2. Verfahren
Verfahren
Titel: Przebudowa, rozbudowa, nadbudowa budynku szpitalnego nr 3B celem dostosowania pomieszczeń do potrzeb Ośrodka Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży oraz Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży
Beschreibung: 1. Przedmiotem postępowania jest udzielenie zamówienia w zakresie kompleksowej realizacji robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Przebudowa, rozbudowa, nadbudowa budynku szpitalnego nr 3B celem dostosowania pomieszczeń do potrzeb Ośrodka Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży oraz Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży”, wraz z uzyskaniem na rzecz Zamawiającego ostatecznej i bezwarunkowej decyzji o pozwoleniu na użytkowanie budynku nr 3B. 2. W ramach Przedmiotu zamówienia Wykonawca wykona między innymi następujące zakresy robót budowlanych: 2.1. Roboty branży budowlanej. 2.2. Roboty branży instalacyjnej wodno-kanalizacyjne, centralnego ogrzewania i wentylacyjne. 2.3. Roboty branży instalacyjnej elektryczne i niskoprądowe. 2.4. Roboty dotyczące zagospodarowania terenu. 2.5. Ponadto w ramach Przedmiotu zamówienia Wykonawca: 1) Wywiezie i podda utylizacji gruz, drewno, szkło oraz inne odpady powstałe w ramach demontażu. 2) Uprzątnie teren po wykonanych pracach. 3) Przywróci do stanu pierwotnego teren budowy po zakończonych robotach. 4) Przeprowadzi wymagane prawem próby, pomiary i odbiory wykonanych robót we wszystkich branżach, w tym wykona niezbędne pomiary ochronne i dynamiczne. Wyniki prób, pomiarów oraz odbiorów Wykonawca przekaże Zamawiającemu na zasadach opisanych w umowie. 5) Opracuje instrukcję bezpieczeństwa pożarowego oraz scenariusz rozwoju pożaru dla budynku szpitalnego nr 3B. 6) Wykona kompletną dokumentację powykonawczą we wszystkich branżach. 2.6. Przedmiot zamówienia obejmuje również uzyskanie przez Wykonawcę w imieniu i na rzecz Zamawiającego ostatecznej i bezwarunkowej decyzji o pozwoleniu na użytkowanie budynku nr 3B. 2.7. Przedmiot zamówienia obejmuje także przeniesienie przez Wykonawcę na Zamawiającego autorskich praw majątkowych do dokumentacji powykonawczej, o której mowa w Umowie – wzorze (załączniku nr 4 do SWZ), oraz wszelkich opracowań i instrukcji stworzonych przez Wykonawcę w ramach umowy, które będą stanowić utwory w rozumieniu Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. 2.8. Wymagany do wykonania Przedmiot zamówienia zawiera szczegółowo dokument pn. „Przedmiot zamówienia/umowy”, który stanowi integralną część umowy - wzoru i stanowi jej załącznik nr 1 (tj. załącznik nr 1 do załącznika nr 4 do SWZ) oraz szczegółowo określa dokumentacja projektowa, która stanowi załączniki do niniejszego postępowania oraz do umowy - wzoru (załącznika nr 4 do SWZ). 3. Przedmiot zamówienia Wykonawca wykona zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, a także zgodnie z najlepszą wiedzą i doświadczeniem, z zachowaniem najwyższej staranności oraz zgodnie z zasadami wiedzy technicznej i obowiązującymi na dzień odbioru końcowego przepisami oraz normami, co także oznacza, że jeśli w zakresie robót budowlanych brak jest dokładnych opisów technologii ich wykonania lub nie wskazano innych czynności niezbędnych do prawidłowego wykonania robót budowlanych, a dana technologia lub sztuka budowlana sugeruje ich wykonanie, Wykonawca winien takie prace wykonać. 4. Okres rękojmi za wady na wykonane roboty budowlane i wbudowane materiały wynosi 60 miesięcy od daty podpisania protokołu końcowego odbioru robót budowlanych.
Interne Kennung: ZP-12/26
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45100000 Baureifmachung, 45210000 Bauleistungen im Hochbau, 45220000 Ingenieur- und Hochbauarbeiten, 45233140 Straßenarbeiten, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45320000 Abdichtungs- und Dämmarbeiten, 45330000 Installateurarbeiten, 45340000 Installation von Zäunen, Geländern und Sicherheitseinrichtungen, 45400000 Baufertigstellung
5. Los
Los: LOT-0001