359513-2026 - Wettbewerb
Polen – Teile und Zubehör für Fahrzeuge und deren Motoren – Dostawa części zamiennych i filtrów do pojazdów i sprzętu wojskowego(zamówienie z podziałem na 8 części)
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa części zamiennych i filtrów do pojazdów i sprzętu wojskowego(zamówienie z podziałem na 8 części)
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa części zamiennych i filtrów do pojazdów i sprzętu wojskowego. 2. Przedmiot zamówienia podzielony został na 8 następujących części: 1) Część nr 1: Dostawa filtrów do pojazdów Służby czołg.-sam; 2) Część nr 2: Dostawa części zamiennych do pojazdów HONKER; 3) Część nr 3: Dostawa części zamiennych do pojazdów JELCZ; 4) Część nr 4: Dostawa części zamiennych do pojazdów STAR; 5) Część nr 5 : Dostawa części zamiennych do pojazdów VW T6, CRAFTER; 6) Część nr 6: Dostawa części zamiennych do pojazdów LAND ROVER; 7) Część nr 7: Dostawa części zamiennych do pojazdów IVECO; 8) Część nr 8: Dostawa filtrów do sprzętu Służby inżynieryjno-saperskiej. 3. Szczegółową specyfikację ilościową określa: 1) załącznik nr 1A do SWZ – dot. części nr 1; 2) załącznik nr 1B do SWZ – dot. części nr 2; 3) załącznik nr 1C do SWZ – dot. części nr 3; 4) załącznik nr 1D do SWZ – dot. części nr 4; 5) załącznik nr 1E do SWZ – dot. części nr 5; 6) załącznik nr 1F do SWZ – dot. części nr 6; 7) załącznik nr 1G do SWZ – dot. części nr 7; 8) załącznik nr 1H do SWZ – dot. części nr 8; - w zależności od części, o które ubiegać będzie się Wykonawca. Załączniki te stanowią równocześnie szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz formularze kalkulacji ceny ofertowej. 4. Części zamienne muszą być fabrycznie nowe, przez co strony umowy rozumieją części zamienne posiadające bieżący rok produkcji lub poprzedni rok produkcji – jednak nie wcześniejszy niż 12 miesięcy licząc wstecz od daty realizacji dostawy. 5. Części zamienne muszą być wolne od wad i nie mogą nosić śladów używania i uszkodzenia. 6. Na każdym opakowaniu dostarczonych części zamiennych w sposób trwały musi być umieszczona informacja producenta, tzw. etykieta opakowania. 7. Na etykiecie każdego opakowania musi być podana nazwa materiału, symbol katalogowy oraz nazwa producenta. Wszystkie te informacje powinny być napisane w języku polskim. 8. Części zamienne, mają odpowiadać co do jakości wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu. 9. Wykonawca udziela gwarancji na poszczególne części zamienne na okres nie krótszy niż 24 miesiące od dnia potwierdzenia należytego wykonania umowy. Jeżeli producent danych części zamiennych udziela gwarancji na okres dłuższy, Wykonawca udziela na te części zamienne gwarancji na okres równy z okresem gwarancji udzielonej przez producenta. 10. Integralną część opisu przedmiotu zamówienia stanowią również projektowane postanowienia umowy (załącznik nr 4 do SWZ). 11. Dostarczane części zamienne muszą być oznaczone kodem kreskowym zgodnie z wymaganiami decyzji nr 3/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 3 stycznia 2014 r. w sprawie wytycznych określających wymagania w zakresie znakowania kodem kreskowym wyrobów dostarczanych do resortu obrony narodowej – decyzję nr 3/MON Ministra Obrony Narodowej stanowi załącznik nr 6 do SWZ. 12. W celu potwierdzenia, że oferowane produkty odpowiadają wymaganiom Zamawiającego określonym w SWZ, Wykonawca zobowiązany jest dokonać - w formularzu kalkulacji ceny ofertowej (załącznik nr 1A do SWZ / załącznik nr 1B do SWZ / załącznik nr 1C do SWZ / załącznik nr 1D do SWZ/ załącznik nr 1E do SWZ/ załącznik nr 1F do SWZ/ załącznik nr 1G do SWZ/ załącznik nr 1H do SWZ) - opisu każdego zaoferowanego asortymentu celem szczegółowej identyfikacji: - w zakresie części nr 1 i części nr 8 - Oznaczenie / Symbol katalogowy oferowanej części (kol.19) oraz Producenta oferowanego produktu (kol.20); - w zakresie części nr 2 – nr 7 - Oznaczenie / Symbol katalogowy oferowanej części (kol.19), Producenta oferowanego produktu (kol.20) oraz Oznaczenie jakości zaoferowanej części: OE/O, Q/OEM/OES, P/PJ (kol. 21);
Interne KennungZP/42/2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34300000 Teile und Zubehör für Fahrzeuge und deren Motoren
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42913000 Öl-, Benzin- und Luftansaugfilter
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść nr 1: Dostawa filtrów do pojazdów Służby czołg.-sam
