360094-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Reparatur- und Wartungsdienste – Port of Aalborg A/S - Udbud af tømrerydelser - Offentligt udbud 2026 (Genudbud)
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen - Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelPort of Aalborg A/S - Udbud af tømrerydelser - Offentligt udbud 2026 (Genudbud)
Vorherige Bekanntmachung336069-2026
Interne Kennung284420886
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensUdbuddet gennemføres efter forsyningsvirksomhedsdirektivet i én samlet rammeaftale.Når Ordregiver i rammeaftaleperioden tildeler konkrete kontrakter på Rammeaftalen, vil det ske efter en af to fremgangsmåder:Direkte tildeling via. Kaskademodel med 1-3 leverandører på ordrer op til kr. 50.000 ekskl. moms Miniudbud (hvor konkurrencen genåbnes blandt leverandørerne på aftalen) aktualiseres ved ordrer på over kr. 50.000 ekskl. moms
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50000000 Reparatur- und Wartungsdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45422000 Zimmer- und Tischlerarbeiten, 45453000 Überholungs- und Sanierungsarbeiten, 50700000 Reparatur und Wartung von Einrichtungen in Gebäuden
5. Los
LosLOT-0000