361536-2026 - Ergebnis
Polen – Elektrizität – Zakup i dostawa energii elektrycznej dla potrzeb jednostek Policji garnizonu mazowieckiego
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZakup i dostawa energii elektrycznej dla potrzeb jednostek Policji garnizonu mazowieckiego
Beschreibung1. Zakup energii elektrycznej dla potrzeb jednostek Policji garnizonu mazowieckiego 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Charakterystyce przedmiotu zamówienia, Projektowanych postanowieniach umowy; Cenniku wykazie- który stanowi integralną część z Formularzem ofertowym. 1) Zamawiający przewiduje składanie ofert częściowych: NIE 2) Liczba części zamówienia zgodnie z dokumentami zamówienia wynosi: nie dotyczy 3) Powód nie dokonania podziału zamówienia na części: Zamówienie nie zostało podzielone na części z uwagi na fakt, iż wielu sprzedawców energii elektrycznej posiada zawarte umowy o świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej zarówno z Operatorem Systemu Dystrybucyjnego – PGE Dystrybucja S. A., jak i ENERGA-OPERATOR S. A., którzy zarządzają siecią dystrybucyjną na terenie, gdzie zlokalizowane są obiekty Zamawiającego. Zamawiający: 1) nie wymaga i nie dopuszcza składania ofert wariantowych, 2) nie przewiduje zawarcia umowy ramowej, 3) nie przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt. 7 lub 8, 4) nie przewiduje rozliczenia w walutach obcych, 5) nie przewiduje wyboru najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej, 6) nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu, 7) nie wymaga zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy Pzp: 8) Zamawiający wyraża zgodę na przesyłanie ustrukturyzowanych faktur elektronicznych za pośrednictwem Platformy Elektronicznego Fakturowania (indywidualny identyfikator PEPPOL-GLN 5907714353635) - w zakresie punktów poboru wskazanych w załączniku nr 1 do umowy 9) Zamawiający podstawie art. 257 ustawy Pzp przewiduje unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały mu przyznane Wykonawca zobowiązany jest zrealizować przedmiot zamówienia w terminie: od dnia 01.07.2026r. do dnia 30.06.2028r. Zgodnie z projektem umowy: 1. Umowa wchodzi w życie w zakresie każdego punktu poboru z dniem 01.07.2026r., lecz nie wcześniej niż z dniem skutecznego rozwiązania lub wygaśnięcia dotychczasowych umów sprzedaży energii elektrycznej z poprzednim sprzedawcą i dostosowaniem układów pomiarowo-rozliczeniowych do wybranej grupy taryfowej, a także po pozytywnie przeprowadzonej procedurze zmiany sprzedawcy. 2. Umowa zostaje zawarta w zakresie punktu poboru na czas oznaczony do dnia 30.06.2028r. z możliwością rozwiązania jej przez Zamawiającego za uprzednim jednomiesięcznym okresem Do oferty należy dołączyć: Formularz ofertowy (oferta); Cennik wykaz, który stanowi integralną część formularza ofertowego; Dokument potwierdzający zabezpieczenie oferty akceptowalną formą wadium. Zamawiający w przypadku wniesienia wadium w formie pieniężnej dokona sprawdzenia, czy kwota ta wpłynęła na konto Zamawiającego w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego na składanie ofert. W przypadku zabezpieczenia oferty wadium w postaci innej niż pieniężna wymagane jest załączenie oryginału dokumentu potwierdzającego zabezpieczenie oferty wymaganą kwotą wadium Pełnomocnictwo upoważniające do złożenia oferty, o ile ofertę składa pełnomocnik; Pełnomocnictwo dla pełnomocnika do reprezentowania w postępowaniu Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia – dotyczy ofert składanych wspólnie przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia; Pełnomocnictwo do złożenia oferty musi być sporządzone w postaci elektronicznej, podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Pełnomocnictwo przekazuje