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa części zamiennych i filtrów do pojazdów i sprzętu wojskowego. 2. Przedmiot zamówienia podzielony został na 8 następujących części: 1) Część nr 1: Dostawa filtrów do pojazdów Służby czołg.-sam; 3. Szczegółową specyfikację ilościową określa: 1) załącznik nr 1A do SWZ – dot. części nr 1; - w zależności od części, o które ubiegać będzie się Wykonawca. Załączniki te stanowią równocześnie szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz formularze kalkulacji ceny ofertowej. 4. Części zamienne muszą być fabrycznie nowe, przez co strony umowy rozumieją części zamienne posiadające bieżący rok produkcji lub poprzedni rok produkcji – jednak nie wcześniejszy niż 12 miesięcy licząc wstecz od daty realizacji dostawy. 5. Części zamienne muszą być wolne od wad i nie mogą nosić śladów używania i uszkodzenia. 6. Na każdym opakowaniu dostarczonych części zamiennych w sposób trwały musi być umieszczona informacja producenta, tzw. etykieta opakowania. 7. Na etykiecie każdego opakowania musi być podana nazwa materiału, symbol katalogowy oraz nazwa producenta. Wszystkie te informacje powinny być napisane w języku polskim. 8. Części zamienne, mają odpowiadać co do jakości wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu. 9. Wykonawca udziela gwarancji na poszczególne części zamienne na okres nie krótszy niż 24 miesiące od dnia potwierdzenia należytego wykonania umowy. Jeżeli producent danych części zamiennych udziela gwarancji na okres dłuższy, Wykonawca udziela na te części zamienne gwarancji na okres równy z okresem gwarancji udzielonej przez producenta. 10. Integralną część opisu przedmiotu zamówienia stanowią również projektowane postanowienia umowy (załącznik nr 4 do SWZ). 11. Dostarczane części zamienne muszą być oznaczone kodem kreskowym zgodnie z wymaganiami decyzji nr 3/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 3 stycznia 2014 r. w sprawie wytycznych określających wymagania w zakresie znakowania kodem kreskowym wyrobów dostarczanych do resortu obrony narodowej – decyzję nr 3/MON Ministra Obrony Narodowej stanowi załącznik nr 6 do SWZ. 12. W celu potwierdzenia, że oferowane produkty odpowiadają wymaganiom Zamawiającego określonym w SWZ, Wykonawca zobowiązany jest dokonać - w formularzu kalkulacji ceny ofertowej (załącznik nr 1A do SWZ) - opisu każdego zaoferowanego asortymentu celem szczegółowej identyfikacji: - w zakresie części nr 1 - Oznaczenie / Symbol katalogowy oferowanej części (kol.19) oraz Producenta oferowanego produktu (kol.20);
Interne KennungCzęść nr 1
Optionen
Beschreibung der Optionen1. Zgodnie z art. 441 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, Zamawiający przewiduje a Wykonawca wyraża zgodę na prawo opcji udzielane na zasadach, o których mowa w umowie. 2. Prawem opcji objęta jest dostawa towaru w zakresie maksymalnym, określonym w załączniku nr 1A do SWZ. 3. Dostawy objęte prawem opcji muszą być realizowane na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego z zastrzeżeniem, że termin dostawy wynosi 20 dni od otrzymania oświadczenia przez Wykonawcę. 4. Zamawiający jest uprawniony według własnego wyboru do składania oświadczenia w przedmiocie zamówienia udzielanego w ramach prawa opcji kilkakrotnie albo jednokrotnie. 5. W ramach prawa opcji Zamawiający zastrzega sobie możliwość pełnego albo wyłącznie częściowego wykorzystania zamówień objętych prawem opcji, co każdorazowo zostanie sprecyzowane w oświadczeniu o udzieleniu zamówienia składanym w ramach prawa opcji. 6. Zamawiający wymaga, aby wartości cen jednostkowych zaoferowane przez Wykonawcę były jednakowe w odniesieniu do zamówienia podstawowego oraz zamówień udzielanych w ramach prawa opcji. 7. Prawo opcji stanowi uprawnienie Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji niniejszej umowy. 8. W przypadku nie skorzystania przez Zamawiającego z przysługującego mu prawa opcji albo skorzystania z prawa opcji w niepełnym zakresie, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia. 9. Skorzystanie z prawa opcji może nastąpić w przypadku przydzielenia środków finansowych na realizacje zadań stanowiących przedmiot umowy i w konsekwencji pokrycia w planie finansowym Zamawiającego w określonym opcją zakresie. Każdorazowo warunkiem uruchomienia prawa opcji jest oświadczenie woli Zamawiającego wykonania zamówienia w ramach prawa opcji z określeniem zakresu realizacji udzielanego zamówienia. 10. Oświadczenia w przedmiocie udzielenia zamówienia w ramach prawa opcji zostaną złożone najpóźniej do dnia 13 listopada 2026 r. 11. Niezłożenie przez Zamawiającego oświadczenia o skorzystania z prawa opcji albo złożenie zamówienia w ramach prawa opcji, w zakresie mniejszym niż maksymalny poziom prawa opcji, oznacza rezygnację Zamawiającego z pozostałej części przedmiotu umowy. 12. Bez względu na to, na jakim poziomie zostaną Wykonawcy udzielone zamówienia w ramach prawa opcji, Wykonawcy zawsze przysługiwało będzie wyłącznie wynagrodzenie z tytułu wykonanych dostaw. 13. Wykonawca oświadcza, że zgadza się na przewidziane umową prawo opcji i nie przysługuje mu żadne roszczenie z tytułu niezłożenia przez Zamawiającego zamówień objętych prawem opcji lub złożenie zamówień w ramach prawa opcji w zakresie mniejszym, niż ilości maksymalne.
