See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wyposażenie Szkoły Podstawowej w Umiastowie przy ulicy Umiastowskiej 74 oraz wyposażenie Przedszkola przy ulicy Tęczowej 3 w Ożarowie Mazowieckim z podziałem na 7 części
Beschreibung: 4.1 Przedmiotem zamówienia jest zakup wyposażenia dla Szkoły Podstawowej w Umiastowie przy ulicy Umiastowskiej 74 oraz Przedszkola w Ożarowie Mazowieckim przy ulicy Tęczowej 3 z uwzględnieniem podziału niniejszego zamówienia na siedem części tj.: 1) część A – zakup wraz z dostawą i montażem mebli do Szkoły Podstawowej w Umiastowie, 2) część B – zakup wraz z dostawą i montażem/instalacją (o ile wymagane) sprzętu elektronicznego do Szkoły Podstawowej w Umiastowie. 3) część C – zakup wraz z dostawą i montażem/instalacją (o ile wymagane) pomocy dydaktycznych do Szkoły Podstawowej w Umiastowie 4) część D – zakup wraz z dostawą i montażem mebli do Przedszkola w Ożarowie Mazowieckim przy ulicy Tęczowej 3, 5) część E – zakup wraz z dostawą i montażem/instalacją (o ile wymagane) pomocy dydaktycznych do Przedszkola w Ożarowie Mazowieckim przy ulicy Tęczowej 3, 6) część F – zakup wraz z dostawą i montażem/instalacją (o ile wymagane) sprzętu elektronicznego do Przedszkola w Ożarowie Mazowieckim przy ulicy Tęczowej 3, 7) część G – zakup wraz z dostawą wyposażenia kuchni do Przedszkola w Ożarowie Mazowieckim przy ulicy Tęczowej 3, 4.2 Zadanie zapisane jest w budżecie Gminy na 2025 r. w dziale 801 rozdziale 80101 §6060 Wyposażenie dla Szkoły Podstawowej w Umiastowie oraz w dziale 801 rozdziale 80101 §6060 Wyposażenie Przedszkola przy ulicy Tęczowej. 4.4 Szczegółowy opis zakresu przedmiotu zamówienia, zawarty został w załączniku Nr 1A – 1G do SWZ. 4.5 Przedmiot zamówienia powinien być zrealizowany zgodnie z wymogami producenta, obowiązującymi normami i przepisami prawa. 4.6 Przedmiot zamówienia musi być oznakowany przez producentów w taki sposób, aby możliwa była identyfikacja zarówno produktu jak i producenta. 4.7 Przedmiot zamówienia musi spełniać wymagania określone w załączniku Nr 1A- G do SWZ oraz wszelkie inne wymagania wynikające z obowiązujących przepisów i być dopuszczony do obrotu na terenie UE. Przedmiot zamówienia (w odniesieniu do części C i E) powinien posiadać certyfikaty CE, o których mowa w treści załącznika nr 1C i 1E do SWZ Opisie przedmiotu zamówienia. Zamawiający wskazuje, że Wymagany w odniesieniu do asortymentu części A-G przez Zamawiającego min. okres gwarancji to 24 miesiące jednocześnie oceniany przez Zamawiającego max. okres gwarancji to 60 miesięcy. 4.8 Przedmiot zamówienia winien być fabrycznie nowy, w oryginalnych opakowaniach (o ile posiadają), nieużywany, wolny od wad i uszkodzeń, niebędący przedmiotem praw osób trzecich oraz nie będący przedmiotem wystaw, targów i prezentacji, wykonany w ramach bezpiecznych technologii. Dotyczy to również oprogramowania. Klucz licencyjny w przeszłości nieaktywowany. System operacyjny legalny posiadający wymagane atrybuty legalności producenta. Zamawiający podkreśla, że oczywistym jest fakt dostarczenia legalnego oprogramowania. Wykonawca obowiązany jest przekazać Zamawiającemu licencję jak również wszelkie prawa na dostarczone programy i systemy operacyjne, wystawione na rzecz Zamawiającego. Wykonawca dostarczy wszystkie programy w polskiej wersji językowej, wraz z dokumentacją w języku polskim. Zamawiający zastrzega sobie możliwość bezpłatnego sprawdzenia dostarczonego oprogramowania u producenta. Wykonawca zapewni: a) możliwość telefonicznego lub poprzez stronę internetową sprawdzenia konfiguracji sprzętowej komputera po podaniu numeru seryjnego bezpośrednio u producenta lub jego przedstawiciela, b) dostęp do najnowszych sterowników i uaktualnień na stronie producenta sprzętu realizowany poprzez podanie na dedykowanej stronie internetowej producenta numeru seryjnego lub modelu urządzenia, c) dostęp do oprogramowania producenta pozwalającego wyszukać zainstalowane sterowniki na urządzeniu wraz z możliwością ich automatycznej aktualizacji z poziomu aplikacji. Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia fabrycznie nowego systemu operacyjnego nieużywanego oraz nie aktywowanego nigdy wcześniej na innym urządzeniu oraz pochodzącego z legalnego źródła sprzedaży. W przypadku systemu operacyjnego naklejka hologramowa winna być zabezpieczona przed możliwością odczytania klucza za pomocą zabezpieczeń stosowanych przez producenta. Przedmiot zamówienia musi być kompletny i po zainstalowaniu/dostarczeniu gotowy do eksploatacji, bez żadnych dodatkowych zakupów i inwestycji (poza typowymi znormalizowanymi materiałami eksploatacyjnymi). Towary składane lub o bardziej skomplikowanej budowie, powinny posiadać instrukcje użytkowania w języku polskim oraz ostrzeżenie o zagrożeniach. 4.9 Wykonawca zobowiązany jest, przed dostarczeniem przedmiotu zamówienia okazać stosowne wymagane prawem: atesty, świadectwa, aprobaty techniczne, certyfikaty i deklaracje zgodności oraz dostarczyć Zamawiającemu kserokopie tych dokumentów. Przedmiot zamówienia winien spełniać wymagania norm UE. 4.10 Wykonawca dostarczy przedmiot zamówienia do Szkoły Podstawowej w Umiastowie, mieszczącej się przy ulicy Umiastowskiej 74, Gmina Ożarów Mazowiecki i/albo do Przedszkola mieszczącego się przy ulicy Tęczowej 3 w Ożarowie Mazowieckim. UWAGA: Zamawiający wymaga od Wykonawcy dostarczenia zakupionych towarów łącznie z rozładowaniem, rozpakowaniem, wniesieniem do pomieszczeń wskazanych przez Zamawiającego na koszt własny i ryzyko Wykonawcy, w godzinach i dniach uzgodnionych z Zamawiającym. 4.10.1 W zakresie części B i/albo F montaż/instalacja poszczególnych urządzeń powinna zostać wykonana w miejscu wskazanym przez odbiorcę (szkołę), odpowiednio dla następujących pozycji: - komputer stacjonarny typu AiO – podłączenie na stanowisku pracy, - urządzenie wielofunkcyjne – podłączenie na stanowisku pracy, - tablica multimedialna – montaż / instalacja w miejscu użytkowania, Z uwagi na limit znaków szczegółowy opis zawarto w SWZ i załącznikach.
