359171-2026 - Wettbewerb
Polen – Architekturentwurf – Opracowanie dokumentacji projektowej na budowę kanalizacji sanitarnej oraz przebudowę/budowę sieci wodociągowej w ulicy Tomaszowskiej w Łodzi
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelOpracowanie dokumentacji projektowej na budowę kanalizacji sanitarnej oraz przebudowę/budowę sieci wodociągowej w ulicy Tomaszowskiej w Łodzi
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest: 1) opracowanie dokumentacji projektowej na budowę kanalizacji sanitarnej i przebudowę/budowę sieci wodociągowej w ul. Tomaszowskiej w Łodzi z podziałem na zadania: Zadanie 1: Opracowanie dokumentacji projektowej na budowę kanalizacji sanitarnej wraz z odejściami bocznymi w ulicy Tomaszowskiej na odcinku od ul. Kolumny do pos. Tomaszowska 121, długość około 786 m. Zadanie 2: Opracowanie dokumentacji projektowej na przebudowę/budowę sieci wodociągowej wraz z przyłączami w ul. Tomaszowskiej od pos. 165 do pos. 119, długość około 723,08 m 2) pełnienie nadzoru autorskiego nad zgodnością realizowanej inwestycji z dokumentacją projektową, na wniosek Zamawiającego, na zasadach określonych w projekcie umowy stanowiącym Załącznik nr 9 do SWZ. 2. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z Opisem Przedmiotu Zamówienia, stanowiącym załącznik nr 8 do SWZ oraz zapisami projektu umowy zawartymi w załączniku nr 9 do SWZ.
Interne KennungBZZ.261.20.2026.JR
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1.Wykonawca może złożyć jedną ofertę. 2.Ofertę sporządza się w języku polskim, pod rygorem nieważności, w postaci elektronicznej i opatruje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym zgodnie z art. 63 ust. 1 ustawy Pzp. 3.Kompletna oferta powinna zawierać:1) Formularz oferty sporządzony na podstawie wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do SWZ; (….).2)Formularz cenowy sporządzony na podstawie wzoru stanowiącego Załącznik nr 1a (...).3) Oświadczenie wykonawcy/wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k Rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego złożone elektronicznie oraz opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym – w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia oświadczenie składa każdy z nich(...).4) Zobowiązanie podmiotu udostępniającego do oddania swego zasobu na potrzeby Wykonawcy składającego ofertę (jeżeli dotyczy) (...).5) Oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k Rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (jeżeli dotyczy) (...).6) Stosowne pełnomocnictwo (a) osób podpisujących ofertę (...).7) W przypadku składania oferty przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia – pełnomocnictwo do reprezentowania wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (złożone zgodnie z zapisami ust. 8 niniejszego rozdziału), ewentualnie umowę o współdziałaniu, z której będzie wynikać przedmiotowe pełnomocnictwo (...).8) Uprawdopodobnienie, że zastrzeżone przez Wykonawcę dokumenty stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa. Zamawiający informuje, iż zgodnie z art. 18 ust. 3 ustawy Pzp, nie ujawnia się informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa, w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, jeżeli Wykonawca, wraz z przekazaniem takich informacji zastrzegł, że nie mogą być one udostępniane oraz wykazał, że zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa. Wykonawca nie może zastrzec informacji, o których mowa w art. 222 ust. 5 ustawy Pzp. Wszelkie informacje stanowiące tajemnice przedsiębiorstwa w rozumieniu ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczeniu nieuczciwej konkurencji (t.j. Dz.U. 2026 r., poz. 85 ze zm.), które Wykonawca pragnie zastrzec jako tajemnicę przedsiębiorstwa, winny być załączone na Platformie w osobnym pliku wraz z jednoczesnym zaznaczeniem polecenia „Załącznik stanowiący tajemnicę przedsiębiorstwa”.9) W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia – Oświadczenie z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni wykonawcy wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 10 do SWZ złożony elektronicznie oraz opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym.4. Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (zwany dalej: „Jednolity Dokument” lub „JEDZ”) i podmiotowe środki dowodowe składa, na wezwanie Zamawiającego, Wykonawca którego oferta została najwyżej oceniona. 5. W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia z udziału w postępowaniu Zamawiający żąda od Wykonawcy (w tym podmiotu udostępniającego swoje zasoby – jeśli dotyczy) następujących dokumentów (podmiotowych środków dowodowych): 5.1 informacji z Krajowego Rejestru Karnego, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem, w zakresie: art. 108 ust. 1 pkt 1) lit. a) - g) ustawy Pzp; art. 108 ust. 1 pkt 4) ustawy Pzp, odnośnie do orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego; 5.2 oświadczenia wykonawcy o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (t.j. Dz. U. z 2025r., poz. 1714), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej(…); 5.3. zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków i opłat, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem,(…); w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1) ustawy Pzp; 5.4. zaświadczenia właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego albo innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, (...); w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1) ustawy Pzp; 5.5. odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4) ustawy Pzp; 5.6. oświadczenia wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp(...); 6.W przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, Wykonawca składa JEDZ, o którym mowa w Rozdziale 6 pkt 2 SWZ i podmiotowe środki dowodowe, o których mowa w Rozdziale 6 pkt 3.2.1., 3.2.3.-3.2.6 SWZ, potwierdzające brak podstaw do wykluczenia tego podmiotu (…) 7. Szczegółowe informacje zawarte są w Rozdziale 5 i 6 SWZ.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71220000 Architekturentwurf
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest: 1) opracowanie dokumentacji projektowej na budowę kanalizacji sanitarnej i przebudowę/budowę sieci wodociągowej w ul. Tomaszowskiej w Łodzi z podziałem na zadania: Zadanie 1: Opracowanie dokumentacji projektowej na budowę kanalizacji sanitarnej wraz z odejściami bocznymi w ulicy Tomaszowskiej na odcinku od ul. Kolumny do pos. Tomaszowska 121, długość około 786 m. Zadanie 2: Opracowanie dokumentacji projektowej na przebudowę/budowę sieci wodociągowej wraz z przyłączami w ul. Tomaszowskiej od pos. 165 do pos. 119, długość około 723,08 m 2) pełnienie nadzoru autorskiego nad zgodnością realizowanej inwestycji z dokumentacją projektową, na wniosek Zamawiającego, na zasadach określonych w projekcie umowy stanowiącym Załącznik nr 9 do SWZ. 2. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z Opisem Przedmiotu Zamówienia, stanowiącym załącznik nr 8 do SWZ oraz zapisami projektu umowy zawartymi w załączniku nr 9 do SWZ