3625-2025 - Ergebnis
Polen – Dienstleistungen des Gesundheits- und Sozialwesens – „ORGANIZOWANIE I ŚWIADCZENIE USŁUG OPIEKUŃCZYCH NA TERENIE MIASTA PŁOCKA W 2025r.”
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Sonderregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: „ORGANIZOWANIE I ŚWIADCZENIE USŁUG OPIEKUŃCZYCH NA TERENIE MIASTA PŁOCKA W 2025r.”
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług opiekuńczych, specjalistycznych usług opiekuńczych (z wyłączeniem specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi), w tym przyznanych w trybie pilnym zgodnie z art. 50 i 50a ustawy z dnia 12 marca 2004r. o pomocy społecznej (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1283) oraz usług interwencyjnych na terenie Miasta Płock w okresie od 1 stycznia 2025 r. do 31 grudnia 2025 r. 2. Usługi opiekuńcze świadczone będą zamieszkującym na terenie miasta Płock osobom samotnym, które z powodu wieku, choroby lub innych przyczyn wymagają pomocy innych osób, a są jej pozbawione, oraz osobom, które wymagają pomocy innych osób, a rodzina, a także wspólnie niezamieszkujący małżonek, wstępni, zstępni nie mogą takiej pomocy zapewnić. Podstawą przyznania usług opiekuńczych jest decyzja administracyjna. W decyzji administracyjnej ustalona będzie miesięczna liczba godzin, okres świadczenia usług, odpłatność usługobiorców, zakres oraz miejsce świadczenia usług. Do w/w decyzji wydanej po raz pierwszy oraz przy zmianach zakresu czynności dołączony będzie indywidualny zakres świadczonych usług. Zakres usług opiekuńczych obejmuje pomoc w zaspokajaniu codziennych potrzeb życiowych, opiekę higieniczną, zaleconą przez lekarza pielęgnację oraz, w miarę możliwości, zapewnienie kontaktów z otoczeniem. Szczegółowy zakres usług opiekuńczych określa Załącznik nr 1 do Uchwały Nr 1019/LIX/2023 Rady Miasta Płocka z dnia 30 listopada 2023 r. w sprawie ustalenia szczegółowych warunków przyznawania i odpłatności za usługi opiekuńcze (Dz. Urz. Woj. Mazow. z 2023 r. poz.13929) 3. Wykonawca zobowiązany jest do realizacji usług z zachowaniem należytej staranności. 4. W ramach umowy świadczone będą usługi opiekuńcze, specjalistyczne usługi opiekuńcze (za wyjątkiem usług specjalistycznych dla osób z zaburzeniami psychicznymi), usługi opiekuńcze przyznane w trybie pilnym oraz usługi interwencyjne. a) usługi opiekuńcze - obejmują pomoc w zaspokajaniu codziennych potrzeb życiowych, opiekę higieniczną, zaleconą przez lekarza pielęgnację oraz, w miarę możliwości, zapewnienie kontaktów z otoczeniem. Usługi te realizowane będą zgodnie ze zleceniem, przekazanym Wykonawcy; b) specjalistyczne usługi opiekuńcze (za wyjątkiem specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi) będą usługami dostosowanymi do szczególnych potrzeb wynikających z rodzaju schorzenia lub niepełnosprawności, zgodnie z przekazanym Wykonawcy zleceniem. Zakres i rodzaj specjalistycznych usług opiekuńczych reguluje Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 22 września 2005 r. w sprawie specjalistycznych usług opiekuńczych (tj. Dz.U. z 2024r. poz. 816); c) usługi opiekuńcze lub specjalistyczne usługi opiekuńcze w trybie pilnym nie są odrębnym typem usług opiekuńczych. Świadczone będą w ramach usług opiekuńczych lub specjalistycznych usług opiekuńczych (za wyjątkiem specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi) zgodnie ze zleceniem przekazanym Wykonawcy w szczególności na rzecz osób, u których doszło do nagłego pogorszenia stanu zdrowia lub gdy objęcie nimi wynikać będzie z konieczności zapewnienia odpowiedniej opieki bez zbędnej zwłoki; d) usługi interwencyjne będą obejmowały opiekę nad osobami wymagającymi opieki osób trzecich w miejscu zamieszkania. Usługi świadczone będą od czasu podjęcia interwencji do momentu wdrożenia którejkolwiek z procedur określonych przepisami obowiązującymi w pomocy społecznej. Interwencja będzie podejmowana w sytuacji, kiedy na skutek nagłego, nie dającego się przewidzieć zdarzenia lub pogorszenia się stanu zdrowia, osoba wymagająca pomocy innych osób została pozbawiona opieki i niemożliwe jest zapewnienie jej opieki w trybie przewidzianym ustawą o pomocy społecznej (np. objęcie usługami opiekuńczymi, specjalistycznymi usługami opiekuńczymi, w tym w trybie pilnym, umieszczenie w zakładzie opiekuńczo-leczniczym lub domu pomocy społecznej). Przyznanie usług interwencyjnych nie wymaga wydania decyzji administracyjnej. Podstawą do ich świadczenia będzie zlecenie przekazane Wykonawcy. Zakres czynności wykonywanych w ramach tych usług obejmuje: • zapewnienie posiłku, • czynności higieniczno-pielęgnacyjne, • czynności gospodarcze. Usługi interwencyjne mogą być świadczone w dni ustawowo wolne od pracy, również w porze nocnej. Okres świadczenia tych usług na rzecz jednej osoby może wynosić maksymalnie 5 dni. 5. a) Zamawiający przewiduje, iż w okresie określonym w umowie świadczonych będzie ok. 121.200 godzin usług opiekuńczych – w tym: ok. 1.000 godzin specjalistycznych usług opiekuńczych i ok. 500 godzin interwencyjnych usług opiekuńczych.
Interne Kennung: ADM.281.1.7.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie art. 132 w związku z art. 359 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r., poz. 1320).
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85000000 Dienstleistungen des Gesundheits- und Sozialwesens
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług opiekuńczych, specjalistycznych usług opiekuńczych (z wyłączeniem specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi), w tym przyznanych w trybie pilnym zgodnie z art. 50 i 50a ustawy z dnia 12 marca 2004r. o pomocy społecznej (tj. Dz. U. z 2024 r. poz. 1283 ze zm.) oraz usług interwencyjnych na terenie Miasta Płocka w okresie od 1 stycznia 2025 r. do 31 grudnia 2025 r. Usługi opiekuńcze świadczone będą zamieszkującym na terenie miasta Płocka osobom samotnym, które z powodu wieku, choroby lub innych przyczyn wymagają pomocy innych osób, a są jej pozbawione, oraz osobom, które wymagają pomocy innych osób, a rodzina, a także wspólnie niezamieszkujący małżonek, wstępni, zstępni nie mogą takiej pomocy zapewnić.
Menge: 121 200 Stunden