2. Verfahren
Verfahren
Titel: Modernizacja infrastruktury MSZ w Częstochowie dla potrzeb realizacji świadczeń w obszarze kardiologii OK I - drugie postępowanie
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: Modernizacja infrastruktury MSZ w Częstochowie dla potrzeb realizacji świadczeń w obszarze kardiologii OK I – drugie postępowanie Przedmiotem zamówienia jest zakup sprzętu medycznego w podziale na pakiety: Pakiet nr 1 Aparat EKG – 6 szt. Pakiet nr 2 Kardiomonitor – 13 szt. Pakiet nr 3 Pulsoksymetr przewodowy z bazą i czujnikiem napalcowym – 14 szt. Pakiet nr 4 Ciśnieniomierz szpitalny z wymiennymi mankietami – 22 szt. Pakiet nr 5 Pompa infuzyjna dwustrzykawkowa – 15szt. Pakiet nr 6 Defibrylator – 1 szt. Pakiet nr 7 Defibrylator AED – 1 szt. Pakiet nr 8 (8a) - Holter ciśnieniowy RR – 13 szt. (8b) - Holter sercowy EKG – 9 szt. (8c)- Stanowisko diagnostyki medycznej z oprogramowaniem do holterów RR i EKG – 3 szt. Pakiet nr 9 Łóżko szpitalne elektryczne – 30 szt. Pakiet nr 10 Aparat USG – 1 szt. Przedmiot zamówienia jest zakup i dostawa sprzętu medycznego w Miejskim Szpitalu Zespolonym na potrzeby realizacji projektu pn: „Modernizacja infrastruktury MSZ w Częstochowie dla potrzeb realizacji świadczeń w obszarze kardiologii OK I” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach inwestycji D1.1.1. Rozwój i modernizacja infrastruktury centrów opieki wysokospecjalistycznej i innych podmiotów leczniczych, będącej elementem komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia” Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności
Interne Kennung: MSZ/ZP/PN/07/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiajacy, działajac na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy PZP – zastosował skrócony termin termin składania ofert krótszy niż termin określony w ust.1, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji UE, jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione" z uwagi na pilną potrzebę udzielenia zamówienia spowodowaą okolicznościami niezależnymi od Zamawiającego, których nie mógł on wcześniej przewidzieć. Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę sprzętu medycznego wykorzystywanego w diagnostyce i leczeniu schorzeń kardiologicznych, w tym sprzętu ratującego życie (m.in. defibrylatory, kardiomonitory, aparaty USG, holtery, łózka szpitalne). Zamówienie realizowane jest w ramach projektu finansowanego ze środków Krajowego Planu Odbudowy, którego harmonogram realizacji i termin rozliczenia do końca czerwca wynika z regulacji i decyzji instytucji zewnętrznych, niezależnych od Zamawiającego. Nie zawarcie umów z wykonawcami do końca czerwca uniemożliwiłoby terminową realizacje dostaw, odbiorów oraz rozliczenie projektu, co skutkowałoby utratą dofinansowania oraz naruszeniem interesu finansów publicznych. Zastosowanie standardowych terminów przewidzianych dla postępowań unijnych uniemożliwiłoby udzielenie zamówienia w czasie pozwalającym na realizację przedsięwzięcia, dlatego zastosowanie skróconych terminów jest uzasadnione i proporcjonalne. Zamawiający, mając na uwadze zasadę zachowania uczciwej konkurencji oraz proporcjonalności, dokonał podziału przedmiotu zamówienia na odrębne części (pakiety), odpowiadające poszczególnym grupom sprzętu medycznego. Podział ten umożliwia udział w postępowaniu szerszemu kręgowi wykonawców, w tym wyspecjalizowanych dostawców, a także pozwala na sprawniejsza realizacje dostaw poszczególnych elementów zamówienia, co ma istotne znaczenie z uwagi na krótki, zewnętrznie narzucony harmonogram realizacji projektu finansowanego ze środków KPO. Ponadto jest to już drugie postępowanie, pierwsze postępowanie przetargowe zostało unieważnione z niezależnych przyczyn Zamawiającego co zwiększyło ryzyko niedotrzymania terminów realizacji projektu.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33123200 Elektrokardiografen, 33123210 Ausrüstung für die Überwachung der Herzfunktionen, 33195000 Patienten-Fernüberwachungssystem, 38423100 Manometer, 33194110 Infusionspumpen, 33182100 Defibrillator, 33192100 Medizinische Betten, 33124110 Diagnostiksysteme, 30200000 Computeranlagen und Zubehör, 33112200 Ultraschallanlage
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Aparat EKG - 6 szt.
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa załącznik do SWZ - Opis Przedmiotu Zamówienia
Interne Kennung: Pakiet nr 1
Haupteinstufung (cpv): 33123200 Elektrokardiografen
Los: LOT-0002
Titel: Kardiomonitor - 13 szt.
Interne Kennung: Pakiet nr 2
Haupteinstufung (cpv): 33123210 Ausrüstung für die Überwachung der Herzfunktionen
Los: LOT-0003
Titel: Pulsoksymetr przewodowy z bazą i czujnikiem napalcowym - 14 szt.
Interne Kennung: Pakiet nr 3
Haupteinstufung (cpv): 33195000 Patienten-Fernüberwachungssystem
Los: LOT-0004
Titel: Ciśnieniomierz szpitalny z wymiennymi mankietami - 22 szt.
Interne Kennung: Pakiet nr 4
Haupteinstufung (cpv): 38423100 Manometer
Los: LOT-0005
Titel: Pompa infuzyjna dwustrzykawkowa - 15 szt.
Interne Kennung: Pakiet nr 5
Haupteinstufung (cpv): 33194110 Infusionspumpen
Los: LOT-0006
Titel: Defibrylator - 1 szt.
Interne Kennung: Pakiet nr 6
Haupteinstufung (cpv): 33182100 Defibrillator
Los: LOT-0007
Titel: Defibrylator AED -1 szt.
Interne Kennung: Pakiet nr 7
Los: LOT-0008
Titel: Holter ciśnieniowy RR - 13 szt., Holter sercowy EKG - 9 szt., Stanowisko diagnostyki medycznej z oprogramowaniem do holterów EE i EKG - 3 szt.
Interne Kennung: Pakiet nr 8
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30200000 Computeranlagen und Zubehör
Los: LOT-0009
Titel: Łóżko szpitalne elektryczne - 30 szt.
Interne Kennung: Pakiet nr 9
Haupteinstufung (cpv): 33192100 Medizinische Betten
Los: LOT-0010
Titel: Aparat USG - 1 szt.
Interne Kennung: Pakiet nr 10
Haupteinstufung (cpv): 33112200 Ultraschallanlage