Interne Kennung: RZP.271.30.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39150000 Diverse Möbel und Einrichtungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30200000 Computeranlagen und Zubehör
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Wyposażenie Szkoły Podstawowej w Umiastowie przy ulicy Umiastowskiej 74 oraz wyposażenie Przedszkola przy ulicy Tęczowej 3 w Ożarowie Mazowieckim z podziałem na 7 części - Część A – zakup wraz z dostawą i montażem mebli do Szkoły Podstawowej w Umiastowie
Beschreibung: 4.1 Przedmiotem zamówienia jest zakup wyposażenia dla Szkoły Podstawowej w Umiastowie przy ulicy Umiastowskiej 74 oraz Przedszkola w Ożarowie Mazowieckim przy ulicy Tęczowej 3 z uwzględnieniem podziału niniejszego zamówienia - część A – zakup wraz z dostawą i montażem mebli do Szkoły Podstawowej w Umiastowie. 4.2 Zadanie zapisane jest w budżecie Gminy na 2025 r. w dziale 801 rozdziale 80101 §6060 Wyposażenie dla Szkoły Podstawowej w Umiastowie oraz w dziale 801 rozdziale 80101 §6060 Wyposażenie Przedszkola przy ulicy Tęczowej. 4.4 Szczegółowy opis zakresu przedmiotu zamówienia, zawarty został w załączniku Nr 1A do SWZ. 4.5 Przedmiot zamówienia powinien być zrealizowany zgodnie z wymogami producenta, obowiązującymi normami i przepisami prawa. 4.6 Przedmiot zamówienia musi być oznakowany przez producentów w taki sposób, aby możliwa była identyfikacja zarówno produktu jak i producenta. 4.7 Przedmiot zamówienia musi spełniać wymagania określone w załączniku Nr 1A do SWZ oraz wszelkie inne wymagania wynikające z obowiązujących przepisów i być dopuszczony do obrotu na terenie UE. Zamawiający wskazuje, że Wymagany w odniesieniu do asortymentu części A przez Zamawiającego min. okres gwarancji to 24 miesiące jednocześnie oceniany przez Zamawiającego max. okres gwarancji to 60 miesięcy. 4.8 Przedmiot zamówienia winien być fabrycznie nowy, w oryginalnych opakowaniach (o ile posiadają), nieużywany, wolny od wad i uszkodzeń, niebędący przedmiotem praw osób trzecich oraz nie będący przedmiotem wystaw, targów i prezentacji, wykonany w ramach bezpiecznych technologii. Przedmiot zamówienia musi być kompletny i po zainstalowaniu/dostarczeniu gotowy do eksploatacji, bez żadnych dodatkowych zakupów i inwestycji (poza typowymi znormalizowanymi materiałami eksploatacyjnymi). Towary składane lub o bardziej skomplikowanej budowie, powinny posiadać instrukcje użytkowania w języku polskim oraz ostrzeżenie o zagrożeniach. 4.9 Wykonawca zobowiązany jest, przed dostarczeniem przedmiotu zamówienia okazać stosowne wymagane prawem: atesty, świadectwa, aprobaty techniczne, certyfikaty i deklaracje zgodności oraz dostarczyć Zamawiającemu kserokopie tych dokumentów. Przedmiot zamówienia winien spełniać wymagania norm UE. 4.10 Wykonawca dostarczy przedmiot zamówienia do Szkoły Podstawowej w Umiastowie, mieszczącej się przy ulicy Umiastowskiej 74, Gmina Ożarów Mazowiecki i/albo do Przedszkola mieszczącego się przy ulicy Tęczowej 3 w Ożarowie Mazowieckim. UWAGA: Zamawiający wymaga od Wykonawcy dostarczenia zakupionych towarów łącznie z rozładowaniem, rozpakowaniem, wniesieniem do pomieszczeń wskazanych przez Zamawiającego na koszt własny i ryzyko Wykonawcy, w godzinach i dniach uzgodnionych z Zamawiającym. 4.11 Informacje dotyczące zastosowania wyrobów, materiałów i technologii równoważnych. 4.11.1 Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia Zamawiający odnosi się do norm, europejskich ocen technicznych, specyfikacji technicznych oraz innych systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, to jest obowiązany wskazać, że dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, a odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy lub „równoważne”. Wymienione w jakiejkolwiek części dokumentacji (załącznik Nr 1 do Specyfikacji Warunków Zamówienia SWZ): nazwy własne, marki wyrobów, materiałów, technologii nie są obligatoryjne dla wykonawców. Wykonawca ma prawo do zaoferowania innych wyrobów, materiałów, technologii pod warunkiem zapewnienia parametrów technicznych co najmniej identycznych z parametrami określonymi w dokumentacji zamówienia. Jeżeli dokumentacja stanowiąca zał. Nr 1 do SWZ wskazywałyby w odniesieniu do niektórych materiałów, wyrobów i technologii znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, w tym w szczególności podane zostały - nazwa własna materiału, wyrobu czy technologii, numer katalogowy lub producent, należy to traktować jako rozwiązanie przykładowe, określające standardy, wygląd oraz wymagania techniczne. Wszelkie materiały, urządzenia i technologie, pochodzące od konkretnych producentów, określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać materiały, urządzenia i technologie, aby spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia, nie mają na celu uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych wykonawców lub produktów. Tak zastosowane zapisy są tylko w sytuacjach, gdy zamawiający nie był w stanie opisać przedmiotu zamówienia za pomocą dostatecznie dokładnych określeń - w tych wypadkach należy zawsze przyjąć sformułowanie - " lub równoważny" Zastosowane przez Wykonawcę materiały, wyroby i rozwiązania równoważne, muszą być co najmniej: - o tej samej wytrzymałości i trwałości, o tym samym poziomie estetyki (wyroby), - o parametrach technicznych opisanych w dokumentacji przetargowej, - kompatybilne z istniejącą i projektowaną infrastrukturą, - spełniać: te same funkcje, wymagania bezpieczeństwa konstrukcji, bhp i p. poż, - posiadać stosowne dokumenty dopuszczające do stosowania w budownictwie (atesty i aprobaty techniczne). Z uwagi na limit znaków szczegółowy opis zawarto w SWZ i załącznikach.
