See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: HAV 34/35 150kV kabel, muffer og andet tilbehør
Beschreibung: Ordregiver skal etablere to nye elkedler HAV34 og HAV35. Dertil er der afsat en 150kV forsyning fra Energinets station på Havnegade 165, hvorfra der skal trækkes kabel over til Fjernvarme Fyns nye interne 150kV felt og derfra videre til den nye 150/10kV transformer. Kablet skal være egnet til et spændingsniveau på 150kV og normalt spændingsniveau på 165kV. Længde fra tilslutningspunkt til afslutning er lidt under 400m. Derfor skal tilbuddet tage udgangspunkt i 400m, svarende til en samlet kabellængde på 1200m.
Interne Kennung: 379414
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 31321300 Hochspannungskabel
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45315400 Hochspannungsarbeiten, 44322000 Kabelzubehör
5. Los
Los: LOT-0000