2. Verfahren
Verfahren
Titel: Markedsdialog for kommende udbud af bohaveflytninger til og fra Grønland
Beschreibung: Rigspolitiet (Ordregiver) forbereder et udbud af bohaveflytninger til og fra Grønland. Som del af forberedelsen af et kommende udbud ønsker Ordregiver at gennemføre en markedsdialog med relevante markedsaktører. Formålet med markedsdialogen er at give Ordregiver en større indsigt i, hvordan et kommende udbud og udbudsmateriale bedst kan tilrettelægges/udformes.
Interne Kennung: 2026-205465
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60000000 Transport- und Beförderungsdienstleistungen (außer Abfalltransport)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 60100000 Straßentransport/-beförderung, 60610000 Fährtransport, 63520000 Transportagenturdienste, 63710000 Hilfstätigkeiten für den Landverkehr, 63712000 Hilfstätigkeiten für den Straßenverkehr, 63720000 Hilfstätigkeiten für den Wasserverkehr