2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af rammeaftale vedrørende studiementorforløb og opkvalificering på korte og mellemlange videregående uddannelser
Beschreibung: Rammeaftalen omfatter levering af følgende ydelser: • Studiementorforløb • Supervision • Workshops Rammeaftalen er landsdækkende for korte og mellemlange videregående uddannelser. Det fremgår af bilag 2.1, hvilke uddannelsesinstitutioner og lokationer rammeaftalen omfatter. Rammeaftalen vil blive indgået med én leverandør. Målgruppen for rammeaftalen er studerende på lange videregående uddannelser, der bevilges specialpædagogisk støtte (støttemodtagere) samt støttemodtagernes støttegivere. Det forventede forbrug for rammeaftalen i dens løbetid inkl. eventuelle forlængelser er 55.485 timer. Det fremgår af bilag 4 til udkast til rammeaftale, hvordan det forventede antal timer fordeler sig. Fsva. ydelsen workshops er denne i bilag 4 opgjort i stk. Én workshop udgør 3 timer. Rammeaftalens maksimale mængde i hele løbetiden inkl. forlængelser er 66.582 timer.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet gennemføres som et offentligt udbud efter udbudslovens afsnit III. Udbuddet omfatter udelukkende en tilbudsfase. Udbudsbetingelserne beskriver processen for udbuddet og fastsætter retningslinjerne for afgivelse af tilbud, kommunikation mellem tilbudsgiver og ordregiver samt oplysninger om udbudsprocessen i øvrigt.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85000000 Dienstleistungen des Gesundheits- und Sozialwesens
Zusätzliche Einstufung (cpv): 80511000 Ausbildung des Personals, 85300000 Dienstleistungen des Sozialwesens und zugehörige Dienstleistungen, 85312000 Dienstleistungen der Sozialfürsorge, ohne Unterbringung, 85312300 Orientierungs- und Beratungsdienste
5. Los
Los: LOT-0000
Menge: 66 582 Stunden