2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zajištění školního stravování pro Základní školu a střední školu Karlovy Vary, příspěvková organizace
Beschreibung: Zajištění školního stravování dle vyhlášky č. 107/2005 Sb., o školním stravování, ve znění pozdějších předpisů, po dobu pěti školních let se zahájením výdeje obědů od zahájení školního roku 2026/2027 od 01.09.2026 pro Základní školu a střední školu Karlovy Vary, příspěvková organizace.
Interne Kennung: P26V00000691
Verfahrensart: Sonstiges einstufiges Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: viz zadávací dokumentace
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 55524000 Verpflegungsdienste für Schulen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 55320000 Servieren von Mahlzeiten, 55321000 Zubereitung von Mahlzeiten, 55330000 Dienstleistungen von Cafeterias, 55400000 Servieren von Getränken, 55511000 Dienstleistungen von Kantinen und anderen nicht öffentlichen Cafeterias, 55521200 Auslieferung von Mahlzeiten, 55523100 Auslieferung von Schulmahlzeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 55330000 Dienstleistungen von Cafeterias, 55320000 Servieren von Mahlzeiten, 55321000 Zubereitung von Mahlzeiten, 55400000 Servieren von Getränken, 55511000 Dienstleistungen von Kantinen und anderen nicht öffentlichen Cafeterias, 55521200 Auslieferung von Mahlzeiten, 55523100 Auslieferung von Schulmahlzeiten
Optionen:
Beschreibung der Optionen: A. Uzavření školy z rozhodnutí krajské hygienické stanice, rozhodnutím vlády nebo zřizovatele nebo zadavatele, a to v dobu mimo školní prázdniny. Tato Předvídaná událost (ve smyslu definice uvedené ve smlouvě) představuje vyhrazenou změnu závazku co do rozsahu služby a plateb za ní; podmínky použití vyhrazené změny stanoví blíže smlouva; B. Dodavatel je oprávněn upravit cenu za základní služby formou úpravy Ceníku za základní služby, přičemž Ceník za základní služby v rámci položky „Žáci školy“ může být v době plnění veřejné zakázky upraven za předpokladu, že dojde k úpravě vyhlášky č. 107/2005 Sb., o školním stravování, ve znění pozdějších předpisů, když dojde k úpravě části 5 přílohy č. 2 Finančních limitů na nákup potravin, a to tak, že cena oběda stanovena u této veřejné zakázky je ve výši 80 % daného rozmezí v jednotlivých věkových kategorií. V případě, že dojde k navýšení limitů z výše uvedené přílohy vyhlášky, bude cena v rámci položky „Žáci školy“ upravena tak, aby byla na 80 % nově stanovené maximální hranice se zaokrouhlením na celé koruny. Toto je možné samozřejmě uplatnit i v případě, že budou limity sníženy, ale toto zadavatel nepředpokládá za reálné. Tato Předvídaná událost (ve smyslu definice uvedené ve smlouvě) představuje vyhrazenou změnu závazku ocenění služby. Podmínky použití vyhrazené změny stanoví blíže smlouva; C. Dodavatel je oprávněn vždy k 01.09., nejdříve však k 01.09.2028, upravit ceny uvedené v Ceníku základních služeb (vyjma položek „Žáci školy“) a v Kalkulaci nabídkové ceny (příloha č.1 Smlouvy), a to Náklady na suroviny (vyjma položek upravujících jídla pro žáky školy), Energie a média a Další náklady (provozní) bez další dohody Smluvních stran z důvodu inflace. Inflací se rozumí míra inflace vyjádřená přírůstkem průměrného ročního indexu spotřebitelských cen vyjadřující procentní změnu průměrné cenové hladiny za posledních 12 měsíců, kterou udává každým kalendářním rokem Český statistický úřad za rok předcházející (https://csu.gov.cz/mira_inflace), vyjádřená v procentech. Dodavatelem provedená úprava cen musí odpovídat míře inflace vyhlášené Českým statistickým úřadem. Dodavatel je povinen zadavatele bez zbytečného odkladu písemně uvědomit o provedené úpravě cen základních služeb a jejich nové výši. Tato Předvídaná událost (ve smyslu definice uvedené ve smlouvě) představuje vyhrazenou změnu závazku ocenění služby. Podmínky použití vyhrazené změny stanoví blíže smlouva; D. Dodavatel je dále oprávněn vždy k 01.09., nejdříve však k 01.09.2028, upravit ceny uvedené v Kalkulaci nabídkové ceny (příloha č.1 Smlouvy) týkající se položky „mzdové náklady“ bez další dohody Smluvních stran z důvodu meziročního změny průměrné hrubé mzdy, a to dle podmínek použití vyhrazené změny, které stanoví blíže smlouva. Tato Předvídaná událost (ve smyslu definice uvedené ve smlouvě) představuje vyhrazenou změnu závazku ocenění služby. Podmínky použití vyhrazené změny stanoví blíže smlouva;