358287-2026 - Wettbewerb
Polen – Datenbank- und -Betriebssoftwarepaket – Dostawa oprogramowania komputerowego - licencja na pakiety biurowe
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa oprogramowania komputerowego - licencja na pakiety biurowe
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa oprogramowania komputerowego - licencja na pakiety biurowe. 2. Przedmiot zamówienia musi być fabrycznie nowy, nieużywany oraz nie aktywowany nigdy wcześniej na innych komputerach oraz musi pochodzić z oficjalnego i legalnego kanału dystrybucyjnego producenta oprogramowania. 3. Opis przedmiotu zamówienia (w skrócie: OPZ) stanowi Załącznik nr 3 do SWZ/Załącznik nr 1 do projektowanych postanowień umowy. 4. Projektowane postanowienia umowy w sprawie powyższego zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści umowy (w skrócie: PPU) znajdują się w Załącznik nr 2 do SWZ. 5. Instrukcje dla Wykonawcy znajdują się na Platformie pod adresem: https://slaskie.ezamawiajacy.pl/servlet/HomeServlet?MP_module=main&MP_action=publicFilesList&clientName=slaskie&USER_MENU_HOVER=publicFilesList 6. Zamówienie jest częściowo współfinansowane przez: 1) Unię Europejską ze środków FE SL 2021-2027 w ramach Priorytetu FESL.11 Fundusze Europejskie na pomoc techniczną EFRR Działanie FESL.11.01 Pomoc Techniczna EFRR; 2) Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego PLUS w ramach programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027, Priorytet FESL.06 Fundusze Europejskie dla edukacji, Działanie FESL.06.04 Strategiczne projekty dla obszaru edukacji; w ramach projektu „Śląskie. Inwestujemy w talenty PLUS – II edycja”; 3) Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027, Priorytet FESL. 02 Fundusze Europejskie na zielony rozwój, Działanie FESL.02.17 - Budowanie świadomości na rzecz klimatu w ramach projektu „Śląskie Centrum Klimatu – Etap I”. 7. Wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych zostały uwzględnione w opisie przedmiotu zamówienia. Wymagane jest ponadto aby oferowany przedmiot zamówienia zapewniał co najmniej: 1) narzędzie do automatycznej weryfikacji dokumentów pod kątem dostępności; 2) współpracę z tzw. czytnikami ekranu (screen readers software) umożliwiającą osobom niewidomym i słabowidzącym obsługę komputera poprzez zamianę tekstu oraz elementów interfejsu na mowę syntetyczną oraz nawigację po dokumentach, tabelach i wiadomościach e-mail; 3) możliwość powiększania stron z dokumentami wedle własnych potrzeb; 4) możliwość dostosowania skrótów klawiaturowych do własnych potrzeb.
Interne KennungBZ-ZP.272.5.16.2026.MK
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Zamawiający przewiduje odwróconą kolejność oceny ofert zgodnie z art. 139 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity: Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.) zwanej dalej ustawą Pzp. 2. Ofertę należy sporządzić dokładnie według załączonego do Specyfikacji Warunków Zamówienia (w skrócie: SWZ) formularza ofertowego stanowiącego Załącznik nr 1 do SWZ lub na nim. Formularz ofertowy nie podlega uzupełnieniu po upływie terminu składania ofert. 3. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązanie równoważne, w celu potwierdzenia zgodności oferowanej dostawy, zobowiązany jest wykazać, że oferowany produkt spełnia wymagania określone przez Zamawiającego w OPZ. Na Wykonawcy ciąży obowiązek, wykazania, że produkt równoważny spełnia wymagania postawione przez Zamawiającego w OPZ. 4. Oferta oraz wszystkie wymagane dokumenty składane przez Wykonawcę w toku postępowania winny być podpisane przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy, zgodnie z formą reprezentacji Wykonawcy wynikającą z właściwego rejestru lub centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, właściwym dla danej formy organizacyjnej Wykonawcy lub prawidłowo sporządzonego pełnomocnictwa. 5. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie (np. konsorcja, spółki cywilne) – winni oni ustanowić pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. 6. Ofertę należy złożyć pod rygorem nieważności w formie elektronicznej (postać elektroniczna opatrzona kwalifikowanym podpisem elektronicznym), w języku polskim, zgodnie z przepisami prawa oraz dokumentami zamówienia. Nie dopuszcza się składania oferty w innym języku. Wszelkie dokumenty sporządzone w języku obcym winny być przetłumaczone na język polski. 7. Ofertę wraz z załącznikami należy przekazać za pośrednictwem Platformy dostępnej pod adresem: https://slaskie.ezamawiajacy.pl. 8. Wraz z ofertą należy złożyć: 8.1. Oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp (JEDZ), które stanowi dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia na dzień składania ofert, tymczasowo zastępujący wymagane przez Zamawiającego podmiotowe środki dowodowe, wskazane w pkt 2.1.6 oraz pkt 5.1.9 niniejszego ogłoszenia; 8.2. Oświadczenie dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k rozporządzenia Rady (UE) 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033. składane na podstawie art. 125 ust. 1 ustawy Pzp. 8.3.Odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru. 8.4. Pełnomocnictwa - jeżeli dotyczy. 8.5. Oryginał gwarancji lub poręczenia w postaci elektronicznej, zgodnie z zapisami rozdziału XII SWZ - w przypadku wniesienia wadium w postaci niepieniężne. 8.6 Jeżeli dotyczy - przedmiotowe środki dowodowe, potwierdzające zgodność zaoferowanego produktu równoważnego z kryteriami równoważności opisanymi w OPZ. 9. Szczegółowy opis sposobu przygotowywania oferty znajduje się w rozdziale X SWZ. 10. Strona internetowa prowadzonego postępowania oraz na której będą zamieszczane zmiany i wyjaśnienia treści SWZ oraz inne dokumenty zamówienia bezpośrednio związane z postępowaniem: https://bip.slaskie.pl/ogloszenia_i_aktualnosci/zamowienia_publiczne/zamowienia_wszczete_od_dnia_01012021_r/zamowienia_powyzej_kwot_unijnych/?p=2026%5EPrzetarg+nieograniczony%5Eaktualne
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48600000 Datenbank- und -Betriebssoftwarepaket
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 48700000 Dienstprogramme für Softwarepakete
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa oprogramowania komputerowego - licencja na pakiety biurowe. 2. Przedmiot zamówienia musi być fabrycznie nowy, nieużywany oraz nie aktywowany nigdy wcześniej na innych komputerach oraz musi pochodzić z oficjalnego i legalnego kanału dystrybucyjnego producenta oprogramowania. 3. Opis przedmiotu zamówienia (w skrócie: OPZ) stanowi Załącznik nr 3 do SWZ/Załącznik nr 1 do projektowanych postanowień umowy. 4. Projektowane postanowienia umowy w sprawie powyższego zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści umowy (w skrócie: PPU) znajdują się w Załącznik nr 2 do SWZ. 5. Instrukcje dla Wykonawcy znajdują się na Platformie pod adresem: https://slaskie.ezamawiajacy.pl/servlet/HomeServlet?MP_module=main&MP_action=publicFilesList&c lientName=slaskie&USER_MENU_HOVER=publicFilesList
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający nie przewiduje opcji.