See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udførelse af transportopgaver for Kredsløb Genbrug A/S
Beschreibung: Udbuddet omfatter udførelse af transportopgave for Kredsløb Genbrug A/S. Udbuddet omfatter følgende 9 delopgaver (delkontrakter): Transport af affald fra Brabrand Genbrugsstation (delopgave/delkontrakt 1) Transport af affald fra Lisbjerg Genbrugsstation (delopgave/delkontrakt 2) Transport af affald fra Viby Genbrugsstation (delopgave/delkontrakt 3) Transport af affald fra Risskov Genbrugsstation (delopgave/delkontrakt 4) Transport af affald fra Hasselager Genbrugsstation (delopgave/delkontrakt 5) Transport af affald fra Malling Genbrugsstation (delopgave/delkontrakt 6) Indsamling og transport af emballeret farligt affald (delopgave/delkontrakt 7) Indsamling og transport af uemballeret farligt affald samt tømning af olie- og benzinudskillere (delopgave/delkontrakt 8) Transport af affald fra/på Energipark Lisbjerg (delopgave/delkontrakt 9) De udbudte delopgaver (delkontrakter) – herunder krav til/vilkår for opgavernes udførelse – er beskrevet nærmere i det samlede udbudsmateriale.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90000000 Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Transport af affald fra Brabrand Genbrugsstation
Beschreibung: Delopgave (delkontrakt) 1 omhandler transport af affald fra Brabrand Genbrugsstation. Den udbudte delopgave (delkontrakt) – herunder krav til/vilkår for opgavens udførelse – er beskrevet nærmere i det samlede udbudsmateriale.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Der er 24 måneders forlængelses-option på delopgaven (delkontrakt 1), således at Kredsløb/Ordregiver kan forlænge kontrakten i op til 2 x 12 måneder, således at kontrakten senest udløber den 31. december 2030 uden yderligere opsigelse. Senest 3 måneder før ordinært kontraktudløb (dvs. den 30. september 2028) hhv. første optionsperiodes udløb (dvs. den 30. september 2029) beslutter Kredsløb, om kontrakten skal forlænges og i givet fald i hvor lang tid. Der er købsoptioner på visse transportopgaver ift. delopgave (delkontrakt) 1, hvorefter Kredsløb har ret til, men ikke en pligt til at handle ift. optionerne.
Los: LOT-0002
Titel: Transport af affald fra Lisbjerg Genbrugsstation
Beschreibung: Delopgave (delkontrakt) 2 omhandler transport af affald fra Lisbjerg Genbrugsstation. Den udbudte delopgave (delkontrakt) – herunder krav til/vilkår for opgavens udførelse – er beskrevet nærmere i det samlede udbudsmateriale.
Beschreibung der Optionen: Der er 24 måneders forlængelses-option på delopgaven (delkontrakt 2), således at Kredsløb/Ordregiver kan forlænge kontrakten i op til 2 x 12 måneder, således at kontrakten senest udløber den 31. december 2030 uden yderligere opsigelse. Senest 3 måneder før ordinært kontraktudløb (dvs. den 30. september 2028) hhv. første optionsperiodes udløb (dvs. den 30. september 2029) beslutter Kredsløb, om kontrakten skal forlænges og i givet fald i hvor lang tid. Der er købsoptioner på visse transportopgaver ift. delopgave (delkontrakt) 2, hvorefter Kredsløb har ret til, men ikke en pligt til at handle ift. optionerne.
Los: LOT-0003
Titel: Transport af affald fra Viby Genbrugsstation
Beschreibung: Delopgave (delkontrakt) 3 omhandler transport af affald fra Viby Genbrugsstation. Den udbudte delopgave (delkontrakt) – herunder krav til/vilkår for opgavens udførelse – er beskrevet nærmere i det samlede udbudsmateriale.
Beschreibung der Optionen: Der er 24 måneders forlængelses-option på delopgaven (delkontrakt 3), således at Kredsløb/Ordregiver kan forlænge kontrakten i op til 2 x 12 måneder, således at kontrakten senest udløber den 31. december 2030 uden yderligere opsigelse. Senest 3 måneder før ordinært kontraktudløb (dvs. den 30. september 2028) hhv. første optionsperiodes udløb (dvs. den 30. september 2029) beslutter Kredsløb, om kontrakten skal forlænges og i givet fald i hvor lang tid. Der er købsoptioner på visse transportopgaver ift. delopgave (delkontrakt) 3, hvorefter Kredsløb har ret til, men ikke en pligt til at handle ift. optionerne.
Los: LOT-0004
Titel: Transport af affald fra Risskov Genbrugsstation
Beschreibung: Delopgave (delkontrakt) 4 omhandler transport af affald fra Risskov Genbrugsstation. Den udbudte delopgave (delkontrakt) – herunder krav til/vilkår for opgavens udførelse – er beskrevet nærmere i det samlede udbudsmateriale.