LosLOT-0002
TitelCzęść nr 2: Dostawa części zamiennych do pojazdów HONKER
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa części zamiennych i filtrów do pojazdów i sprzętu wojskowego. 2. Przedmiot zamówienia podzielony został na 8 następujących części: 1) Część nr 2: Dostawa części zamiennych do pojazdów HONKER 3. Szczegółową specyfikację ilościową określa: 1) załącznik nr 1B do SWZ – dot. części nr 2; - w zależności od części, o które ubiegać będzie się Wykonawca. Załączniki te stanowią równocześnie szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz formularze kalkulacji ceny ofertowej. 4. Części zamienne muszą być fabrycznie nowe, przez co strony umowy rozumieją części zamienne posiadające bieżący rok produkcji lub poprzedni rok produkcji – jednak nie wcześniejszy niż 12 miesięcy licząc wstecz od daty realizacji dostawy. 5. Części zamienne muszą być wolne od wad i nie mogą nosić śladów używania i uszkodzenia. 6. Na każdym opakowaniu dostarczonych części zamiennych w sposób trwały musi być umieszczona informacja producenta, tzw. etykieta opakowania. 7. Na etykiecie każdego opakowania musi być podana nazwa materiału, symbol katalogowy oraz nazwa producenta. Wszystkie te informacje powinny być napisane w języku polskim. 8. Części zamienne, mają odpowiadać co do jakości wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu. 9. Wykonawca udziela gwarancji na poszczególne części zamienne na okres nie krótszy niż 24 miesiące od dnia potwierdzenia należytego wykonania umowy. Jeżeli producent danych części zamiennych udziela gwarancji na okres dłuższy, Wykonawca udziela na te części zamienne gwarancji na okres równy z okresem gwarancji udzielonej przez producenta. 10. Integralną część opisu przedmiotu zamówienia stanowią również projektowane postanowienia umowy (załącznik nr 4 do SWZ). 11. Dostarczane części zamienne muszą być oznaczone kodem kreskowym zgodnie z wymaganiami decyzji nr 3/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 3 stycznia 2014 r. w sprawie wytycznych określających wymagania w zakresie znakowania kodem kreskowym wyrobów dostarczanych do resortu obrony narodowej – decyzję nr 3/MON Ministra Obrony Narodowej stanowi załącznik nr 6 do SWZ. 12. W celu potwierdzenia, że oferowane produkty odpowiadają wymaganiom Zamawiającego określonym w SWZ, Wykonawca zobowiązany jest dokonać - w formularzu kalkulacji ceny ofertowej (załącznik nr 1B do SWZ) - opisu każdego zaoferowanego asortymentu celem szczegółowej identyfikacji: - w zakresie części nr 2 - Oznaczenie / Symbol katalogowy oferowanej części (kol.19), Producenta oferowanego produktu (kol.20) oraz Oznaczenie jakości zaoferowanej części: OE/O, Q/OEM/OES, P/PJ (kol. 21);
Interne KennungCzęść nr 2
Beschreibung der Optionen1. Zgodnie z art. 441 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, Zamawiający przewiduje a Wykonawca wyraża zgodę na prawo opcji udzielane na zasadach, o których mowa w umowie. 2. Prawem opcji objęta jest dostawa towaru w zakresie maksymalnym, określonym w załączniku nr 1B do SWZ. 3. Dostawy objęte prawem opcji muszą być realizowane na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego z zastrzeżeniem, że termin dostawy wynosi 20 dni od otrzymania oświadczenia przez Wykonawcę. 4. Zamawiający jest uprawniony według własnego wyboru do składania oświadczenia w przedmiocie zamówienia udzielanego w ramach prawa opcji kilkakrotnie albo jednokrotnie. 5. W ramach prawa opcji Zamawiający zastrzega sobie możliwość pełnego albo wyłącznie częściowego wykorzystania zamówień objętych prawem opcji, co każdorazowo zostanie sprecyzowane w oświadczeniu o udzieleniu zamówienia składanym w ramach prawa opcji. 6. Zamawiający wymaga, aby wartości cen jednostkowych zaoferowane przez Wykonawcę były jednakowe w odniesieniu do zamówienia podstawowego oraz zamówień udzielanych w ramach prawa opcji. 7. Prawo opcji stanowi uprawnienie Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji niniejszej umowy. 8. W przypadku nie skorzystania przez Zamawiającego z przysługującego mu prawa opcji albo skorzystania z prawa opcji w niepełnym zakresie, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia. 9. Skorzystanie z prawa opcji może nastąpić w przypadku przydzielenia środków finansowych na realizacje zadań stanowiących przedmiot umowy i w konsekwencji pokrycia w planie finansowym Zamawiającego w określonym opcją zakresie. Każdorazowo warunkiem uruchomienia prawa opcji jest oświadczenie woli Zamawiającego wykonania zamówienia w ramach prawa opcji z określeniem zakresu realizacji udzielanego zamówienia. 10. Oświadczenia w przedmiocie udzielenia zamówienia w ramach prawa opcji zostaną złożone najpóźniej do dnia 13 listopada 2026 r. 11. Niezłożenie przez Zamawiającego oświadczenia o skorzystania z prawa opcji albo złożenie zamówienia w ramach prawa opcji, w zakresie mniejszym niż maksymalny poziom prawa opcji, oznacza rezygnację Zamawiającego z pozostałej części przedmiotu umowy. 12. Bez względu na to, na jakim poziomie zostaną Wykonawcy udzielone zamówienia w ramach prawa opcji, Wykonawcy zawsze przysługiwało będzie wyłącznie wynagrodzenie z tytułu wykonanych dostaw. 13. Wykonawca oświadcza, że zgadza się na przewidziane umową prawo opcji i nie przysługuje mu żadne roszczenie z tytułu niezłożenia przez Zamawiającego zamówień objętych prawem opcji lub złożenie zamówień w ramach prawa opcji w zakresie mniejszym, niż ilości maksymalne.
