See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: „IV Grupa Zakupowa energii elektrycznej na okres od 01.01.2027 r. do 31.12.2028 r.”
Beschreibung: Przedmiotem niniejszego postępowania jest dostawa (również sprzedaż) energii elektrycznej dla obiektów (punktów poboru energii, dalej również PPE) wymienionych w załączniku nr 1A, 1B, do SWZ – opis przedmiotu zamówienia, w podziale na części zamówienia: 1. I część zamówienia: dostawa energii elektrycznej na lata 2027-2028 w tym również dla obiektów posiadających instalację fotowoltaiczną (instalacja PV) wymienionych w załączniku nr 1A do SWZ – opis przedmiotu zamówienia. Planowana ilość energii elektrycznej w trakcie trwania zamówienia wynosi 17 516 868 kWh, planowana ilość energii wyprodukowana w oze i oddanej do sieci wynosi 268 931 kWh, 2. II część zamówienia: dostawa wraz z usługą dystrybucji (umowa kompleksowa) na lata 2027 - 2028 dla obiektów wymienionych w załączniku nr 1B do SWZ – opis przedmiotu zamówienia. Planowana ilość energii elektrycznej w trakcie trwania zamówienia wynosi 1 031 462 kWh. Część ta dotyczy, w szczególności PPE posiadających instalacje PV lub nie posiadających dostosowanych układów pomiarowych do usługi TPA, informacja w tym zakresie została podana w załączniku 1B do SWZ. Obiekty posiadającego instalację PV będą rozliczane na zasadach pierwotnego prosumenta zgodnie z ustawą z dnia 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii. - umowa na sprzedaż energii elektrycznej na zasadach prosumenta oraz odkupu energii elektrycznej zawarta jest na czas obowiązywania umowy na dostawę energii elektrycznej (załącznik nr 2A, 2B do SWZ), - informacja o oze podana jest w załączniku nr 1A do SWZ – opis przedmiotu zamówienia dla każdego z ppe osobno. Dodatkowe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia: 1. PPE rozliczany wg grupy taryfowych BXX posiadają dostosowane układy pomiarowe (jeżeli dotyczy), 2. PPE rozliczane wg grup taryfowych GXX nie są gospodarstwami domowymi (jeżeli dotyczy), 3. Odnawialne źródła energii (oze) zasady rozliczenia opisane w ppkt 4.2.3. 3. Wymagania (obowiązki) stawiane wykonawcy, opisane zostały w projektowanych postanowieniach umowy na dostawę energii elektrycznej stanowiących Załącznik nr 2A, 2B do SWZ. Wykonawca zobowiązuje się do wykonania czynności wynikających z pełnomocnictwa (dla I i II części zamówienia), stanowiącego Załącznik nr 2A do Umowy na dostawę energii elektrycznej, zwanej dalej Umową. Zamawiający udzieli wyłonionemu w postępowaniu wykonawcy pełnomocnictwa.
Interne Kennung: GZ.IV.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Termin składania ofert jest skrócony na podstawie art. 138 ust. 4 Pzp (składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej).
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09000000 Mineralölerzeugnisse, Brennstoff, Elektrizität und andere Energiequellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie, 09310000 Elektrizität, 65310000 Stromversorgung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: I część dostawa energii elektrycznej do pozostałych obiektów, w tym również obiektów posiadających instalację fotowoltaiczną (instalacja PV
Beschreibung: Przedmiotem niniejszego postępowania dla I część zamówienia: dostawa energii elektrycznej na lata 2027-2028 w tym również dla obiektów posiadających instalację fotowoltaiczną (instalacja PV) wymienionych w załączniku nr 1A do SWZ – opis przedmiotu zamówienia. Planowana ilość energii elektrycznej w trakcie trwania zamówienia wynosi 17 516 868 kWh, planowana ilość energii wyprodukowana w oze i oddanej do sieci wynosi 268 931 kWh, Szczegółowe informacja w SWZ rozdział 4.
Interne Kennung: GZ.IV.2026 - I część
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie, 09310000 Elektrizität
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W toku realizacji zamówienia Zamawiający zastrzega sobie prawo zwiększenia wielkości zamówienia do 15% względem podstawowej ilości energii elektrycznej. Zwiększenie wartości zamówienia nastąpi na zasadzie prawa opcji. Szczegółowa informacja zawarta jest w projekcie umowy (załącznik nr 2A do SWZ).
Los: LOT-0002
Titel: dostawa energii wraz z usługą dystrybucji (umowa kompleksowa)
Beschreibung: Przedmiotem niniejszego postępowania dla II części zamówienia jest dostawa wraz z usługą dystrybucji (umowa kompleksowa) na lata 2027-2028 dla obiektów wymienionych w załączniku nr 1B do SWZ – opis przedmiotu zamówienia. Planowana ilość energii elektrycznej w trakcie trwania zamówienia wynosi 1 031 462 kWh. Szczegółowe informacja w SWZ rozdział 4.
Interne Kennung: GZ.IV.2026 - II część
Beschreibung der Optionen: W toku realizacji zamówienia Zamawiający zastrzega sobie prawo zwiększenia wielkości zamówienia do 15% względem podstawowej ilości energii elektrycznej. Zwiększenie wartości zamówienia nastąpi na zasadzie prawa opcji. Szczegółowa informacja zawarta jest w projekcie umowy (załącznik nr 2B do SWZ).