2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa oleju napędowego dla potrzeb MZK-Pabianice Sp. z o.o.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa oleju napędowego. Dostawy oleju napędowego należy realizować sukcesywnie w ilości i o podanych poniżej właściwościach: a) 413 m3 (x1) oleju napędowego „standardowego” spełniającego wymagania normy PN-EN 590, b) 50 m3 (x2) oleju napędowego „o podwyższonych właściwościach niskotemperaturowych” spełniających wymagania normy PN-EN 590. Zamawiający nie dopuszcza ofert zawierających propozycję dostawy oleju zawierającego produkty pochodzące z recyklingu tworzyw sztucznych (dodatków typ PET). Określone powyżej ilości paliw płynnych są ilościami szacunkowymi i jako takie nie mogą stanowić podstawy do wnoszenia przez Wykonawcę jakichkolwiek roszczeń z tytułu zamówienia mniejszej ilości paliw płynnych faktycznie zakupionych przez Zamawiającego w toku realizacji umowy. 3. Informacje uszczegóławiające: a) Podane ilości poszczególnych rodzajów oleju napędowego mogą ulec zmianie w okresie trwania umowy. b) Olej napędowy będzie wykorzystywany na potrzeby własne Zamawiającego. c) Decyzję o rodzaju dostarczanego oleju napędowego podejmuje Zamawiający. d) Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych wynikających z podziału zamówienia ze względu na wymienione wyżej parametry, oferta powinna być całościowa. W przeciwnym razie zostanie uznana za niekompletną i będzie podlegała odrzuceniu. e) Dostawy będą realizowane do magazynu Zamawiającego transportem dostawcy i na jego koszt w ciągu 24 godzin od złożenia zamówienia e-mailem. Dostawy będą się odbywać w godz. 700 – 1230, od poniedziałku do piątku w zależności od potrzeb Zamawiającego. f) Dostawy będą się odbywały sukcesywnie do zbiorników magazynowych, w sposób zapewniający ciągłe zaspokajanie potrzeb Zamawiającego na olej napędowy. g) Przyjęcie dostawy będzie wykonywane zgodnie z „Instrukcja odbioru i rozliczania paliwa przy realizacji dostaw transportem samochodowym wykonawcy”, która stanowi załącznik do wzoru umowy. Zamawiający przewiduje dostawy w ilości około 40 m3 miesięcznie. h) Zamówienia będą dostarczane w ciągu 48 godz. (liczonych w dni robocze) od momentu zgłoszenia e-mailem lub za pomocą dedykowanej aplikacji elektronicznej udostępnionej bezpłatnie przez Wykonawcę. i) Rozliczenie ilościowe oleju napędowego będzie realizowane w temperaturze referencyjnej + 15°C. Ilości będą przeliczane zgodnie z opracowaniem Władysława Maciejewskiego „Rozliczenie braków w paliwach płynnych z kompensacją objętości do temp. + 15º C.” W-wa 2003r., „Tablic gęstości i tablic współczynników korekcyjnych objętości olejów napędowych”. j) Przy każdorazowej dostawie należy przedstawić aktualne świadectwo jakości producenta oleju i dowód wydania (nalewu). Dokumenty te muszą być wydane nie wcześniej niż w dniu poprzedzającym każdą dostawę. Dopuszcza się przedstawienie tego świadectwa lub orzeczenia laboratoryjnego niezależnej jednostki laboratoryjnej (np. Naftobazy). k) Dostawca oleju napędowego na potrzeby realizacji przedmiotu zamówienia zobowiązany jest do posiadania: • Dokumentu producenta oferowanego oleju potwierdzającym parametry tego oleju zgodnie z normą PN-EN 590, • Karty charakterystyki oferowanego paliwa – zgodnie z ustawą z dnia 25 lutego 2011 roku o substancjach chemicznych i ich mieszaninach (Dz. U. 2011r. Nr 63 poz. 322). 4. Zasady realizacji przedmiotu zamówienia określa umowa, której wzór stanowi załącznik nr 8 do specyfikacji warunków zamówienia. 5. Kody CPV: 09134220-0 - paliwo do silników Diesla (PN-EN 590), 6. Warunki finansowe rozliczeń - dopuszcza się fakturowanie oddzielnie za każdą zrealizowaną dostawę oleju napędowego. Warunki płatności - przelew bankowy w terminie 30 dni od dnia dostarczenia Zamawiającemu prawidłowo wystawionej faktury VAT.
Interne Kennung: 1/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09134220 Dieselkraftstoff (EN 590)
5. Los
Los: LOT-0001