LosLOT-0003
TitelCzęść nr 3: Dostawa części zamiennych do pojazdów JELCZ
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa części zamiennych i filtrów do pojazdów i sprzętu wojskowego. 2. Przedmiot zamówienia podzielony został na 8 następujących części: 1) Część nr 3: Dostawa części zamiennych do pojazdów JELCZ; 3. Szczegółową specyfikację ilościową określa: 1) załącznik nr 1C do SWZ – dot. części nr 3; - w zależności od części, o które ubiegać będzie się Wykonawca. Załączniki te stanowią równocześnie szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz formularze kalkulacji ceny ofertowej. 4. Części zamienne muszą być fabrycznie nowe, przez co strony umowy rozumieją części zamienne posiadające bieżący rok produkcji lub poprzedni rok produkcji – jednak nie wcześniejszy niż 12 miesięcy licząc wstecz od daty realizacji dostawy. 5. Części zamienne muszą być wolne od wad i nie mogą nosić śladów używania i uszkodzenia. 6. Na każdym opakowaniu dostarczonych części zamiennych w sposób trwały musi być umieszczona informacja producenta, tzw. etykieta opakowania. 7. Na etykiecie każdego opakowania musi być podana nazwa materiału, symbol katalogowy oraz nazwa producenta. Wszystkie te informacje powinny być napisane w języku polskim. 8. Części zamienne, mają odpowiadać co do jakości wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu. 9. Wykonawca udziela gwarancji na poszczególne części zamienne na okres nie krótszy niż 24 miesiące od dnia potwierdzenia należytego wykonania umowy. Jeżeli producent danych części zamiennych udziela gwarancji na okres dłuższy, Wykonawca udziela na te części zamienne gwarancji na okres równy z okresem gwarancji udzielonej przez producenta. 10. Integralną część opisu przedmiotu zamówienia stanowią również projektowane postanowienia umowy (załącznik nr 4 do SWZ). 11. Dostarczane części zamienne muszą być oznaczone kodem kreskowym zgodnie z wymaganiami decyzji nr 3/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 3 stycznia 2014 r. w sprawie wytycznych określających wymagania w zakresie znakowania kodem kreskowym wyrobów dostarczanych do resortu obrony narodowej – decyzję nr 3/MON Ministra Obrony Narodowej stanowi załącznik nr 6 do SWZ. 12. W celu potwierdzenia, że oferowane produkty odpowiadają wymaganiom Zamawiającego określonym w SWZ, Wykonawca zobowiązany jest dokonać - w formularzu kalkulacji ceny ofertowej (załącznik nr 1C do SWZ) - opisu każdego zaoferowanego asortymentu celem szczegółowej identyfikacji: - w zakresie części nr 3 - Oznaczenie / Symbol katalogowy oferowanej części (kol.19), Producenta oferowanego produktu (kol.20) oraz Oznaczenie jakości zaoferowanej części: OE/O, Q/OEM/OES, P/PJ (kol. 21);
Interne KennungCzęść nr 3
Beschreibung der Optionen1. Zgodnie z art. 441 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, Zamawiający przewiduje a Wykonawca wyraża zgodę na prawo opcji udzielane na zasadach, o których mowa w umowie. 2. Prawem opcji objęta jest dostawa towaru w zakresie maksymalnym, określonym w załączniku nr 1C do SWZ. 3. Dostawy objęte prawem opcji muszą być realizowane na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego z zastrzeżeniem, że termin dostawy wynosi 20 dni od otrzymania oświadczenia przez Wykonawcę. 4. Zamawiający jest uprawniony według własnego wyboru do składania oświadczenia w przedmiocie zamówienia udzielanego w ramach prawa opcji kilkakrotnie albo jednokrotnie. 5. W ramach prawa opcji Zamawiający zastrzega sobie możliwość pełnego albo wyłącznie częściowego wykorzystania zamówień objętych prawem opcji, co każdorazowo zostanie sprecyzowane w oświadczeniu o udzieleniu zamówienia składanym w ramach prawa opcji. 6. Zamawiający wymaga, aby wartości cen jednostkowych zaoferowane przez Wykonawcę były jednakowe w odniesieniu do zamówienia podstawowego oraz zamówień udzielanych w ramach prawa opcji. 7. Prawo opcji stanowi uprawnienie Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji niniejszej umowy. 8. W przypadku nie skorzystania przez Zamawiającego z przysługującego mu prawa opcji albo skorzystania z prawa opcji w niepełnym zakresie, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia. 9. Skorzystanie z prawa opcji może nastąpić w przypadku przydzielenia środków finansowych na realizacje zadań stanowiących przedmiot umowy i w konsekwencji pokrycia w planie finansowym Zamawiającego w określonym opcją zakresie. Każdorazowo warunkiem uruchomienia prawa opcji jest oświadczenie woli Zamawiającego wykonania zamówienia w ramach prawa opcji z określeniem zakresu realizacji udzielanego zamówienia. 10. Oświadczenia w przedmiocie udzielenia zamówienia w ramach prawa opcji zostaną złożone najpóźniej do dnia 13 listopada 2026 r. 11. Niezłożenie przez Zamawiającego oświadczenia o skorzystania z prawa opcji albo złożenie zamówienia w ramach prawa opcji, w zakresie mniejszym niż maksymalny poziom prawa opcji, oznacza rezygnację Zamawiającego z pozostałej części przedmiotu umowy. 12. Bez względu na to, na jakim poziomie zostaną Wykonawcy udzielone zamówienia w ramach prawa opcji, Wykonawcy zawsze przysługiwało będzie wyłącznie wynagrodzenie z tytułu wykonanych dostaw. 13. Wykonawca oświadcza, że zgadza się na przewidziane umową prawo opcji i nie przysługuje mu żadne roszczenie z tytułu niezłożenia przez Zamawiającego zamówień objętych prawem opcji lub złożenie zamówień w ramach prawa opcji w zakresie mniejszym, niż ilości maksymalne.
LosLOT-0004
TitelCzęść nr 4: Dostawa części zamiennych do pojazdów STAR
