2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Dostawa wozów strażackich dla jednostek OSP: Łambinowice, Jasienica Dolna i Mańkowice”
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa 3 fabrycznie nowych pojazdów, z silnikiem i podwoziem z kabina pochodzącymi od tego samego producenta. Rok produkcji podwozia min. 2024. Zamawiający dokonuje podziału zamówienia na 3 części: CZĘŚĆ I: Dostawa wozu strażackiego dla jednostki OSP w Jasienicy Dolnej Przedmiotem zamówienia jest dostawa dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Jasienicy Dolnej średniego fabrycznie nowego (min. 2024 r.), uterenowionego pojazdu strażackiego z silnikiem, podwoziem i kabiną pochodzącą od tego samego producenta wraz z wyposażeniem. Pojazd z napędem 4x4, automatyczną skrzynią biegów z przekładnią hydrodynamiczną i możliwością ręcznej zmiany biegów, mocą silnika minimalną 240 kW spełniającym normy czystości spalin EURO 6, zbiornikiem wody o pojemności min. 4200 dm³ (+/1%). Przedmiot zamówienia obejmuje również: a) Szkolenie w zakresie prawidłowej obsługi pojazdu, konserwacji i bezpieczeństwa, uruchomienie pojazdu wraz z przygotowaniem pojazdu do pracy, obsługi autopompy i standardowego wyposażenia dla osób wyznaczonych przez Zamawiającego; b) Udzielenie gwarancji na okres minimum: • na podwozie – minimum 24 miesiące, na zabudowę – minimum 24 miesiące na wyposażenie - minimum 12 miesięcy, na warunkach nie gorszych niż gwarancja producenta. Gwarancja udzielona na podwozie i zabudowę pożarniczą stanowi kryterium oceny ofert. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa specyfikacja techniczna nowego średniego wozu strażackiego wraz z wyposażeniem, która wskazuje jednocześnie minimalne wymagania techniczne, jakie musi spełnić oferta Wykonawcy – załącznik nr 9 do SWZ. CZĘŚĆ II: Dostawa wozu strażackiego dla jednostki OSP w Łambinowicach 1) Przedmiotem zamówienia jest dostawa dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Łambinowicach, średniego fabrycznie nowego (min. 2024 r.), uterenowionego pojazdu strażackiego z silnikiem, podwoziem i kabiną pochodzącą od tego samego producenta wraz z wyposażeniem. Pojazd z napędem 4x4, skrzynia biegów manualna 6-biegowa+wsteczny, minimalna moc silnika: 210 kW, silnik spełniający normy czystości spalin EURO 6, zbiornik wody o pojemności min. 3500 l (+/1%).5) Przedmiot zamówienia obejmuje również: c) Szkolenie w zakresie prawidłowej obsługi pojazdu, konserwacji i bezpieczeństwa, uruchomienie pojazdu wraz z przygotowaniem pojazdu do pracy, obsługi autopompy i standardowego wyposażenia dla osób wyznaczonych przez Zamawiającego; d) Udzielenie gwarancji na okres minimum: • na podwozie – 24 miesiące, na zabudowę – 24 miesiące na wyposażenie – 12 miesięcy, na warunkach nie gorszych niż gwarancja producenta. Gwarancja udzielona na podwozie i zabudowę pożarniczą stanowi kryterium oceny ofert. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa specyfikacja techniczna nowego średniego wozu strażackiego wraz z wyposażeniem, która wskazuje jednocześnie minimalne wymagania techniczne, jakie musi spełnić oferta Wykonawcy – załącznik nr 9 do SWZ. CZĘŚĆ III: Dostawa wozu strażackiego dla jednostki OSP w Mańkowicach Przedmiotem zamówienia jest dostawa dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Mańkowicach średniego fabrycznie nowego (min. 2024 r.), uterenowionego pojazdu strażackiego z silnikiem, podwoziem i kabiną pochodzącą od tego samego producenta wraz z wyposażeniem. Pojazd z napędem 4x4, automatyczną skrzynią biegów z przekładnią hydrokinetyczną i możliwością ręcznej zmiany biegów, minimalna moc silnika: 240 kW, spełniający normy czystości spalin EURO 6, zbiornik wody o pojemność min. 3000 dm³ i nie większej niż 3100 dm³(+/1%).3) Przedmiot zamówienia obejmuje również: a) Szkolenie w zakresie prawidłowej obsługi pojazdu, konserwacji i i bezpieczeństwa, uruchomienie pojazdu wraz z przygotowaniem pojazdu do pracy, obsługi autopompy i standardowego wyposażenia dla osób wyznaczonych przez Zamawiającego; b) Udzielenie gwarancji na okres minimum: • na podwozie – minimum 24 miesiące, na zabudowę – minimum 24 miesiące na wyposażenie - minimum 12 miesięcy, na warunkach nie gorszych niż gwarancja producenta. Gwarancja udzielona na podwozie i zabudowę pożarniczą stanowi kryterium oceny ofert. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa specyfikacja techniczna nowego średniego wozu strażackiego wraz z wyposażeniem, która wskazuje jednocześnie minimalne wymagania techniczne, jakie musi spełnić oferta Wykonawcy – załącznik nr 9 do SWZ.
