2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa samochodu ratowniczo-gaśniczego oraz sprzętu hydraulicznego w ramach projektu „We-Safe”.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa samochodu ratowniczo-gaśniczego oraz sprzętu hydraulicznego w ramach projektu „ We-Safe”. 2. Zamówienie podzielone jest na 2 części: 1) Część 1 - dostawa samochodu ratowniczo-gaśniczego, 2) Część 2 - dostawa sprzętu hydraulicznego, 3. Wykonawcy mogą składać oferty na dowolną ilość części. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla poszczególnych części został określony w rozdziale II i stanowi załącznik do Specyfikacji Warunków Zamówienia (zwanej dalej SWZ lub Specyfikacją). 5. Oferowany samochód ratowniczo-gaśniczy, poza parametrami określonymi w OPZ, musi spełniać wymagania: 1) polskich przepisów o ruchu drogowym, z uwzględnieniem wymagań dotyczących pojazdów uprzywilejowanych, zgodnie z ustawą z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1251 z późn. zm.), wraz z przepisami wykonawczymi, 2) Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie wykazu wyrobów służących zapewnieniu bezpieczeństwa publicznego lub ochronie zdrowia i życia oraz mienia, a także zasad wydawania dopuszczenia tych wyrobów do użytkowania (Dz. U. Nr 143, poz. 1002 z późn. zm.) oraz rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 27 kwietnia 2010 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie wykazu wyrobów służących zapewnieniu bezpieczeństwa publicznego lub ochronie zdrowia i życia oraz mienia, a także zasad wydawania dopuszczenia tych wyrobów do użytkowania (Dz.U. Nr 85, poz. 553 z 2010 r.). 3) Rozporządzenia Ministrów: Spraw Wewnętrznych i Administracji, Obrony Narodowej, Finansów oraz Sprawiedliwości z dnia 22 marca 2019 r. w sprawie pojazdów specjalnych i używanych do celów specjalnych Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa, Krajowej Administracji Skarbowej, Służby Więziennej i straży pożarnej (Dz. U. poz. 594), 4) samochód musi być oznakowany numerami operacyjnymi Państwowej Straży Pożarnej zgodnie z Zarządzeniem nr 6 Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej z dnia 8 maja 2025 r. w sprawie gospodarki transportowej w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej, 5) musi posiadać ważne świadectwo dopuszczenie do użytkowania, wydane przez właściwe Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej - Państwowy Instytut Badawczy. 6) musi posiadać aktualne świadectwo homologacji podwozia. 7) musi spełniać wymagania ogólne i szczegółowe zgodnie z normą PN-EN 1846-1 i 1846-2, 8) pojazd oraz podwozie muszą być fabrycznie nowe, rok produkcji podwozia min. 2026, silnik, podwozie i kabina tego samego producenta. 9) pojazd musi być przystosowany do eksploatacji we wszystkich porach roku i doby w warunkach atmosferycznych spotykanych w polskiej strefie klimatycznej, a w szczególności szerokiego zakresu temperatur i wilgotności powietrza, dużego zanieczyszczenia i zapylenia powietrza występującego podczas eksploatacji. 10) pojazd musi być odporny na działanie środków stosowanych do utrzymania przejezdności dróg w okresie zimowym, a także na działanie środków do mycia i czyszczenia pojazdów. 11) pojazd musi być przystosowany do eksploatacji po drogach twardych i gruntowych. 6. Zgodnie za art. 139 ust. 1 Ustawy Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Procedura odwrócona. 7. Zgodnie za art. 139 ust. 2 Ustawy Zamawiający będzie wymagał złożenia oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 Ustawy (JEDZ) wyłącznie od wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona. 8. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane, zgodnie z art. 257 ustawy Pzp.
