídla, který bude zajištěn za pomoci zaměstnanců zadavatele v prostorách k tomu určených.
Interne KennungDodávka obědů pro žáky a zaměstnance ZŠ Ostašov v Liberci 2026
VerfahrensartSonstiges einstufiges Verfahren
Zentrale Elemente des VerfahrensVeškeré informace o zadávacím řízení a podmínky účasti budou uvedeny v zadávací dokumentaci na profilu zadavatele.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 55524000 Verpflegungsdienste für Schulen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 55521200 Auslieferung von Mahlzeiten, 55322000 Kochen von Mahlzeiten, 55321000 Zubereitung von Mahlzeiten
5. Los
LosLOT-0001
Optionen
Beschreibung der OptionenZadavatel si ve smyslu ust. § 100 zákona vyhrazuje možnost změny závazku ze smlouvy a připouští navýšení/snížení nabídkové ceny v průběhu trvání smlouvy v případě: 1) zvýšení/snížení zákonem stanovené sazby daně z přidané hodnoty podle zákona č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty; v platném a účinném znění; v takovém případě bude zvýšena/snížena cena o příslušné navýšení/ponížení sazby DPH ode dne účinnosti nové zákonné úpravy DPH; 2) změna ceny v důsledku inflace a) část ceny označené ve Smlouvě jako „Provozní náklady“ může být zvýšena v souvislosti s přírůstkem průměrného ročního indexu spotřebitelských cen (dále jen „míra inflace“) vyhlášeným Českým statistickým úřadem za předchozí kalendářní rok, ceny mohou být zvýšeny o 50 % míry inflace, avšak pouze v případě, že míra inflace v daném kalendářním roce přesáhne 4 %. V každém roce může být pak zvýšena tato část ceny nejvýše o 3 %, to platí i v případě, že míra inflace za předcházející kalendářní rok bude vyšší než 6 %. O úpravu ceny musí dodavatel zadavatele písemně požádat. Tato část ceny nebude měněna po dobu 24 měsíců od nabytí účinnosti Smlouvy; b) Část ceny označené ve Smlouvě jako „Cena za suroviny“ může být zvýšena v souvislosti s přírůstkem průměrného ročního indexu spotřebitelských cen (dále jen „míra inflace“) vyhlášeným Českým statistickým úřadem za předchozí kalendářní rok, ceny mohou být zvýšeny o 50 % míry inflace, avšak pouze v případě, že míra inflace v daném kalendářním roce přesáhne 8 % a zároveň v případě, že „Cena za suroviny“ nebude ve stejném roce zvyšována po-stupem dle odst. 3 (změna vyhl. č. 107/2005 Sb.). Cena za suroviny po zvýšení dle toho odst. 2 písm. b) musí odpovídat finančním limitům stanoveným vyhláškou č. 107/2005 Sb. 3) zvýšení/snížení vyhláškou stanovených finančních limitů uvedených v příloze č. 2 vyhlášky č. 107/2005 Sb. - část ceny za žákovský oběd označená ve Smlouvě jako „Cena za suroviny“ může být zvýšena či snížena v souvislosti se změnou uvedené vyhlášky, resp. finančních limitů uvedených v příloze č. 2 této vyhlášky. Uvedená část ceny za žákovský oběd bude upravena o adekvátní podíl navýšeného/sníženého finančního limitu (ode dne účinnosti nové zákonné úpravy), přepočtem v poměru k výši původně nabídnuté jednotkové ceny za suroviny (např. výše finančního limitu bude novou zákonnou úpravou zvýšena o 20%, jednotková cena za suroviny sjednaná touto Smlouvou bude také zvýšena o 20%) 4) zvýšení/snížení části ceny oběda označené jako „Mzdové náklady“ v důsledku změny tzv. normativu stanoví-cího výši těchto nákladů nebo změny způsobu financování ze strany zřizovatele – část ceny za žákovský oběd označená ve Smlouvě jako „Mzdové náklady“ může být zvýšena či snížena v závislosti na změně tzv. normativu, který stanoví výši příspěvku na jednoho žáka, nebo v důsledku změny způsobu financování této části ceny oběda ze strany zřizovatele. Uvedená část ceny bude upravena adekvátně k nově stanovenému způsobu jejího určení ze strany zřizovatele. Cenu lze zvýšit/snížit pouze formou písemného dodatku ke smlouvě, uzavřené mezi zadavatelem a dodavatelem a způsobem, který bude v souladu se zákonem, a to zejména s ustanoveními § 222 zákona.