2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór z ZUOK w Olsztynie i zagospodarowanie odpadów o kodach 20 01 28 (Farby, tusze, farby drukarskie, kleje, lepiszcze i żywice inne niż wymienione w 20 01 27) i 20 01 27* ( Farby, tusze, farby drukarskie, kleje, lepiszcze i żywice zawierające substancje niebezpieczne)
Beschreibung: Odbiór z ZUOK w Olsztynie i zagospodarowanie odpadów o kodach 20 01 28 (Farby, tusze, farby drukarskie, kleje, lepiszcze i żywice inne niż wymienione w 20 01 27) i 20 01 27* ( Farby, tusze, farby drukarskie, kleje, lepiszcze i żywice zawierające substancje niebezpieczne)
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa odbioru i zagospodarowania odpadów o kodach: • 20 01 28 (farby, tusze, farby drukarskie, kleje, lepiszcze i żywice inne niż wymienione w 20 01 27), • 20 01 27* (farby, tusze, farby drukarskie, kleje, lepiszcze i żywice zawierające substancje niebezpieczne) w sposób zapewniający przejście odpowiedzialności za gospodarowanie odpadami na następnego posiadacza odpadów. 2. Ilość odpadu przeznaczona do odbioru i zagospodarowania w ramach zamówienia podstawowego wynosi do 40 Mg (dotyczy odpadu o kodzie 20 01 28). 3. Zamawiający nie ma wpływu na strumień przyjmowanych odpadów z uwagi na bardzo dużą zmienność tego strumienia i dlatego (w przypadku zwiększenia strumienia odpadów o powyższych kodach i wystąpienia zapotrzebowania na kontynuację usługi), Zamawiający zastrzega możliwość skorzystania z opcji, o której mowa w art. 441 ust. 1 ustawy PZP. Zamawiający może skorzystać z opcji w całości lub w części, jednorazowo bądź w kilku częściach. Przewiduje się opcję dotyczącą zwiększenia ilości opadów przeznaczonych do odbioru i zagospodarowania: a. do 35 Mg – odpadów o kodzie 20 01 28 i b. do 5 Mg – odpadów o kodzie 20 01 27*. 4. Zamawiający skorzysta z prawa opcji, jeżeli wystąpi zapotrzebowanie na dalszą realizację ww. usług. 5. Biorąc powyższe pod uwagę łączna ilość odpadów przeznaczonych do odbioru i zagospodarowania wynosi do 80 Mg, w tym: 40 Mg odpadów o kodzie 20 01 28 w ramach zamówienia podstawowego oraz do 40 Mg w ramach opcji, przy czym: 35 Mg odpadów o kodzie 20 01 28 i 5Mg odpadów o kodzie 20 01 27*. 6. Wykonawca będzie odbierał ww. odpady od Zamawiającego z instalacji: Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych, ul. P. Poleskiego 3, 10-410 Olsztyn. 7. Ze względu na przedmiot, zamówienie musi być realizowane, w szczególności zgodnie z nw. przepisami: 1) ustawa z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach; 2) ustawa z dnia 27 kwietnia 2001 roku Prawo Ochrony Środowiska; 3) ustawa z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz innych ustaw i przepisów mających zastosowanie do przedmiotu zamówienia. 8. Z uwagi na okoliczność, że Zamawiający nie ma wpływu i nie ponosi odpowiedzialności za ilości odpadów kierowanych do jego instalacji oraz ich jakość, nie są one gwarantowane przez Zamawiającego. 9. Do rozliczeń pomiędzy Stronami, ilość odpadów odbieranych określana będzie wg pomiaru na elektronicznej wadze samochodowej Zamawiającego. 10. Przekazanie odpadów zostanie potwierdzone poprzez kartę przekazania odpadów – zgodnie z obowiązującymi przepisami. 11. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz warunki współpracy zostały opisane w Załączniku nr 3 do SWZ pn. Projektowane postanowienia umowy.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający nie ma wpływu na strumień przyjmowanych odpadów z uwagi na bardzo dużą zmienność tego strumienia i dlatego (w przypadku zwiększenia strumienia odpadów o powyższych kodach i wystąpienia zapotrzebowania na kontynuację usługi), Zamawiający zastrzega możliwość skorzystania z opcji, o której mowa w art. 441 ust. 1 ustawy PZP. Zamawiający może skorzystać z opcji w całości lub w części, jednorazowo bądź w kilku częściach. Przewiduje się opcję dotyczącą zwiększenia ilości opadów przeznaczonych do odbioru i zagospodarowania: a. do 35 Mg – odpadów o kodzie 20 01 28 i b. do 5 Mg – odpadów o kodzie 20 01 27*. 4. Zamawiający skorzysta z prawa opcji, jeżeli wystąpi zapotrzebowanie na dalszą realizację ww. usług. 5. Biorąc powyższe pod uwagę łączna ilość odpadów przeznaczonych do odbioru i zagospodarowania wynosi do 80 Mg, w tym: 40 Mg odpadów o kodzie 20 01 28 w ramach zamówienia podstawowego oraz do 40 Mg w ramach opcji, przy czym: 35 Mg odpadów o kodzie 20 01 28 i 5Mg odpadów o kodzie 20 01 27*.