See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Budowa i odbudowa zbiorników wodnych oraz budowa urządzeń piętrzących – opracowanie kompletnej dokumentacji, uzyskanie wymaganych zgód i przeprowadzenie robót budowlanych
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja inwestycji w formule „zaprojektuj i wybuduj”, polegającej na opracowaniu dokumentacji projektowej zgodnie z Programem Funkcjonalno-Użytkowym (PFU), uzyskaniu w imieniu Zamawiającego wszelkich wymaganych przepisami prawa decyzji administracyjnych, uzgodnień i opinii, a następnie wykonaniu na ich podstawie robót budowlanych dla zadania pn. „Budowa i odbudowa zbiorników wodnych oraz budowa urządzeń piętrzących – opracowanie kompletnej dokumentacji, uzyskanie wymaganych zgód i przeprowadzenie robót budowlanych”, wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie (jeżeli wymagane) oraz przekazaniem obiektu do użytkowania.2. Przedmiot zamówienia został szczegółowo określony w Programie funkcjonalno-użytkowym – Załączniku nr 10 do SWZ 3. Program Funkcjonalno-Użytkowy – „Wykonanie dokumentacji projektowej i robót budowlanych obiektów małej retencji nizinnej na terenie Nadleśnictwa Olesno – a) Część II PFU: „Wykonanie dokumentacji projektowej i robót budowlanych na potrzeby budowy zbiorników wodnych” – dotyczy Części I oraz Części II b) Część I PFU: „Wykonanie dokumentacji projektowej i robót budowlanych na potrzeby budowy zastawek i progów piętrzących dotyczy pozostałych Części III-XI 4. Mała retencja oznacza działania poprawiające zdolność gromadzenia wody w małych zbiornikach naturalnych i sztucznych oraz jej podpiętrzanie w korytach rzek, potoków, w kanałach i rowach w celu późniejszej alimentacji do środowiska. Celem realizacji inwestycji budowlanych na podstawie dokumentacji projektowej będzie przede wszystkim poprawa uwilgotnienia gleb leśnych, zmiana niekorzystnego, szybkiego odpływu wód powierzchniowych z terenów leśnych na odpływ spowolniony, urozmaicenie elementów ekosystemu leśnego oraz korzystny wpływ na różnorodność biologiczną. 5. „Wykonawca zobowiązany jest do realizacji przedmiotu zamówienia zgodnie z zasadą DNSH (Do No Significant Harm), o której mowa w art. 17 rozporządzenia (UE) 2020/852. Inwestycja musi zostać zaprojektowana i wykonana w sposób, który nie czyni poważnych szkód dla żadnego z sześciu celów środowiskowych określonych w unijnej taksonomii, ze szczególnym uwzględnieniem ochrony zasobów wodnych oraz bioróżnorodności.”
Interne Kennung: S.270.3.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część I – Leśnictwo Radłów - Budowa i odbudowa zbiorników wodnych Budowa zbiornika wodnego 03-80-h,
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja inwestycji w formule „zaprojektuj i wybuduj”, polegającej na opracowaniu dokumentacji projektowej zgodnie z Programem Funkcjonalno-Użytkowym (PFU), uzyskaniu w imieniu Zamawiającego wszelkich wymaganych przepisami prawa decyzji administracyjnych, uzgodnień i opinii, a następnie wykonaniu na ich podstawie robót budowlanych dla zadania pn. „Budowa i odbudowa zbiorników wodnych oraz budowa urządzeń piętrzących – opracowanie kompletnej dokumentacji, uzyskanie wymaganych zgód i przeprowadzenie robót budowlanych”, wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie (jeżeli wymagane) oraz przekazaniem obiektu do użytkowania. 2. Przedmiot zamówienia został szczegółowo określony w Programie funkcjonalno-użytkowym – Załączniku nr 10 do SWZ 3. Program Funkcjonalno-Użytkowy – „Wykonanie dokumentacji projektowej i robót budowlanych obiektów małej retencji nizinnej na terenie Nadleśnictwa Olesno – a) Część II PFU: „Wykonanie dokumentacji projektowej i robót budowlanych na potrzeby budowy zbiorników wodnych” – dotyczy Części I oraz Części II
