See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Rozbudowa i integracja systemów informatycznych Okręgowego Szpitala Kolejowego w Katowicach” w ramach przedsięwzięcia pn. „Cyfryzacja i podniesienie poziomu cyberbezpieczeństwa Okręgowego Szpitala Kolejowego w Katowicach – s.p.z.o.z.”
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa i integracja systemów informatycznych Okręgowego Szpitala Kolejowego w Katowicach. Zamówienie jest finansowane z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO), w ramach Inwestycji i D1.1.2 „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia”, będącej elementem komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia”., nabór konkurencyjny nr KPOD.07.03-IP.10-001/25 Zamówienie podzielone jest na 11 pakietów (części). Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych, gdzie część (pakiet) stanowi: Pakiet nr 1 Dostawa macierzy dyskowej do pracy w trybie replikacji z posiadaną przez Zamawiającego macierzą dyskową wraz z wdrożeniem Pakiet nr 2 Dostawa serwera wirtualizacji (2 szt.) wraz z licencjami oprogramowania wirtualizacyjnego i licencjami dostępowymi. Pakiet nr 3 Dostawa licencji (1 szt) relacyjnego systemu zarządzania bazą danych (RDBMS) klasy enterprise. Pakiet nr 4 Dostawa serwera bazy danych Pakiet nr 5 Dostawa deduplikatora Pakiet nr 6 Dostawa serwera backup Pakiet nr 7 Dostawa biblioteki taśmowej Pakiet nr 8 Dostawa oprogramowania backup Pakiet nr 9 Dostawa systemu kontroli dostępu do sieci klasy NAC Pakiet nr 10 Dostawa oprogramowania ochrony AV / EDR. Pakiet nr 11 Dostawa system dostępu uprzywilejowanego (PAM) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, opis wymagań zamawiającego w zakresie realizacji dostaw określają: a) Specyfikację dostawy zawiera Załącznik nr 1 do SWZ („Formularz oferty”), a szczegółową charakterystykę stanowią Załączniki nr 1.1 - 1.11 do SWZ b) Projektowane postanowienia umowy – Załącznik nr 2 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 166667-2026
Interne Kennung: AZP/P/03/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Z uwagi na pilną potrzebę udzielenia zamówienia, wynikającą z istotnego i dynamicznie rosnącego poziomu zagrożeń w cyberprzestrzeni, której Zamawiający nie mógł przewidzieć. W ostatnim okresie obserwowany jest znaczący wzrost liczby oraz zaawansowania cyberataków wymierzonych w podmioty publiczne, w tym jednostki administracji publicznej. Ataki te obejmują m.in. ataki z użyciem oprogramowania szyfrującego, próby nieautoryzowanego dostępu do systemów teleinformatycznych, ataki typu DDoS, phishing ukierunkowany oraz próby eksfiltracji danych. Incydenty tego rodzaju prowadzą do realnego ryzyka zakłócenia ciągłości działania jednostki, utraty integralności i poufności danych oraz powstania szkód finansowych i wizerunkowych. Przedmiot niniejszego postępowania obejmuje zakup oprogramowania oraz sprzętu mającego na celu podniesienie poziomu cyberbezpieczeństwa jednostki, w szczególności w zakresie ochrony infrastruktury IT, monitorowania zagrożeń, wykrywania incydentów oraz reagowania na nie. Wdrożenie wskazanych rozwiązań jest niezbędne dla zapewnienia ciągłości działania systemów teleinformatycznych oraz realizacji ustawowych zadań jednostki. Biorąc pod uwagę aktualną sytuację w obszarze cyberbezpieczeństwa, zwłoka w udzieleniu zamówienia i wdrożeniu odpowiednich zabezpieczeń mogłaby narazić jednostkę na zwiększone ryzyko wystąpienia incydentu bezpieczeństwa, którego skutki mogłyby mieć charakter poważny i trudny do odwrócenia. Skrócenie terminu składania ofert jest zatem uzasadnione pilną potrzebą zapewnienia odpowiedniego poziomu ochrony systemów teleinformatycznych oraz minimalizacji ryzyka zakłócenia realizacji zadań publicznych. Zamawiający wskazuje, że skrócenie terminu nie naruszy zasad uczciwej konkurencji ani równego traktowania wykonawców, ponieważ przedmiot zamówienia jest jednoznacznie opisany, standardowy w obrocie gospodarczym oraz możliwy do wyceny i przygotowania oferty w skróconym terminie przez podmioty profesjonalnie działające na rynku rozwiązań cyberbezpieczeństwa.
Zentrale Elemente des Verfahrens: Postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzone jest w trybie: przetargu nieograniczonego, o którym mowa w art. 132 i dalsze ustawy Pzp, z zastosowaniem procedury, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp. Zamówienie jest finansowane ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO), w ramach Inwestycji D1.1.2 „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia”, będącej elementem komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia”, nabór konkurencyjny nr KPOD.07.03-IP.10-001/25” Przedmiot zamówienia musi być zgodny z zasadą „niewyrządzania znaczącej szkody” (Do No Significant Harm – DNSH). Oznacza to, że Wykonawca musi zapewnić, że jego realizacja nie będzie miała znaczącego negatywnego wpływu na cele środowiskowe, takie jak ochrona klimatu, gospodarka o obiegu zamkniętym, zapobieganie zanieczyszczeniom oraz ochrona bioróżnorodności oraz, że wszystkie wdrażane rozwiązania zostały zaprojektowane w sposób minimalizujący negatywny wpływ na środowisko naturalne. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane (art. 257 pkt 1 ustawy Pzp).