Interne Kennung: RZP.271.30.2025.A
Haupteinstufung (cpv): 39160000 Schulmöbel
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39161000 Kindergartenmöbel, 39130000 Büromöbel, 39150000 Diverse Möbel und Einrichtungen
Los: LOT-0002
Titel: Wyposażenie Szkoły Podstawowej w Umiastowie przy ulicy Umiastowskiej 74 oraz wyposażenie Przedszkola przy ulicy Tęczowej 3 w Ożarowie Mazowieckim z podziałem na 7 części - Część B – zakup wraz z dostawą i montażem/instalacją (o ile wymagane) sprzętu elektronicznego do Szkoły Podstawowej w Umiastowie
Beschreibung: 4.1 Przedmiotem zamówienia jest zakup wyposażenia dla Szkoły Podstawowej w Umiastowie przy ulicy Umiastowskiej 74 oraz Przedszkola w Ożarowie Mazowieckim przy ulicy Tęczowej 3 z uwzględnieniem podziału niniejszego zamówienia na siedem części tj.: część B – zakup wraz z dostawą i montażem/instalacją (o ile wymagane) sprzętu elektronicznego do Szkoły Podstawowej w Umiastowie. 4.2 Zadanie zapisane jest w budżecie Gminy na 2025 r. w dziale 801 rozdziale 80101 §6060 Wyposażenie dla Szkoły Podstawowej w Umiastowie oraz w dziale 801 rozdziale 80101 §6060 Wyposażenie Przedszkola przy ulicy Tęczowej. 4.4 Szczegółowy opis zakresu przedmiotu zamówienia, zawarty został w załączniku Nr 1 B SWZ. 4.5 Przedmiot zamówienia powinien być zrealizowany zgodnie z wymogami producenta, obowiązującymi normami i przepisami prawa. 4.6 Przedmiot zamówienia musi być oznakowany przez producentów w taki sposób, aby możliwa była identyfikacja zarówno produktu jak i producenta. 4.7 Przedmiot zamówienia musi spełniać wymagania określone w załączniku Nr 1B do SWZ oraz wszelkie inne wymagania wynikające z obowiązujących przepisów i być dopuszczony do obrotu na terenie UE. Zamawiający wskazuje, że Wymagany w odniesieniu do asortymentu części B przez Zamawiającego min. okres gwarancji to 24 miesiące jednocześnie oceniany przez Zamawiającego max. okres gwarancji to 60 miesięcy. 4.8 Przedmiot zamówienia winien być fabrycznie nowy, w oryginalnych opakowaniach (o ile posiadają), nieużywany, wolny od wad i uszkodzeń, niebędący przedmiotem praw osób trzecich oraz nie będący przedmiotem wystaw, targów i prezentacji, wykonany w ramach bezpiecznych technologii. Dotyczy to również oprogramowania. Klucz licencyjny w przeszłości nieaktywowany. System operacyjny legalny posiadający wymagane atrybuty legalności producenta. Zamawiający podkreśla, że oczywistym jest fakt dostarczenia legalnego oprogramowania. Wykonawca obowiązany jest przekazać Zamawiającemu licencję jak również wszelkie prawa na dostarczone programy i systemy operacyjne, wystawione na rzecz Zamawiającego. Wykonawca dostarczy wszystkie programy w polskiej wersji językowej, wraz z dokumentacją w języku polskim. Zamawiający zastrzega sobie możliwość bezpłatnego sprawdzenia dostarczonego oprogramowania u producenta. Wykonawca zapewni: a) możliwość telefonicznego lub poprzez stronę internetową sprawdzenia konfiguracji sprzętowej komputera po podaniu numeru seryjnego bezpośrednio u producenta lub jego przedstawiciela, b) dostęp do najnowszych sterowników i uaktualnień na stronie producenta sprzętu realizowany poprzez podanie na dedykowanej stronie internetowej producenta numeru seryjnego lub modelu urządzenia, c) dostęp do oprogramowania producenta pozwalającego wyszukać zainstalowane sterowniki na urządzeniu wraz z możliwością ich automatycznej aktualizacji z poziomu aplikacji. Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia fabrycznie nowego systemu operacyjnego nieużywanego oraz nie aktywowanego nigdy wcześniej na innym urządzeniu oraz pochodzącego z legalnego źródła sprzedaży. W przypadku systemu operacyjnego naklejka hologramowa winna być zabezpieczona przed możliwością odczytania klucza za pomocą zabezpieczeń stosowanych przez producenta. Przedmiot zamówienia musi być kompletny i po zainstalowaniu/dostarczeniu gotowy do eksploatacji, bez żadnych dodatkowych zakupów i inwestycji (poza typowymi znormalizowanymi materiałami eksploatacyjnymi). Towary składane lub o bardziej skomplikowanej budowie, powinny posiadać instrukcje użytkowania w języku polskim oraz ostrzeżenie o zagrożeniach. 4.9 Wykonawca zobowiązany jest, przed dostarczeniem przedmiotu zamówienia okazać stosowne wymagane prawem: atesty, świadectwa, aprobaty techniczne, certyfikaty i deklaracje zgodności oraz dostarczyć Zamawiającemu kserokopie tych dokumentów. Przedmiot zamówienia winien spełniać wymagania norm UE. 4.10 Wykonawca dostarczy przedmiot zamówienia do Szkoły Podstawowej w Umiastowie, mieszczącej się przy ulicy Umiastowskiej 74, Gmina Ożarów Mazowiecki i/albo do Przedszkola mieszczącego się przy ulicy Tęczowej 3 w Ożarowie Mazowieckim. UWAGA: Zamawiający wymaga od Wykonawcy dostarczenia zakupionych towarów łącznie z rozładowaniem, rozpakowaniem, wniesieniem do pomieszczeń wskazanych przez Zamawiającego na koszt własny i ryzyko Wykonawcy, w godzinach i dniach uzgodnionych z Zamawiającym. 4.10.1 W zakresie części B i/albo F montaż/instalacja poszczególnych urządzeń powinna zostać wykonana w miejscu wskazanym przez odbiorcę (szkołę), odpowiednio dla następujących pozycji: - komputer stacjonarny typu AiO – podłączenie na stanowisku pracy, - urządzenie wielofunkcyjne – podłączenie na stanowisku pracy, - tablica multimedialna – montaż / instalacja w miejscu użytkowania, 4.11 Informacje dotyczące zastosowania wyrobów, materiałów i technologii równoważnych. 4.11.1 Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia Zamawiający odnosi się do norm, europejskich ocen technicznych, specyfikacji technicznych oraz innych systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, to jest obowiązany wskazać, że dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, a odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy lub „równoważne”. Wymienione w jakiejkolwiek części dokumentacji (załącznik Nr 1 do Specyfikacji Warunków Zamówienia SWZ): nazwy własne, marki wyrobów, materiałów, technologii nie są obligatoryjne dla wykonawców. Wykonawca ma prawo do zaoferowania innych wyrobów, materiałów, technologii pod warunkiem zapewnienia parametrów technicznych co najmniej identycznych z parametrami określonymi w dokumentacji zamówienia. Z uwagi na limit znaków szczegółowy opis zawarto w SWZ i załącznikach.
