See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Sprzątanie pomieszczeń i terenów zewnętrznych – świadczenie usług z zakresu bieżącego utrzymywania czystości w budynkach Sądu Okręgowego w Radomiu oraz w budynkach Sądu Rejonowego w Zwoleniu, Sądu Rejonowego w Lipsku, Sądu Rejonowego w Przysusze i Sądu Rejonowego w Szydłowcu
Beschreibung: Sprzątanie pomieszczeń i terenów zewnętrznych – świadczenie usług z zakresu bieżącego utrzymywania czystości w budynkach Sądu Okręgowego w Radomiu oraz w budynkach Sądu Rejonowego w Zwoleniu, Sądu Rejonowego w Lipsku, Sądu Rejonowego w Przysusze i Sądu Rejonowego w Szydłowcu
Vorherige Bekanntmachung: 868006-2025
Interne Kennung: ZP.261.13.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: W przedmiotowym postępowaniu zastosowana zostanie procedura, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, czyli tzw. procedura odwrócona, w której Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Zgodnie z art. 139 ust. 2 ustawy Pzp, Wykonawcy nie są zobowiązani do złożenia wraz z ofertą oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp (JEDZ-a). Oświadczenie to, na wezwanie Zamawiającego, zobowiązany jest złożyć wyłącznie Wykonawca, którego oferta zostanie najwyżej oceniona.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Sprzątanie pomieszczeń i terenów zewnętrznych – świadczenie usług z zakresu bieżącego utrzymywania czystości w budynkach Sądu Okręgowego w Radomiu
Beschreibung: Sprzątanie pomieszczeń i terenów zewnętrznych – świadczenie usług z zakresu bieżącego utrzymywania czystości w budynkach Sądu Okręgowego w Radomiu: ul. Warszawska 1, 26 – 600 Radom – o powierzchni: a) pomieszczenia o łącznej powierzchni – 3 572,33 m2, b) teren zewnętrzny o łącznej powierzchni 2 777,90 m2 – w ogrodzonej części działki tj. chodniki, drogi wewnętrzne, miejsca parkingowe, miejsca parkingowe z kraty trawnikowej, trawniki, tereny zielone); ul. Piłsudskiego 10, 26 – 600 Radom – o powierzchni: a) pomieszczenia o łącznej powierzchni – 3 059,91 m2, b) teren zewnętrzny o łącznej powierzchni 1 052,00 m2 – w ogrodzonej części działki (schodek do budynku głównego, podwórko wraz z klombem – 405 m2, schodki do budynku oficyny, podjazd dla osób z niepełnosprawnościami, brama wjazdowa – 87 m2, chodnik wokół budynku – 560 m2. 1) Usługi codziennego sprzątania własnym sprzętem i własnymi środkami przez wszystkie dni robocze miesiąca, średnio 21 dni w miesiącu, również w trakcie wykonywanych remontów obejmujących: pomieszczenia biurowe, sale rozpraw, korytarze, toalety, klatki schodowe, pomieszczenia magazynowe, łazienki i hole; 2) Sprzątanie pomieszczeń biurowych odbywać się będzie poza godzinami pracy Zamawiającego, w godzinach od 15:30 do 21:30, natomiast pomieszczeń, w których niezbędna jest obecność użytkownika w godzinach uzgodnionych z Zamawiającym; 3) Usługa sprzątania będzie wykonywana przez co najmniej 12 osób, tj.: a) 10 osób sprzątających pomieszczenia z podziałem na lokalizacje: - 5 osób – Radom, ul. Warszawska 1 - w tym, w czasie godzin pracy Zamawiającego (tj. od godziny 07:30 do godziny 15:30) wymagane jest zabezpieczenie jednej osoby do doraźnego utrzymania czystości pomieszczeń, - 5 osób – Radom, ul. Piłsudskiego 10 - w tym, w czasie godzin pracy Zamawiającego (tj. od godziny 07:30 do godziny 15:30) wymagane jest zabezpieczenie jednej osoby do doraźnego utrzymania czystości pomieszczeń, b) 2 osoby sprzątające teren zewnętrzny w lokalizacjach: - 1 osoba - Radom, ul. Warszawska 1, - 1 osoba – Radom, Piłsudskiego 10; 4) Usługa sprzątania terenów zewnętrznych w w/w lokalizacjach ma być świadczona w dni robocze, z tym że odśnieżanie chodników, wjazdów, dróg wewnętrznych odbywać się będzie w zależności od potrzeb i warunków atmosferycznych, bez względu na dzień tygodnia, gwarantując ciągłe utrzymanie tych powierzchni w stanie niezagrażającym bezpieczeństwu pieszych i pojazdów. Natomiast odśnieżanie, posypywanie piaskiem i zamiatanie musi być zakończone do godziny 07:00; 5) W okresie zimowym w zależności od warunków atmosferycznych Wykonawca na własny koszt zapewni dodatkowe osoby do sprzątania terenów zewnętrznych (np. w przypadku dużych i ciągłych opadów śniegu, oblodzenia), gwarantując ciągłe utrzymanie tych powierzchni w stanie niezagrażającym bezpieczeństwu pieszych i pojazdów; 6) Wykonawca zapewni 1 osobę odpowiedzialną za sprawowanie nadzoru i kontroli nad wykonywaniem przedmiotu umowy (dla wszystkich lokalizacji w Części I może to być jedna osoba), która w ramach prowadzonego nadzoru nad wykonaniem przedmiotu umowy, zobowiązana będzie do sporządzania comiesięcznych protokołów odbioru wykonanych czynności stanowiących przedmiot umowy i przedkładania ich do zatwierdzania przez upoważnionego przedstawiciela Zamawiającego. Zatwierdzone przez Zamawiającego protokoły odbioru stanowić będą podstawę do wystawienia faktury VAT; 7) Środki czystości używane do sprzątania będą o bezspornie dobrej jakości, właściwe do zainstalowanych pojemników i dozowników w ilościach odpowiednich w bieżącym użytkowaniu przez pracowników, zgodnie z obowiązującymi przepisami, w tym ustawą z dnia 30 sierpnia 2022 r. o systemie oceny zgodności (teks jednolity Dz. U. z 2023 r., poz. 215 z późniejszymi zmianami). Szczegóły zawarte są w SWZ.
Interne Kennung: Część 1
Los: LOT-0002
Titel: Usługa wysokościowego mycia zewnętrznego okien, fasad, drzwi szklanych, zadaszeń szklanych wraz z konstrukcją w budynku Sądu Okręgowego w Radomiu, ul. Warszawska 1
Beschreibung: 1. Usługa wysokościowego mycia zewnętrznego okien, fasad, drzwi szklanych, zadaszeń szklanych wraz z konstrukcją w budynku Sądu Okręgowego w Radomiu, ul. Warszawska 1 – o łącznej powierzchni przeszkleń 1 112,93 m2, tj.: Okna – 173 szt. o powierzchni 527,62 m2 – mycie dwa razy w trakcie trwania umowy (maj, listopad), Fasady i drzwi zewnętrzne – 12 szt. o powierzchni 401,82 m2 – mycie dwa razy w trakcie trwania umowy (maj, listopad), Zadaszenia szklane – 5 szt. o powierzchni obustronnie 183,49 m2 wraz z konstrukcją - mycie dwa razy w trakcie trwania umowy (maj, listopad). Budynek czterokondygnacyjny o wysokości około 21 m. 2. Mycie okien, drzwi zewnętrznych, zadaszeń szklanych – daszki zewnętrzne boczne wraz z konstrukcją, zadaszenie nad wejściem głównym wraz z konstrukcją i orynnowaniem, w tym udrażnianie odprowadzenia wody z zadaszenia, fasad, wraz z ramami, profilami, ościeżnicami, parapetami zewnętrznymi przy użyciu technik alpinistycznych, urządzeń teleskopowych z zastosowaniem odpowiednich środków myjących gwarantujących po przemyciu nie pozostawianie osadów, zacieków i charakterystycznych suchych plam, własnymi środkami czystości oraz własnym atestowanym sprzętem. 3. Usługa wykonywana będzie przez minimum 2 osoby z uprawnieniami alpinistycznymi tj. posiadającymi świadectwo ukończenia kursu do prac wysokościowych z zastosowaniem technik alpinistycznych, szkolenia BHP przewidziane kodeksem pracy, aktualne badania wysokościowe oraz wykupione ubezpieczenie NW i OC. Szczegóły w SWZ.