się w postaci elektronicznej i opatruje kwalifikowanym podpisem elektronicznym. W przypadku, gdy pełnomocnictwo zostało sporządzone w postaci papierowej przekazuje się cyfrowe odwzorowanie tego dokumentu (skan) opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, poświadczającym zgodność cyfrowego odwzorowania z dokumentem w postaci papierowej. Poświadczenia zgodności cyfrowego odwzorowania z dokumentem w postaci papierowej poświadcza Wykonawca lub notariusz; Oświadczenie wykonawcy/wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia DOTYCZĄCE PRZESŁANEK WYKLUCZENIA Z ART. 5K ROZPORZĄDZENIA 833/2014 ORAZ ART. 7 UST. 1 USTAWY O SZCZEGÓLNYCH ROZWIĄZANIACH W ZAKRESIE PRZECIWDZIAŁANIA WSPIERANIU AGRESJI NA UKRAINĘ ORAZ SŁUŻĄCYCH OCHRONIE BEZPIECZEŃSTWA NARODOWEGO- składane na podstawie art. 125 ust. 1 ustawy Pzp. Oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum, spółka cywilna) o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy, z którego wynika, które dostawy wykonają poszczególni wykonawcy, wniesione zgodnie z rozdz. XVII ust. 2 pkt 2 SWZ. Oferta musi być złożona w formie elektronicznej, opatrzona kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Sposób sporządzenia JEDZ: 1) Zamawiający informuje, że na stronie Urzędu zamówień Publicznych (https://www.gov.pl/web/uzp/jedz) dostępna jest instrukcja wypełnienia JEDZ. 2) Aby wypełnić JEDZ wykonawca powinien pobrać z Platformy mieszczącej się pod adresem https://platformazakupowa.pl/pn/kwp_radom plik w formacie XML o nazwie „JEDZ” i zaimportować pobrany plik wchodząc na stronę https://www.gov.pl/web/uzp/jedz 3) Następnie należy kliknąć na: Link do narzędzia: espd.uzp.gov.pl który przekierowuje na stronę Jednolity Europejski Dokument Zamówienia ESPD następnie wybrać zakładkę „pl Polski” opcję „jestem wykonawcą” i „zaimportować plik ESPD”. 4) Wykonawca wypełnia oświadczenie Jednolity Europejski Dokument Zamówienia, tworząc dokument elektroniczny w formacie .pdf i podpisuje go kwalifikowanym podpisem elektronicznym używając aktualnego, ważnego algorytmu skrótu. UWAGA: JEDZ należy złożyć za pośrednictwem Platformy pod adresem: https://platformazakupowa.pl/pn/kwp_radom JEDZ NIE NALEŻY SKŁADAĆ WRAZ Z OFERTĄ! ZAMAWIAJĄCY WEZWIE WYKONAWCĘ, KTÓREGO OFERTA ZOSTAŁA NAJWYŻEJ OCENIONA DO ZŁOŻENIA JEDZ NA PODST. ART. 139 UST. 2 ustawy pzp
Vorherige Bekanntmachung189418-2026
Interne Kennung3/26
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensDANE OSOBOWE PRZETWARZANE W TRYBIE RODO W KWP Z SIEDZIBĄ W RADOMIU ( POSTĘPOWANIE O UDZIELENIE ZAMÓWIENIA PUBLICZNEGO) Szanowni Państwo, w związku z wejściem w życie rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE. L Nr 119, str. 1), dalej „RODO”, dochowując warunków w nim zawartych informujemy, że: 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Komendant Wojewódzki Policji z siedzibą w Radomiu - adres: ul. 11-go Listopada 37/59, 26-600 Radom. 2. Nadzór nad prawidłowym przetwarzaniem danych osobowych w Komendzie Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu sprawuje inspektor ochrony danych: Sylwia Fila - adres: ul. 11-go Listopada 37/59, 26-600 Radom - e-mail: iod.kwp@ra.policja.gov.pl. 3. Cel i okres przetwarzania danych osobowych w Komendzie Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu. W KWP z siedzibą w Radomiu dane osobowe przetwarza się wyłącznie w konkretnych, wyraźnych i prawnie uzasadnionych celach i nie przetwarza się ich dalej w sposób niezgodny z tymi celami. Przetwarzanie danych jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze (art. 6 ust.1 lit. c RODO) zgodnie z: - Ustawą z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych – dalej zwaną ustawą Pzp, - Rozporządzeniem Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz Rozporządzeniem Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 3 sierpnia 2023 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający wykonawcy - Dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/24/UE z dnia 26 lutego 2014 r. w sprawie zamówień publicznych, uchylająca dyrektywę 2004/18/WE. Okres przetwarzania danych osobowych wynika bezpośrednio z przepisów prawa i jest adekwatny do celów. 