2. Verfahren
Verfahren
Titel: Pełnienie nadzoru inwestorskiego w zakresie adaptacji budynków poprzemysłowych zlokalizowanych na terenie północnym Muzeum Śląskiego w Katowicach
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest kompleksowy nadzór inwestorski w rozumieniu polskiego prawa budowlanego nad projektowaniem i robotami budowlanymi (formuła zamówienia: zaprojektuj i wybuduj) prowadzonymi w ramach projektów FEnIKS i FESL. Projekty FEnIKS i FESL są niezależnymi od siebie zadaniami inwestycyjnymi, finansowanymi z różnych programów i funduszy oraz nadzorowanych przez różne instytucje (Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Województwo Śląskie). Zakres robót objętych przedmiotowym zamówieniem na pełnienie nadzoru inwestorskiego dotyczy kompleksowego remontu, rozbudowy, przebudowy i adaptacji 7 budynków poprzemysłowych do nowych funkcji wraz z ich rozbudową, przebudową i zagospodarowaniem terenu o powierzchni ok. 1,9 ha.
Vorherige Bekanntmachung: 37800-2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71247000 Beaufsichtigung der Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71520000 Bauaufsicht, 71631300 Technische Gebäudeüberwachung, 71521000 Baustellenüberwachung, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowy nadzór inwestorski w rozumieniu polskiego prawa budowlanego nad projektowaniem i robotami budowlanymi (formuła zamówienia: zaprojektuj i wybuduj) prowadzonymi w ramach i na potrzeby projektów: 1) Adaptacja budynków poprzemysłowych byłej kuźni i warsztatu mechanicznego na funkcje ekspozycyjną i edukacyjną Muzeum Śląskiego w Katowicach – w ramach Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027, Działanie 7.1. Infrastruktura kultury i turystyki kulturowej (dalej: FEnIKS); 2) Adaptacja zabytkowych budynków pokopalnianych na potrzeby Muzeum Śląskiego w Katowicach – w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027, Działanie FESL.10.09 Ponowne wykorzystanie terenów poprzemysłowych, zdewastowanych, zdegradowanych na cele rozwojowe regionu (dalej: FESL). Projekty FEnIKS i FESL są niezależnymi od siebie zadaniami inwestycyjnymi, finansowanymi z różnych programów i funduszy oraz nadzorowanych przez różne instytucje (Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Województwo Śląskie). Inwestycja obejmująca roboty projektowo-budowlane ujęte w projektach FEnIKS i FESL, planowana jest do realizacji przez jednego wykonawcę robot budowlanych. Wynika to z bezpośredniego sąsiedztwa budynków, konieczności zastosowania spójnych rozwiązań i systemów we wszystkich obiektach, realizacji inwestycji w podobnym czasie oraz aktualizacji opracowań projektowych przygotowanych na przestrzeni ostatnich kilku lat. Zakres robót objętych przedmiotowym zamówieniem na pełnienie nadzoru inwestorskiego dotyczy kompleksowego remontu, rozbudowy, przebudowy i adaptacji 7 budynków poprzemysłowych do nowych funkcji wraz z ich rozbudową, przebudową i zagospodarowaniem terenu o powierzchni ok. 1,9 ha. Przedmiotowe budynki znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie zrewitalizowanego i udostępnionego dla zwiedzających terenu Muzeum Śląskiego w Katowicach wraz z już zaadaptowanymi budynkami pokopalnianymi. Inwestycja stanowi kolejny etap rewitalizacji terenów po byłej kopalni Katowice na funkcje związane z działalnością Muzeum Śląskiego. Prace projektowe i roboty budowlane, których dotyczy nadzór obejmują następujące branże: - architektoniczna, - konstrukcyjno-budowlana, - konserwatorska, - elektryczna i niskoprądowa, - sanitarna, - drogowa w zakresie dróg wewnętrznych, - terenów zieleni. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarto w Załączniku nr 1 do SWZ wraz z załącznikami. Ponadto Wykonawca zobowiązany jest do wykonania przedmiotu zamówienia, zgodnie z istotnymi postanowieniami umowy - Załącznik nr 2 do SWZ.