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48900000 Diverse Softwarepakete und Computersysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48700000 Dienstprogramme für Softwarepakete, 48800000 Informationssysteme und Server, 30200000 Computeranlagen und Zubehör
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet nr 1 - Dostawa macierzy dyskowej do pracy w trybie replikacji z posiadaną przez Zamawiającego macierzą dyskową wraz z wdrożeniem
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, opis wymagań zamawiającego w zakresie realizacji dostaw określają: a) Specyfikację dostawy zawiera Załącznik nr 1 do SWZ („Formularz oferty”), a szczegółową charakterystykę stanowi Załącznik nr 1.1 do SWZ („SOPZ dla pakietu 1”). b) Projektowane postanowienia umowy – Załącznik nr 2 do SWZ.
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet nr 2 - Dostawa serwera wirtualizacji (2 szt.) wraz z licencjami oprogramowania wirtualizacyjnego i licencjami dostępowymi
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, opis wymagań zamawiającego w zakresie realizacji dostaw określają: a) Specyfikację dostawy zawiera Załącznik nr 1 do SWZ („Formularz oferty”), a szczegółową charakterystykę stanowi Załącznik nr 1.2 do SWZ („SOPZ dla pakietu 2”). b) Projektowane postanowienia umowy – Załącznik nr 2 do SWZ.
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet nr 3 - Dostawa licencji (1 szt) relacyjnego systemu zarządzania bazą danych (RDBMS) klasy enterprise
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, opis wymagań zamawiającego w zakresie realizacji dostaw określają: a) Specyfikację dostawy zawiera Załącznik nr 1 do SWZ („Formularz oferty”), a szczegółową charakterystykę stanowi Załącznik nr 1.3 do SWZ („SOPZ dla pakietu 3”). b) Projektowane postanowienia umowy – Załącznik nr 2 do SWZ.
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet nr 4 - Dostawa serwera bazy danych
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, opis wymagań zamawiającego w zakresie realizacji dostaw określają: a) Specyfikację dostawy zawiera Załącznik nr 1 do SWZ („Formularz oferty”), a szczegółową charakterystykę stanowi Załącznik nr 1.4 do SWZ („SOPZ dla pakietu 4”). b) Projektowane postanowienia umowy – Załącznik nr 2 do SWZ.
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet nr 5 - Dostawa deduplikatora
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, opis wymagań zamawiającego w zakresie realizacji dostaw określają: a) Specyfikację dostawy zawiera Załącznik nr 1 do SWZ („Formularz oferty”), a szczegółową charakterystykę stanowi Załącznik nr 1.5 do SWZ („SOPZ dla pakietu 5”). b) Projektowane postanowienia umowy – Załącznik nr 2 do SWZ.
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet nr 6 - Dostawa serwera backup
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, opis wymagań zamawiającego w zakresie realizacji dostaw określają: a) Specyfikację dostawy zawiera Załącznik nr 1 do SWZ („Formularz oferty”), a szczegółową charakterystykę stanowi Załącznik nr 1.6 do SWZ („SOPZ dla pakietu 6”). b) Projektowane postanowienia umowy – Załącznik nr 2 do SWZ.
Los: LOT-0007
Titel: Pakiet nr 7 - Dostawa biblioteki taśmowej
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, opis wymagań zamawiającego w zakresie realizacji dostaw określają: a) Specyfikację dostawy zawiera Załącznik nr 1 do SWZ („Formularz oferty”), a szczegółową charakterystykę stanowi Załącznik nr 1.7 do SWZ („SOPZ dla pakietu 7”). b) Projektowane postanowienia umowy – Załącznik nr 2 do SWZ.
Los: LOT-0008
Titel: Pakiet nr 8 - Dostawa oprogramowania backup
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, opis wymagań zamawiającego w zakresie realizacji dostaw określają: a) Specyfikację dostawy zawiera Załącznik nr 1 do SWZ („Formularz oferty”), a szczegółową charakterystykę stanowi Załącznik nr 1.8 do SWZ („SOPZ dla pakietu 8”). b) Projektowane postanowienia umowy – Załącznik nr 2 do SWZ.
Los: LOT-0009
Titel: Pakiet nr 9 - Dostawa systemu kontroli dostępu do sieci klasy NAC
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, opis wymagań zamawiającego w zakresie realizacji dostaw określają: a) Specyfikację dostawy zawiera Załącznik nr 1 do SWZ („Formularz oferty”), a szczegółową charakterystykę stanowi Załącznik nr 1.9 do SWZ („SOPZ dla pakietu 9”). b) Projektowane postanowienia umowy – Załącznik nr 2 do SWZ.
Los: LOT-0010
Titel: Pakiet nr 10 - Dostawa oprogramowania ochrony AV / EDR
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, opis wymagań zamawiającego w zakresie realizacji dostaw określają: a) Specyfikację dostawy zawiera Załącznik nr 1 do SWZ („Formularz oferty”), a szczegółową charakterystykę stanowi Załącznik nr 1.10 do SWZ („SOPZ dla pakietu 10”). b) Projektowane postanowienia umowy – Załącznik nr 2 do SWZ.
Los: LOT-0011
Titel: Pakiet nr 11 - System dostępu uprzywilejowanego (PAM)
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, opis wymagań zamawiającego w zakresie realizacji dostaw określają: a) Specyfikację dostawy zawiera Załącznik nr 1 do SWZ („Formularz oferty”), a szczegółową charakterystykę stanowi Załącznik nr 1.11 do SWZ („SOPZ dla pakietu 11”). b) Projektowane postanowienia umowy – Załącznik nr 2 do SWZ.