2. Verfahren
Verfahren
Titel: Naprawa zabudowy pożarniczej na pojeździe marki Mercedes Actros 3341
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest naprawa zabudowy na pojeździe marki Mercedes Actros 3341. zabudowa wykonana przez firmę Auto Kielce. Wykonanie usługi nastąpi po uzgodnieniu terminu Zamawiającego z Wykonawcą w siedzibie. Wykonawcy. 2. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych. Każdy wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę. Zamówienie nie zostało podzielone na części, gdyż usługa obejmuje jeden pojazd pożarniczy, który musi być naprawiony przez podmiot specjalizujący się w tego typu naprawach. Brak podziału zamówienia na części nie spowoduje zakłócenia konkurencyjności, gdyż zamówienie jest dedykowane małym i średnim przedsiębiorstwom. 3. Wymagania związane z realizacją przedmiotu zamówienia. 4. Wszystkie użyte do naprawy części, zespoły, podzespoły i akcesoria powinny być dopuszczone do obrotu oraz posiadać minimum 24 miesięczny okres gwarancji jakości liczony od daty odbioru usługi. Wyroby powinny być fabrycznie nowe i kompletne oraz muszą należeć do jednej z nw. grup: a) oryginalne - przedmiot wyposażenia lub części – rozumie się przez to układ, oddzielny zespół techniczny lub część, które wyprodukowano zgodnie ze specyfikacjami i normami produkcyjnymi przewidzianymi przez producenta pojazdów dla produkcji przedmiotu wyposażenia lub części pojazdu, którego to dotyczy, oraz przedmiot wyposażenia lub część, które wyprodukowano na tej samej linii produkcyjnej; b) zamienniki - przedmiot wyposażenia lub część, dla których ich producent zaświadczy, że ten przedmiot wyposażenia lub część odpowiadają jakością przedmiotowi wyposażenia lub części, używanym do montażu pojazdu, którego to dotyczy, i zostały wyprodukowane zgodnie ze specyfikacjami i normami produkcyjnymi producenta pojazdu. Gabaryty zamiennika muszą umożliwiać jego montaż w danym typie sprzętu, do którego są przeznaczone. 5. Wszystkie użyte do naprawy części, zespoły, podzespoły i akcesoria (zwane dalej także wyrobami) wykorzystane muszą posiadać stosowne certyfikaty i homologacje wymagane prawem oraz posiadać oryginalne, fabryczne opakowanie. 6.Używane do naprawy części, zespoły i podzespoły zgodnie z Dyrektywą Nr 2007/46/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dn. 05 września 2007 r. ustanawiającą ramy dla homologacji pojazdów silnikowych i ich przyczep oraz układów, części i oddzielnych zespołów technicznych przeznaczonych do tych pojazdów (Dz. U. UE L 2007 r., nr 263 poz. 1 z późn. zm.) i Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 sierpnia 2023 r. w sprawie indywidulanego dopuszczenia pojazdu (Dz. U. Z 2023 r. poz. 1715) podlegają obowiązkowi homologacji jeżeli mogą stworzyć znaczne zagrożenie dla właściwego funkcjonowania układów, które są istotne dla bezpieczeństwa sprzętu lub jego oddziaływania na środowisko. 7. Do naprawionych urządzeń, zespołów i podzespołów należy dołączyć karty gwarancyjne. 8. Naprawa powinna być wykonana zgodnie z instrukcjami fabrycznymi napraw. 9.Naprawione podzespoły (urządzenia) zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia, muszą spełniać wszystkie parametry techniczne danego pojazdu ratowniczo gaśniczego określone przez producenta, zwłaszcza, w zakresie bezpieczeństwa i wpływu na działanie całego pojazdu ratowniczo gaśniczego. 10. Nie dopuszcza się zmian konstrukcyjnych oraz jego podzespołów i układów. 11. Materiały zużyte w czasie napraw zostaną zutylizowane przez Wykonawcę na jego koszt i ryzyko jednak nie wcześniej niż w dniu odbioru SpW z naprawy, chyba, że Zamawiający postanowi inaczej, o czym powiadomi Wykonawcę. Wymienione części i materiały podlegają okazaniu przedstawicielowi Zamawiającego (użytkownikowi) dokonującemu odbioru SpW. 12. Zamawiający na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy Pzp, wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę, na podstawie stosunku pracy osób, które będą wykonywały czynności w zakresie realizacji przedmiotu zamówienia w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz. U. z 2025 r., poz. 277). Natomiast w sytuacji, gdy niniejszą usługę będzie realizował właściciel firmy, powyższe uregulowane nie ma zastosowania. Zamawiający nie określa wymiaru etatu. Czynności osób zatrudnionych w ramach umów o pracę zostały wskazane w załączniku nr 2 do SWZ (tabela nr 1 i tabela nr 2). Również wzór umowy stanowiący załącznik nr 11 do SWZ zawierają regulacje odnoszące się do wymogu zatrudnienia osób w oparciu o umowy o pracę.
Vorherige Bekanntmachung: 101740-2026
Interne Kennung: 2/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50110000 Reparatur und Wartung von Kraftfahrzeugen und zugehörigen Ausrüstungen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest naprawa zabudowy na pojeździe marki Mercedes Actros 3341. Zabudowa została wykonana przez firmę Auto Kielce. Wykonanie usługi nastąpi po uzgodnieniu terminu Zamawiającego z Wykonawcą w siedzibie Wykonawcy. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera formularz cenowy załącznik nr 2 do SWZ (Tabela 1 i 2)