359359-2026 - Wettbewerb
Polen – Personensonderbeförderung (Straße) – Dowóz i odwóz uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego z terenu Siemianowic Śląskich do/z placówek oświatowych wraz z zapewnieniem opiekuna podczas przejazdu
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDowóz i odwóz uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego z terenu Siemianowic Śląskich do/z placówek oświatowych wraz z zapewnieniem opiekuna podczas przejazdu
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest przewóz uczniów z terenu Siemianowic Śląskich do/z placówek oświatowych wraz z zapewnieniem opiekuna. 2. Przedmiot zamówienia został podzielony na trzy (3) Części: Część 1 zamówienia: Dowóz i odwóz uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego z terenu Siemianowic Śląskich do/z placówek oświatowych wraz z zapewnieniem opiekuna podczas przejazdu – część 1. Część 2 zamówienia: Dowóz i odwóz uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego z terenu Siemianowic Śląskich do/z placówek oświatowych wraz z zapewnieniem opiekuna podczas przejazdu – część 2. Część 3 zamówienia: Dowóz i odwóz uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego z terenu Siemianowic Śląskich do/z placówek oświatowych wraz z zapewnieniem opiekuna podczas przejazdu – część 3.
Interne KennungSE.271.4.2026, ZP.rp.29.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60130000 Personensonderbeförderung (Straße)
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść 1 zamówienia: Dowóz i odwóz uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego z terenu Siemianowic Śląskich do/z placówek oświatowych wraz z zapewnieniem opiekuna podczas przejazdu – część 1.
Beschreibung1) Część 1 zamówienia pn.: Dowóz i odwóz uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego z terenu Siemianowic Śląskich do/z placówek oświatowych wraz z zapewnieniem opiekuna podczas przejazdu – część 1. 2) Przedmiotem Części 1 zamówienia jest dowóz i odwóz uczniów z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego zgodnie z przepisami ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe do/z: Trasa 1: Zespół Szkół Specjalnych w Siemianowicach Śląskich, ul. Myśliwiecka 6. Trasa 2: Szkoła Podstawowa nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi im. Wł. Broniewskiego w Siemianowicach Śląskich, ul. Lipowa 3; Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Adama Mickiewicza w Siemianowicach Śląskich, ul. Michałkowicka 15. Trasa 3: Przedszkole Nr 19 w Siemianowicach Śląskich, ul. Grabowa 2; Terapeutyczny Punkt Przedszkolny „Przyjazny Zakątek” w Siemianowicach Śląskich, ul. Marii Dąbrowskiej 4; EJBISI Przedszkole Lingwistyczne z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi w Siemianowicach Śląskich, ul. Olimpijska 3, Niepubliczne Przedszkole SOWIA 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Siemianowicach Śląskich, ul. Sowia 5. 3) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w odniesieniu do Części 1 zamówienia został zawarty w Dodatku nr 3a do SWZ oraz w projektowanych postanowieniach umowy (Dodatek nr 4 do SWZ). 4) Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w Projektowanych postanowieniach umowy (Dodatek nr 4 do SWZ). 5) Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia uwzględnił wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, o których mowa art. 100 ust. 1 Pzp. 6) Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia nie określił wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 1 Pzp. 7) Zamawiający nie żąda od Wykonawcy etykiety oraz nie wskazuje mających zastosowanie wymagań określonej etykiety, o których mowa w art. 104 Pzp. 8) Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącz-nie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp, tj. mających status zakładu pracy chronionej, spółdzielnie socjalne oraz innych wykonawców, których głównym celem lub głównym celem działalności ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, jest społeczna i zawodowa integracja osób społecznie marginalizowanych. 9) Zamawiający zastrzega sobie prawo do udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy. 1. Zakres usług przewidywanych do udzielenia: Zamówienia polegać będą na powtórzeniu podobnych usług, co zamówienia podstawowe tj. na dowozie i odwozie uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego zgodnie z przepisami ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe do/z placówek oświatowych. 2. Wartość tego zamówienia nie przekroczy 30% wartości zamówienia podstawowego. 3. Zamówienie może zostać udzielone pod warunkiem, że wystąpi co najmniej jedna z poniższych sytuacji: a) wyczerpania kwoty, o której mowa w §5 ust. 1 zawartej umowy w terminie jej obowiązywania, b) zwiększenia liczby uczniów przewożonych na danej trasie w trakcie roku szkolnego, ponad liczbę miejsc w pojeździe, c) w przypadku nie zawarcia umowy dotyczącej usługi dowozu i odwozu uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego z terenu Siemianowic Śląskich do/z placówek oświatowych wraz z zapewnieniem opiekuna podczas przejazdu, w wyniku rozstrzygnięcia procedury otwartej. d) Udzielenie zamówienia zostanie poprzedzone przeprowadzeniem postępowania w trybie z wolnej ręki, w tym negocjacjami z Wykonawcą. 10) Pełny opis przedmiotu zamówienia opublikowany na stronie internetowej prowadzonego postępowania pod adresem: https://umsiemianowice.logintrade.net/zapytania_email,231865,307cabfc783757c054d5907d5412c090.html
Interne KennungCzęść 1- SE.271.4.2026, ZP.rp.29.2026
LosLOT-0002
TitelCzęść 2 zamówienia pn.: Dowóz i odwóz uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego z terenu Siemianowic Śląskich do/z placówek oświatowych wraz z zapewnieniem opiekuna podczas przejazdu – część 2.