Interne Kennung: Część 2
Los: LOT-0003
Titel: Sprzątanie pomieszczeń i terenów zewnętrznych – świadczenie usług z zakresu bieżącego utrzymywania czystości w budynku Sądu Rejonowego w Zwoleniu
Beschreibung: Sprzątanie pomieszczeń i terenów zewnętrznych – świadczenie usług z zakresu bieżącego utrzymywania czystości w budynku Sądu Rejonowego w Zwoleniu: ul. Moniuszki 6, 26 – 700 Zwoleń – o powierzchni: - pomieszczenia o łącznej powierzchni 1 880,55 m2, - teren zewnętrzny o łącznej powierzchni 1 416 m2 (schody do budynku, podjazd dla osób z niepełnosprawnościami, parkingi, chodnik + pas zieleni), w zakresie wykonywania czynności powszechnie przyjętych dla tego typu usług celem zapewnienia estetyki w pomieszczeniach użytkowanych przez pracowników według poniższych zasad: 1) Usługi codziennego sprzątania własnym sprzętem i własnymi środkami przez wszystkie dni robocze miesiąca, średnio 21 dni w miesiącu, również w trakcie wykonywanych remontów obejmujących: pomieszczenia biurowe, sale rozpraw, korytarze, toalety, klatki schodowe, pomieszczenia magazynowe, łazienki i hole; 2) Sprzątanie pomieszczeń biurowych odbywać się będzie poza godzinami pracy Zamawiającego, w godzinach od 15:20 do 21:00, natomiast pomieszczeń, w których niezbędna jest obecność użytkownika, w godzinach uzgodnionych z Zamawiającym; 3) Usługa sprzątania będzie wykonywana przez co najmniej 4 osoby, tj.: a) 3 osoby – sprzątające pomieszczenia, b) 1 osoby sprzątającej teren zewnętrzny; 4) Usługa sprzątania terenów zewnętrznych ma być świadczona w dni robocze, z tym że odśnieżanie schodów, chodnika, podjazdu dla osób z niepełnosprawnościami, parkingów, podwórka, odbywać się będzie w zależności od potrzeb i warunków atmosferycznych, bez względu na dzień tygodnia, gwarantując ciągłe utrzymanie tych powierzchni w stanie niezagrażającym bezpieczeństwu przechodniów i pojazdów. Odśnieżanie, posypywanie piaskiem i zamiatanie musi być zakończone do godziny 07:00; 5) W okresie zimowym w zależności od warunków atmosferycznych Wykonawca na własny koszt zapewni dodatkowe osoby do sprzątania terenów zewnętrznych (np. w przypadku dużych i ciągłych opadów śniegu, oblodzenia), gwarantując ciągłe utrzymanie tych powierzchni w stanie niezagrażającym bezpieczeństwu przechodniów i pojazdów; 6) Wykonawca zapewni 1 osobę odpowiedzialną za sprawowanie nadzoru i kontroli nad wykonywaniem przedmiotu umowy, która w ramach prowadzonego nadzoru nad wykonaniem przedmiotu umowy, zobowiązana będzie do sporządzania comiesięcznych protokołów odbioru wykonanych czynności stanowiących przedmiot umowy i przedkładania ich do zatwierdzania przez upoważnionego przedstawiciela Zamawiającego. Zatwierdzone przez Zamawiającego protokoły odbioru stanowić będą podstawę do wystawienia faktury VAT; 7) Środki czystości używane do sprzątania będą o bezspornie dobrej jakości, właściwe do zainstalowanych pojemników i dozowników w ilościach odpowiednich w bieżącym użytkowaniu przez pracowników, zgodne z obowiązującymi przepisami, w tym ustawą z dnia 30 sierpnia 2022 r. o systemie oceny zgodności (tekst jednolity Dz. U. z 2023 r. poz. 215 z późniejszymi zmianami).