Interne Kennung: RZP.271.30.2025.B
Haupteinstufung (cpv): 30200000 Computeranlagen und Zubehör
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32320000 Fernseh- und audiovisuelle Geräte, 30213100 Tragbare Computer, 30213300 Tischcomputer, 48822000 Computerserver, 48214000 Netzbetriebssystemsoftwarepaket, 48760000 Virenschutzsoftwarepaket
Los: LOT-0003
Titel: Wyposażenie Szkoły Podstawowej w Umiastowie przy ulicy Umiastowskiej 74 oraz wyposażenie Przedszkola przy ulicy Tęczowej 3 w Ożarowie Mazowieckim z podziałem na 7 części - część C – zakup wraz z dostawą i montażem/instalacją (o ile wymagane) pomocy dydaktycznych do Szkoły Podstawowej w Umiastowie
Beschreibung: 4.1 Przedmiotem zamówienia jest zakup wyposażenia dla Szkoły Podstawowej w Umiastowie przy ulicy Umiastowskiej 74 oraz Przedszkola w Ożarowie Mazowieckim przy ulicy Tęczowej 3 z uwzględnieniem podziału niniejszego zamówienia na siedem części tj.: część C – zakup wraz z dostawą i montażem/instalacją (o ile wymagane) pomocy dydaktycznych do Szkoły Podstawowej w Umiastowie. 4.2 Zadanie zapisane jest w budżecie Gminy na 2025 r. w dziale 801 rozdziale 80101 §6060 Wyposażenie dla Szkoły Podstawowej w Umiastowie oraz w dziale 801 rozdziale 80101 §6060 Wyposażenie Przedszkola przy ulicy Tęczowej. 4.4 Szczegółowy opis zakresu przedmiotu zamówienia, zawarty został w załączniku Nr 1A – 1G do SWZ. 4.5 Przedmiot zamówienia powinien być zrealizowany zgodnie z wymogami producenta, obowiązującymi normami i przepisami prawa. 4.6 Przedmiot zamówienia musi być oznakowany przez producentów w taki sposób, aby możliwa była identyfikacja zarówno produktu jak i producenta. 4.7 Przedmiot zamówienia musi spełniać wymagania określone w załączniku Nr 1A- G do SWZ oraz wszelkie inne wymagania wynikające z obowiązujących przepisów i być dopuszczony do obrotu na terenie UE. Przedmiot zamówienia (w odniesieniu do części C i E) powinien posiadać certyfikaty CE, o których mowa w treści załącznika nr 1C i 1E do SWZ Opisie przedmiotu zamówienia. Zamawiający wskazuje, że Wymagany w odniesieniu do asortymentu części A-G przez Zamawiającego min. okres gwarancji to 24 miesiące jednocześnie oceniany przez Zamawiającego max. okres gwarancji to 60 miesięcy. 4.8 Przedmiot zamówienia winien być fabrycznie nowy, w oryginalnych opakowaniach (o ile posiadają), nieużywany, wolny od wad i uszkodzeń, niebędący przedmiotem praw osób trzecich oraz nie będący przedmiotem wystaw, targów i prezentacji, wykonany w ramach bezpiecznych technologii. Przedmiot zamówienia musi być kompletny i po zainstalowaniu/dostarczeniu gotowy do eksploatacji, bez żadnych dodatkowych zakupów i inwestycji (poza typowymi znormalizowanymi materiałami eksploatacyjnymi). Towary składane lub o bardziej skomplikowanej budowie, powinny posiadać instrukcje użytkowania w języku polskim oraz ostrzeżenie o zagrożeniach. 4.9 Wykonawca zobowiązany jest, przed dostarczeniem przedmiotu zamówienia okazać stosowne wymagane prawem: atesty, świadectwa, aprobaty techniczne, certyfikaty i deklaracje zgodności oraz dostarczyć Zamawiającemu kserokopie tych dokumentów. Przedmiot zamówienia winien spełniać wymagania norm UE. 4.10 Wykonawca dostarczy przedmiot zamówienia do Szkoły Podstawowej w Umiastowie, mieszczącej się przy ulicy Umiastowskiej 74, Gmina Ożarów Mazowiecki i/albo do Przedszkola mieszczącego się przy ulicy Tęczowej 3 w Ożarowie Mazowieckim. 4.11 Informacje dotyczące zastosowania wyrobów, materiałów i technologii równoważnych. 4.11.1 Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia Zamawiający odnosi się do norm, europejskich ocen technicznych, specyfikacji technicznych oraz innych systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, to jest obowiązany wskazać, że dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, a odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy lub „równoważne”. Wymienione w jakiejkolwiek części dokumentacji (załącznik Nr 1 do Specyfikacji Warunków Zamówienia SWZ): nazwy własne, marki wyrobów, materiałów, technologii nie są obligatoryjne dla wykonawców. Wykonawca ma prawo do zaoferowania innych wyrobów, materiałów, technologii pod warunkiem zapewnienia parametrów technicznych co najmniej identycznych z parametrami określonymi w dokumentacji zamówienia. Jeżeli dokumentacja stanowiąca zał. Nr 1 do SWZ wskazywałyby w odniesieniu do niektórych materiałów, wyrobów i technologii znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, w tym w szczególności podane zostały - nazwa własna materiału, wyrobu czy technologii, numer katalogowy lub producent, należy to traktować jako rozwiązanie przykładowe, określające standardy, wygląd oraz wymagania techniczne. Wszelkie materiały, urządzenia i technologie, pochodzące od konkretnych producentów, określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać materiały, urządzenia i technologie, aby spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia, nie mają na celu uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych wykonawców lub produktów. Tak zastosowane zapisy są tylko w sytuacjach, gdy zamawiający nie był w stanie opisać przedmiotu zamówienia za pomocą dostatecznie dokładnych określeń - w tych wypadkach należy zawsze przyjąć sformułowanie - " lub równoważny" Zastosowane przez Wykonawcę materiały, wyroby i rozwiązania równoważne, muszą być co najmniej: - o tej samej wytrzymałości i trwałości, o tym samym poziomie estetyki (wyroby), - o parametrach technicznych opisanych w dokumentacji przetargowej, - kompatybilne z istniejącą i projektowaną infrastrukturą, - spełniać: te same funkcje, wymagania bezpieczeństwa konstrukcji, bhp i p. poż, - posiadać stosowne dokumenty dopuszczające do stosowania w budownictwie (atesty i aprobaty techniczne). Wykonawca musi udowodnić zamawiającemu, że proponowany materiał, wyrób, technologia lub rozwiązanie jest równoważne, przedstawiając np. wszelkie dokumenty, obliczenia, opinie etc. potwierdzające równoważność. W przypadku zastosowania materiałów, urządzeń, wyrobów lub rozwiązań równoważnych w rozumieniu art. 99 ust. 5 lub art. 101 ust. 4 ustawy, Wykonawca zobowiązany jest do ich wskazania w ofercie oraz do złożenia wraz z ofertą kart technicznych lub innych równoważnych dokumentów potwierdzających, że oferowana oferta/rozwiązania równoważne spełniają wymagania Zamawiającego opisane w przedmiocie zamówienia. Z uwagi na limit znaków szczegółowo w SWZ.