Vorherige Bekanntmachung: 136917-2026
Interne Kennung: WPF.271.6.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: art. 138 ust. 4 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 z późn. zm.) - składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144210 Feuerwehrfahrzeuge
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34144200 Notfalleinsatzfahrzeuge, 35110000 Ausrüstung für Brandbekämpfung, Rettung und Sicherheit, 43328100 Hydraulische Vorrichtungen, 39715300 Sanitäreinrichtungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1 - dostawa samochodu ratowniczo-gaśniczego
Beschreibung: 1. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla poszczególnych części został określony w rozdziale II i stanowi załącznik do Specyfikacji Warunków Zamówienia (zwanej dalej SWZ lub Specyfikacją). 2. Oferowany samochód ratowniczo-gaśniczy, poza parametrami określonymi w OPZ, musi spełniać wymagania: 1) polskich przepisów o ruchu drogowym, z uwzględnieniem wymagań dotyczących pojazdów uprzywilejowanych, zgodnie z ustawą z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1251 z późn. zm.), wraz z przepisami wykonawczymi, 2) Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie wykazu wyrobów służących zapewnieniu bezpieczeństwa publicznego lub ochronie zdrowia i życia oraz mienia, a także zasad wydawania dopuszczenia tych wyrobów do użytkowania (Dz. U. Nr 143, poz. 1002 z późn. zm.) oraz rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 27 kwietnia 2010 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie wykazu wyrobów służących zapewnieniu bezpieczeństwa publicznego lub ochronie zdrowia i życia oraz mienia, a także zasad wydawania dopuszczenia tych wyrobów do użytkowania (Dz.U. Nr 85, poz. 553 z 2010 r.). 3) Rozporządzenia Ministrów: Spraw Wewnętrznych i Administracji, Obrony Narodowej, Finansów oraz Sprawiedliwości z dnia 22 marca 2019 r. w sprawie pojazdów specjalnych i używanych do celów specjalnych Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa, Krajowej Administracji Skarbowej, Służby Więziennej i straży pożarnej (Dz. U. poz. 594), 4) samochód musi być oznakowany numerami operacyjnymi Państwowej Straży Pożarnej zgodnie z Zarządzeniem nr 6 Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej z dnia 8 maja 2025 r. w sprawie gospodarki transportowej w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej, 5) musi posiadać ważne świadectwo dopuszczenie do użytkowania, wydane przez właściwe Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej - Państwowy Instytut Badawczy. 6) musi posiadać aktualne świadectwo homologacji podwozia. 7) musi spełniać wymagania ogólne i szczegółowe zgodnie z normą PN-EN 1846-1 i 1846-2, 8) pojazd oraz podwozie muszą być fabrycznie nowe, rok produkcji podwozia min. 2026, silnik, podwozie i kabina tego samego producenta. 9) pojazd musi być przystosowany do eksploatacji we wszystkich porach roku i doby w warunkach atmosferycznych spotykanych w polskiej strefie klimatycznej, a w szczególności szerokiego zakresu temperatur i wilgotności powietrza, dużego zanieczyszczenia i zapylenia powietrza występującego podczas eksploatacji. 10) pojazd musi być odporny na działanie środków stosowanych do utrzymania przejezdności dróg w okresie zimowym, a także na działanie środków do mycia i czyszczenia pojazdów. 11) pojazd musi być przystosowany do eksploatacji po drogach twardych i gruntowych. 3. Po stronie wykonawcy leży wykonanie i poniesienie kosztów związanych z prawidłowym wykonaniem przedmiotu umowy, dostarczeniem wozu pod adres: 12-250 Orzysz, ul. Ogrodowa 11 oraz przeszkolenie użytkowników w zakresie obsługi pojazdu.
Interne Kennung: Część 1 - dostawa samochodu ratowniczo-gaśniczego.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34144200 Notfalleinsatzfahrzeuge
Menge: 1 Stück
Los: LOT-0002
Titel: Część 2 - dostawa sprzętu hydraulicznego
Beschreibung: 1. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla poszczególnych części został określony w rozdziale II i stanowi załącznik do Specyfikacji Warunków Zamówienia (zwanej dalej SWZ lub Specyfikacją). 2. Po stronie wykonawcy leży wykonanie i poniesienie kosztów związanych z prawidłowym wykonaniem przedmiotu umowy, dostarczeniem wozu pod adres: 12-250 Orzysz, ul. Ogrodowa 11 oraz przeszkolenie użytkowników w zakresie obsługi pojazdu.
Interne Kennung: Część 2 - dostawa sprzętu hydraulicznego.
Haupteinstufung (cpv): 35110000 Ausrüstung für Brandbekämpfung, Rettung und Sicherheit
Zusätzliche Einstufung (cpv): 43328100 Hydraulische Vorrichtungen, 39715300 Sanitäreinrichtungen