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa części zamiennych i filtrów do pojazdów i sprzętu wojskowego. 2. Przedmiot zamówienia podzielony został na 8 następujących części: 1) Część nr 4: Dostawa części zamiennych do pojazdów STAR 3. Szczegółową specyfikację ilościową określa: 1) załącznik nr 1D do SWZ – dot. części nr 4; - w zależności od części, o które ubiegać będzie się Wykonawca. Załączniki te stanowią równocześnie szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz formularze kalkulacji ceny ofertowej. 4. Części zamienne muszą być fabrycznie nowe, przez co strony umowy rozumieją części zamienne posiadające bieżący rok produkcji lub poprzedni rok produkcji – jednak nie wcześniejszy niż 12 miesięcy licząc wstecz od daty realizacji dostawy. 5. Części zamienne muszą być wolne od wad i nie mogą nosić śladów używania i uszkodzenia. 6. Na każdym opakowaniu dostarczonych części zamiennych w sposób trwały musi być umieszczona informacja producenta, tzw. etykieta opakowania. 7. Na etykiecie każdego opakowania musi być podana nazwa materiału, symbol katalogowy oraz nazwa producenta. Wszystkie te informacje powinny być napisane w języku polskim. 8. Części zamienne, mają odpowiadać co do jakości wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu. 9. Wykonawca udziela gwarancji na poszczególne części zamienne na okres nie krótszy niż 24 miesiące od dnia potwierdzenia należytego wykonania umowy. Jeżeli producent danych części zamiennych udziela gwarancji na okres dłuższy, Wykonawca udziela na te części zamienne gwarancji na okres równy z okresem gwarancji udzielonej przez producenta. 10. Integralną część opisu przedmiotu zamówienia stanowią również projektowane postanowienia umowy (załącznik nr 4 do SWZ). 11. Dostarczane części zamienne muszą być oznaczone kodem kreskowym zgodnie z wymaganiami decyzji nr 3/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 3 stycznia 2014 r. w sprawie wytycznych określających wymagania w zakresie znakowania kodem kreskowym wyrobów dostarczanych do resortu obrony narodowej – decyzję nr 3/MON Ministra Obrony Narodowej stanowi załącznik nr 6 do SWZ. 12. W celu potwierdzenia, że oferowane produkty odpowiadają wymaganiom Zamawiającego określonym w SWZ, Wykonawca zobowiązany jest dokonać - w formularzu kalkulacji ceny ofertowej (załącznik nr 1D do SWZ) - opisu każdego zaoferowanego asortymentu celem szczegółowej identyfikacji: - w zakresie części nr 4 - Oznaczenie / Symbol katalogowy oferowanej części (kol.19), Producenta oferowanego produktu (kol.20) oraz Oznaczenie jakości zaoferowanej części: OE/O, Q/OEM/OES, P/PJ (kol. 21);
Interne KennungCzęść nr 4
Beschreibung der Optionen1. Zgodnie z art. 441 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, Zamawiający przewiduje a Wykonawca wyraża zgodę na prawo opcji udzielane na zasadach, o których mowa w umowie. 2. Prawem opcji objęta jest dostawa towaru w zakresie maksymalnym, określonym w załączniku nr 1D do SWZ. 3. Dostawy objęte prawem opcji muszą być realizowane na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego z zastrzeżeniem, że termin dostawy wynosi 20 dni od otrzymania oświadczenia przez Wykonawcę. 4. Zamawiający jest uprawniony według własnego wyboru do składania oświadczenia w przedmiocie zamówienia udzielanego w ramach prawa opcji kilkakrotnie albo jednokrotnie. 5. W ramach prawa opcji Zamawiający zastrzega sobie możliwość pełnego albo wyłącznie częściowego wykorzystania zamówień objętych prawem opcji, co każdorazowo zostanie sprecyzowane w oświadczeniu o udzieleniu zamówienia składanym w ramach prawa opcji. 6. Zamawiający wymaga, aby wartości cen jednostkowych zaoferowane przez Wykonawcę były jednakowe w odniesieniu do zamówienia podstawowego oraz zamówień udzielanych w ramach prawa opcji. 7. Prawo opcji stanowi uprawnienie Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji niniejszej umowy. 8. W przypadku nie skorzystania przez Zamawiającego z przysługującego mu prawa opcji albo skorzystania z prawa opcji w niepełnym zakresie, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia. 9. Skorzystanie z prawa opcji może nastąpić w przypadku przydzielenia środków finansowych na realizacje zadań stanowiących przedmiot umowy i w konsekwencji pokrycia w planie finansowym Zamawiającego w określonym opcją zakresie. Każdorazowo warunkiem uruchomienia prawa opcji jest oświadczenie woli Zamawiającego wykonania zamówienia w ramach prawa opcji z określeniem zakresu realizacji udzielanego zamówienia. 10. Oświadczenia w przedmiocie udzielenia zamówienia w ramach prawa opcji zostaną złożone najpóźniej do dnia 13 listopada 2026 r. 11. Niezłożenie przez Zamawiającego oświadczenia o skorzystania z prawa opcji albo złożenie zamówienia w ramach prawa opcji, w zakresie mniejszym niż maksymalny poziom prawa opcji, oznacza rezygnację Zamawiającego z pozostałej części przedmiotu umowy. 12. Bez względu na to, na jakim poziomie zostaną Wykonawcy udzielone zamówienia w ramach prawa opcji, Wykonawcy zawsze przysługiwało będzie wyłącznie wynagrodzenie z tytułu wykonanych dostaw. 13. Wykonawca oświadcza, że zgadza się na przewidziane umową prawo opcji i nie przysługuje mu żadne roszczenie z tytułu niezłożenia przez Zamawiającego zamówień objętych prawem opcji lub złożenie zamówień w ramach prawa opcji w zakresie mniejszym, niż ilości maksymalne.
LosLOT-0005
TitelCzęść nr 5 : Dostawa części zamiennych do pojazdów VW T6, CRAFTER
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa części zamiennych i filtrów do pojazdów i sprzętu wojskowego. 2. Przedmiot zamówienia podzielony został na 8 następujących części: 1) Część nr 5 : Dostawa części zamiennych do pojazdów VW T6, CRAFTER 3. Szczegółową specyfikację ilościową określa: 1) załącznik nr 1E do SWZ – dot. części nr 5; - w zależności od części, o które ubiegać będzie się Wykonawca. Załączniki te stanowią równocześnie szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz formularze kalkulacji ceny ofertowej. 4. Części zamienne muszą być fabrycznie nowe, przez co strony umowy rozumieją części zamienne posiadające bieżący rok produkcji lub poprzedni rok produkcji – jednak nie wcześniejszy niż 12 miesięcy licząc wstecz od daty realizacji dostawy. 5. Części zamienne muszą być wolne od wad i nie mogą nosić śladów używania i uszkodzenia. 6. Na każdym opakowaniu dostarczonych części zamiennych w sposób trwały musi być umieszczona informacja producenta, tzw. etykieta opakowania. 