Interne Kennung: RZP.271.30.2025.C
Haupteinstufung (cpv): 39162110 Lehrbedarf
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39162200 Lehrmittel und -geräte, 39162000 Lehrmaterial
Los: LOT-0004
Titel: Wyposażenie Szkoły Podstawowej w Umiastowie przy ulicy Umiastowskiej 74 oraz wyposażenie Przedszkola przy ulicy Tęczowej 3 w Ożarowie Mazowieckim z podziałem na 7 części - 4) część D – zakup wraz z dostawą i montażem mebli do Przedszkola w Ożarowie Mazowieckim przy ulicy Tęczowej 3,
Beschreibung: 4.1 Przedmiotem zamówienia jest zakup wyposażenia dla Szkoły Podstawowej w Umiastowie przy ulicy Umiastowskiej 74 oraz Przedszkola w Ożarowie Mazowieckim przy ulicy Tęczowej 3 z uwzględnieniem podziału niniejszego zamówienia na siedem części tj.: część D – zakup wraz z dostawą i montażem mebli do Przedszkola w Ożarowie Mazowieckim przy ulicy Tęczowej 3. 4.2 Zadanie zapisane jest w budżecie Gminy na 2025 r. w dziale 801 rozdziale 80101 §6060 Wyposażenie dla Szkoły Podstawowej w Umiastowie oraz w dziale 801 rozdziale 80101 §6060 Wyposażenie Przedszkola przy ulicy Tęczowej. 4.4 Szczegółowy opis zakresu przedmiotu zamówienia, zawarty został w załączniku Nr 1A – 1G do SWZ. 4.5 Przedmiot zamówienia powinien być zrealizowany zgodnie z wymogami producenta, obowiązującymi normami i przepisami prawa. 4.6 Przedmiot zamówienia musi być oznakowany przez producentów w taki sposób, aby możliwa była identyfikacja zarówno produktu jak i producenta. 4.7 Przedmiot zamówienia musi spełniać wymagania określone w załączniku Nr 1A- G do SWZ oraz wszelkie inne wymagania wynikające z obowiązujących przepisów i być dopuszczony do obrotu na terenie UE. Przedmiot zamówienia (w odniesieniu do części C i E) powinien posiadać certyfikaty CE, o których mowa w treści załącznika nr 1C i 1E do SWZ Opisie przedmiotu zamówienia. Zamawiający wskazuje, że Wymagany w odniesieniu do asortymentu części A-G przez Zamawiającego min. okres gwarancji to 24 miesiące jednocześnie oceniany przez Zamawiającego max. okres gwarancji to 60 miesięcy. 4.8 Przedmiot zamówienia winien być fabrycznie nowy, w oryginalnych opakowaniach (o ile posiadają), nieużywany, wolny od wad i uszkodzeń, niebędący przedmiotem praw osób trzecich oraz nie będący przedmiotem wystaw, targów i prezentacji, wykonany w ramach bezpiecznych technologii. Przedmiot zamówienia musi być kompletny i po zainstalowaniu/dostarczeniu gotowy do eksploatacji, bez żadnych dodatkowych zakupów i inwestycji (poza typowymi znormalizowanymi materiałami eksploatacyjnymi). Towary składane lub o bardziej skomplikowanej budowie, powinny posiadać instrukcje użytkowania w języku polskim oraz ostrzeżenie o zagrożeniach. 4.9 Wykonawca zobowiązany jest, przed dostarczeniem przedmiotu zamówienia okazać stosowne wymagane prawem: atesty, świadectwa, aprobaty techniczne, certyfikaty i deklaracje zgodności oraz dostarczyć Zamawiającemu kserokopie tych dokumentów. Przedmiot zamówienia winien spełniać wymagania norm UE. 4.10 Wykonawca dostarczy przedmiot zamówienia do Szkoły Podstawowej w Umiastowie, mieszczącej się przy ulicy Umiastowskiej 74, Gmina Ożarów Mazowiecki i/albo do Przedszkola mieszczącego się przy ulicy Tęczowej 3 w Ożarowie Mazowieckim. 4.11 Informacje dotyczące zastosowania wyrobów, materiałów i technologii równoważnych. 4.11.1 Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia Zamawiający odnosi się do norm, europejskich ocen technicznych, specyfikacji technicznych oraz innych systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, to jest obowiązany wskazać, że dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, a odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy lub „równoważne”. Wymienione w jakiejkolwiek części dokumentacji (załącznik Nr 1 do Specyfikacji Warunków Zamówienia SWZ): nazwy własne, marki wyrobów, materiałów, technologii nie są obligatoryjne dla wykonawców. Wykonawca ma prawo do zaoferowania innych wyrobów, materiałów, technologii pod warunkiem zapewnienia parametrów technicznych co najmniej identycznych z parametrami określonymi w dokumentacji zamówienia. Jeżeli dokumentacja stanowiąca zał. Nr 1 do SWZ wskazywałyby w odniesieniu do niektórych materiałów, wyrobów i technologii znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, w tym w szczególności podane zostały - nazwa własna materiału, wyrobu czy technologii, numer katalogowy lub producent, należy to traktować jako rozwiązanie przykładowe, określające standardy, wygląd oraz wymagania techniczne. Wszelkie materiały, urządzenia i technologie, pochodzące od konkretnych producentów, określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać materiały, urządzenia i technologie, aby spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia, nie mają na celu uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych wykonawców lub produktów. Tak zastosowane zapisy są tylko w sytuacjach, gdy zamawiający nie był w stanie opisać przedmiotu zamówienia za pomocą dostatecznie dokładnych określeń - w tych wypadkach należy zawsze przyjąć sformułowanie - " lub równoważny" Zastosowane przez Wykonawcę materiały, wyroby i rozwiązania równoważne, muszą być co najmniej: - o tej samej wytrzymałości i trwałości, o tym samym poziomie estetyki (wyroby), - o parametrach technicznych opisanych w dokumentacji przetargowej, - kompatybilne z istniejącą i projektowaną infrastrukturą, - spełniać: te same funkcje, wymagania bezpieczeństwa konstrukcji, bhp i p. poż, - posiadać stosowne dokumenty dopuszczające do stosowania w budownictwie (atesty i aprobaty techniczne). Wykonawca musi udowodnić zamawiającemu, że proponowany materiał, wyrób, technologia lub rozwiązanie jest równoważne, przedstawiając np. wszelkie dokumenty, obliczenia, opinie etc. potwierdzające równoważność. W przypadku zastosowania materiałów, urządzeń, wyrobów lub rozwiązań równoważnych w rozumieniu art. 99 ust. 5 lub art. 101 ust. 4 ustawy, Wykonawca zobowiązany jest do ich wskazania w ofercie oraz do złożenia wraz z ofertą kart technicznych lub innych równoważnych dokumentów potwierdzających, że oferowana oferta/rozwiązania równoważne spełniają wymagania Zamawiającego opisane w przedmiocie zamówienia. Z uwagi na limit znaków szczegółowo w SWZ.
