359067-2026 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen – „Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania pn.: "Budowa rozlewiska w leśnictwie Wielki Las" w ramach projektu pn. „Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – mała retencja oraz przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach górskich – kontynuacja (MRG3)”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel„Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania pn.: "Budowa rozlewiska w leśnictwie Wielki Las" w ramach projektu pn. „Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – mała retencja oraz przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach górskich – kontynuacja (MRG3)”
Beschreibung1) Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie, uzyskanie wszystkich wymaganych prawem zgód i pozwoleń koniecznych do uzyskania pozwolenia na budowę i rozpoczęcia robót budowlanych, wykonanie inwentaryzacji przyrodniczej przed rozpoczęciem robót budowlanych i po ich zakończeniu dla zadania „Budowa rozlewiska w leśnictwie Wielki Las” o parametrach: • Powierzchnia: ok. 5 ha (+- 10%) • Ilość retencjonowanej wody: min. 40 000 m3 ( do wyliczeń należy przyjąć ilość wody powierzchniowej w rozlewisku oraz ilość wody retencjonowanej w gruncie) • Powierzchnia wyspy: 0,2 ha (+- 10%) – planowana do wykonania w przypadku dostępności gruntu na terenie inwestycji • Długość grobli ok. – 90m + 150m = ok. 240 m (w miarę możliwości materiał uzyskany z urobku) • Wykonanie przegłębień w dnie koryta rozlewiska • Nachylenie skarp - n = 1:2 - 1:3 • Sugerowane przetamowania ziemne z przelewami umocnionymi narzutem kamiennym, a w uzasadnionych przypadkach urządzenia piętrząco-spustowe (zastawki): max. 2szt. • Wszystkie rozwiązania projektowe będą wymagały bieżącej akceptacji zamawiającego. 2) Do obowiązków Wykonawcy należy m.in.: 2.1. Opracowanie koncepcji rozwiązań projektowych oraz określenie możliwości uzyskania parametrów technicznych na podstawie dokumentów otrzymanych od zamawiającego, 2.2. Wykonanie badań geologicznych dla całej powierzchni planowanej inwestycji, 2.3. Rozpoznania warunków gruntowo – wodnych w szczególności uwzględniające występujące pokłady torfu z uwzględnieniem bytowania gatunków zwierząt tj. bóbr i karczownik, 2.3. Przekazanie do akceptacji zamawiającego koncepcji projektu opisanej w pkt. 2.1. 2.4. Po akceptacji rozwiązań projektowych przez Zamawiającego sporządzenie dokumentacji technicznej w celu uzyskania: • Zgłoszenia prowadzenia działań/ decyzji ustalającej warunki prowadzenia działań – art. 118 UoP • Zgody wodnoprawnej (poprzez uzyskanie pozwolenia wodnoprawnego lub przyjęcie zgłoszenia wodnoprawnego lub dokonanie powiadomienia organu – art. 395a .) • Pozwolenia na budowę, • Inwentaryzacji przyrodniczej, na obszarze do 100 m od granicy realizowanego obiektu z uwzględnieniem chronionych siedlisk, stanowisk chronionych gatunków roślin oraz miejsc bytowania chronionych gatunków płazów i ptaków przed przystąpieniem do wykonania robót budowlanych i przekazanie 1 egzemplarza Zamawiającemu (Dokumentacja winna zawierać minimum 3 zdjęcia terenu objętego inwentaryzacją). • W przypadku ujawnienia w inwentaryzacji przyrodniczej chronionych gatunków zwierząt, roślin i grzybów – odstępstwa od zakazów wskazanych w ustawie o ochronie przyrody – Art. 56 2.5. Wykonawca wszystkie uzyskane decyzje -przed uzyskaniem ich prawomocności-, uzgodnienia oraz opracowania (kopie lub oryginały) będzie przekazywał w terminie do 3 dni od daty ich uzyskania Zamawiającemu w celu zgłoszenie ewentualnych uwag do ich treści. 2.6. Wykonawca przekaże Zamawiającemu: • Wszystkie prawomocne decyzje, pozwolenia i dokumenty opisane w pkt.2.4. • Dokumentacja projektowa w formie papierowej (2 egzemplarze) i elektronicznej w formacie, w którym dokumenty zostały sporządzone oraz dodatkowo w formacie .pdf wraz z prawomocnym pozwoleniem na budowę. • Operat wodnoprawny wraz z prawomocną Decyzją – pozwolenia wodnoprawnego. lub potwierdzenie przyjęcia stosownego zgłoszenia wodnoprawnego, • Specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót 2 egzemplarze, • Inwentaryzacja przyrodnicza 1 egzemplarz 2.7. Do obowiązków wykonawcy należy prowadzenie nadzoru autorskiego nad realizacją inwestycji planowany termin wykonania robót budowlanych do 30.09.2028r., wraz z bieżącą kontrolą robót budowlanych co do zgodności z projektem, w oparciu o uzyskane wymagane prawem pozwolenia, opinie, decyzje, wpisy do dziennika budowy oraz zapytania Zamawiającego. 2.8. Opiniowanie koniecznych nieistotnych zmian w dokumentacji co do ich celowości i zasadności. UWAGA !!! Zamawiający zastrzega sobie prawo do odstąpienia od Umowy z winy Wykonawcy, jeżeli Wykonawca nie wprowadzi żądanych przez zamawiającego zmian do projektu i nie uzyska w założeniach projektowych parametrów określonych niniejszym SWZ w terminie 14 dni liczonym od upływu terminu wyznaczonego przez Zamawiającego do wprowadzenia zmian
Interne KennungSA.270.22.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
5. Los
LosLOT-0001
TitelPrzedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie, uzyskanie wszystkich wymaganych prawem zgód i pozwoleń koniecznych do uzyskania pozwolenia na budowę i rozpoczęcia robót budowlanych, wykonanie inwentaryzacji przyrodniczej przed rozpoczęciem robót budowlanych i po ich zakończeniu dla zadania „Budowa rozlewiska w leśnictwie Wielki Las”
Beschreibung1) Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie, uzyskanie wszystkich wymaganych prawem zgód i pozwoleń koniecznych do uzyskania pozwolenia na budowę i rozpoczęcia robót budowlanych, wykonanie inwentaryzacji przyrodniczej przed rozpoczęciem robót budowlanych i po ich zakończeniu dla zadania „Budowa rozlewiska w leśnictwie Wielki Las” o parametrach: • Powierzchnia: ok. 5 ha (+- 10%) • Ilość retencjonowanej wody: min. 40 000 m3 ( do wyliczeń należy przyjąć ilość wody powierzchniowej w rozlewisku oraz ilość wody retencjonowanej w gruncie) • Powierzchnia wyspy: 0,2 ha (+- 10%) – planowana do wykonania w przypadku dostępności gruntu na terenie inwestycji • Długość grobli ok. – 90m + 150m = ok. 240 m (w miarę możliwości materiał uzyskany z urobku) • Wykonanie przegłębień w dnie koryta rozlewiska • Nachylenie skarp - n = 1:2 - 1:3 • Sugerowane przetamowania ziemne z przelewami umocnionymi narzutem kamiennym, a w uzasadnionych przypadkach urządzenia piętrząco-spustowe (zastawki): max. 2szt. • Wszystkie rozwiązania projektowe będą wymagały bieżącej akceptacji zamawiającego.