2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odtworzenie zbiornika wodnego w Leśnictwie Siedem Źródeł - opracowanie kompletnej dokumentacji, uzyskanie wymaganych zgód i przeprowadzenie robót budowlanych.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest „Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wszystkich decyzji administracyjnych niezbędnych do przeprowadzania robót budowlanych oraz wykonanie robót polegających na odtworzeniu fragmentu dawnego zbiornika wodnego na terenie Nadleśnictwa Olesno – Leśnictwo Siedem Źródeł”, w oparciu o załączony: Program Funkcjonalno-Użytkowy – „Wykonanie dokumentacji projektowej i robót budowlanych obiektów małej retencji nizinnej na terenie Nadleśnictwa Olesno – Część II: Wykonanie dokumentacji projektowej i robót budowlanych na potrzeby budowy zbiorników wodnych” w załączniku nr 10 do SWZ. Odtworzenie fragmentu dawnego zbiornika wodnego, który ze względu na prace prowadzone w przeszłości (bagrowanie) został odcięty od istniejącego zbiornika nadkładem, który tworzy groblę odcinającą obecny zbiornik od pozostałej, dawnej części zbiornika. W wyniku tego powstał zbiornik wodny (obecnie użytkowany) oraz pozostałości po odciętej części zbiornika, która obecnie podlega sukcesji. Nieużytkowana część zbiornika jest przedmiotem zadania, w efekcie którego powstanie drugi zbiornik wodny w miejscu, które obecnie jest odcięte groblą od istniejącego zbiornika. Prace będą polegały na pogłębieniu terenu oraz doprowadzenie zasilania z przebiegającego obok rowu leśnego w celu utworzenia zbiornika z wodą stagnującą. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje: • Prace projektowe (prace przedprojektowe, wykonanie projektu budowlanego i wykonawczego, wykonanie przedmiarów robót) wraz z uzyskaniem przez Wykonawcę niezbędnych do prawidłowej realizacji robót budowlanych uzgodnień, opinii, pozwoleń i decyzji). • Pełnienie nadzoru autorskiego. • Usługi towarzyszące pracom projektowym i robotom budowlanym. • Wykonanie na podstawie opracowanej dokumentacji projektowej oraz wydanych aktów administracyjnych kompletnego obiektu budowlanego spełniającego wymagania opisane w programie funkcjonalno – użytkowym oraz specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Zakres niezbędnej dokumentacji formalno-prawnej i projektowej obejmuje m.in.: • Projekt zagospodarowania terenu • Projekt architektoniczno-budowlany • Projekt techniczny • Informacja BIOZ • Przedmiar robót i kosztorys • Szczegółowa specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych (SST) • Mapę z lokalizacją obiektu w układzie współrzędnych 1992 z rozszerzeniem *.xml lub *.shp w celu umieszczenia obiektu w Leśnej Mapie Numerycznej • Inne opracowania wynikające z konieczności uzyskania wszelkich zgód i pozwoleń • Uzyskanie kompletu wymaganych przepisami projektów, opinii, decyzji i uzgodnień koniecznych do uzyskania ostatecznej i prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę zgodnie z przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r Prawo Budowlane W dokumentacji projektowej nie należy używać nazw własnych materiałów i urządzeń zgodnie z art. 99 ust. 4 PZP, należy określić jedynie oczekiwane minimalne parametry jakościowe oraz wymagany standard i wygląd. Roboty budowlane należy opisać w kolejności zgodnej z technologią ich wykonywania i pogrupować je zgodnie z rodzajami robót. Szczegółowe wymagania dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia zawarte zostały w Programie Funkcjonalno-Użytkowym – „Wykonanie dokumentacji projektowej i robót budowlanych obiektów małej retencji nizinnej na terenie Nadleśnictwa Olesno – Część II: Wykonanie dokumentacji projektowej i robót budowlanych na potrzeby budowy zbiorników wodnych” w załączniku nr 10 do SWZ. Dokumentacja musi odpowiadać obowiązującym przepisom prawa, w tym w szczególności przepisom: Ustawa Ustawy Prawo Zamówień Publicznych (Dz. U. 2024 poz. 1320 z późn. zm.) Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (Dz. U. 2025 poz. 418 z późn. zm.), Ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (Dz. U. 2025 poz. 567 z późn. zm.), Ustawy z dnia 20 lipca 2017 r. – Prawo wodne – (Dz. U. 2025 poz. 960 z późn. zm.), Rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy zakresu dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno- użytkowego (Dz. U. 2021 poz. 2454 z póź. zm.), Rozporządzenia Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020r. r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. 2022 poz.1679 z późn. zm.), Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003 r. w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (Dz.U. 2003 nr 120 poz. 1126 ), Rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 30 października 2002 r. w sprawie minimalnych wymagań dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy w zakresie użytkowania maszyn przez pracowników podczas pracy (Dz. U. nr 2002 191 poz. 1596 z późn. zm.), Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy (tekst jedn. Dz. U. z 2023 r. nr 169 poz. 1650 z późn. zm.) Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 22 marca 2006 r. w sprawie szczegółowych zasad zabezpieczenia przeciwpożarowego lasów (Dz. U. z 2022 r. poz. 1065 z późn. zm.), Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz. U. z 2023 r. poz. 822 z późn. zm.) Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 1 lipca 2009 r. w sprawie ustalania okoliczności i przyczyn wypadków przy pracy (Dz. U. z 2009 r. nr 105, poz. 870 z późn. zm.). Zamówienie nie zostało podzielone na zadania częściowe z uwagi na fakt, że dotyczy zaprojektowania dokumentacji i wykonania prac dotyczących jednego zbiornika zlokalizowanego na terenie leśnictwa Siedem Źródeł. Stanowi jedną z części zamówienia udzielanego przez różnych Zamawiających (jednostki Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe) biorących udział w projekcie Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – mała retencja nizinna.
