See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Łosie w roku 2026
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz zakresu gospodarki łowieckiej, łąkoworolnej, szkółkarstwa, oraz utrzymania dróg i obiektów retencyjnych do wykonania na terenie Nadleśnictwa Łosie w roku 2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający informuje, iż w dniu 11.09.2025 r. opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej wstępne ogłoszenie informacyjne o planowanych w okresie najbliższych 12 miesięcy zamówieniach. Ogłoszenie, o którym mowa w zadaniu poprzednim zawierało wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili jego publikacji oraz zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. W związku z tym Zamawiający działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 1) PZP wyznaczał terminu składania krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, lecz nie krótszego niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej Numer publikacji ogłoszenia: 594884-2025 Numer wydania Dz.U. S: 174/2025
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 77600000 Dienstleistungen im Bereich Jagd, 77100000 Dienstleistungen im Bereich Landwirtschaft, 77110000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Agrarproduktion
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: L.Bielanka
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej do wykonania na terenie leśnictwa Bielanka w roku 2026. Szczegółowy zakres prac oraz opis przedmiotu zamówienia znajduje się w dokumentach SWZ SA.270.1.8.2025
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Opis opcji: Opis opcji: W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu 3.7. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. 3.8. Zamówienia, o których mowa w pkt 3.7 będą polegały na powtórzeniu usług zgodnych z usługami stanowiącymi przedmiot niniejszego zamówienia oraz usług podobnych do nich w aspekcie technologicznym ich wykonawstwa. Zakresem rzeczowym usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w pkt 3.7. objęte będą prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna obejmujące czynności wskazane rodzajowo w Załączniku nr 2 do SWZ, które wynikają z planów urządzenia lasu obowiązujących na obszarze administracyjnym Nadleśnictwa Łosie bądź które w związku z zagwarantowaniem prawidłowej gospodarki leśnej stały się konieczne do wykonania w następstwie lub w związku ze zdarzeniami przyrodniczymi, klimatycznymi lub atmosferycznymi. 3.9. Szczegółowy opis standardu technologii wykonawstwa prac wchodzących w skład zamówień, o których mowa w pkt 3.7 zawarty został w Załącznikach nr 3 do SWZ. 3.10. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w pkt 3.7. nie przekroczy wartości 50 % wartości niniejszego zamówienia
Los: LOT-0002
Titel: L.Ropa
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej do wykonania na terenie leśnictwa Ropa w roku 2026. Szczegółowy zakres prac oraz opis przedmiotu zamówienia znajduje się w dokumentach SWZ SA.270.1.8.2025
Los: LOT-0003
Titel: L.Uście Gorlickie
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej do wykonania na terenie leśnictwa Uście Gorlickie w roku 2026. Szczegółowy zakres prac oraz opis przedmiotu zamówienia znajduje się w dokumentach SWZ SA.270.1.8.2025
Los: LOT-0004
Titel: L.Hańczowa
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej do wykonania na terenie leśnictwa Hańczowa w roku 2026. Szczegółowy zakres prac oraz opis przedmiotu zamówienia znajduje się w dokumentach SWZ SA.270.1.8.2025
Los: LOT-0005
Titel: L.Wysowa
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej do wykonania na terenie leśnictwa Wysowa w roku 2026. Szczegółowy zakres prac oraz opis przedmiotu zamówienia znajduje się w dokumentach SWZ SA.270.1.8.2025
Los: LOT-0006
Titel: L.Brunary
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej do wykonania na terenie leśnictwa Brunary w roku 2026. Szczegółowy zakres prac oraz opis przedmiotu zamówienia znajduje się w dokumentach SWZ SA.270.1.8.2025
Los: LOT-0007
Titel: L.Stawisza
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej do wykonania na terenie leśnictwa Stawisza w roku 2026. Szczegółowy zakres prac oraz opis przedmiotu zamówienia znajduje się w dokumentach SWZ SA.270.1.8.2025
Los: LOT-0008
Titel: L.Izby
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej do wykonania na terenie leśnictwa Izby w roku 2026. Szczegółowy zakres prac oraz opis przedmiotu zamówienia znajduje się w dokumentach SWZ SA.270.1.8.2025
Los: LOT-0009
Titel: L.Kwiatoń
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej do wykonania na terenie leśnictwa Kwiatoń w roku 2026. Szczegółowy zakres prac oraz opis przedmiotu zamówienia znajduje się w dokumentach SWZ SA.270.1.8.2025
Los: LOT-0010
Titel: L.Magura
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej do wykonania na terenie leśnictwa Magura w roku 2026 Szczegółowy zakres prac oraz opis przedmiotu zamówienia znajduje się w dokumentach SWZ SA.270.1.8.2025
Los: LOT-0011
Titel: L.Ropki
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej do wykonania na terenie leśnictwa Ropki w roku 2026 Szczegółowy zakres prac oraz opis przedmiotu zamówienia znajduje się w dokumentach SWZ SA.270.1.8.2025
Los: LOT-0012
Titel: L.Szymbark
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej do wykonania na terenie leśnictwa Szymbark w roku 2026 Szczegółowy zakres prac oraz opis przedmiotu zamówienia znajduje się w dokumentach SWZ SA.270.1.8.2025
Los: LOT-0013
Titel: L.Regietów
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej do wykonania na terenie leśnictwa Regietów w roku 2026 Szczegółowy zakres prac oraz opis przedmiotu zamówienia znajduje się w dokumentach SWZ SA.270.1.8.2025
Los: LOT-0014
Titel: Szkólka L.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi gospodarki leśnej obejmujące prace z zakresu szkółkarstwa w 2026 na terenie Leśnictwa Ropa Szczegółowy zakres prac oraz opis przedmiotu zamówienia znajduje się w dokumentach SWZ SA.270.1.8.2025