7. Na etykiecie każdego opakowania musi być podana nazwa materiału, symbol katalogowy oraz nazwa producenta. Wszystkie te informacje powinny być napisane w języku polskim. 8. Części zamienne, mają odpowiadać co do jakości wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu. 9. Wykonawca udziela gwarancji na poszczególne części zamienne na okres nie krótszy niż 24 miesiące od dnia potwierdzenia należytego wykonania umowy. Jeżeli producent danych części zamiennych udziela gwarancji na okres dłuższy, Wykonawca udziela na te części zamienne gwarancji na okres równy z okresem gwarancji udzielonej przez producenta. 10. Integralną część opisu przedmiotu zamówienia stanowią również projektowane postanowienia umowy (załącznik nr 4 do SWZ). 11. Dostarczane części zamienne muszą być oznaczone kodem kreskowym zgodnie z wymaganiami decyzji nr 3/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 3 stycznia 2014 r. w sprawie wytycznych określających wymagania w zakresie znakowania kodem kreskowym wyrobów dostarczanych do resortu obrony narodowej – decyzję nr 3/MON Ministra Obrony Narodowej stanowi załącznik nr 6 do SWZ. 12. W celu potwierdzenia, że oferowane produkty odpowiadają wymaganiom Zamawiającego określonym w SWZ, Wykonawca zobowiązany jest dokonać - w formularzu kalkulacji ceny ofertowej (załącznik nr 1E do SWZ) - opisu każdego zaoferowanego asortymentu celem szczegółowej identyfikacji: - w zakresie części nr 5 - Oznaczenie / Symbol katalogowy oferowanej części (kol.19), Producenta oferowanego produktu (kol.20) oraz Oznaczenie jakości zaoferowanej części: OE/O, Q/OEM/OES, P/PJ (kol. 21);
Interne KennungCzęść nr 5
Beschreibung der Optionen1. Zgodnie z art. 441 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, Zamawiający przewiduje a Wykonawca wyraża zgodę na prawo opcji udzielane na zasadach, o których mowa w umowie. 2. Prawem opcji objęta jest dostawa towaru w zakresie maksymalnym, określonym w załączniku nr 1E do SWZ. 3. Dostawy objęte prawem opcji muszą być realizowane na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego z zastrzeżeniem, że termin dostawy wynosi 20 dni od otrzymania oświadczenia przez Wykonawcę. 4. Zamawiający jest uprawniony według własnego wyboru do składania oświadczenia w przedmiocie zamówienia udzielanego w ramach prawa opcji kilkakrotnie albo jednokrotnie. 5. W ramach prawa opcji Zamawiający zastrzega sobie możliwość pełnego albo wyłącznie częściowego wykorzystania zamówień objętych prawem opcji, co każdorazowo zostanie sprecyzowane w oświadczeniu o udzieleniu zamówienia składanym w ramach prawa opcji. 6. Zamawiający wymaga, aby wartości cen jednostkowych zaoferowane przez Wykonawcę były jednakowe w odniesieniu do zamówienia podstawowego oraz zamówień udzielanych w ramach prawa opcji. 7. Prawo opcji stanowi uprawnienie Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji niniejszej umowy. 8. W przypadku nie skorzystania przez Zamawiającego z przysługującego mu prawa opcji albo skorzystania z prawa opcji w niepełnym zakresie, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia. 9. Skorzystanie z prawa opcji może nastąpić w przypadku przydzielenia środków finansowych na realizacje zadań stanowiących przedmiot umowy i w konsekwencji pokrycia w planie finansowym Zamawiającego w określonym opcją zakresie. Każdorazowo warunkiem uruchomienia prawa opcji jest oświadczenie woli Zamawiającego wykonania zamówienia w ramach prawa opcji z określeniem zakresu realizacji udzielanego zamówienia. 10. Oświadczenia w przedmiocie udzielenia zamówienia w ramach prawa opcji zostaną złożone najpóźniej do dnia 13 listopada 2026 r. 11. Niezłożenie przez Zamawiającego oświadczenia o skorzystania z prawa opcji albo złożenie zamówienia w ramach prawa opcji, w zakresie mniejszym niż maksymalny poziom prawa opcji, oznacza rezygnację Zamawiającego z pozostałej części przedmiotu umowy. 12. Bez względu na to, na jakim poziomie zostaną Wykonawcy udzielone zamówienia w ramach prawa opcji, Wykonawcy zawsze przysługiwało będzie wyłącznie wynagrodzenie z tytułu wykonanych dostaw. 13. Wykonawca oświadcza, że zgadza się na przewidziane umową prawo opcji i nie przysługuje mu żadne roszczenie z tytułu niezłożenia przez Zamawiającego zamówień objętych prawem opcji lub złożenie zamówień w ramach prawa opcji w zakresie mniejszym, niż ilości maksymalne.
LosLOT-0006
TitelCzęść nr 6: Dostawa części zamiennych do pojazdów LAND ROVER
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa części zamiennych i filtrów do pojazdów i sprzętu wojskowego. 2. Przedmiot zamówienia podzielony został na 8 następujących części: 1) Część nr 6: Dostawa części zamiennych do pojazdów LAND ROVER 3. Szczegółową specyfikację ilościową określa: 1) załącznik nr 1F do SWZ – dot. części nr 6; - w zależności od części, o które ubiegać będzie się Wykonawca. Załączniki te stanowią równocześnie szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz formularze kalkulacji ceny ofertowej. 4. Części zamienne muszą być fabrycznie nowe, przez co strony umowy rozumieją części zamienne posiadające bieżący rok produkcji lub poprzedni rok produkcji – jednak nie wcześniejszy niż 12 miesięcy licząc wstecz od daty realizacji dostawy. 5. Części zamienne muszą być wolne od wad i nie mogą nosić śladów używania i uszkodzenia. 6. Na każdym opakowaniu dostarczonych części zamiennych w sposób trwały musi być umieszczona informacja producenta, tzw. etykieta opakowania. 7. Na etykiecie każdego opakowania musi być podana nazwa materiału, symbol katalogowy oraz nazwa producenta. Wszystkie te informacje powinny być napisane w języku polskim. 8. Części zamienne, mają odpowiadać co do jakości wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu. 9. Wykonawca udziela gwarancji na poszczególne części zamienne na okres nie krótszy niż 24 miesiące od dnia potwierdzenia należytego wykonania umowy. Jeżeli producent danych części zamiennych udziela gwarancji na okres dłuższy, Wykonawca udziela na te części zamienne gwarancji na okres równy z okresem gwarancji udzielonej przez producenta. 