2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i dalsze zagospodarowanie odpadów o kodzie ex19 12 12 wytwarzanych w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów w Siedliskach k/Ełku na okres 6 miesięcy
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi w zakresie odbioru i dalszego zagospodarowania odpadów o kodzie ex19 12 12 - inne odpady (w tym zmieszane substancje i przedmioty) z mechanicznej obróbki odpadów inne niż wymienione w 19 12 11, wytwarzanych w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów komunalnych w Siedliskach k/Ełku w okresie 6 miesięcy: 1) „Odbiór i dalsze zagospodarowanie odpadów powstających po procesie mechanicznego przetworzenia odpadów komunalnych” tj.: a) Do dalszego zagospodarowania przeznaczony jest odpad o kodzie: ex19 12 12 – Inne odpady (w tym zmieszane substancje i przedmioty) z mechanicznej obróbki odpadów inne niż wymienione w 19 12 11, który powstaje po procesie mechanicznego przetworzenia odpadów komunalnych, po wydzieleniu surowców wtórnych i balastu – powstaje frakcja odpadów (ex 19 12 12) o parametrach: 8,98 MJ/kg s.m. < ciepło spalania < 18,9 MJ/kg s.m., b) Szacunkowa ilość 1 000 Mg w ramach zamówienia podstawowego oraz ewentualnie poszerzenie zamówienia o: 200 Mg w ramach 20% prawa opcji. 2. Odbiór odpadu 1) Odbiór odpadów odbywać się będzie z terenu Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych (tzw. Instalacji Komunalnej) prowadzonej przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami „Eko-MAZURY” Sp. z o.o., Siedliska 77, 19-300 Ełk, woj. warmińsko-mazurskie, powiat ełcki, gmina Ełk. Wykonawca zapewni do odbioru samochody przystosowane do przewozu odpadów komunalnych. 2) Odbiór następować będzie transportem zorganizowanym przez Wykonawcę i na jego koszt, także w zakresie kosztów przewozu, ubezpieczenia na czas transportu oraz rozładunku, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 7 października 2016 r. w sprawie szczegółowych wymagań dla transportu odpadów (Dz. U. 2016 r. poz. 1742). 3) Załadunek odpadu na podstawione przez Wykonawcę pojazdy, jest obowiązkiem Zamawiającego. 4) Odbierane odpady będą ważone na zalegalizowanej wadze samochodowej, zlokalizowanej na terenie Instalacji Komunalnej. Dla określenia wagi odbieranego odpadu, pojazd Wykonawcy musi być zważony przed załadunkiem i po załadunku. 5) Do rozliczeń zostanie przyjęte każdorazowe ważenie odebranych odpadów potwierdzone dowodem ważenia. 6) Zakres pomiarowy wagi zlokalizowanej na terenie Instalacji Komunalnej wynosi 60 Mg, długość podestu - 18,75 m, szerokość podestu - 3 m. 7) Wykonawca ponosi wyłączną odpowiedzialność za wszelkie szkody, jak i również za utratę, ubytki oraz uszkodzenia odpadów, powstałe w czasie transportu odpadów od chwili wydania z Instalacji Komunalnej oraz w trakcie transportu, rozładunku odpadów do czasu poddania ich i zakończenia procesów odzysku. 8) Wykonawca ponosi w szczególności odpowiedzialność za działania oraz zaniechania swego personelu oraz podmiotów, którymi posłużył się wykonując przedmiot zamówienia, np. przewoźników. 9) Z chwilą wydania odpadów Wykonawcy (wskazanemu przez niego Przewoźnikowi), przechodzą na Wykonawcę wszelkie korzyści i ciężary związane z nimi oraz niebezpieczeństwo ich przypadkowej utraty lub uszkodzenia, w szczególności przejmuje on odpowiedzialność za wydane odpady, za należyte postępowanie z nimi i za skutki z tego wynikające. 10) Zamawiający może żądać od Wykonawcy wykazania się dokumentami potwierdzającymi wykonania usługi w zakresie poddania odpadów procesowi odzysku. 11) Odbiór odpadów realizowany będzie według potrzeb Zamawiającego, przy ilości kursów dziennych wynoszącej od 0 do 3, od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy, w godzinach od 7:00 do 16:00. Zamawiający każdorazowo poinformuje Wykonawcę o zapotrzebowaniu na daną ilość kursów. Za zgodą stron umowy ilość kursów w ciągu jednego dnia może być większa niż 3. 12) Zamawiający zastrzega możliwość decydowania o formie przygotowania frakcji do przekazania tj. w postaci luźnej, zbelowanej lub łączonej. 13) W przypadku belowania frakcji Zamawiający dokona opakowania przekazywanych odpadów w następujący sposób: a) odpad zostanie sprasowany i zbelowany, b) do zbelowania zostanie użyty stalowy drut o przekroju Ø 3,5 mm, c) wymiary pojedynczej beli - ok. 80x110x130 cm, d) średnia waga jednej beli odpadów wynosi ok. 600 kg.
Interne Kennung: ZP-PGO/03/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Termin składania ofert został skrócony do 15 dni ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (bieżąca produkcja i brak możliwości magazynowania odpadu zgodnie z wymaganiami pozwolenia zintegrowanego). Zawarcie umowy z nowym Wykonawcą powinno nastąpić do 15 lipca 2026 r.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90513000 Behandlung und Beseitigung ungefährlicher Siedlungs- und anderer Abfälle, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Przewiduje się ewentualne poszerzenie zamówienia podstawowego o: 200 Mg w ramach 20% prawa opcji.