Interne Kennung: ZP.2610.14.2025
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Termin realizacji umowy, opcja zamówienia 1) Wykonawca będzie zobowiązany rozpocząć wykonywanie przedmiotu niniejszego zamówienia po zawarciu umowy z wykonawcą robót budowlanych, z zastrzeżeniem postanowień rozdziału III ust. 4 pkt 2) SWZ. Zamawiający poinformuje Wykonawcę pisemnie o rozpoczęciu realizacji przedmiotu zamówienia z minimum 14-dniowym wyprzedzeniem. Orientacyjny termin zawarcia umowy z wykonawcą robót budowlanych to III kwartał 2026 r. 2) Jeżeli umowa na realizację robót budowlanych nie zostanie zawarta w terminie do 9 miesięcy od dnia zawarcia umowy na realizację niniejszego zamówienia, Wykonawca nie będzie zobowiązany do wykonywania niniejszego zamówienia i może od umowy odstąpić. W takim przypadku Wykonawcy nie będzie przysługiwało wynagrodzenie jak również żadna rekompensata z tego tytułu. Strony dopuszczają możliwość rozpoczęcia realizacji niniejszego zamówienia po upływie 9 miesięcy od zawarcia umowy, za zgodą Wykonawcy. 3) Wykonawca zobowiązuje się wykonywać przedmiot zamówienia w następującym zakresie: a) zamówienie podstawowe (bez opcji) obejmujące wykonywanie przedmiotu umowy przez okres do 36 miesięcy od dnia zawarcia umowy z wykonawcą robót budowlanych, zgodnie z postanowieniem w rozdziale III ust. 4 pkt 1) SWZ, b) opcja zamówienia, obejmująca wykonywanie przedmiotu umowy przez okres kolejnych maksymalnie 12 miesięcy (ponad 36 miesięcy o których mowa powyżej), która będzie realizowana wyłącznie po złożeniu oświadczenia przez Zamawiającego o realizacji opcji, na warunkach określonych w istotnych postanowieniach umowy – Załącznik nr 2 do SWZ. 4) Przedmiot zamówienia w ramach opcji będzie polegał na: a) wykonywaniu tych samych usług i czynności nadzoru inwestorskiego jak w zamówieniu podstawowym, tj. w pełnym zakresie wskazanym w rozdziale III ust. 4 pkt 3) lit. a) SWZ – w przypadku udzielenia opcji w okresie realizacji robót budowlanych, tj. do czasu dokonania odbiorów końcowych wszystkich robót objętych nadzorem inwestorskim, lub b) w zakresie ograniczonym przez Zamawiającego do wybranych branż wykonywanych przez poszczególnych Inspektorów nadzoru – w przypadku stwierdzenia przez Zamawiającego konieczności pełnienia usług nadzoru nad usuwaniem ewentualnych usterek stwierdzonych podczas odbiorów końcowych. 5) Zamawiający udzieli opcji zamówienia wyłącznie w przypadku wystąpienia co najmniej jednej z następujących okoliczności: a) przedłużenia terminu wykonania umowy o roboty budowlane lub opóźnienia w wykonaniu robót budowlanych, nad którymi nadzór sprawuje Wykonawca, do czasu ukończenia robót budowlanych oraz dokonania ich końcowego odbioru, b) konieczności wykonania robót dodatkowych, zamiennych lub innych nieprzewidzianych w dniu zawarcia umowy na wykonanie robót budowlanych, a których wykonanie jest konieczne do realizacji inwestycji, której dotyczy niniejsze zamówienie, co spowoduje jednocześnie przedłużenie terminu wykonania umowy o roboty budowlane, c) konieczności powtórzenia usług nadzoru jeżeli rozwiązana zostanie umowa z dotychczasowym wykonawcą robót budowlanych, co spowoduje konieczność ponownego wykonania poszczególnych usług przez Wykonawcę, d) konieczności pełnienia usług nadzoru nad usuwaniem ewentualnych usterek stwierdzonych podczas odbiorów końcowych, e) wystąpienia innych okoliczności, w wyniku których powstanie konieczność świadczenia dalszych usług nadzoru inwestorskiego przez Wykonawcę, w szczególności w okresie odbioru robót budowlanych. 6) Wykonawca będzie zobowiązany do rozpoczęcia wykonywania opcji zamówienia wyłącznie po przekazaniu przez Zamawiającego oświadczenia w tym zakresie, złożonego w terminie najpóźniej do upływu 36 miesięcy od dnia rozpoczęcia realizacji zamówienia zgodnie z postanowieniem w rozdziale III ust. 4 pkt 1) SWZ, z tym zastrzeżeniem, że jeżeli w trakcie wykonywania opcji zajdzie konieczność dalszej realizacji przedmiotu zamówienia, Zamawiający będzie uprawniony do zlecenia Wykonawcy kolejnych opcji, jednak przez okres nie dłuższy niż łącznie 12 miesięcy. Szczegółowe informacje na temat opcji zamówienia zawarto w istotnych postanowieniach umowy (Załącznik nr 2 do SWZ). Zamówienie nie przewiduje wznowienia.