Beschreibung1) Część 2 zamówienia pn.: Dowóz i odwóz uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego z terenu Siemianowic Śląskich do/z placówek oświatowych wraz z zapewnieniem opiekuna podczas przejazdu – część 2. 2) Przedmiotem Części 2 zamówienia jest dowóz i odwóz uczniów z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego zgodnie z przepisami ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe do/z: Trasa 1: Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy w Chorzowie, ul. Czysta 7, Regionalna Fundacja Pomocy Niewidomym w Chorzowie, ul. Św. Piotra 9. Trasa 2: Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Dąbrowie Górniczej, ul. Swobodna 59; Szkoła Podstawowa nr 7 Specjalna w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Będzinie, ul. 11 listopada 7. Trasa 3: Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Ziemięcicach, ul. Mikulczycka 120. Trasa 4: Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy dla Młodzieży Niewidomej i Słabowidzącej, w Chorzowie, ul. Hajducka 22, Niepubliczna Szkoła Podstawowa "Niebieski Zakątek" z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi w Chorzowie, ul. Opolska 21, Niepubliczna Szkoła Podstawowa "Niebieski Zakątek" z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi w Chorzowie, ul. Piotra Skargi 34 M. Trasa 5: Niepubliczna Szkoła Podstawowa przy Centrum Edukacyjnym Tulipanów w Sosnowcu, ul. Tulipanów 6. Trasa 6: Miejska Szkoła Podstawowa Specjalna im. Marii Grzegorzewskiej w Zespole Szkół Specjalnych w Piekarach Śląskich, ul. Armii Krajowej 2. 3) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w odniesieniu do Części 2 zamówienia został zawarty w Dodatku nr 3b do SWZ oraz w projektowanych postanowieniach umowy (Dodatek nr 4 do SWZ). 4) Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w Projektowanych postanowieniach umowy (Dodatek nr 4 do SWZ). 5) Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia uwzględnił wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, o których mowa art. 100 ust. 1 Pzp. 6) Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia nie określił wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 1 Pzp. 7) Zamawiający nie żąda od Wykonawcy etykiety oraz nie wskazuje mających zastosowanie wymagań określonej etykiety, o których mowa w art. 104 Pzp. 8) Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącz-nie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp, tj. mających status zakładu pracy chronionej, spółdzielnie socjalne oraz innych wykonawców, których głównym celem lub głównym celem działalności ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, jest społeczna i zawodowa integracja osób społecznie marginalizowanych. 9) Zamawiający zastrzega sobie prawo do udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy. 1. Zakres usług przewidywanych do udzielenia: Zamówienia polegać będą na powtórzeniu podobnych usług, co zamówienia podstawowe tj. na dowozie i odwozie uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego zgodnie z przepisami ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe do/z placówek oświatowych. 2. Wartość tego zamówienia nie przekroczy 30% wartości zamówienia podstawowego. 3. Zamówienie może zostać udzielone pod warunkiem, że wystąpi co najmniej jedna z poniższych sytuacji: a) wyczerpania kwoty, o której mowa w §5 ust. 1 zawartej umowy w terminie jej obowiązywania, b) zwiększenia liczby uczniów przewożonych na danej trasie w trakcie roku szkolnego, ponad liczbę miejsc w pojeździe, c) w przypadku nie zawarcia umowy dotyczącej usługi dowozu i odwozu uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego z terenu Siemianowic Śląskich do/z placówek oświatowych wraz z zapewnieniem opiekuna podczas przejazdu, w wyniku rozstrzygnięcia procedury otwartej. d) Udzielenie zamówienia zostanie poprzedzone przeprowadzeniem postępowania w trybie z wolnej ręki, w tym negocjacjami z Wykonawcą. 10) Pełny opis przedmiotu zamówienia opublikowany na stronie internetowej prowadzonego postępowania pod adresem: https://umsiemianowice.logintrade.net/zapytania_email,231865,307cabfc783757c054d5907d5412c090.html
Interne KennungCzęść 2 - SE.271.4.2026, ZP.rp.29.2026
LosLOT-0003
TitelCzęść 3 zamówienia: Dowóz i odwóz uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego z terenu Siemianowic Śląskich do/z placówek oświatowych wraz z zapewnieniem opiekuna podczas przejazdu – część 3.