Interne Kennung: Część 3
Los: LOT-0004
Titel: Sprzątanie pomieszczeń i terenów zewnętrznych – świadczenie usług z zakresu bieżącego utrzymywania czystości w budynkach Sądu Rejonowego w Lipsku
Beschreibung: Sprzątanie pomieszczeń i terenów zewnętrznych – świadczenie usług z zakresu bieżącego utrzymywania czystości w budynkach Sądu Rejonowego w Lipsku: ul. Partyzantów 1, 27 – 300 Lipsko – o powierzchni: - pomieszczenia o łącznej powierzchni 890,09 m2,- teren zewnętrzny o łącznej powierzchni 802,59 m2 (schody do budynku, chodniki, pas zieleni, podwórko, w tym wiata śmietnikowa); ul. Partyzantów 7, 27 – 300 Lipsko – o powierzchni: - pomieszczenia o łącznej powierzchni 557,05 m2, - teren zewnętrzny o łącznej powierzchni 898,02 m2 (schody do budynku, chodniki, pas zieleni, podwórko), w zakresie wykonywania czynności powszechnie przyjętych dla tego typu usług celem zapewnienia estetyki w pomieszczeniach użytkowanych przez pracowników według poniższych zasad: 1) Usługi codziennego sprzątania własnym sprzętem i własnymi środkami przez wszystkie dni robocze miesiąca, średnio 21 dni w miesiącu, również w trakcie wykonywanych remontów obejmujących: pomieszczenia biurowe, sale rozpraw, korytarze, toalety, klatki schodowe, pomieszczenia magazynowe, łazienki i hole; 2) Sprzątanie pomieszczeń biurowych: w Lipsku, ul. Partyzantów 1 i ul. Partyzantów 7, odbywać się będzie poza godzinami pracy Zamawiającego, w godzinach od 15:20 do 21:00, natomiast pomieszczeń, w których niezbędna jest obecność użytkownika, w godzinach uzgodnionych z Zamawiającym; 3) Usługa sprzątania będzie wykonywana przez co najmniej 4 osoby, tj.: a) 3 osoby sprzątające pomieszczenia z podziałem na lokalizacje: - 2 osoby – Lipsko, ul. Partyzantów 1, - 1 osoba – Lipsko, ul. Partyzantów 7, b) 1 osoby sprzątającej teren zewnętrzny w lokalizacji: Lipsko, ul. Partyzantów 1 i 7; 4) Usługa sprzątania terenów zewnętrznych ma być świadczona w dni robocze, z tym że odśnieżanie podwórka, chodników i wjazdu odbywać się będzie w zależności od potrzeb i warunków atmosferycznych, bez względu na dzień tygodnia, gwarantując ciągłe utrzymanie tych powierzchni w stanie niezagrażającym bezpieczeństwu przechodniów i pojazdów. Odśnieżanie, posypywanie piaskiem i zamiatanie musi być zakończone do godziny 07:00; 5) W okresie zimowym w zależności od warunków atmosferycznych Wykonawca na własny koszt zapewni dodatkowe osoby do sprzątania terenów zewnętrznych (np. w przypadku dużych i ciągłych opadów śniegu, oblodzenia), gwarantując ciągłe utrzymanie tych powierzchni w stanie niezagrażającym bezpieczeństwu przechodniów i pojazdów; 6) Wykonawca zapewni 1 osobę odpowiedzialną za sprawowanie nadzoru i kontroli nad wykonywaniem przedmiotu umowy, która w ramach prowadzonego nadzoru nad wykonaniem przedmiotu umowy, zobowiązana będzie do sporządzania comiesięcznych protokołów odbioru wykonanych czynności stanowiących przedmiot umowy i przedkładania ich do zatwierdzania przez upoważnionego przedstawiciela Zamawiającego. Zatwierdzone przez Zamawiającego protokoły odbioru stanowić będą podstawę do wystawienia faktury VAT; 7) Środki czystości używane do sprzątania będą o bezspornie dobrej jakości, właściwe do zainstalowanych pojemników i dozowników w ilościach odpowiednich w bieżącym użytkowaniu przez pracowników, zgodne z obowiązującymi przepisami, w tym ustawą z dnia 30 sierpnia 2022 r. o systemie oceny zgodności (tekst jednolity Dz. U. z 2023 r. poz. 215 z późniejszymi zmianami). Szczegóły w SWZ.