Interne Kennung: RZP.271.30.2025.D
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39160000 Schulmöbel, 39161000 Kindergartenmöbel, 39130000 Büromöbel
Los: LOT-0005
Titel: Wyposażenie Szkoły Podstawowej w Umiastowie przy ulicy Umiastowskiej 74 oraz wyposażenie Przedszkola przy ulicy Tęczowej 3 w Ożarowie Mazowieckim z podziałem na 7 części -5) część E – zakup wraz z dostawą i montażem/instalacją (o ile wymagane) pomocy dydaktycznych do Przedszkola w Ożarowie Mazowieckim przy ulicy Tęczowej 3,
Beschreibung: 4.1 Przedmiotem zamówienia jest zakup wyposażenia dla Szkoły Podstawowej w Umiastowie przy ulicy Umiastowskiej 74 oraz Przedszkola w Ożarowie Mazowieckim przy ulicy Tęczowej 3 z uwzględnieniem podziału niniejszego zamówienia na siedem części tj.: część E – zakup wraz z dostawą i montażem/instalacją (o ile wymagane) pomocy dydaktycznych do Przedszkola w Ożarowie Mazowieckim przy ulicy Tęczowej 3, 4.2 Zadanie zapisane jest w budżecie Gminy na 2025 r. w dziale 801 rozdziale 80101 §6060 Wyposażenie dla Szkoły Podstawowej w Umiastowie oraz w dziale 801 rozdziale 80101 §6060 Wyposażenie Przedszkola przy ulicy Tęczowej. 4.4 Szczegółowy opis zakresu przedmiotu zamówienia, zawarty został w załączniku Nr 1A – 1G do SWZ. 4.5 Przedmiot zamówienia powinien być zrealizowany zgodnie z wymogami producenta, obowiązującymi normami i przepisami prawa. 4.6 Przedmiot zamówienia musi być oznakowany przez producentów w taki sposób, aby możliwa była identyfikacja zarówno produktu jak i producenta. 4.7 Przedmiot zamówienia musi spełniać wymagania określone w załączniku Nr 1A- G do SWZ oraz wszelkie inne wymagania wynikające z obowiązujących przepisów i być dopuszczony do obrotu na terenie UE. Przedmiot zamówienia (w odniesieniu do części C i E) powinien posiadać certyfikaty CE, o których mowa w treści załącznika nr 1C i 1E do SWZ Opisie przedmiotu zamówienia. Zamawiający wskazuje, że Wymagany w odniesieniu do asortymentu części A-G przez Zamawiającego min. okres gwarancji to 24 miesiące jednocześnie oceniany przez Zamawiającego max. okres gwarancji to 60 miesięcy. Przedmiot zamówienia winien być fabrycznie nowy, w oryginalnych opakowaniach (o ile posiadają), nieużywany, wolny od wad i uszkodzeń, niebędący przedmiotem praw osób trzecich oraz nie będący przedmiotem wystaw, targów i prezentacji, wykonany w ramach bezpiecznych technologii. Przedmiot zamówienia musi być kompletny i po zainstalowaniu/dostarczeniu gotowy do eksploatacji, bez żadnych dodatkowych zakupów i inwestycji (poza typowymi znormalizowanymi materiałami eksploatacyjnymi). Towary składane lub o bardziej skomplikowanej budowie, powinny posiadać instrukcje użytkowania w języku polskim oraz ostrzeżenie o zagrożeniach. 4.9 Wykonawca zobowiązany jest, przed dostarczeniem przedmiotu zamówienia okazać stosowne wymagane prawem: atesty, świadectwa, aprobaty techniczne, certyfikaty i deklaracje zgodności oraz dostarczyć Zamawiającemu kserokopie tych dokumentów. Przedmiot zamówienia winien spełniać wymagania norm UE. 4.10 Wykonawca dostarczy przedmiot zamówienia do Szkoły Podstawowej w Umiastowie, mieszczącej się przy ulicy Umiastowskiej 74, Gmina Ożarów Mazowiecki i/albo do Przedszkola mieszczącego się przy ulicy Tęczowej 3 w Ożarowie Mazowieckim. 4.11 Informacje dotyczące zastosowania wyrobów, materiałów i technologii równoważnych. 4.11.1 Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia Zamawiający odnosi się do norm, europejskich ocen technicznych, specyfikacji technicznych oraz innych systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, to jest obowiązany wskazać, że dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, a odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy lub „równoważne”. Wymienione w jakiejkolwiek części dokumentacji (załącznik Nr 1 do Specyfikacji Warunków Zamówienia SWZ): nazwy własne, marki wyrobów, materiałów, technologii nie są obligatoryjne dla wykonawców. Wykonawca ma prawo do zaoferowania innych wyrobów, materiałów, technologii pod warunkiem zapewnienia parametrów technicznych co najmniej identycznych z parametrami określonymi w dokumentacji zamówienia. Jeżeli dokumentacja stanowiąca zał. Nr 1 do SWZ wskazywałyby w odniesieniu do niektórych materiałów, wyrobów i technologii znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, w tym w szczególności podane zostały - nazwa własna materiału, wyrobu czy technologii, numer katalogowy lub producent, należy to traktować jako rozwiązanie przykładowe, określające standardy, wygląd oraz wymagania techniczne. Wszelkie materiały, urządzenia i technologie, pochodzące od konkretnych producentów, określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać materiały, urządzenia i technologie, aby spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia, nie mają na celu uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych wykonawców lub produktów. Tak zastosowane zapisy są tylko w sytuacjach, gdy zamawiający nie był w stanie opisać przedmiotu zamówienia za pomocą dostatecznie dokładnych określeń - w tych wypadkach należy zawsze przyjąć sformułowanie - " lub równoważny" Zastosowane przez Wykonawcę materiały, wyroby i rozwiązania równoważne, muszą być co najmniej: - o tej samej wytrzymałości i trwałości, o tym samym poziomie estetyki (wyroby), - o parametrach technicznych opisanych w dokumentacji przetargowej, - kompatybilne z istniejącą i projektowaną infrastrukturą, - spełniać: te same funkcje, wymagania bezpieczeństwa konstrukcji, bhp i p. poż, - posiadać stosowne dokumenty dopuszczające do stosowania w budownictwie (atesty i aprobaty techniczne). Wykonawca musi udowodnić zamawiającemu, że proponowany materiał, wyrób, technologia lub rozwiązanie jest równoważne, przedstawiając np. wszelkie dokumenty, obliczenia, opinie etc. potwierdzające równoważność. W przypadku zastosowania materiałów, urządzeń, wyrobów lub rozwiązań równoważnych w rozumieniu art. 99 ust. 5 lub art. 101 ust. 4 ustawy, Wykonawca zobowiązany jest do ich wskazania w ofercie oraz do złożenia wraz z ofertą kart technicznych lub innych równoważnych dokumentów potwierdzających, że oferowana oferta/rozwiązania równoważne spełniają wymagania Zamawiającego opisane w przedmiocie zamówienia. Z uwagi na limit znaków szczegółowo w SWZ.
Interne Kennung: RZP.271.30.2025.E
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39162000 Lehrmaterial, 39162200 Lehrmittel und -geräte
Los: LOT-0006
Titel: Wyposażenie Szkoły Podstawowej w Umiastowie przy ulicy Umiastowskiej 74 oraz wyposażenie Przedszkola przy ulicy Tęczowej 3 w Ożarowie Mazowieckim z podziałem na 7 części - część F – zakup wraz z dostawą i montażem/instalacją (o ile wymagane) sprzętu elektronicznego do Przedszkola w Ożarowie Mazowieckim przy ulicy Tęczowej 3.