4. Odbiorcy danych osobowych. W rozumieniu RODO odbiorcami danych osobowych nie są organy publiczne, które mogą otrzymywać dane osobowe w ramach konkretnego postępowania zgodnie z prawem Unii lub prawem państwa członkowskiego. Dane osobowe nie są udostępniane podmiotom innym niż uprawnione na podstawie przepisów prawa. Dane będą udostępniane uprawnionym podmiotom jedynie w celu umożliwienia korzystania ze środków ochrony prawnej oraz tylko do upływu terminu na ich wniesienie. 5. Osobom, których dane są przetwarzane zgodnie z RODO przysługuje: - prawo dostępu do własnych danych osobowych na zasadach określonych w ustawie Pzp, - prawo do żądania od administratora sprostowania, uzupełnienia danych, jednak nie może ono skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia ani zmianą postanowień umowy w sprawie zamówienia publicznego w zakresie niezgodnym z ustawą Pzp, - prawo do ograniczenia przetwarzania własnych danych osobowych, ale to nie może ograniczać przetwarzania danych osobowych do czasu zakończenia postępowania, - prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania w sytuacjach przewidzianych prawem, - prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych, w przypadku uznania, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy RODO. 6. Przy przetwarzaniu danych osobowych w trybie RODO nie występuje zautomatyzowane podejmowanie decyzji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym profilowanie. Wykaz podmiotowych środków dowodowych 9. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast: 1) informacji z Krajowego Rejestru Karnego, o której mowa w Rozdziale XIX pkt 1 ppkt 1 składa informację z odpowiedniego rejestru, takiego jak rejestr sądowy, albo w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument, w zakresie, o którym mowa w Rozdziale XIX pkt 1 ppkt 1. 2) dokument, o którym mowa w pkt 9 ppkt 1) powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jego złożeniem. 10. Jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt 9 ppkt 1), lub gdy dokumenty te nie odnoszą się do wszystkich przypadków, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 ustawy, zastępuje się je odpowiednio w całości lub w części dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone pod przysięgą, lub, jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument miał dotyczyć, nie ma przepisów o oświadczeniu pod przysięgą, złożone przed organem sądowym lub administracyjnym, notariuszem, organem samorządu zawodowego lub gospodarczego, właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania wykonawcy lub miejsce zamieszkania osoby, której dokument miał dotyczyć. Przepis pkt 9 ppkt 2) stosuje się.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
5. Los
LosLOT-0001
Titel3 /26 - Zakup i dostawa energii elektrycznej dla potrzeb jednostek Policji garnizonu mazowieckiego