Interne Kennung: Część 4
Los: LOT-0005
Titel: Sprzątanie pomieszczeń i terenów zewnętrznych – świadczenie usług z zakresu bieżącego utrzymywania czystości w budynku Sądu Rejonowego w Przysusze
Beschreibung: Sprzątanie pomieszczeń i terenów zewnętrznych – świadczenie usług z zakresu bieżącego utrzymywania czystości w budynkach Sądu Rejonowego w Przysusze:Ul. 11 Listopada, 26 – 400 Przysucha – o powierzchni: - pomieszczenia o łącznej powierzchni 2 845,43 m2, - teren zewnętrzny o łącznej powierzchni 3 625,88 m2 (chodniki, schody, drogi wewnętrzne, miejsca parkingowe), w zakresie wykonywania czynności powszechnie przyjętych dla tego typu usług celem zapewnienia estetyki w pomieszczeniach użytkowanych przez pracowników według poniższych zasad: 1) Usługi codziennego sprzątania własnym sprzętem i własnymi środkami przez wszystkie dni robocze miesiąca, średnio 21 dni w miesiącu, obejmujących: pomieszczenia biurowe, sale rozpraw, korytarze, toalety, klatki schodowe, pomieszczenia magazynowe, łazienki i hole; 2) Sprzątanie pomieszczeń biurowych odbywać się będzie poza godzinami pracy Zamawiającego, w godzinach od 15:30 do 21:30, natomiast pomieszczeń, w których niezbędna jest obecność użytkownika, w godzinach uzgodnionych z Zamawiającym; 3) Usługa sprzątania będzie wykonywana przez co najmniej 4 osoby, tj.: a) 3 osoby sprzątające pomieszczenia , b) 1 osoba sprzątająca teren zewnętrzny ; 4) Usługa sprzątania terenów zewnętrznych ma być świadczona w dni robocze, z tym że odśnieżanie podwórka, chodników i wjazdu odbywać się będzie w zależności od potrzeb i warunków atmosferycznych, bez względu na dzień tygodnia, gwarantując ciągłe utrzymanie tych powierzchni w stanie niezagrażającym bezpieczeństwu przechodniów i pojazdów. Odśnieżanie, posypywanie piaskiem i zamiatanie musi być zakończone do godziny 07:00; 5) W okresie zimowym w zależności od warunków atmosferycznych Wykonawca na własny koszt zapewni dodatkowe osoby do sprzątania terenów zewnętrznych (np. w przypadku dużych i ciągłych opadów śniegu, oblodzenia), gwarantując ciągłe utrzymanie tych powierzchni w stanie niezagrażającym bezpieczeństwu przechodniów i pojazdów; 6) Wykonawca zapewni 1 osobę odpowiedzialną za sprawowanie nadzoru i kontroli nad wykonywaniem przedmiotu umowy, która w ramach prowadzonego nadzoru nad wykonaniem przedmiotu umowy, zobowiązana będzie do sporządzania comiesięcznych protokołów odbioru wykonanych czynności stanowiących przedmiot umowy i przedkładania ich do zatwierdzania przez upoważnionego przedstawiciela Zamawiającego. Zatwierdzone przez Zamawiającego protokoły odbioru stanowić będą podstawę do wystawienia faktury VAT; 7) Środki czystości używane do sprzątania będą o bezspornie dobrej jakości, właściwe do zainstalowanych pojemników i dozowników w ilościach odpowiednich w bieżącym użytkowaniu przez pracowników, zgodne z obowiązującymi przepisami, w tym ustawą z dnia 30 sierpnia 2022 r. o systemie oceny zgodności (tekst jednolity Dz. U. z 2023 r. poz. 215 z późniejszymi zmianami); Szczegóły w SWZ.