Interne Kennung: S.270.3.2026/1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: nie przewiduje się opcji
Los: LOT-0002
Titel: Część II - Leśnictwo Radłów Budowa i odbudowa zbiorników wodnych - Odbudowa zbiornika wodnego 03-80-g,
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest realizacja inwestycji w formule „zaprojektuj i wybuduj”, polegającej na opracowaniu dokumentacji projektowej zgodnie z Programem Funkcjonalno-Użytkowym (PFU), uzyskaniu w imieniu Zamawiającego wszelkich wymaganych przepisami prawa decyzji administracyjnych, uzgodnień i opinii, a następnie wykonaniu na ich podstawie robót budowlanych dla zadania pn. „Budowa i odbudowa zbiorników wodnych oraz budowa urządzeń piętrzących – opracowanie kompletnej dokumentacji, uzyskanie wymaganych zgód i przeprowadzenie robót budowlanych”, wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie (jeżeli wymagane) oraz przekazaniem obiektu do użytkowania. 2. Przedmiot zamówienia został szczegółowo określony w Programie funkcjonalno-użytkowym – Załączniku nr 10 do SWZ 3. Program Funkcjonalno-Użytkowy – „Wykonanie dokumentacji projektowej i robót budowlanych obiektów małej retencji nizinnej na terenie Nadleśnictwa Olesno – a) Część II PFU: „Wykonanie dokumentacji projektowej i robót budowlanych na potrzeby budowy zbiorników wodnych” – dotyczy Części I oraz Części II b) Część I PFU: „Wykonanie dokumentacji projektowej i robót budowlanych na potrzeby budowy zastawek i progów piętrzących dotyczy pozostałych Części III-XI 4. Mała retencja oznacza działania poprawiające zdolność gromadzenia wody w małych zbiornikach naturalnych i sztucznych oraz jej podpiętrzanie w korytach rzek, potoków, w kanałach i rowach w celu późniejszej alimentacji do środowiska. Celem realizacji inwestycji budowlanych na podstawie dokumentacji projektowej będzie przede wszystkim poprawa uwilgotnienia gleb leśnych, zmiana niekorzystnego, szybkiego odpływu wód powierzchniowych z terenów leśnych na odpływ spowolniony, urozmaicenie elementów ekosystemu leśnego oraz korzystny wpływ na różnorodność biologiczną. 5. „Wykonawca zobowiązany jest do realizacji przedmiotu zamówienia zgodnie z zasadą DNSH (Do No Significant Harm), o której mowa w art. 17 rozporządzenia (UE) 2020/852. Inwestycja musi zostać zaprojektowana i wykonana w sposób, który nie czyni poważnych szkód dla żadnego z sześciu celów środowiskowych określonych w unijnej taksonomii, ze szczególnym uwzględnieniem ochrony zasobów wodnych oraz bioróżnorodności.”
Interne Kennung: S.270.3.2026/2
Los: LOT-0003
Titel: Część III - Leśnictwo Sternalice - Budowa urządzeń piętrzących - Budowa urządzeń piętrzących 01-54-i, 55-f
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest realizacja inwestycji w formule „zaprojektuj i wybuduj”, polegającej na opracowaniu dokumentacji projektowej zgodnie z Programem Funkcjonalno-Użytkowym (PFU), uzyskaniu w imieniu Zamawiającego wszelkich wymaganych przepisami prawa decyzji administracyjnych, uzgodnień i opinii, a następnie wykonaniu na ich podstawie robót budowlanych dla zadania pn. „Budowa i odbudowa zbiorników wodnych oraz budowa urządzeń piętrzących – opracowanie kompletnej dokumentacji, uzyskanie wymaganych zgód i przeprowadzenie robót budowlanych”, wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie (jeżeli wymagane) oraz przekazaniem obiektu do użytkowania. 