10. Integralną część opisu przedmiotu zamówienia stanowią również projektowane postanowienia umowy (załącznik nr 4 do SWZ). 11. Dostarczane części zamienne muszą być oznaczone kodem kreskowym zgodnie z wymaganiami decyzji nr 3/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 3 stycznia 2014 r. w sprawie wytycznych określających wymagania w zakresie znakowania kodem kreskowym wyrobów dostarczanych do resortu obrony narodowej – decyzję nr 3/MON Ministra Obrony Narodowej stanowi załącznik nr 6 do SWZ. 12. W celu potwierdzenia, że oferowane produkty odpowiadają wymaganiom Zamawiającego określonym w SWZ, Wykonawca zobowiązany jest dokonać - w formularzu kalkulacji ceny ofertowej (załącznik nr 1F do SWZ) - opisu każdego zaoferowanego asortymentu celem szczegółowej identyfikacji: - w zakresie części nr 6 - Oznaczenie / Symbol katalogowy oferowanej części (kol.19), Producenta oferowanego produktu (kol.20) oraz Oznaczenie jakości zaoferowanej części: OE/O, Q/OEM/OES, P/PJ (kol. 21);
Interne KennungCzęść nr 6
Beschreibung der Optionen1. Zgodnie z art. 441 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, Zamawiający przewiduje a Wykonawca wyraża zgodę na prawo opcji udzielane na zasadach, o których mowa w umowie. 2. Prawem opcji objęta jest dostawa towaru w zakresie maksymalnym, określonym w załączniku nr 1F do SWZ. 3. Dostawy objęte prawem opcji muszą być realizowane na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego z zastrzeżeniem, że termin dostawy wynosi 20 dni od otrzymania oświadczenia przez Wykonawcę. 4. Zamawiający jest uprawniony według własnego wyboru do składania oświadczenia w przedmiocie zamówienia udzielanego w ramach prawa opcji kilkakrotnie albo jednokrotnie. 5. W ramach prawa opcji Zamawiający zastrzega sobie możliwość pełnego albo wyłącznie częściowego wykorzystania zamówień objętych prawem opcji, co każdorazowo zostanie sprecyzowane w oświadczeniu o udzieleniu zamówienia składanym w ramach prawa opcji. 6. Zamawiający wymaga, aby wartości cen jednostkowych zaoferowane przez Wykonawcę były jednakowe w odniesieniu do zamówienia podstawowego oraz zamówień udzielanych w ramach prawa opcji. 7. Prawo opcji stanowi uprawnienie Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji niniejszej umowy. 8. W przypadku nie skorzystania przez Zamawiającego z przysługującego mu prawa opcji albo skorzystania z prawa opcji w niepełnym zakresie, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia. 9. Skorzystanie z prawa opcji może nastąpić w przypadku przydzielenia środków finansowych na realizacje zadań stanowiących przedmiot umowy i w konsekwencji pokrycia w planie finansowym Zamawiającego w określonym opcją zakresie. Każdorazowo warunkiem uruchomienia prawa opcji jest oświadczenie woli Zamawiającego wykonania zamówienia w ramach prawa opcji z określeniem zakresu realizacji udzielanego zamówienia. 10. Oświadczenia w przedmiocie udzielenia zamówienia w ramach prawa opcji zostaną złożone najpóźniej do dnia 13 listopada 2026 r. 11. Niezłożenie przez Zamawiającego oświadczenia o skorzystania z prawa opcji albo złożenie zamówienia w ramach prawa opcji, w zakresie mniejszym niż maksymalny poziom prawa opcji, oznacza rezygnację Zamawiającego z pozostałej części przedmiotu umowy. 12. Bez względu na to, na jakim poziomie zostaną Wykonawcy udzielone zamówienia w ramach prawa opcji, Wykonawcy zawsze przysługiwało będzie wyłącznie wynagrodzenie z tytułu wykonanych dostaw. 13. Wykonawca oświadcza, że zgadza się na przewidziane umową prawo opcji i nie przysługuje mu żadne roszczenie z tytułu niezłożenia przez Zamawiającego zamówień objętych prawem opcji lub złożenie zamówień w ramach prawa opcji w zakresie mniejszym, niż ilości maksymalne.
LosLOT-0007
TitelCzęść nr 7: Dostawa części zamiennych do pojazdów IVECO
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa części zamiennych i filtrów do pojazdów i sprzętu wojskowego. 2. Przedmiot zamówienia podzielony został na 8 następujących części: 1) Część nr 7: Dostawa części zamiennych do pojazdów IVECO; 3. Szczegółową specyfikację ilościową określa: 1) załącznik nr 1G do SWZ – dot. części nr 7; - w zależności od części, o które ubiegać będzie się Wykonawca. Załączniki te stanowią równocześnie szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz formularze kalkulacji ceny ofertowej. 4. Części zamienne muszą być fabrycznie nowe, przez co strony umowy rozumieją części zamienne posiadające bieżący rok produkcji lub poprzedni rok produkcji – jednak nie wcześniejszy niż 12 miesięcy licząc wstecz od daty realizacji dostawy. 5. Części zamienne muszą być wolne od wad i nie mogą nosić śladów używania i uszkodzenia. 6. Na każdym opakowaniu dostarczonych części zamiennych w sposób trwały musi być umieszczona informacja producenta, tzw. etykieta opakowania. 7. Na etykiecie każdego opakowania musi być podana nazwa materiału, symbol katalogowy oraz nazwa producenta. Wszystkie te informacje powinny być napisane w języku polskim. 8. Części zamienne, mają odpowiadać co do jakości wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu. 9. Wykonawca udziela gwarancji na poszczególne części zamienne na okres nie krótszy niż 24 miesiące od dnia potwierdzenia należytego wykonania umowy. Jeżeli producent danych części zamiennych udziela gwarancji na okres dłuższy, Wykonawca udziela na te części zamienne gwarancji na okres równy z okresem gwarancji udzielonej przez producenta. 10. Integralną część opisu przedmiotu zamówienia stanowią również projektowane postanowienia umowy (załącznik nr 4 do SWZ). 11. Dostarczane części zamienne muszą być oznaczone kodem kreskowym zgodnie z wymaganiami decyzji nr 3/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 3 stycznia 2014 r. w sprawie wytycznych określających wymagania w zakresie znakowania kodem kreskowym wyrobów dostarczanych do resortu obrony narodowej – decyzję nr 3/MON Ministra Obrony Narodowej stanowi załącznik nr 6 do SWZ. 12. W celu potwierdzenia, że oferowane produkty odpowiadają wymaganiom Zamawiającego określonym w SWZ, Wykonawca zobowiązany jest dokonać - w formularzu kalkulacji ceny ofertowej (załącznik nr 1G do SWZ) - opisu każdego zaoferowanego asortymentu celem szczegółowej identyfikacji: - w zakresie części nr 7 - Oznaczenie / Symbol katalogowy oferowanej części (kol.19), Producenta oferowanego produktu (kol.20) oraz Oznaczenie jakości zaoferowanej części: OE/O, Q/OEM/OES, P/PJ (kol. 21);