Beschreibung: 4.1 Przedmiotem zamówienia jest zakup wyposażenia dla Szkoły Podstawowej w Umiastowie przy ulicy Umiastowskiej 74 oraz Przedszkola w Ożarowie Mazowieckim przy ulicy Tęczowej 3 z uwzględnieniem podziału niniejszego zamówienia na siedem części tj.: część F – zakup wraz z dostawą i montażem/instalacją (o ile wymagane) sprzętu elektronicznego do Przedszkola w Ożarowie Mazowieckim przy ulicy Tęczowej 3, 4.2 Zadanie zapisane jest w budżecie Gminy na 2025 r. w dziale 801 rozdziale 80101 §6060 Wyposażenie dla Szkoły Podstawowej w Umiastowie oraz w dziale 801 rozdziale 80101 §6060 Wyposażenie Przedszkola przy ulicy Tęczowej. 4.4 Szczegółowy opis zakresu przedmiotu zamówienia, zawarty został w załączniku Nr 1A – 1G do SWZ. 4.5 Przedmiot zamówienia powinien być zrealizowany zgodnie z wymogami producenta, obowiązującymi normami i przepisami prawa. 4.6 Przedmiot zamówienia musi być oznakowany przez producentów w taki sposób, aby możliwa była identyfikacja zarówno produktu jak i producenta. 4.7 Przedmiot zamówienia musi spełniać wymagania określone w załączniku Nr 1A- G do SWZ oraz wszelkie inne wymagania wynikające z obowiązujących przepisów i być dopuszczony do obrotu na terenie UE. Zamawiający wskazuje, że Wymagany w odniesieniu do asortymentu części A-G przez Zamawiającego min. okres gwarancji to 24 miesiące jednocześnie oceniany przez Zamawiającego max. okres gwarancji to 60 miesięcy. 4.8 Przedmiot zamówienia winien być fabrycznie nowy, w oryginalnych opakowaniach (o ile posiadają), nieużywany, wolny od wad i uszkodzeń, niebędący przedmiotem praw osób trzecich oraz nie będący przedmiotem wystaw, targów i prezentacji, wykonany w ramach bezpiecznych technologii. Dotyczy to również oprogramowania. Klucz licencyjny w przeszłości nieaktywowany. System operacyjny legalny posiadający wymagane atrybuty legalności producenta. Zamawiający podkreśla, że oczywistym jest fakt dostarczenia legalnego oprogramowania. Wykonawca obowiązany jest przekazać Zamawiającemu licencję jak również wszelkie prawa na dostarczone programy i systemy operacyjne, wystawione na rzecz Zamawiającego. Wykonawca dostarczy wszystkie programy w polskiej wersji językowej, wraz z dokumentacją w języku polskim. Zamawiający zastrzega sobie możliwość bezpłatnego sprawdzenia dostarczonego oprogramowania u producenta. Wykonawca zapewni: a) możliwość telefonicznego lub poprzez stronę internetową sprawdzenia konfiguracji sprzętowej komputera po podaniu numeru seryjnego bezpośrednio u producenta lub jego przedstawiciela, b) dostęp do najnowszych sterowników i uaktualnień na stronie producenta sprzętu realizowany poprzez podanie na dedykowanej stronie internetowej producenta numeru seryjnego lub modelu urządzenia, c) dostęp do oprogramowania producenta pozwalającego wyszukać zainstalowane sterowniki na urządzeniu wraz z możliwością ich automatycznej aktualizacji z poziomu aplikacji. Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia fabrycznie nowego systemu operacyjnego nieużywanego oraz nie aktywowanego nigdy wcześniej na innym urządzeniu oraz pochodzącego z legalnego źródła sprzedaży. W przypadku systemu operacyjnego naklejka hologramowa winna być zabezpieczona przed możliwością odczytania klucza za pomocą zabezpieczeń stosowanych przez producenta. Przedmiot zamówienia musi być kompletny i po zainstalowaniu/dostarczeniu gotowy do eksploatacji, bez żadnych dodatkowych zakupów i inwestycji (poza typowymi znormalizowanymi materiałami eksploatacyjnymi). Towary składane lub o bardziej skomplikowanej budowie, powinny posiadać instrukcje użytkowania w języku polskim oraz ostrzeżenie o zagrożeniach. 4.9 Wykonawca zobowiązany jest, przed dostarczeniem przedmiotu zamówienia okazać stosowne wymagane prawem: atesty, świadectwa, aprobaty techniczne, certyfikaty i deklaracje zgodności oraz dostarczyć Zamawiającemu kserokopie tych dokumentów. Przedmiot zamówienia winien spełniać wymagania norm UE. 4.10 Wykonawca dostarczy przedmiot zamówienia do Szkoły Podstawowej w Umiastowie, mieszczącej się przy ulicy Umiastowskiej 74, Gmina Ożarów Mazowiecki i/albo do Przedszkola mieszczącego się przy ulicy Tęczowej 3 w Ożarowie Mazowieckim. UWAGA: Zamawiający wymaga od Wykonawcy dostarczenia zakupionych towarów łącznie z rozładowaniem, rozpakowaniem, wniesieniem do pomieszczeń wskazanych przez Zamawiającego na koszt własny i ryzyko Wykonawcy, w godzinach i dniach uzgodnionych z Zamawiającym. 4.10.1 W zakresie części B i/albo F montaż/instalacja poszczególnych urządzeń powinna zostać wykonana w miejscu wskazanym przez odbiorcę (szkołę), odpowiednio dla następujących pozycji: - komputer stacjonarny typu AiO – podłączenie na stanowisku pracy, - urządzenie wielofunkcyjne – podłączenie na stanowisku pracy, - tablica multimedialna – montaż / instalacja w miejscu użytkowania, 4.11 Informacje dotyczące zastosowania wyrobów, materiałów i technologii równoważnych. 4.11.1 Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia Zamawiający odnosi się do norm, europejskich ocen technicznych, specyfikacji technicznych oraz innych systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, to jest obowiązany wskazać, że dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, a odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy lub „równoważne”. Wymienione w jakiejkolwiek części dokumentacji (załącznik Nr 1 do Specyfikacji Warunków Zamówienia SWZ): nazwy własne, marki wyrobów, materiałów, technologii nie są obligatoryjne dla wykonawców. Wykonawca ma prawo do zaoferowania innych wyrobów, materiałów, technologii pod warunkiem zapewnienia parametrów technicznych co najmniej identycznych z parametrami określonymi w dokumentacji zamówienia.