4.2. Przedmiot zamówienia został szczegółowo określony w Programie funkcjonalno-użytkowym – Załączniku nr 10 do SWZ 4.3. Program Funkcjonalno-Użytkowy – „Wykonanie dokumentacji projektowej i robót budowlanych obiektów małej retencji nizinnej na terenie Nadleśnictwa Olesno – a) Część II PFU: „Wykonanie dokumentacji projektowej i robót budowlanych na potrzeby budowy zbiorników wodnych” – dotyczy Części I oraz Części II b) Część I PFU: „Wykonanie dokumentacji projektowej i robót budowlanych na potrzeby budowy zastawek i progów piętrzących dotyczy pozostałych Części III-XI 4.4. Mała retencja oznacza działania poprawiające zdolność gromadzenia wody w małych zbiornikach naturalnych i sztucznych oraz jej podpiętrzanie w korytach rzek, potoków, w kanałach i rowach w celu późniejszej alimentacji do środowiska. Celem realizacji inwestycji budowlanych na podstawie dokumentacji projektowej będzie przede wszystkim poprawa uwilgotnienia gleb leśnych, zmiana niekorzystnego, szybkiego odpływu wód powierzchniowych z terenów leśnych na odpływ spowolniony, urozmaicenie elementów ekosystemu leśnego oraz korzystny wpływ na różnorodność biologiczną. 4.5. „Wykonawca zobowiązany jest do realizacji przedmiotu zamówienia zgodnie z zasadą DNSH (Do No Significant Harm), o której mowa w art. 17 rozporządzenia (UE) 2020/852. Inwestycja musi zostać zaprojektowana i wykonana w sposób, który nie czyni poważnych szkód dla żadnego z sześciu celów środowiskowych określonych w unijnej taksonomii, ze szczególnym uwzględnieniem ochrony zasobów wodnych oraz bioróżnorodności.”
Interne Kennung: S.270.3.2026/3
Los: LOT-0004
Titel: Część IV - Leśnictwo Boroszów - Budowa urządzeń piętrzących - Budowa urządzenia piętrzącego 02-73-c,
Beschreibung: . Przedmiotem zamówienia jest realizacja inwestycji w formule „zaprojektuj i wybuduj”, polegającej na opracowaniu dokumentacji projektowej zgodnie z Programem Funkcjonalno-Użytkowym (PFU), uzyskaniu w imieniu Zamawiającego wszelkich wymaganych przepisami prawa decyzji administracyjnych, uzgodnień i opinii, a następnie wykonaniu na ich podstawie robót budowlanych dla zadania pn. „Budowa i odbudowa zbiorników wodnych oraz budowa urządzeń piętrzących – opracowanie kompletnej dokumentacji, uzyskanie wymaganych zgód i przeprowadzenie robót budowlanych”, wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie (jeżeli wymagane) oraz przekazaniem obiektu do użytkowania. 4.2. Przedmiot zamówienia został szczegółowo określony w Programie funkcjonalno-użytkowym – Załączniku nr 10 do SWZ 4.3. Program Funkcjonalno-Użytkowy – „Wykonanie dokumentacji projektowej i robót budowlanych obiektów małej retencji nizinnej na terenie Nadleśnictwa Olesno – a) Część II PFU: „Wykonanie dokumentacji projektowej i robót budowlanych na potrzeby budowy zbiorników wodnych” – dotyczy Części I oraz Części II b) Część I PFU: „Wykonanie dokumentacji projektowej i robót budowlanych na potrzeby budowy zastawek i progów piętrzących dotyczy pozostałych Części III-XI 4.4. Mała retencja oznacza działania poprawiające zdolność gromadzenia wody w małych zbiornikach naturalnych i sztucznych oraz jej podpiętrzanie w korytach rzek, potoków, w kanałach i rowach w celu późniejszej alimentacji do środowiska. Celem realizacji inwestycji budowlanych na podstawie dokumentacji projektowej będzie przede wszystkim poprawa uwilgotnienia gleb leśnych, zmiana niekorzystnego, szybkiego odpływu wód powierzchniowych z terenów leśnych na odpływ spowolniony, urozmaicenie elementów ekosystemu leśnego oraz korzystny wpływ na różnorodność biologiczną. 4.5. „Wykonawca zobowiązany jest do realizacji przedmiotu zamówienia zgodnie z zasadą DNSH (Do No Significant Harm), o której mowa w art. 17 rozporządzenia (UE) 2020/852. Inwestycja musi zostać zaprojektowana i wykonana w sposób, który nie czyni poważnych szkód dla żadnego z sześciu celów środowiskowych określonych w unijnej taksonomii, ze szczególnym uwzględnieniem ochrony zasobów wodnych oraz bioróżnorodności.”