Interne Kennung: ZP.271.5.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144210 Feuerwehrfahrzeuge
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34144200 Notfalleinsatzfahrzeuge
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: I. Wielkość i zakres zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa 3 fabrycznie nowych pojazdów, z silnikiem i podwoziem z kabina pochodzącymi od tego samego producenta. Rok produkcji podwozia min. 2024. Zamawiający dokonuje podziału zamówienia na 3 części: CZĘŚĆ I: Dostawa wozu strażackiego dla jednostki OSP w Jasienicy Dolnej Przedmiotem zamówienia jest dostawa dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Jasienicy Dolnej średniego fabrycznie nowego (min. 2024 r.), uterenowionego pojazdu strażackiego z silnikiem, podwoziem i kabiną pochodzącą od tego samego producenta wraz z wyposażeniem. Pojazd z napędem 4x4, automatyczną skrzynią biegów z przekładnią hydrodynamiczną i możliwością ręcznej zmiany biegów, mocą silnika minimalną 240 kW spełniającym normy czystości spalin EURO 6, zbiornikiem wody o pojemności min. 4200 dm³ (+/1%). 1) Pojazd zabudowany i wyposażony musi spełniać wymagania polskich przepisów prawa: a) Ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. „Prawo o ruchu drogowym” ( Dz. U. z 2024 r., poz. 1251) z uwzględnieniem wymagań dotyczących pojazdów uprzywilejowanych wraz z przepisami wykonawczymi; b) rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 29 lutego 2024 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. z 2024 r., poz. 502); c) rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie wykazu wyrobów służących zapewnieniu bezpieczeństwa publicznego lub ochronie zdrowia i życia oraz mienia, a także zasad wydawania dopuszczenia tych wyrobów do użytkowania(tj. Dz. U. z 2007 r, nr 143 poz. 1002 ze zm.) z uwzględnieniem zmian określonych w rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 27 kwietnia 2010 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie wykazu wyrobów służących zapewnieniu bezpieczeństwa publicznego lub ochronie zdrowia i życia oraz mienia, a także zasad wydawania dopuszczenia tych wyrobów do użytkowania (Dz. U. z 2010 r. nr 85 poz. 553) wraz z uszczegółowieniem tych wymogów podanych poniżej; d) rozporządzenia ministrów: Spraw Wewnętrznych i Administracji, Obrony Narodowej, Finansów oraz Sprawiedliwości z dnia 22 marca 2019 r. w sprawie pojazdów specjalnych i używanych do celów specjalnych Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa, Krajowej Administracji Skarbowej, Służby Więziennej i straży pożarnej, ( Dz. U. z 2019 r., poz. 594). c) musi spełniać wymagania ogólne i szczegółowe zgodnie z normą PN-EN 1846 i 1846-2; d) musi posiadać aktualne świadectwo homologacji podwozia. 2) Przedmiot zamówienia obejmuje również: a) Szkolenie w zakresie prawidłowej obsługi pojazdu, konserwacji i bezpieczeństwa, uruchomienie pojazdu wraz z przygotowaniem pojazdu do pracy, obsługi autopompy i standardowego wyposażenia dla osób wyznaczonych przez Zamawiającego; b) Udzielenie gwarancji na okres minimum: • na podwozie – minimum 24 miesiące, na zabudowę – minimum 24 miesiące na wyposażenie - minimum 12 miesięcy, na warunkach nie gorszych niż gwarancja producenta. Gwarancja udzielona na podwozie i zabudowę pożarniczą stanowi kryterium oceny ofert. 3) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa specyfikacja techniczna nowego średniego wozu strażackiego wraz z wyposażeniem, która wskazuje jednocześnie minimalne wymagania techniczne, jakie musi spełnić oferta Wykonawcy – załącznik nr 9 do SWZ.