Beschreibung1) Część 3 zamówienia pn.: Dowóz i odwóz uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego z terenu Siemianowic Śląskich do/z placówek oświatowych wraz z zapewnieniem opiekuna podczas przejazdu – część 3. 2) Przedmiotem Części 3 zamówienia jest dowóz i odwóz uczniów z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego zgodnie z przepisami ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe do/z: Trasa 1: Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy im. dr Marii Trzcińskiej - Fajfrowskiej w Katowicach, ul. Gościnna 8; Szkoła Podstawowa Nr 6 Specjalna w Katowicach, ul. Zamkowa 2A. Trasa 2: Szkoła Podstawowa Nr 39 im. Jana Pawła II Specjalna w Katowicach, ul. Ścigały 17; Szkoła Podstawowa Nr 55 Specjalna w Katowicach, ul. Bednorza 13; Niepubliczne Integracyjne Przedszkole Sportusie w Katowicach, ul. Konduktorska 35. Trasa 3: Niepubliczna Szkoła Podstawowa Wesołe Słoneczka w Katowicach, ul. Hetmańska 7; Zespół Szkół Zawodowych Specjalnych Nr 6 – Szkoła Przysposabiająca do Pracy w Katowicach, ul. Rolna 22; Szkoła Podstawowa Nr 61 im. Polskich Kawalerów Maltańskich Specjalna w Katowicach, ul. Kołobrzeska 8. Trasa 4: Szkoła Podstawowa Specjalna i Przedszkole Specjalne w Zespole Szkolno – Przedszkolnym dla Dzieci Niesłyszących i Słabosłyszących w Katowicach, ul. Grażyńskiego 17. Trasa 5: Szkoła Podstawowa Nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach, al. Bolesława Krzywoustego 11; Specjalistyczne Niepubliczne Przedszkole Edukacyjno - Rehabilitacyjne w Katowicach, ul. Ułańska 5A; Szkoła Podstawowa Nr 60 im. Marii Grzegorzewskiej Specjalna w Katowicach, ul. Bolesława Chrobrego 4. 3) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w odniesieniu do Części 2 zamówienia został zawarty w Dodatku nr 3c do SWZ oraz w projektowanych postanowieniach umowy (Dodatek nr 4 do SWZ). 4) Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w Projektowanych postanowieniach umowy (Dodatek nr 4 do SWZ). 5) Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia uwzględnił wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, o których mowa art. 100 ust. 1 Pzp. 6) Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia nie określił wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 1 Pzp. 7) Zamawiający nie żąda od Wykonawcy etykiety oraz nie wskazuje mających zastosowanie wymagań określonej etykiety, o których mowa w art. 104 Pzp. 8) Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącz-nie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp, tj. mających status zakładu pracy chronionej, spółdzielnie socjalne oraz innych wykonawców, których głównym celem lub głównym celem działalności ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, jest społeczna i zawodowa integracja osób społecznie marginalizowanych. 9) Zamawiający zastrzega sobie prawo do udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy. 1. Zakres usług przewidywanych do udzielenia: Zamówienia polegać będą na powtórzeniu podobnych usług, co zamówienia podstawowe tj. na dowozie i odwozie uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego zgodnie z przepisami ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe do/z placówek oświatowych. 2. Wartość tego zamówienia nie przekroczy 30% wartości zamówienia podstawowego. 3. Zamówienie może zostać udzielone pod warunkiem, że wystąpi co najmniej jedna z poniższych sytuacji: a) wyczerpania kwoty, o której mowa w §5 ust. 1 zawartej umowy w terminie jej obowiązywania, b) zwiększenia liczby uczniów przewożonych na danej trasie w trakcie roku szkolnego, ponad liczbę miejsc w pojeździe, c) w przypadku nie zawarcia umowy dotyczącej usługi dowozu i odwozu uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego z terenu Siemianowic Śląskich do/z placówek oświatowych wraz z zapewnieniem opiekuna podczas przejazdu, w wyniku rozstrzygnięcia procedury otwartej. d) Udzielenie zamówienia zostanie poprzedzone przeprowadzeniem postępowania w trybie z wolnej ręki, w tym negocjacjami z Wykonawcą. 10. Pełny opis przedmiotu zamówienia opublikowany na stronie internetowej prowadzonego postępowania pod adresem: https://umsiemianowice.logintrade.net/zapytania_email,231865,307cabfc783757c054d5907d5412c090.html
Interne KennungCzęść 3 - SE.271.4.2026, ZP.rp.29.2026