Beschreibung der Optionen: Der er 24 måneders forlængelses-option på delopgaven (delkontrakt 4), således at Kredsløb/Ordregiver kan forlænge kontrakten i op til 2 x 12 måneder, således at kontrakten senest udløber den 31. december 2030 uden yderligere opsigelse. Senest 3 måneder før ordinært kontraktudløb (dvs. den 30. september 2028) hhv. første optionsperiodes udløb (dvs. den 30. september 2029) beslutter Kredsløb, om kontrakten skal forlænges og i givet fald i hvor lang tid. Der er købsoptioner på visse transportopgaver ift. delopgave (delkontrakt) 4, hvorefter Kredsløb har ret til, men ikke en pligt til at handle ift. optionerne.
Los: LOT-0005
Titel: Transport af affald fra Hasselager Genbrugsstation
Beschreibung: Delopgave (delkontrakt) 5 omhandler transport af affald fra Hasselager Genbrugsstation. Den udbudte delopgave (delkontrakt) – herunder krav til/vilkår for opgavens udførelse – er beskrevet nærmere i det samlede udbudsmateriale.
Beschreibung der Optionen: Der er 24 måneders forlængelses-option på delopgaven (delkontrakt 5), således at Kredsløb/Ordregiver kan forlænge kontrakten i op til 2 x 12 måneder, således at kontrakten senest udløber den 31. december 2030 uden yderligere opsigelse. Senest 3 måneder før ordinært kontraktudløb (dvs. den 30. september 2028) hhv. første optionsperiodes udløb (dvs. den 30. september 2029) beslutter Kredsløb, om kontrakten skal forlænges og i givet fald i hvor lang tid. Der er købsoptioner på visse transportopgaver ift. delopgave (delkontrakt) 1, hvorefter Kredsløb har ret til, men ikke en pligt til at handle ift. optionerne.
Los: LOT-0006
Titel: Transport af affald fra Malling Genbrugsstation
Beschreibung: Delopgave (delkontrakt) 6 omhandler transport af affald fra Malling Genbrugsstation. Den udbudte delopgave (delkontrakt) – herunder krav til/vilkår for opgavens udførelse – er beskrevet nærmere i det samlede udbudsmateriale.
Beschreibung der Optionen: Der er 24 måneders forlængelses-option på delopgaven (delkontrakt 6), således at Kredsløb/Ordregiver kan forlænge kontrakten i op til 2 x 12 måneder, således at kontrakten senest udløber den 31. december 2030 uden yderligere opsigelse. Senest 3 måneder før ordinært kontraktudløb (dvs. den 30. september 2028) hhv. første optionsperiodes udløb (dvs. den 30. september 2029) beslutter Kredsløb, om kontrakten skal forlænges og i givet fald i hvor lang tid. Der er købsoptioner på visse transportopgaver ift. delopgave (delkontrakt) 1, hvorefter Kredsløb har ret til, men ikke en pligt til at handle ift. optionerne.
Los: LOT-0007
Titel: Indsamling og transport af emballeret farligt affald
Beschreibung: Delopgave (delkontrakt) 7 omhandler indsamling og transport af emballeret farligt affald. Den udbudte delopgave (delkontrakt) – herunder krav til/vilkår for opgavens udførelse – er beskrevet nærmere i det samlede udbudsmateriale.
Beschreibung der Optionen: Der er 24 måneders forlængelses-option på delopgaven (delkontrakt 7), således at Kredsløb/Ordregiver kan forlænge kontrakten i op til 2 x 12 måneder, således at kontrakten senest udløber den 31. december 2030 uden yderligere opsigelse. Senest 3 måneder før ordinært kontraktudløb (dvs. den 30. september 2028) hhv. første optionsperiodes udløb (dvs. den 30. september 2029) beslutter Kredsløb, om kontrakten skal forlænges og i givet fald i hvor lang tid.
Los: LOT-0008
Titel: Transport af affald fra/på Energipark Lisbjerg
Beschreibung: Delopgave (delkontrakt) 9 omhandler transport af affald fra/på Energipark Lisbjerg. Den udbudte delopgave (delkontrakt) – herunder krav til/vilkår for opgavens udførelse – er beskrevet nærmere i det samlede udbudsmateriale.
Beschreibung der Optionen: Der er 24 måneders forlængelses-option på delopgaven (delkontrakt 9), således at Kredsløb/Ordregiver kan forlænge kontrakten i op til 2 x 12 måneder, således at kontrakten senest udløber den 31. december 2030 uden yderligere opsigelse. Senest 3 måneder før ordinært kontraktudløb (dvs. den 30. september 2028) hhv. første optionsperiodes udløb (dvs. den 30. september 2029) beslutter Kredsløb, om kontrakten skal forlænges og i givet fald i hvor lang tid.
Los: LOT-0009
Titel: Indsamling og transport af uemballeret farligt affald samt tømning af olie- og benzinudskillere
Beschreibung: Delopgave (delkontrakt) 8 omhandler indsamling og transport af uemballeret farligt affald samt tømning af olie- og benzinudskillere.
Beschreibung der Optionen: Der er 24 måneders forlængelses-option på delopgaven (delkontrakt 8), således at Kredsløb/Ordregiver kan forlænge kontrakten i op til 2 x 12 måneder, således at kontrakten senest udløber den 31. december 2030 uden yderligere opsigelse. Senest 3 måneder før ordinært kontraktudløb (dvs. den 30. september 2028) hhv. første optionsperiodes udløb (dvs. den 30. september 2029) beslutter Kredsløb, om kontrakten skal forlænges og i givet fald i hvor lang tid.