2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rámcová dohoda na dodávku programového vybavení Microsoft v rámci licenčního programu Enrollment for Education Solution (EES) a poskytování souvisejících služeb a technické podpory pro roky 2025- 2028
Beschreibung: Předmětem této veřejné zakázky je poskytování užívacích práv („Licencí“) k programovým produktům Microsoft Corporation po dobu trvání tří leté rámcové dohody v rámci licenčního programu pro akademické instituce Microsoft Enrollment for Education Solution (dále jen „EES“) a dodatečných služeb technické podpory spojené s využitím Licencí/služeb Zadavatelem, kontrola souladu s licenčními podmínkami výrobce, zpracování informací a nastavení procesů pro bezpečnost informací dle standardů ISMS/GDPR s využitím pořízených produktů, a to v rozsahu uvedené specifikace. Zadavatel předpokládá postupný přechod do prostředí Microsoft 365, Microsoft Azure a dalších cloudových technologií. Pořízení níže uvedených licencí a služeb je nezbytné pro aktualizaci technického prostředí, které zajistí spolehlivou kompatibilitu s ostatními informačními systémy zadavatele a požadovaný rozvoj a finanční stabilitu (FinOps). Předmětem plnění je nákup Licencí a souvisejících služeb pro užití souboru software (dále jen „SW“) určené pro minimálně 2300 zaměstnanců a 10 000 studentů. Základní podmínkou je maximální kompatibilita poptávaného SW se stávajícím prostředím Zadavatele v rámci pokrytí poptávky (prostředí koncových stanic/uživatelů i serverů na platformě produktů firmy Microsoft) v rozsahu této zadávací dokumentace. Pojmem maximální kompatibility se rozumí možnost implementovat SW, jehož licence k užití jsou poptávány, bez nutnosti změn (od kompletní náhrady až do úrovně základní konfigurace) serverového a desktopového SW dosud implementovaného v prostředí Zadavatele. Předmětem plnění je také poskytnutí služeb souvisejících s uplatněním nakoupených produktů v prostředí Zadavatele. Jedná se zejména o služby spočívající v poskytnutí vzdělávacího portálu, poskytnutí portálového nástroje pro správu, monitoring a optimalizaci softwarových a cloudových aktiv Zadavatele, FinOps služby, technické a konzultační služby a poskytování služby technické podpory (Helpdesk). Součástí plnění je rovněž služba licenční optimalizace využívaných produktů a kontinuální Software Asset Management (SAM) dle standardu „ITAM Standards Committee“. • 2 měsíce před výročím smlouvy provedení SAM s cílem identifikovat nutný dokup licencí. • Výstupem bude zpráva o stavu prostředí Microsoft a návrh produktů do výroční objednávky. • Zpráva bude obsahovat výsledky skenu prostředí a licenční porovnání o využívaných a pořízených licencí. • 1 x 6 měsíců provést workshop s novinkami v licenční oblasti Microsoft. Blíže viz ZD.
Interne Kennung: Rámcová dohoda na dodávku programového vybavení Microsoft v rámci licenčního programu Enrollment for Education Solution (EES) a poskytování souvisejících služeb a technické podpory pro roky 2025- 2028
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48620000 Betriebssysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72266000 Software-Beratung
5. Los
Los: LOT-0001