361185-2026 - Wettbewerb
Polen – Müllfahrzeuge – Dostawa nowego samochodu ciężarowego do zbierania odpadów komunalnych.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa nowego samochodu ciężarowego do zbierania odpadów komunalnych.
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowego samochodu specjalistycznego do zbierania odpadów komunalnych, składającego się z podwozia trzyosiowego z napędem 6x2 o dopuszczalnej masie całkowitej 26 ton oraz zabudowy o pojemności skrzyni ładunkowej min. 17,50 m3 wyposażonej w zintegrowane urządzenie myjące. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 8 do SWZ (OPZ). 2. Zamawiający informuje że przedmiot zamówienia (samochód specjalistyczny) zostanie sfinansowany w drodze leasingu operacyjnego, udzielanego przez zewnętrzną Instytucję Finansującą (Leasingodawcę), wyłonioną przez Zamawiającego w odrębnym postępowaniu przeprowadzonym na podstawie art. 30 ust. 4 ustawy Pzp. Zamawiający wymaga udzielenia gwarancji jakości oraz rękojmi za wady na pojazd na okres 36 miesięcy od dnia dokonania protokolarnego odbioru pojazdu, przy czym gwarancji jakości oraz rękojmi za wady na zabudowę na okres 36 miesięcy od dnia dokonania protokolarnego odbioru pojazdu lub na 6000 MTH pracy pojazdu. 3. Samochód musi spełniać wymagania do poruszania się po drogach publicznych na terenie Polski zawarte w ustawie Prawo o ruchu drogowym oraz wymagania rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia. 4. Zamawiający informuje, iż niniejsze postępowanie stanowi część większego zamówienia obejmującego zakup oraz finansowanie pojazdu specjalistycznego pn. „Dostawa nowego samochodu ciężarowego do zbierania odpadów komunalnych z finansowaniem w formie leasingu operacyjnego”. Przedmiotowe postępowanie obejmuje Część nr 1 zamówienia tj. dostawę nowego samochodu do odbioru odpadów komunalnych. Zamawiający przewiduje udzielenie Części nr 2 zamówienia, obejmującej usługę leasingu operacyjnego, z zastosowaniem art. 30 ust. 4 ustawy Pzp, ze względu na to, iż wartość tej części jest mniejsza niż wyrażona w złotych równowartość kwoty 80 000 EUR i jednocześnie nie przekracza 20% wartości całego zamówienia. 5. Zamawiający informuje że przedmiot zamówienia (samochód specjalistyczny) zostanie sfinansowany w drodze leasingu operacyjnego, udzielanego przez zewnętrzną Instytucję Finansującą (Leasingodawcę), wyłonioną przez Zamawiającego w odrębnym postępowaniu przeprowadzonym na podstawie art. 30 ust. 4 ustawy Pzp. 6. Wykonawca, zamierzając złożyć ofertę w przedmiotowym postępowaniu, przyjmuje do wiadomości, że po wyborze najkorzystniejszej oferty, właścicielem pojazdu (nabywcą na fakturze) zostanie, wybrana przez Zamawiającego, Instytucja Finansująca (Leasingodawca), z którą Zamawiający zawrze odrębną umowę leasingu, natomiast docelowo pojazd będzie użytkowany przez Zamawiającego. 7. Wykonawca zobowiązany jest do wystawienia faktury VAT za dostarczony pojazd na podmiot wskazany przez Zamawiającego (Instytucję Finansującą), zgodnie z instrukcją przekazaną przez Zamawiającego po rozstrzygnięciu postępowania na usługę leasingu. Zapłata ceny za przedmiot zamówienia zostanie dokonana przez Instytucję Finansującą na podstawie faktury wystawionej przez Wykonawcę, w terminie 30 dni od dnia odbioru pojazdu przez Zamawiającego i podpisania protokołu odbioru.
Interne KennungZP/PROW/1/2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144511 Müllfahrzeuge
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowego samochodu specjalistycznego do zbierania odpadów komunalnych, składającego się z podwozia trzyosiowego z napędem 6x2 o dopuszczalnej masie całkowitej 26 ton oraz zabudowy o pojemności skrzyni ładunkowej min. 17,50 m3 wyposażonej w zintegrowane urządzenie myjące.