Interne Kennung: RZP.271.30.2025.F
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30213100 Tragbare Computer, 32320000 Fernseh- und audiovisuelle Geräte, 32320000 Fernseh- und audiovisuelle Geräte, 48822000 Computerserver, 48214000 Netzbetriebssystemsoftwarepaket, 48760000 Virenschutzsoftwarepaket
Los: LOT-0007
Titel: Wyposażenie Szkoły Podstawowej w Umiastowie przy ulicy Umiastowskiej 74 oraz wyposażenie Przedszkola przy ulicy Tęczowej 3 w Ożarowie Mazowieckim z podziałem na 7 części - część G – zakup wraz z dostawą wyposażenia kuchni do Przedszkola w Ożarowie Mazowieckim przy ulicy Tęczowej 3,
Beschreibung: 4.1 Przedmiotem zamówienia jest zakup wyposażenia dla Szkoły Podstawowej w Umiastowie przy ulicy Umiastowskiej 74 oraz Przedszkola w Ożarowie Mazowieckim przy ulicy Tęczowej 3 z uwzględnieniem podziału niniejszego zamówienia na siedem części tj.: część G – zakup wraz z dostawą wyposażenia kuchni do Przedszkola w Ożarowie Mazowieckim przy ulicy Tęczowej 3, 4.2 Zadanie zapisane jest w budżecie Gminy na 2025 r. w dziale 801 rozdziale 80101 §6060 Wyposażenie dla Szkoły Podstawowej w Umiastowie oraz w dziale 801 rozdziale 80101 §6060 Wyposażenie Przedszkola przy ulicy Tęczowej. 4.4 Szczegółowy opis zakresu przedmiotu zamówienia, zawarty został w załączniku Nr 1A – 1G do SWZ. 4.5 Przedmiot zamówienia powinien być zrealizowany zgodnie z wymogami producenta, obowiązującymi normami i przepisami prawa. 4.6 Przedmiot zamówienia musi być oznakowany przez producentów w taki sposób, aby możliwa była identyfikacja zarówno produktu jak i producenta. 4.7 Przedmiot zamówienia musi spełniać wymagania określone w załączniku Nr 1A- G do SWZ oraz wszelkie inne wymagania wynikające z obowiązujących przepisów i być dopuszczony do obrotu na terenie UE. Zamawiający wskazuje, że Wymagany w odniesieniu do asortymentu części A-G przez Zamawiającego min. okres gwarancji to 24 miesiące jednocześnie oceniany przez Zamawiającego max. okres gwarancji to 60 miesięcy. 4.8 Przedmiot zamówienia winien być fabrycznie nowy, w oryginalnych opakowaniach (o ile posiadają), nieużywany, wolny od wad i uszkodzeń, niebędący przedmiotem praw osób trzecich oraz nie będący przedmiotem wystaw, targów i prezentacji, wykonany w ramach bezpiecznych technologii. Przedmiot zamówienia musi być kompletny i po zainstalowaniu/dostarczeniu gotowy do eksploatacji, bez żadnych dodatkowych zakupów i inwestycji (poza typowymi znormalizowanymi materiałami eksploatacyjnymi). Towary składane lub o bardziej skomplikowanej budowie, powinny posiadać instrukcje użytkowania w języku polskim oraz ostrzeżenie o zagrożeniach. 4.9 Wykonawca zobowiązany jest, przed dostarczeniem przedmiotu zamówienia okazać stosowne wymagane prawem: atesty, świadectwa, aprobaty techniczne, certyfikaty i deklaracje zgodności oraz dostarczyć Zamawiającemu kserokopie tych dokumentów. Przedmiot zamówienia winien spełniać wymagania norm UE. 4.10 Wykonawca dostarczy przedmiot zamówienia do Szkoły Podstawowej w Umiastowie, mieszczącej się przy ulicy Umiastowskiej 74, Gmina Ożarów Mazowiecki i/albo do Przedszkola mieszczącego się przy ulicy Tęczowej 3 w Ożarowie Mazowieckim. 4.11 Informacje dotyczące zastosowania wyrobów, materiałów i technologii równoważnych. 4.11.1 Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia Zamawiający odnosi się do norm, europejskich ocen technicznych, specyfikacji technicznych oraz innych systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, to jest obowiązany wskazać, że dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, a odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy lub „równoważne”. Wymienione w jakiejkolwiek części dokumentacji (załącznik Nr 1 do Specyfikacji Warunków Zamówienia SWZ): nazwy własne, marki wyrobów, materiałów, technologii nie są obligatoryjne dla wykonawców. Wykonawca ma prawo do zaoferowania innych wyrobów, materiałów, technologii pod warunkiem zapewnienia parametrów technicznych co najmniej identycznych z parametrami określonymi w dokumentacji zamówienia. Jeżeli dokumentacja stanowiąca zał. Nr 1 do SWZ wskazywałyby w odniesieniu do niektórych materiałów, wyrobów i technologii znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, w tym w szczególności podane zostały - nazwa własna materiału, wyrobu czy technologii, numer katalogowy lub producent, należy to traktować jako rozwiązanie przykładowe, określające standardy, wygląd oraz wymagania techniczne. Wszelkie materiały, urządzenia i technologie, pochodzące od konkretnych producentów, określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać materiały, urządzenia i technologie, aby spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia, nie mają na celu uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych wykonawców lub produktów. Tak zastosowane zapisy są tylko w sytuacjach, gdy zamawiający nie był w stanie opisać przedmiotu zamówienia za pomocą dostatecznie dokładnych określeń - w tych wypadkach należy zawsze przyjąć sformułowanie - " lub równoważny" Zastosowane przez Wykonawcę materiały, wyroby i rozwiązania równoważne, muszą być co najmniej: - o tej samej wytrzymałości i trwałości, o tym samym poziomie estetyki (wyroby), - o parametrach technicznych opisanych w dokumentacji przetargowej, - kompatybilne z istniejącą i projektowaną infrastrukturą, - spełniać: te same funkcje, wymagania bezpieczeństwa konstrukcji, bhp i p. poż, - posiadać stosowne dokumenty dopuszczające do stosowania w budownictwie (atesty i aprobaty techniczne). Wykonawca musi udowodnić zamawiającemu, że proponowany materiał, wyrób, technologia lub rozwiązanie jest równoważne, przedstawiając np. wszelkie dokumenty, obliczenia, opinie etc. potwierdzające równoważność. W przypadku zastosowania materiałów, urządzeń, wyrobów lub rozwiązań równoważnych w rozumieniu art. 99 ust. 5 lub art. 101 ust. 4 ustawy, Wykonawca zobowiązany jest do ich wskazania w ofercie oraz do złożenia wraz z ofertą kart technicznych lub innych równoważnych dokumentów potwierdzających, że oferowana oferta/rozwiązania równoważne spełniają wymagania Zamawiającego opisane w przedmiocie zamówienia. Jeżeli Wykonawca nie złoży ww. dokumentów lub złożone dokumenty będą niekompletne (nie potwierdzając w ten sposób równoważności oferty w zakresie opisanym w opisie przedmiotu zamówienia). Zamawiający nie będzie wzywał do ich złożenia/uzupełnienia.
Interne Kennung: RZP.271.30.2025.G
Haupteinstufung (cpv): 39220000 Küchenausstattung, Haushalts- und Heimartikel, Catering-Zubehör
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39200000 Ausstattung und Zubehör, 39300000 Diverse Ausrüstungen, 39310000 Verpflegungseinrichtungen, 39314000 Industrielle Kücheneinrichtungen