Interne Kennung: Część 1 zamówienia
Los: LOT-0002
Titel: Dostawa wozu strażackiego dla jednostki OSP w Łambinowicach
Beschreibung: CZĘŚĆ II: Dostawa wozu strażackiego dla jednostki OSP w Łambinowicach 1) Przedmiotem zamówienia jest dostawa dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Łambinowicach, średniego fabrycznie nowego (min. 2024 r.), uterenowionego pojazdu strażackiego z silnikiem, podwoziem i kabiną pochodzącą od tego samego producenta wraz z wyposażeniem. Pojazd z napędem 4x4, skrzynia biegów manualna 6-biegowa+wsteczny, minimalna moc silnika: 210 kW, silnik spełniający normy czystości spalin EURO 6, zbiornik wody o pojemności min. 3500 l (+/1%) 4) Pojazd zabudowany i wyposażony musi spełniać wymagania polskich przepisów prawa: a) Ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. „Prawo o ruchu drogowym” ( Dz. U. z 2024 r., poz. 1251) z uwzględnieniem wymagań dotyczących pojazdów uprzywilejowanych wraz z przepisami wykonawczymi; b) rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 29 lutego 2024 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. z 2024 r., poz. 502); c) rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie wykazu wyrobów służących zapewnieniu bezpieczeństwa publicznego lub ochronie zdrowia i życia oraz mienia, a także zasad wydawania dopuszczenia tych wyrobów do użytkowania(tj. Dz. U. z 2007 r, nr 143 poz. 1002 ze zm.) z uwzględnieniem zmian określonych w rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 27 kwietnia 2010 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie wykazu wyrobów służących zapewnieniu bezpieczeństwa publicznego lub ochronie zdrowia i życia oraz mienia, a także zasad wydawania dopuszczenia tych wyrobów do użytkowania (Dz. U. z 2010 r. nr 85 poz. 553) wraz z uszczegółowieniem tych wymogów podanych poniżej; d) rozporządzenia ministrów: Spraw Wewnętrznych i Administracji, Obrony Narodowej, Finansów oraz Sprawiedliwości z dnia 22 marca 2019 r. w sprawie pojazdów specjalnych i używanych do celów specjalnych Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa, Krajowej Administracji Skarbowej, Służby Więziennej i straży pożarnej, (Dz. U. z 2019 r., poz. 594). c) musi spełniać wymagania ogólne i szczegółowe zgodnie z normą PN-EN 1846 i 1846-2; d) musi posiadać aktualne świadectwo homologacji podwozia. 5) Przedmiot zamówienia obejmuje również: c) Szkolenie w zakresie prawidłowej obsługi pojazdu, konserwacji i bezpieczeństwa, uruchomienie pojazdu wraz z przygotowaniem pojazdu do pracy, obsługi autopompy i standardowego wyposażenia dla osób wyznaczonych przez Zamawiającego; d) Udzielenie gwarancji na okres minimum: • na podwozie – 24 miesiące, na zabudowę – 24 miesiące na wyposażenie – 12 miesięcy, na warunkach nie gorszych niż gwarancja producenta. Gwarancja udzielona na podwozie i zabudowę pożarniczą stanowi kryterium oceny ofert. 6) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa specyfikacja techniczna nowego średniego wozu strażackiego wraz z wyposażeniem, która wskazuje jednocześnie minimalne wymagania techniczne, jakie musi spełnić oferta Wykonawcy – załącznik nr 9 do SWZ.
