See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa energii elektrycznej z usługą dystrybucji dla potrzeb Spółki Oświetlenie Uliczne i Drogowe, gmin i ich jednostek organizacyjnych oraz innych podmiotów należących do Grupy Zakupowej
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa energii elektrycznej obejmująca sprzedaż energii elektrycznej oraz świadczenie usługi dystrybucji energii elektrycznej za pośrednictwem sieci dystrybucyjnej należącej do Operatora Systemu Dystrybucji do punktów poboru podmiotów wspólnie ubiegających się o zamówienie, zgodnie z wykazem określonym w załącznikach nr 2a i 2b do SWZ.
Interne Kennung: 16/PN/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. W związku z powyższym, Zamawiający, na podstawie art. 138 ust. 4 ustawy Pzp, jest uprawniony do wyznaczenia terminu składania ofert o 5 dni krótszego niż wskazany w art. 138 ust. 1 ustawy Pzp
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
Zusätzliche Einstufung (cpv): 65310000 Stromversorgung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa energii elektrycznej obejmująca sprzedaż energii elektrycznej oraz świadczenie usługi dystrybucji energii elektrycznej za pośrednictwem sieci dystrybucyjnej należącej do Operatora Systemu Dystrybucji do punktów poboru podmiotów wspólnie ubiegających się o zamówienie, zgodnie z wykazem określonym w załącznikach nr 2a i 2b do SWZ. Zakres zamówienia obejmuje sprzedaż i dystrybucję energii elektrycznej wskazanym podmiotom w roku 2026, w ilości zgodnej z szacowanym zapotrzebowaniem wynoszącym 96 530 361,75 kWh. 2. Prognozowane zużycie energii elektrycznej w okresie obowiązywania umowy dla poszczególnych Zamawiających wynosi dla : - Oświetlenie Uliczne i Drogowe sp. z o.o. (OUiD) 38 000 000,00 kWh - Gminy wraz z jednostkami organizacyjnymi / pozostałe podmioty 58 530 361,75 kWh Szczegółowe dane dotyczące dostawy i usługi zawiera Formularz Cenowy – załącznik nr 3b do SWZ 3. Szacowana ilość dostawy nie stanowi ze strony Zamawiających zobowiązania do zużycia energii w podanej ilości i w żadnym razie nie może być podstawą jakichkolwiek roszczeń ze strony Wykonawcy. Rzeczywista ilość zakupionej energii potwierdzona wskazaniami układów pomiarowo-rozliczeniowych w trakcie realizacji umów, wynikać będzie wyłącznie z bieżących potrzeb Zamawiających. W toku realizacji niniejszego zamówienia Zamawiający zastrzegają sobie prawo do zwiększenia łącznej ilości zakupionej energii, w zakresie do + 20% względem ilości określonej w pkt 2 – zakres podstawowy. Zgodnie z art. 433 pkt 4 ustawy Pzp Zamawiający deklaruje, że zmniejszenie ilości zamawianej energii nie nastąpi o więcej niż 5% pierwotnego zakresu zamówienia. Powyższa okoliczność tj. zmniejszenie ilości zamawianej energii do wskazanego procentu nie będzie wpływała na zmianę wysokości stawek jednostkowych Wykonawcy. Dostawy energii elektrycznej spełniać będą standardy jakościowe określone w ustawie Prawo Energetyczne i aktach wykonawczych. 4. Zamawiający mają prawo do zmiany ilości (zwiększenia, zmniejszenia) punktów poboru energii elektrycznej w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia, przy czym stawki cenowe podane w Formularzu ofertowym obowiązują także w przypadku nowych/dodatkowych punktów poboru energii elektrycznej. 5. Zamawiający przewiduje możliwość zwiększania dostaw energii elektrycznej z zastosowaniem prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Prawo zamówień publicznych. Prawem opcji jest możliwość zwiększenia dostaw energii elektrycznej na warunkach zawartej umowy do 20% zamówienia podstawowego. Zamawiający uzależnia możliwość skorzystania z prawa opcji od dodania nowych punktów poboru energii elektrycznej do ppe wymienionych w Załączniku nr 3b do SWZ, powodujących zwiększenie zapotrzebowania na dostawę energii elektrycznej ponad zapotrzebowanie podstawowe. Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji umowy. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Warunkiem uruchomienia prawa opcji jest złożenie przez Zamawiającego oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w określonym przez niego zakresie. 6. Dostawa energii elektrycznej odbywać się będzie na warunkach usługi kompleksowej w rozumieniu art. 3 pkt 30 ustawy z dnia 10 kwietnia 1997r. Prawo energetyczne wraz z aktami wykonawczymi. 7. Rozliczenia między stronami z tytułu świadczenia usługi kompleksowego dostarczania energii elektrycznej odbywać się będą zgodnie z zapisami określonymi w projektach umów stanowiących załączniki nr 9a i 9b do SWZ. 8. W przypadkach w których wystąpi konieczność przeprowadzenia procedury zmiany sprzedawcy w ramach realizacji umowy Wykonawca zobowiązany będzie do dokonania w imieniu Zamawiających wszelkich czynności związanych z procesem zmiany sprzedawcy energii elektrycznej (zgodnie z Instrukcją Ruchu i Eksploatacji Sieci Dystrybucyjnej właściwego OSD w szczególności do: a) zgłoszenia właściwemu Operatorowi Systemu Dystrybucyjnego do realizacji zawartej umowy kompleksowej na sprzedaż i dostawę energii elektrycznej b) rozwiązania dotychczasowej umowy o świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej zawartej z lokalnym Operatorem Systemu Dystrybucyjnego tj. ENERGA-OPERATOR SA (jeśli dotyczy). c) dokonania wszelkich innych czynności, w tym składania oświadczeń woli i wiedzy, związanych z czynnościami, o których mowa w punktach powyżej. d) złożenia oświadczenia woli o wypowiedzeniu dotychczas obowiązujących umów sprzedaży energii elektrycznej i świadczenia usług dystrybucji energii elektrycznej (umowa kompleksowa) lub umowy sprzedaży energii elektrycznej dotychczasowemu sprzedawcy lub rozwiązaniu umowy sprzedaży energii elektrycznej i świadczenia usług dystrybucji energii elektrycznej (umowa kompleksowa) lub umowy sprzedaży energii elektrycznej w trybie zgodnego porozumienia stron, e) reprezentowania Zamawiającego przed właściwym OSD w sprawach związanych z procedurą zmiany sprzedawcy energii elektrycznej zgodnie z aktualnie obowiązującą Instrukcją Ruchu i Eksploatacji Sieci Dystrybucyjnej właściwego OSD; 9. Zamawiający informuje, iż udzieli stosownego (pisemnego) pełnomocnictwa wyłonionemu w wyniku wyboru oferty najkorzystniejszej ww. postępowaniu przetargowym Wykonawcy do przeprowadzenia wszelkich czynności związanych z procesem zmiany sprzedawcy energii elektrycznej. 10. Umowy na sprzedaż energii elektrycznej zostaną podpisane z Zamawiającymi wchodzącymi w skład Grupy Zakupowej wyszczególnionymi w załączniku nr 1 do SWZ. 11. Umowy zostaną podpisane w siedzibie Zamawiającego lub korespondencyjnie lub w formie elektronicznej.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje możliwość zwiększania dostaw energii elektrycznej z zastosowaniem prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Prawo zamówień publicznych. Prawem opcji jest możliwość zwiększenia dostaw energii elektrycznej na warunkach zawartej umowy do 20% zamówienia podstawowego. Zamawiający uzależnia możliwość skorzystania z prawa opcji od dodania nowych punktów poboru energii elektrycznej do ppe wymienionych w Załączniku nr 3b do SWZ, powodujących zwiększenie zapotrzebowania na dostawę energii elektrycznej ponad zapotrzebowanie podstawowe. Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji umowy. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Warunkiem uruchomienia prawa opcji jest złożenie przez Zamawiającego oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w określonym przez niego zakresie.