2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługa polegająca na przeglądach i konserwacji, usług napraw awaryjnych oraz demontażu i montażu systemów i urządzeń specjalistycznych do ochrony obiektów w CWOM Komorowo będących na zaopatrzeniu 26 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Zegrzu.
Beschreibung: Usługa polegająca na przeglądach i konserwacji, usług napraw awaryjnych oraz demontażu i montażu systemów i urządzeń specjalistycznych do ochrony obiektów w CWOM Komorowo będących na zaopatrzeniu 26 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Zegrzu.
Interne Kennung: ZP/44/2026
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Mając na uwadze postępowania art. 411 ust. 7 ustawy Pzpz dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, z uwagi na pilną potrzebę zapewnienia ciągłości ochrony technicznej jednostek wojskowych będących na zaopatrzeniu 26. WOG wnioskował o skrócenie terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu do 10 dni od dnia przekazania zaproszenia do składania wniosków. Skrócenie okresu składania wniosków uzasadnione jest koniecznością zawarcia nowych umów na realizację usług ochrony technicznej jednostek wojskowych. Zapewnienie ciągłości i ochrony jednostek wojskowych ma bezpośredni wpływ na szeroko rozumiane bezpieczeństwo państwa. Dotychczasowe doświadczenia związane z przeprowadzeniem tego typu postępowań o zamówienie publiczne jednoznacznie wskazuje, że są one skomplikowane i długotrwałe, tym samym skrócenie terminu na składanie wniosków pozytywnie wpłynie na szybsze jego zakończenie, a co za tym idzie umożliwi zawarcie umów na realizację tej usługi z zachowaniem ciągłości procesu ochrony jednostek wojskowych.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50610000 Reparatur und Wartung von Sicherheitsausrüstung
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 6. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówienia uzupełniającego, o którym mowa w art. 415 ust. 2 pkt 6 ustawy Pzp w wysokości 50% zamówienia podstawowego. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia, w okresie 5 lat od udzielenia zamówienia podstawowego, dotychczasowemu Wykonawcy usług zamówienia uzupełniające tego samego rodzaju, co zamówienie podstawowe w dziedzinach obronności i bezpieczeństwa. dodatkowych dostaw, albo zamówienia uzupełniającego tego samego rodzaju, co zamówienie podstawowe na usługi lub roboty budowlane, o których mowa odpowiednio w art. 415 ust. 2 pkt 6 ustawy Pzp z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych w wysokości 50% zamówienia podstawowego: 7. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia Wykonawcy zamówienia uzupełniającego podobnego polegającego za powtórzenie na udzieleniu zamówienia na świadczenie usług w zakresie konserwacji i przeglądów, o których mowa w art. 415 ust. 2 pkt 6 ustawy Pzp w wysokości łącznej do 50% wartości zamówienia podstawowego w przypadku gdy; 1) wprowadzone zostaną do eksploatacji przez Zamawiającego inne urządzenia, niż wymienione w załączniku Opis przedmiotu zamówienia lub zmianie ulegnie ich ilość lub w przypadku konieczności zlecenia usługi w ilości wyższej niż przewiduje umowa podstawowa; 2) postępowanie mające na celu wyłonienie kolejnego Wykonawcy, z przyczyn zależnych lub niezależnych od Zamawiającego, nie zakończyło się udzieleniem zamówienia, w terminie umożliwiającym zachowanie ciągłości świadczonej usługi; 3) zmieni się system zaopatrywania jednostek wojskowych, tj. zwiększy się przydział jednostek wojskowych będących na zaopatrzeniu 26 WOG; 4) środki finansowe przeznaczone na awarie, naprawę zostaną wykorzystane w całości a zaistniała konieczność na usunięcie zaistniałej niesprawności celem przywrócenia systemu SKD, SSWiN, STP do całkowitej sprawności;