2. Verfahren
Verfahren
Titel: ROBOTY BUDOWLANE DLA ZADANIA: „PRZEBUDOWA DW 408 NA ODCINKU OD M. GLIWICE DO GRANICY WOJEWÓDZTWA, ETAP II PRZEBUDOWA DW 408 OD OBWODNICY SOŚNICOWIC DO GRANICY WOJEWÓDZTWA: ETAP II. 1. OD KM 20+693 DO KM 26+019; ETAP II. 2 OD KM 26+019 DO KM 26+800.”
Beschreibung: Zakres planowanego przedsięwzięcia obejmować będzie: • przebudowę drogi głównej w celu uzyskania parametru technicznego nośności jak dla drogi o parametrach klasy technicznej G, o długości ok. 6,00 km, • ujednolicenie szerokości jezdni (ok. 7 m), poboczy (min. 1,25 m), przebudowa istniejącej konstrukcji nawierzchni, z dostosowaniem do aktualnych wytycznych projektowych i technicznych Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach z dopuszczeniem nacisku na pojedynczą oś 11,5 tony, • zachowanie istniejących parametrów geometrycznych istniejącego pasa startowego dla samolotów oraz uzyskanie nacisku na pojedynczą oś 115 kN, • całkowitą wymianę konstrukcji jezdni, • wzmocnienie podłoża gruntowego pod nawierzchnią, • korektę geometrii skrzyżowań i innych elementów wyposażenia pasa drogowego, • wykonanie ciągów pieszych (istniejących oraz przedłużeń w granicach zabudowy), • przebudowa istniejących zjazdów, • urządzenia BRD, • przebudowę i budowę zatok autobusowych, • przebudowę i budowę istniejącego oraz nowoprojektowanego oświetlenia ulicznego wraz z zasilaniem, • budowę urządzeń ochrony środowiska, • przeniesienie obiektów zabytkowych i kultu religijnego, które mogą kolidować z przebiegiem przebudowywanej drogi, • tymczasową i docelową organizację ruchu, • rozbiórkę i wykonanie nowych obiektów mostowych, • wykonanie tymczasowych obiektów mostowych na czas realizacji obiektów docelowych, • wykonanie elementów odwodnienia pasa drogowego(rowy, przepusty, kanalizacja), • przebudowę kolidującej bądź zabezpieczenie istniejącej infrastruktury technicznej oraz urządzeń melioracji, • kanały technologiczne, • miejsce do kontrolowania pojazdów, • wykonanie obiektów umożliwiających prawidłowe funkcjonowanie inwestycji np. murki oporowe, zabezpieczenie nasypów i wykopów, schody terenowe itp., Szczegółowo przedmiot zamówienia został opisany w Opisie Przedmiotu Zamówienia oraz dokumentach zamówienia.
Vorherige Bekanntmachung: 59206-2026
Interne Kennung: WI-K/PN/251030/1
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45221000 Bauarbeiten für Brücken, Tunnel, Schächte und Unterführungen, 45230000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, für Autobahnen, Straßen, Flugplätze und Eisenbahnen; Nivellierungsarbeiten, 45233000 Bauarbeiten, Fundamentierungsarbeiten und Oberbauarbeiten für Fernstraßen und Straßen, 45233100 Bauarbeiten für Fernstraßen und Straßen, 45232130 Bau von Regenwasserrohrleitungen, 45231220 Bauarbeiten für Gasfernleitungen, 45231221 Bau von Gasversorgungsleitungen, 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen, 45316110 Installation von Straßenbeleuchtungsanlagen, 45231400 Bauarbeiten für Starkstromleitungen, 45232210 Bauarbeiten für Freileitungen, 45232000 Bauarbeiten und zugehörige Arbeiten für Rohrleitungen und Kabelnetze, 32520000 Fernmeldekabel und -ausrüstung, 32562000 Glasfaserkabel
5. Los
Los: LOT-0001