Interne Kennung: Część 2 zamówienia
Los: LOT-0003
Titel: Dostawa wozu strażackiego dla jednostki OSP w Mańkowicach
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia jest dostawa dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Mańkowicach średniego fabrycznie nowego (min. 2024 r.), uterenowionego pojazdu strażackiego z silnikiem, podwoziem i kabiną pochodzącą od tego samego producenta wraz z wyposażeniem. Pojazd z napędem 4x4, automatyczną skrzynią biegów z przekładnią hydrokinetyczną i możliwością ręcznej zmiany biegów, minimalna moc silnika: 240 kW, spełniający normy czystości spalin EURO 6, zbiornik wody o pojemność min. 3000 dm³ i nie większej niż 3100 dm³(+/1%). 2) Pojazd zabudowany i wyposażony musi spełniać wymagania polskich przepisów prawa: a) Ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. „Prawo o ruchu drogowym” ( Dz. U. z 2024 r., poz. 1251) z uwzględnieniem wymagań dotyczących pojazdów uprzywilejowanych wraz z przepisami wykonawczymi; b) rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 29 lutego 2024 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. z 2024 r., poz. 502); c) rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie wykazu wyrobów służących zapewnieniu bezpieczeństwa publicznego lub ochronie zdrowia i życia oraz mienia, a także zasad wydawania dopuszczenia tych wyrobów do użytkowania(tj. Dz. U. z 2007 r, nr 143 poz. 1002 ze zm.) z uwzględnieniem zmian określonych w rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 27 kwietnia 2010 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie wykazu wyrobów służących zapewnieniu bezpieczeństwa publicznego lub ochronie zdrowia i życia oraz mienia, a także zasad wydawania dopuszczenia tych wyrobów do użytkowania (Dz. U. z 2010 r. nr 85 poz. 553) wraz z uszczegółowieniem tych wymogów podanych poniżej; d) rozporządzenia ministrów: Spraw Wewnętrznych i Administracji, Obrony Narodowej, Finansów oraz Sprawiedliwości z dnia 22 marca 2019 r. w sprawie pojazdów specjalnych i używanych do celów specjalnych Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa, Krajowej Administracji Skarbowej, Służby Więziennej i straży pożarnej, ( Dz. U. z 2019 r., poz. 594). c) musi spełniać wymagania ogólne i szczegółowe zgodnie z normą PN-EN 1846 i 1846-2; d) musi posiadać aktualne świadectwo homologacji podwozia. 3) Przedmiot zamówienia obejmuje również: a) Szkolenie w zakresie prawidłowej obsługi pojazdu, konserwacji i bezpieczeństwa, uruchomienie pojazdu wraz z przygotowaniem pojazdu do pracy, obsługi autopompy i standardowego wyposażenia dla osób wyznaczonych przez Zamawiającego; b) Udzielenie gwarancji na okres minimum: • na podwozie – minimum 24 miesiące, na zabudowę – minimum 24 miesiące na wyposażenie - minimum 12 miesięcy, na warunkach nie gorszych niż gwarancja producenta. Gwarancja udzielona na podwozie i zabudowę pożarniczą stanowi kryterium oceny ofert. 4) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa specyfikacja techniczna nowego średniego wozu strażackiego wraz z wyposażeniem, która wskazuje jednocześnie minimalne wymagania techniczne, jakie musi spełnić oferta Wykonawcy – załącznik nr 9 do SWZ.
Interne Kennung: Część 3 zamówienia