2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usługi specjalistycznego sprzątania, utrzymania czystości i dezynfekcji oraz pełnienie obowiązków portierów
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi specjalistycznego sprzątania, utrzymania czystości i dezynfekcji oraz pełnienie obowiązków portierów na terenie Małopolskiego Szpitala Ortopedyczno – Rehabilitacyjnego im. prof. Bogusława Frańczuka w Krakowie. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera wzór umowy będący załącznikiem nr 3 do SWZ. Zapisy SWZ należy czytać wraz z ewentualnymi zmianami treści SWZ, będącymi np. wynikiem udzielonych odpowiedzi na zapytania Wykonawców. 3. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 4. Zamawiający nie przewiduje przeprowadzenia aukcji elektronicznej. 5. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Ze względów organizacyjnych, ekonomicznych, celowościowych zamówienie nie może zostać podzielone na części. Zamawiający poprzez określenie warunków i kryteriów w postępowaniu nie eliminuje mikro/małych/średnich przedsiębiorstw z udziału w postępowaniu. Podział niniejszego zamówienia na części należy uznać za niecelowy i mający wpływ na nieuzasadniony wzrost kosztu wykonania usługi. Jednocześnie potrzeba skoordynowania (ze względu na charakter świadczonych usług) działań różnych Wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia mogłaby w dużym stopniu zagrozić właściwemu wykonaniu zamówienia. Brak podziału zamówienia na części jest okolicznością obiektywną, wynikająca z charakteru zamówienia. 6. Zamawiający, w granicach określonych przepisem art. 462 i nast. ustawy, dopuszcza możliwość realizacji przedmiotu zamówienia przez Wykonawcę z wykorzystaniem podwykonawców. Wykonawca, który zamierza powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcom, wskazuje w ofercie części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz podaje nazwy ewentualnych podwykonawców - jeżeli są już znani. 7. Wykonawca ubiegając się o udzielenie zamówienia publicznego jest zobowiązany do wypełnienia wszystkich obowiązków formalno-prawnych związanych z udziałem w postępowaniu. Do obowiązków tych należą m.in. obowiązki wynikające z RODO, w szczególności obowiązek informacyjny przewidziany w art. 13 RODO względem osób fizycznych, których dane osobowe dotyczą i od których dane te Wykonawca bezpośrednio pozyskał. Jednakże obowiązek informacyjny wynikający z art. 13 RODO nie będzie miał zastosowania, gdy i w zakresie, w jakim osoba fizyczna, której dane dotyczą, dysponuje już tymi informacjami (por. art. 13 ust. 4). Ponadto Wykonawca zobowiązany jest wypełnić obowiązek informacyjny wynikający z art. 14 RODO względem osób fizycznych, których dane przekazuje Zamawiającemu i których dane pośrednio pozyskał, chyba że ma zastosowanie co najmniej jedno z wyłączeń, o których mowa w art. 14 ust. 5 RODO. Klauzula informacyjna RODO została opublikowana wraz z dokumentami niniejszego postępowania. 8. W świetle art. 95 ustawy Pzp, Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę (lub podwykonawcę) na podstawie stosunku pracy osób wykonujących w trakcie realizacji zamówienia czynności sprzątania i usług portierskich, ponieważ wykonywanie tych czynności polega na świadczeniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy. Szczegółowe zapisy określono w SWZ. 9. Wykonawca może skorzystać z wizji lokalnej na terenie Szpitala (odbycie wizji lokalnej nie jest obowiązkowe). Terminy określono w SWZ. 10. Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP). 11. Uzasadnienie kryterium ceny 100%. W przypadku usługi polegającej na sprzątaniu i utrzymaniu w ciągłej czystości pomieszczeń budynków i lokali placówki precyzyjnie określono w opisie przedmiotu zamówienia wymagania jakościowe odnoszące się do co najmniej głównych elementów składających się na przedmiot zamówienia, tj.: czynności porządkowych będących przedmiotem zamówienia, liczby i kwalifikacji personelu realizującego usługę oraz wymagania jakościowe stawiane Wykonawcy. Przedmiot zamówienia ma ustalony standard jakościowy. Usługi te są usługami powszechnie realizowanymi w placówkach opieki zdrowotnej (ochrony zdrowia) i oferowanymi przez liczne podmioty na rynku. Żadna też z wymaganych czynności będąca przedmiotem zamówienia nie wykracza swoim charakterem poza to, co powszechnie rozumiane jest jako świadczenie usług polegających na sprzątaniu i utrzymaniu w ciągłej czystości pomieszczeń w placówkach opieki zdrowotnej (ochrony zdrowia). 12. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7/8 ustawy Pzp.
Interne Kennung: A.I.26.1.1.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. W niniejszym postępowaniu komunikacja odbywa się przy użyciu Platformy (https://msor.ezamawiajacy.pl) oraz poczty elektronicznej. Szczegóły dotyczące sposobu porozumiewania się Zamawiającego i Wykonawców zostały określone w SWZ. 2. Adres strony internetowej prowadzonego postępowania, na której udostępniane będą zmiany i wyjaśnienia treści SWZ oraz inne dokumenty zamówienia bezpośrednio związane z postępowaniem o udzielenie zamówienia: https://msor.ezamawiajacy.pl/pn/MSOR/demand/263404/notice/public/details 3. Wykaz wszystkich oświadczeń i dokumentów wymaganych w niniejszym zamówieniu oraz formy i zasady ich składania szczegółowo opisane zostały w SWZ. 4. W SWZ znajdują się również informacje na temat zasad składania dokumentów przez: podmioty wspólnie ubiegające się o udzielenie zamówienia oraz Wykonawców mających siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (RP). 5. Dokładny termin związania oferta został wskazany w pkt 21 SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90911200 Gebäudereinigung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste, 90919200 Büroreinigung, 90911300 Fensterreinigung, 98341120 Portierdienste
5. Los
Los: LOT-0001