2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa oprogramowania antywirusowego wraz z 130 licencjami dla Urzędu Gminy Komorniki
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa programu antywirusowego wraz z 130 licencjami oraz aktualizacjami na okres 36 miesięcy i zainstalowanie ich na 120 komputerach. 2. Licencje na oprogramowanie dostarczone będą do siedziby Zamawiającego w formie papierowej lub elektronicznej. 3. Przedmiot zamówienia realizowany będzie w ramach usługi cyberochrony systemu EDR i XDR z obsługą incydentów. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 1 do umowy. 5. Dostarczone oprogramowanie musi być fabrycznie nowe, nieużywane, niepowystawowe, bez wad i uszkodzeń i pochodzić z bieżącej produkcji. Oprogramowanie musi posiadać dokumenty wymagane obowiązującymi przepisami tj. ustawą z dnia 30 sierpnia 2002 r. o systemie oceny zgodności (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 5 z późn. zm.) – o ile oprogramowanie takie dokumenty posiada. Dokumenty te muszą być dostarczone Zamawiającemu najpóźniej w dniu dostawy. 6. Do oprogramowania musi być dołączona szczegółowa instrukcja obsługi w języku polskim w wersji papierowej lub elektronicznej. 7. Przedmiot zamówienia obejmuje również: a) pełną deinstalację istniejącego oprogramowania antywirusowego wraz z usunięciem wpisów w rejestrach systemowych (na wszystkich komputerach, na których jest to wymagane w związku z wymianą oprogramowania), b) zainstalowanie nowego dostarczonego oprogramowania antywirusowego na komputerach i serwerach, c) skonfigurowanie dostarczonego oprogramowania na wszystkich komputerach oraz serwerach (zamianę obecnego oprogramowania antywirusowego na dostarczone w niniejszym postępowaniu), d) szkolenie 2 pracowników Zamawiającego w zakresie działania, konfiguracji, administrowania, zarządzania dostarczonym oprogramowaniem w siedzibie Zamawiającego przed protokolarnym odbiorem kompletnego przedmiotu zamówienia w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego w porozumieniu z Wykonawcą. 8. Zamawiający dopuszcza, aby Wykonawca dostarczył Zamawiającemu oprogramowanie antywirusowe w wersji pudełkowej lub online. 9. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić ochronę antywirusową w pełnym zakresie w okresie między deinstalacją oprogramowania dotychczas używanego przez Zamawiającego a rozpoczęciem działania dostarczonego oprogramowania w ramach niniejszego zamówienia. 10. Ponadto przedmiot zamówienia obejmuje zapewnienie aktualizacji w okresie 36 miesięcy od dnia protokolarnego odbioru kompletnego przedmiotu zamówienia) wliczonej w cenę oferty pomocy serwisu ( m. in. w zakresie konfiguracji, diagnostyki, raportów). 11. Szczegółowy opis warunków realizacji przedmiotu zamówienia zawarty jest w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 8 do SWZ. 12. Zamawiający dopuszcza możliwość powierzenia realizacji przedmiotu zamówienia podwykonawcom W takim przypadku Wykonawca odpowiada za ich działanie jak za swoje własne. 13. Miejsce zainstalowania oprogramowania: Urząd Gminy Komorniki, ul. Stawna 1, 62-052 Komorniki. 14. Okres gwarancji jakości za wady na dostarczony przedmiot zamówienia, musi wynosić 36 miesięcy, licząc od daty aktywacji przedmiotu dostawy. 15. Informacje dotyczące zastosowania wyrobów, materiałów i technologii równoważnych. Wskazane w dokumentacji znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródła lub szczególny proces, charakteryzujący produkty lub usługi dostarczone przez konkretnego wykonawcę należy traktować jako wzorzec jakościowy, jak również należy przyjąć, że w każdym przypadku towarzyszą im wyrazy „lub równoważne”. Zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Pzp w sytuacji, gdyby w dokumentach opisujących przedmiot zamówienia, zawarto odniesienie do norm, ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy Pzp, a takim odniesieniom nie towarzyszyło wyrażenie „lub równoważne”, to Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w każdej takiej normie, ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych. W związku z powyższym należy przyjąć, że każdej: normie, ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych występujących w opisie przedmiotu zamówienia towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. Za rozwiązania równoważne Zamawiający uzna takie rozwiązanie, które pod względem technologii, wydajności i funkcjonalności przez to rozwiązanie oferowanych, nie odbiega znacząco od technologii funkcjonalności i wydajności wyszczególnionych w rozwiązaniu wyspecyfikowanym, przy czym nie podlegają porównaniu cechy rozwiązania właściwe wyłącznie dla rozwiązania wyspecyfikowanego, takie jak: zastrzeżone patenty, własnościowe rozwiązania technologiczne, własnościowe protokoły itp., a jedynie te, które stanowią o istocie całości zakładanych rozwiązań technologicznych i posiadają odniesienie w rozwiązaniu równoważnym. Zgodnie z art. 101 ust. 5 Pzp Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest obowiązany udowodnić, poprzez dołączenie do oferty stosownych przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104–107 ustawy Pzp, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. 