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest: Zakup i dostawa energii elektrycznej dla potrzeb jednostek Policji garnizonu mazowieckiego 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w: a) Charakterystyce przedmiotu zamówienia; b) Projektowanych postanowieniach umowy; c) Cenniku wykazie - który stanowi integralną część z Formularzem ofertowym Zamawiający żąda wniesienia wadium w wysokości 80 247,50 zł. 1. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert. 2. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach: 1) pieniądzu; 2) gwarancjach bankowych; 3) gwarancjach ubezpieczeniowych; 4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2023 r. poz. 462 z późn. zm.). 3. Wadium w formie pieniądza należy wnieść przelewem na rachunek bankowy o numerze: 49 1010 1010 0022 1913 9120 0000 z dopiskiem „Wadium – nr postępowania 3/26” UWAGA: Za termin wniesienia wadium w formie pieniądza zostanie przyjęty termin uznania rachunku Zamawiającego. 4. Wadium wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia o którym mowa w pkt. 2 ppkt 4) musi być złożone jako oryginał gwarancji lub poręczenia w postaci elektronicznej i spełniać co najmniej poniższe wymagania: 1) musi obejmować odpowiedzialność za wszystkie przypadki powodujące utratę wadium przez Wykonawcę określone w ustawie PZP; 2) z jej treści powinno jednoznacznie wynikać zobowiązanie gwaranta do zapłaty całej kwoty wadium; 3) powinno być nieodwołalne i bezwarunkowe oraz płatne na pierwsze żądanie; 4) termin obowiązywania poręczenia lub gwarancji nie może być krótszy niż termin związania ofertą (z zastrzeżeniem iż pierwszym dniem związania ofertą jest dzień składania ofert); 5) w treści poręczenia lub gwarancji powinna znaleźć się nazwa oraz numer przedmiotowego postępowania; 6) beneficjentem poręczenia lub gwarancji jest: …….. 7) w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (art. 58 PZP), Zamawiający wymaga aby poręczenie lub gwarancja obejmowała swą treścią (tj. zobowiązanych z tytułu poręczenia lub gwarancji) wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia lub aby z jej treści wynikało, że zabezpiecza ofertę Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum); 5. Oferta wykonawcy, który nie wniósł wadium, lub wniósł wadium w sposób nieprawidłowy lub nie utrzymywał wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą lub złożył wniosek o zwrot wadium w przypadku, o którym mowa w art. 98 ust. 2 pkt 3 PZP zostanie odrzucona. 6. Zgłoszenie roszczeń jest dopuszczalne w zakreślonym terminie po upływie terminu jego ważności, jeżeli tylko zdarzenie uzasadniające zatrzymanie wadium miało miejsce przed upływem terminu związania ofertą. 7. Zamawiający dokona zwrotu wadium na zasadach określonych w art. 98 ust. 1 - 5 ustawy Pzp. 8. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami w przypadkach określonych w art. 98 ust. 6 ustawy Pzp. 9. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum spółka cywilna) w treści dokumentu potwierdzającego złożenie wadium w formie gwarancji lub poręczenia koniecznym jest wymienienie bądź wszystkich wykonawców, którzy wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia publicznego, a co najmniej zasygnalizowanie, że strona stosunku „gwarancyjnego" jest liderem - jednym z uczestników konsorcjum, działającym także w imieniu i na rzecz innych uczestników jako wykonawców - którzy wspólnie złożyli lub złożą w postępowaniu przetargowym ofertę, po to aby gwarant mógł prawidłowo zidentyfikować, kto jest wykonawcą w postępowaniu przetargowym. W ten sposób wykluczone zostają wszelkie wątpliwości interpretacyjne związane z ustalaniem zakresu zobowiązań ubezpieczyciela, a tym samym gwarancja spełnia swój cel, tj. zabezpiecza interes finansowy zamawiającego (beneficjenta) poprzez wypłatę mu określonej kwoty pieniężnej przez gwaranta - zakład ubezpieczeń w przypadku, gdy zobowiązany – zleceniodawca gwarancji (lub inny podmiot z nim powiązany i objęty zakresem gwarancji) nie wywiąże się ze swych powinności. Wykonawca jest związany ofertą od dnia upływu terminu składania ofert, przy czym pierwszym dniem terminu związania ofertą jest dzień, w którym upływa termin składania ofert do dnia 23.06.2026r.