Interne Kennung: S.270.3.2026/4
Los: LOT-0005
Titel: Część V- Leśnictwo Leśna- Budowa urządzeń piętrzących - Budowa urządzenia piętrzącego 06-141-d,
Interne Kennung: S.270.3.2026/5
Los: LOT-0006
Titel: Część VI – Leśnictwo Chudoba - Budowa urządzeń piętrzących - Budowa urządzenia piętrzącego 07-48-h
Interne Kennung: S.270.3.2026/6
Los: LOT-0007
Titel: Część VII – Leśnictwo Osiecko Budowa urządzeń piętrzących Budowa urządzenia piętrzącego 08-160-g,
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest realizacja inwestycji w formule „zaprojektuj i wybuduj”, polegającej na opracowaniu dokumentacji projektowej zgodnie z Programem Funkcjonalno-Użytkowym (PFU), uzyskaniu w imieniu Zamawiającego wszelkich wymaganych przepisami prawa decyzji administracyjnych, uzgodnień i opinii, a następnie wykonaniu na ich podstawie robót budowlanych dla zadania pn. „Budowa i odbudowa zbiorników wodnych oraz budowa urządzeń piętrzących – opracowanie kompletnej dokumentacji, uzyskanie wymaganych zgód i przeprowadzenie robót budowlanych”, wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie (jeżeli wymagane) oraz przekazaniem obiektu do użytkowania. 4.2. Przedmiot zamówienia został szczegółowo określony w Programie funkcjonalno-użytkowym – Załączniku nr 10 do SWZ 4.3. Program Funkcjonalno-Użytkowy – „Wykonanie dokumentacji projektowej i robót budowlanych obiektów małej retencji nizinnej na terenie Nadleśnictwa Olesno – a) Część II PFU: „Wykonanie dokumentacji projektowej i robót budowlanych na potrzeby budowy zbiorników wodnych” – dotyczy Części I oraz Części II b) Część I PFU: „Wykonanie dokumentacji projektowej i robót budowlanych na potrzeby budowy zastawek i progów piętrzących dotyczy pozostałych Części III-XI 4.4. Mała retencja oznacza działania poprawiające zdolność gromadzenia wody w małych zbiornikach naturalnych i sztucznych oraz jej podpiętrzanie w korytach rzek, potoków, w kanałach i rowach w celu późniejszej alimentacji do środowiska. Celem realizacji inwestycji budowlanych na podstawie dokumentacji projektowej będzie przede wszystkim poprawa uwilgotnienia gleb leśnych, zmiana niekorzystnego, szybkiego odpływu wód powierzchniowych z terenów leśnych na odpływ spowolniony, urozmaicenie elementów ekosystemu leśnego oraz korzystny wpływ na różnorodność biologiczną. 4.5. „Wykonawca zobowiązany jest do realizacji przedmiotu zamówienia zgodnie z zasadą DNSH (Do No Significant Harm), o której mowa w art. 17 rozporządzenia (UE) 2020/852. Inwestycja musi zostać zaprojektowana i wykonana w sposób, który nie czyni poważnych szkód dla żadnego z sześciu celów środowiskowych określonych w unijnej taksonomii, ze szczególnym uwzględnieniem ochrony zasobów wodnych oraz bioróżnorodności.
Interne Kennung: S.270.3.2026/7
Los: LOT-0008
Titel: Część VIII – Leśnictwo Osiecko - Budowa urządzeń piętrzących - Budowa urządzenia piętrzącego 08-240-a,
Interne Kennung: S.270.3.2026/8
Los: LOT-0009
Titel: Część IX – Leśnictwo Pruszków - Budowa urządzeń piętrzących Budowa urządzenia piętrzącego 09-178-p
Interne Kennung: S.270.3.2026/9
Los: LOT-0010
Titel: Część X – Leśnictwo Chudoba - Budowa urządzeń piętrzących - Budowa urządzenia piętrzącego 07-150-a
Interne Kennung: S.270.3.2026/10
Los: LOT-0011
Titel: Część XI- Leśnictwo Pruszków - Budowa progów piętrzących 09-257-f, 256-f, 262-a Budowa progów piętrzących 09-257-f, 256-f, 262-a
Interne Kennung: S.271.3.2026/11