2. Verfahren
Verfahren
Titel: Umowy ramowe na udzielenie linii gwarancyjnych
Beschreibung: 1 Przedmiotem Zamówienia jest wybór Wykonawcy/Wykonawców, którzy udostępnią linie gwarancyjne z okresem ich obowiązywania (okres dostępności) przez 36 miesięcy, w ramach których będą udzielane na zlecenie PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. („PGE S.A.”) gwarancje bankowe na rzecz instytucji rozliczeniowej transakcji realizowanych na Towarowej Giełdzie Energii S.A. tj. w chwili obecnej Izby Rozliczeniowej Giełd Towarowych S.A. (IRGiT) (Beneficjent). 2 Zamówienie dotyczy zawarcia umowy ramowej. 2.1 Z Wykonawcą/Wykonawcami, których Oferty zostaną uznane za najkorzystniejsze zostaną zawarte Umowy ramowe o ustanowienie linii gwarancyjnej. Łączna wysokość limitu gwarancyjnego pozyskanego w ramach wszystkich zawartych Umów ramowych o ustanowienie linii gwarancyjnej wynosić będzie maksymalnie 1,7 mld PLN. 2.2 Zamawiający przewiduje zawarcie Umów ramowych z kilkoma wykonawcami. Maksymalna liczba wykonawców, z którymi Zamawiający zawrze Umowy ramowe o ustanowienie linii gwarancyjnej: 20. 2.3 Opis potrzeb Zamawiającego i cechy charakterystyczne usług stanowiących przedmiot Zamówienia zawiera Załącznik nr 1 do OPIW, który zawiera jednocześnie wykaz minimalnych wymagań dotyczących opisu przedmiotu Zamówienia lub realizacji Zamówienia niepodlegających negocjacjom, które muszą spełnić wszystkie Oferty.
Interne Kennung: POST/PGE/PGE/DZ/00095/2025
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1 Przedmiotowe Postępowanie o udzielenie Zamówienia prowadzone jest na podstawie przepisów Ustawy - Prawo zamówień publicznych w trybie sektorowych negocjacji z ogłoszeniem, o których mowa w art. 380 w zw. z art. 376 ust. 1 Ustawy PZP, w celu zawarcia umowy ramowej/umów ramowych – art. 389 ust. 1 Ustawy PZP. 2 Zgodnie z art. 389 Ustawy PZP, zamawiający może zawrzeć umowę ramową po przeprowadzeniu postępowania w jednym z trybów udzielenia zamówienia sektorowego przewidzianych w Ustawie PZP. 3 Sektorowe negocjacje z ogłoszeniem to tryb udzielenia Zamówienia, w którym w odpowiedzi na Ogłoszenie o Zamówieniu opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej, stanowiące zaproszenie do ubiegania się o Zamówienie, Wykonawcy składają Wnioski o dopuszczenie do udziału w Postępowaniu, Zamawiający zaprasza do negocjacji Wykonawców dopuszczonych do udziału w Postępowaniu, prowadzi z nimi negocjacje, a następnie zaprasza ich do składania Ofert. 4 Adres strony internetowej prowadzonego Postępowania: https://swpp2.gkpge.pl (pod tym adresem będą udostępniane zmiany i wyjaśnienia treści OPIW oraz inne dokumenty Zamówienia bezpośrednio związane z postępowaniem). 5. Szczegóły dotyczące wymagań Zamawiającego zostały zawarte w Opisie potrzeb i wymagań [ OPIW]. Jest to dokument sporządzony przez Zamawiającego w celu ustalenia przez Wykonawców charakteru i zakresu Zamówienia oraz wymagań formalnych i proceduralnych dotyczących Postępowania o udzielenie Zamówienia. 6. Opis potrzeb Zamawiającego i cechy charakterystyczne usług stanowiących przedmiot Zamówienia zawiera Załącznik nr 1 do OPIW, który zawiera jednocześnie wykaz minimalnych wymagań dotyczących opisu przedmiotu zamówienia lub realizacji zamówienia niepodlegających negocjacjom. 7. OPIW wraz z załącznikami dostępny na stronie prowadzonego postępowania: https://swpp2.gkpge.pl 8. Osobą uprawnioną do kontaktowania się z Wykonawcami w sprawie Postępowania są: Joanna Rawa – Departament Zakupów PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. e-mail: joanna.rawa@gkpge.pl oraz Agnieszka Cichocka - Marston – Departament Zakupów PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. e-mail: agnieszka.cichocka-marston@gkpge.pl [w przypadku kontaktu za pośrednictwem poczty elektronicznej, prosimy o wysłanie wiadomości na oba ww. adresy e-mail równocześnie].
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66100000 Bank- und Investmentdienstleistungen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1 Przedmiotem Zamówienia jest wybór Wykonawcy/Wykonawców, którzy udostępnią linie gwarancyjne z okresem ich obowiązywania (okres dostępności) przez 36 miesięcy, w ramach których będą udzielane na zlecenie PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. („PGE S.A.”) gwarancje bankowe na rzecz instytucji rozliczeniowej transakcji realizowanych na Towarowej Giełdzie Energii S.A. tj. w chwili obecnej Izby Rozliczeniowej Giełd Towarowych S.A. (IRGiT) (Beneficjent). 2 Zamówienie dotyczy zawarcia umowy ramowej. 2.1 Z Wykonawcą/Wykonawcami, których Oferty zostaną uznane za najkorzystniejsze zostaną zawarte Umowy ramowe o ustanowienie linii gwarancyjnej. Łączna wysokość limitu gwarancyjnego pozyskanego w ramach wszystkich zawartych Umów ramowych o ustanowienie linii gwarancyjnej wynosić będzie maksymalnie 1,7 mld PLN. 2.2 Zamawiający przewiduje zawarcie Umów ramowych z kilkoma wykonawcami. Maksymalna liczba wykonawców, z którymi Zamawiający zawrze Umowy ramowe o ustanowienie linii gwarancyjnej: 20. 2.3 Opis potrzeb Zamawiającego i cechy charakterystyczne usług stanowiących przedmiot Zamówienia zawiera Załącznik nr 1 do OPIW, który zawiera jednocześnie wykaz minimalnych wymagań dotyczących opisu przedmiotu Zamówienia lub realizacji Zamówienia niepodlegających negocjacjom, które muszą spełnić wszystkie Oferty
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1 Zamawiający nie przewiduje Zamówień udzielanych zgodnie z art. 388 ust. 2 lit. c) Ustawy PZP 2 Zamawiający nie przewiduje możliwości skorzystania z prawa opcji