Vorherige Bekanntmachung: 39741-2026
Interne Kennung: SA.270.3.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Odtworzenie fragmentu dawnego zbiornika wodnego, który ze względu na prace prowadzone w przeszłości (bagrowanie) został odcięty od istniejącego zbiornika nadkładem, który tworzy groblę odcinającą obecny zbiornik od pozostałej, dawnej części zbiornika. W wyniku tego powstał zbiornik wodny (obecnie użytkowany) oraz pozostałości po odciętej części zbiornika, która obecnie podlega sukcesji. Nieużytkowana część zbiornika jest przedmiotem zadania, w efekcie którego powstanie drugi zbiornik wodny w miejscu, które obecnie jest odcięte groblą od istniejącego zbiornika. Prace będą polegały na pogłębieniu terenu oraz doprowadzenie zasilania z przebiegającego obok rowu leśnego w celu utworzenia zbiornika z wodą stagnującą. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje: • Prace projektowe (prace przedprojektowe, wykonanie projektu budowlanego i wykonawczego, wykonanie przedmiarów robót) wraz z uzyskaniem przez Wykonawcę niezbędnych do prawidłowej realizacji robót budowlanych uzgodnień, opinii, pozwoleń i decyzji). • Pełnienie nadzoru autorskiego. • Usługi towarzyszące pracom projektowym i robotom budowlanym. • Wykonanie na podstawie opracowanej dokumentacji projektowej oraz wydanych aktów administracyjnych kompletnego obiektu budowlanego spełniającego wymagania opisane w programie funkcjonalno – użytkowym oraz specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Zakres niezbędnej dokumentacji formalno-prawnej i projektowej obejmuje m.in.: • Projekt zagospodarowania terenu • Projekt architektoniczno-budowlany • Projekt techniczny • Informacja BIOZ • Przedmiar robót i kosztorys • Szczegółowa specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych (SST) • Mapę z lokalizacją obiektu w układzie współrzędnych 1992 z rozszerzeniem *.xml lub *.shp w celu umieszczenia obiektu w Leśnej Mapie Numerycznej • Inne opracowania wynikające z konieczności uzyskania wszelkich zgód i pozwoleń • Uzyskanie kompletu wymaganych przepisami projektów, opinii, decyzji i uzgodnień koniecznych do uzyskania ostatecznej i prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę zgodnie z przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r Prawo Budowlane W dokumentacji projektowej nie należy używać nazw własnych materiałów i urządzeń zgodnie z art. 99 ust. 4 PZP, należy określić jedynie oczekiwane minimalne parametry jakościowe oraz wymagany standard i wygląd. Roboty budowlane należy opisać w kolejności zgodnej z technologią ich wykonywania i pogrupować je zgodnie z rodzajami robót. Szczegółowe wymagania dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia zawarte zostały w Programie Funkcjonalno-Użytkowym – „Wykonanie dokumentacji projektowej i robót budowlanych obiektów małej retencji nizinnej na terenie Nadleśnictwa Olesno – Część II: Wykonanie dokumentacji projektowej i robót budowlanych na potrzeby budowy zbiorników wodnych” w załączniku nr 10 do SWZ. 4.6. Dokumentacja musi odpowiadać obowiązującym przepisom prawa, w tym w szczególności przepisom: Ustawa Ustawy Prawo Zamówień Publicznych (Dz. U. 2024 poz. 1320 z późn. zm.) Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (Dz. U. 2025 poz. 418 z późn. zm.), Ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (Dz. U. 2025 poz. 567 z późn. zm.), Ustawy z dnia 20 lipca 2017 r. – Prawo wodne – (Dz. U. 2025 poz. 960 z późn. zm.), Rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy zakresu dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno- użytkowego (Dz. U. 2021 poz. 2454 z póź. zm.), Rozporządzenia Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020r. r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. 2022 poz.1679 z późn. zm.), Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003 r. w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (Dz.U. 2003 nr 120 poz. 1126 ), Rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 30 października 2002 r. w sprawie minimalnych wymagań dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy w zakresie użytkowania maszyn przez pracowników podczas pracy (Dz. U. nr 2002 191 poz. 1596 z późn. zm.), Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy (tekst jedn. Dz. U. z 2023 r. nr 169 poz. 1650 z późn. zm.) Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 22 marca 2006 r. w sprawie szczegółowych zasad zabezpieczenia przeciwpożarowego lasów (Dz. U. z 2022 r. poz. 1065 z późn. zm.), Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz. U. z 2023 r. poz. 822 z późn. zm.) Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 1 lipca 2009 r. w sprawie ustalania okoliczności i przyczyn wypadków przy pracy (Dz. U. z 2009 r. nr 105, poz. 870 z późn. zm.). 4.4. Zamówienie nie zostało podzielone na zadania częściowe z uwagi na fakt, że dotyczy zaprojektowania dokumentacji i wykonania prac dotyczących jednego zbiornika zlokalizowanego na terenie leśnictwa Siedem Źródeł. Stanowi jedną z części zamówienia udzielanego przez różnych Zamawiających (jednostki Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe) biorących udział w projekcie Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – mała retencja oraz przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach nizinnych – kontynuacja (MRN3).
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Nie przewiduje się opcji