16. Zamawiający nie przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art.214 ust 1 pkt 8 Ustawy. 17. Wykonawca ma obowiązek określenia w Formularzu ofertowym, jaki oferuje program antywirusowy i czy zaoferowany program antywirusowy spełnia wymagania Zamawiającego określone w załączniku nr 1 do umowy.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy z 11 września 2019 Prawo zamówień publicznych oraz aktów wykonawczych do ustawy Pzp. 2. Postępowanie jest prowadzone zgodnie zasadami przewidzianymi dla zamówień klasycznych o wartości równej lub wyższej niż kwoty określone w obwieszczeniu Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych wydanym na podstawie art. 3 ust. 2 ustawy Pzp. 3. Postępowanie będzie prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. „odwróconej kolejności oceny ofert”, o której mowa w art. 139 ustawy Pzp. 4. W niniejszym postępowaniu komunikacja Zamawiającego z Wykonawcami odbywa się za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej za pośrednictwem strony internetowej prowadzonego postępowania: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1075137. 5. Wymagania techniczne i organizacyjne sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej zostały opisane w Regulaminie Internetowej Platformy zakupowej platformazakupowa.pl Open Nexus Sp. z o.o. Wykonawca może zwrócić się do Zamawiającego z wnioskiem o wyjaśnienie treści SWZ za pośrednictwem Platformy i formularza „Wyślij wiadomość do zamawiającego”. Oferta wraz z wymaganymi w SWZ załącznikami musi zostać sporządzona w ogólnie przyjętych formatach danych i złożona w formie elektronicznej pod rygorem nieważności opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Po wypełnieniu Formularza ofertowego oraz wszystkich wymaganych w SWZ dokumentów należy je podpisać i kliknąć przycisk „Przejdź do podsumowania”. Następnie w drugim kroku składania oferty należy sprawdzić poprawność złożonej oferty, załączonych plików oraz ich ilości. Następnie należy kliknąć przycisk „Złóż ofertę”, aby zakończyć etap składania oferty. Za datę przekazania (wpływu) oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się datę ich przesłania za pośrednictwem Platformy poprzez kliknięcie przycisku „Wyślij wiadomość”, po którym pojawi się komunikat, że wiadomość została wysłana do Zamawiającego. Szczegółowa „Instrukcja dla Wykonawców” dotycząca złożenia i wycofania oferty znajduje się na stronie internetowej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/strona/45-instrukcje. Zamawiający, zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz. U. z 2020r. poz. 2452), określa niezbędne wymagania sprzętowo - aplikacyjne umożliwiające pracę na platformazakupowa.pl, tj.: a) stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s, b) komputer klasy PC lub MAC o następującej konfiguracji: pamięć min. 2 GB Ram, procesor Intel IV 2 GHZ lub jego nowsza wersja, jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 7, Mac Os x 10 4, Linux, lub ich nowsze wersje, c) zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa, w przypadku Internet Explorer minimalnie wersja 10 0., d) włączona obsługa JavaScript, e) zainstalowany program Adobe Acrobat Reader lub inny obsługujący format plików .pdf, f) Platformazakupowa.pl działa według standardu przyjętego w komunikacji sieciowej - kodowanie UTF8, g) Oznaczenie czasu odbioru danych przez platformę zakupową stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg. czasu lokalnego serwera synchronizowanego z zegarem Głównego Urzędu Miar. 6. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z udziału w postępowaniu na podstawie art. 108 ust. 1 ustawy Pzp, a także art. 5k Rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego oraz spełniają warunki udziału w postępowaniu określone przez Zamawiającego na zasadach określonych w SWZ. 7. Ofertę oraz JEDZ składa się, pod rygorem nieważności w formie elektronicznej
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48760000 Virenschutzsoftwarepaket
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48761000 Antivirensoftwarepaket, 72268000 Bereitstellung von Software, 79632000 Personalschulung
5. Los
Los: LOT-0001