Interne KennungCzęść nr 7
LosLOT-0008
TitelCzęść nr 8: Dostawa filtrów do sprzętu Służby inżynieryjno-saperskiej
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa części zamiennych i filtrów do pojazdów i sprzętu wojskowego. 2. Przedmiot zamówienia podzielony został na 8 następujących części: 1) Część nr 8: Dostawa filtrów do sprzętu Służby inżynieryjno-saperskiej 3. Szczegółową specyfikację ilościową określa: 1) załącznik nr 1H do SWZ – dot. części nr 8; - w zależności od części, o które ubiegać będzie się Wykonawca. Załączniki te stanowią równocześnie szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz formularze kalkulacji ceny ofertowej. 4. Części zamienne muszą być fabrycznie nowe, przez co strony umowy rozumieją części zamienne posiadające bieżący rok produkcji lub poprzedni rok produkcji – jednak nie wcześniejszy niż 12 miesięcy licząc wstecz od daty realizacji dostawy. 5. Części zamienne muszą być wolne od wad i nie mogą nosić śladów używania i uszkodzenia. 6. Na każdym opakowaniu dostarczonych części zamiennych w sposób trwały musi być umieszczona informacja producenta, tzw. etykieta opakowania. 7. Na etykiecie każdego opakowania musi być podana nazwa materiału, symbol katalogowy oraz nazwa producenta. Wszystkie te informacje powinny być napisane w języku polskim. 8. Części zamienne, mają odpowiadać co do jakości wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu. 9. Wykonawca udziela gwarancji na poszczególne części zamienne na okres nie krótszy niż 24 miesiące od dnia potwierdzenia należytego wykonania umowy. Jeżeli producent danych części zamiennych udziela gwarancji na okres dłuższy, Wykonawca udziela na te części zamienne gwarancji na okres równy z okresem gwarancji udzielonej przez producenta. 10. Integralną część opisu przedmiotu zamówienia stanowią również projektowane postanowienia umowy (załącznik nr 4 do SWZ). 11. Dostarczane części zamienne muszą być oznaczone kodem kreskowym zgodnie z wymaganiami decyzji nr 3/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 3 stycznia 2014 r. w sprawie wytycznych określających wymagania w zakresie znakowania kodem kreskowym wyrobów dostarczanych do resortu obrony narodowej – decyzję nr 3/MON Ministra Obrony Narodowej stanowi załącznik nr 6 do SWZ. 12. W celu potwierdzenia, że oferowane produkty odpowiadają wymaganiom Zamawiającego określonym w SWZ, Wykonawca zobowiązany jest dokonać - w formularzu kalkulacji ceny ofertowej (załącznik nr 1H do SWZ) - opisu każdego zaoferowanego asortymentu celem szczegółowej identyfikacji: - w zakresie części nr 8 - Oznaczenie / Symbol katalogowy oferowanej części (kol.19) oraz Producenta oferowanego produktu (kol.20);
Interne KennungCzęść nr 8
Beschreibung der Optionen1. Zgodnie z art. 441 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, Zamawiający przewiduje a Wykonawca wyraża zgodę na prawo opcji udzielane na zasadach, o których mowa w umowie. 2. Prawem opcji objęta jest dostawa towaru w zakresie maksymalnym, określonym w załączniku nr 1H do SWZ. 3. Dostawy objęte prawem opcji muszą być realizowane na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego z zastrzeżeniem, że termin dostawy wynosi 20 dni od otrzymania oświadczenia przez Wykonawcę. 4. Zamawiający jest uprawniony według własnego wyboru do składania oświadczenia w przedmiocie zamówienia udzielanego w ramach prawa opcji kilkakrotnie albo jednokrotnie. 5. W ramach prawa opcji Zamawiający zastrzega sobie możliwość pełnego albo wyłącznie częściowego wykorzystania zamówień objętych prawem opcji, co każdorazowo zostanie sprecyzowane w oświadczeniu o udzieleniu zamówienia składanym w ramach prawa opcji. 6. Zamawiający wymaga, aby wartości cen jednostkowych zaoferowane przez Wykonawcę były jednakowe w odniesieniu do zamówienia podstawowego oraz zamówień udzielanych w ramach prawa opcji. 7. Prawo opcji stanowi uprawnienie Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji niniejszej umowy. 8. W przypadku nie skorzystania przez Zamawiającego z przysługującego mu prawa opcji albo skorzystania z prawa opcji w niepełnym zakresie, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia. 9. Skorzystanie z prawa opcji może nastąpić w przypadku przydzielenia środków finansowych na realizacje zadań stanowiących przedmiot umowy i w konsekwencji pokrycia w planie finansowym Zamawiającego w określonym opcją zakresie. Każdorazowo warunkiem uruchomienia prawa opcji jest oświadczenie woli Zamawiającego wykonania zamówienia w ramach prawa opcji z określeniem zakresu realizacji udzielanego zamówienia. 10. Oświadczenia w przedmiocie udzielenia zamówienia w ramach prawa opcji zostaną złożone najpóźniej do dnia 13 listopada 2026 r. 11. Niezłożenie przez Zamawiającego oświadczenia o skorzystania z prawa opcji albo złożenie zamówienia w ramach prawa opcji, w zakresie mniejszym niż maksymalny poziom prawa opcji, oznacza rezygnację Zamawiającego z pozostałej części przedmiotu umowy. 12. Bez względu na to, na jakim poziomie zostaną Wykonawcy udzielone zamówienia w ramach prawa opcji, Wykonawcy zawsze przysługiwało będzie wyłącznie wynagrodzenie z tytułu wykonanych dostaw. 13. Wykonawca oświadcza, że zgadza się na przewidziane umową prawo opcji i nie przysługuje mu żadne roszczenie z tytułu niezłożenia przez Zamawiającego zamówień objętych prawem opcji lub złożenie zamówień w ramach prawa opcji w zakresie mniejszym, niż ilości maksymalne.