Interne Kennung: Część 5
Los: LOT-0006
Titel: Sprzątanie pomieszczeń i terenów zewnętrznych – świadczenie usług z zakresu bieżącego utrzymywania czystości w budynku Sądu Rejonowego w Szydłowcu
Beschreibung: Sprzątanie pomieszczeń i terenów zewnętrznych – świadczenie usług z zakresu bieżącego utrzymywania czystości w budynku Sądu Rejonowego w Szydłowcu: Plac Marii Konopnickiej 7, 26 – 500 Szydłowiec: - pomieszczenia o łącznej powierzchni 1 126,15 m2, - teren zewnętrzny o łącznej powierzchni 600 m2 (schody do budynku, chodnik, parking) w zakresie wykonywania czynności powszechnie przyjętych dla tego typu usług celem zapewnienia estetyki w pomieszczeniach użytkowanych przez pracowników według poniższych zasad: 1) Usługi codziennego sprzątania własnym sprzętem i własnymi środkami przez wszystkie dni robocze miesiąca, średnio 21 dni w miesiącu, również w trakcie wykonywanych remontów obejmujących: pomieszczenia biurowe, sale rozpraw, korytarze, toalety, klatki schodowe, pomieszczenia magazynowe, łazienki i hole; 2) Sprzątanie pomieszczeń biurowych odbywać się będzie poza godzinami pracy Zamawiającego, w godzinach od 15:20 do 21:00, natomiast pomieszczeń, w których niezbędna jest obecność użytkownika, w godzinach uzgodnionych z Zamawiającym; 3) Usługa sprzątania będzie wykonywana przez co najmniej 3 osoby, tj.: a) 2 osoby sprzątające pomieszczenia, b) 1 osoby sprzątającej teren zewnętrzny; 4) Usługa sprzątania terenów zewnętrznych ma być świadczona w dni robocze, z tym że odśnieżanie podwórka, chodników i wjazdu odbywać się będzie w zależności od potrzeb i warunków atmosferycznych, bez względu na dzień tygodnia, gwarantując ciągłe utrzymanie tych powierzchni w stanie niezagrażającym bezpieczeństwu przechodniów i pojazdów. Odśnieżanie, posypywanie piaskiem i zamiatanie musi być zakończone do godziny 07:00; 5) W okresie zimowym w zależności od warunków atmosferycznych Wykonawca na własny koszt zapewni dodatkowe osoby do sprzątania terenów zewnętrznych (np. w przypadku dużych i ciągłych opadów śniegu, oblodzenia), gwarantując ciągłe utrzymanie tych powierzchni w stanie niezagrażającym bezpieczeństwu przechodniów i pojazdów; 6) Wykonawca zapewni 1 osobę odpowiedzialną za sprawowanie nadzoru i kontroli nad wykonywaniem przedmiotu umowy, która w ramach prowadzonego nadzoru nad wykonaniem przedmiotu umowy, zobowiązana będzie do sporządzania comiesięcznych protokołów odbioru wykonanych czynności stanowiących przedmiot umowy i przedkładania ich do zatwierdzania przez upoważnionego przedstawiciela Zamawiającego. Zatwierdzone przez Zamawiającego protokoły odbioru stanowić będą podstawę do wystawienia faktury VAT; 7) Środki czystości używane do sprzątania będą o bezspornie dobrej jakości, właściwe do zainstalowanych pojemników i dozowników w ilościach odpowiednich w bieżącym użytkowaniu przez pracowników, zgodne z obowiązującymi przepisami, w tym ustawą z dnia 30 sierpnia 2002 r. o systemie oceny zgodności (tekst jednolity Dz. U. z 2023 r. poz. 215 z późniejszymi zmianami). Szczegóły w SWZ.
Interne Kennung: Część 6