2. Verfahren
Verfahren
Titel: Velký cluster III – IT4I
Beschreibung: Předmětem veřejné zakázky je modernizace vybavení zadavatele prostřednictvím pořízení moderního superpočítače – Velkého clusteru III. Předmětem veřejné zakázky je dodávka komplexního řešení systému pro náročné výpočty (High Performance Computing) a umělou inteligenci, tj. komplexu výpočetních, úložných, síťových a dalších systémů, softwarového řešení, včetně implementace, integrace do datového centra zadavatele, školení, servisních a dalších služeb.
Interne Kennung: 9600/2025/05
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30211100 Supercomputer
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30237134 Grafikbeschleunigerkarten, 48820000 Server, 48800000 Informationssysteme und Server, 51610000 Installation von Computern und Datenverarbeitungsanlagen
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Opce Zadavatel si ve smyslu ustanovení § 100 odst. 3 zákona vyhrazuje právo použití jednacího řízení bez uveřejnění pro poskytnutí nových služeb vybraným dodavatelem. Uplatní-li zadavatel právo z vyhrazené změny závazku, zavazuje se vybraný dodavatel podáním nabídky poskytnout vymezené služby v rozsahu stanoveném touto zadávací dokumentací. Zadavatel definuje předpokládaný rozsah nových služeb takto: poskytování pozáručního servisu a podpory dodaného Velkého clusteru III po dobu 2 let po uplynutí smluvní záruční doby uvedené v zadávacích podmínkách, zejména v návaznosti na budoucí vývoj výpočetní infrastruktury zadavatele a finanční možnosti zadavatele determinované mírou poskytované podpory ze strany dotačních titulů, potažmo státního rozpočtu. Rozsah poskytovaných služeb za vyhrazené služby bude odpovídat požadavkům na záruční servis uvedeným v Příloze č. 6 Návrhu smlouvy. Zadavatel si vyhrazuje právo dále jednat o rozsahu a podmínkách poskytování pozáručního servisu v souvisejícím jednacím řízení bez uveřejnění. Zadavatel definuje předpokládaný termín poskytování nových služeb takto: 11/2031–11/2033. Předpokládaná hodnota nových služeb a zároveň maximální cena za poskytnutí vyhrazených služeb činí 39 000 000,-- Kč bez DPH. Změna harmonogramu plnění Zadavatel si v souladu s § 100 odst. 1 zákona vyhrazuje změnu harmonogramu plnění v situaci, kdy vybraný dodavatel nebude schopen plnit smlouvu na tuto veřejnou zakázku ze subjektivních důvodů, avšak takových, které není sám schopen ovlivnit, ani při vynaložení zvýšeného úsilí, a to jak ve formě vyšších finančních nákladů, tak ve formě většího pracovního úsilí. Zadavatel si tuto změnu vyhrazuje pro případy nedostupnosti hardware nezbytného k provedení předmětu této veřejné zakázky, a to především z důsledků spočívajících v dodavatelských řetězcích, pokud nelze využít obdobný hardware, neboť by jím nebylo dosaženo požadovaných výkonnostních parametrů. Pokud vybraný dodavatel zjistí, že tato situace nastala nebo hrozí, bude povinen o tomto bezodkladně informovat zadavatele. Další podrobnosti jsou uvedeny v odst. 4.3 závazného návrhu smlouvy (příloha č. 3 zadávací dokumentace). Posun harmonogramu plnění Zadavatel si v souladu s § 100 odst. 1 zákona vyhrazuje změnu harmonogramu plnění v rozsahu posunu termínů vyplývajících z harmonogramu plnění, a to tak, že ke každému jednotlivému termínu a/nebo termínu, který dosud nebyl naplněn, bude připočteno 5 měsíců pro jejich splnění. Zadavatel tuto vyhrazenou změnu spojuje s případem, že takováto změna bude zadavateli umožněna poskytovatelem podpory souvisejícího dotačního projektu. Pozn.: Zadavatel v současné době musí harmonogram plnění přizpůsobit době trvání souvisejícího dotačního projektu, která je omezena datem 31. 12. 2026 nastavení harmonogramu plnění proto reflektuje toto datum ukončení projektu a agendu, která je s ukončením projektu spojena. Ačkoli bude zadavatel usilovat o prodloužení projektu, nelze tuto možnost aktuálně zohlednit při nastavení harmonogramu plnění.