362848-2026 - Ergebnis
Polen – Diverse Maschinen und Geräte für besondere Zwecke – (03) DOSTAWA NOWEJ PRZERZUCARKI GĄSIENICOWEJ PRYZM KOMPOSTOWYCH
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel(03) DOSTAWA NOWEJ PRZERZUCARKI GĄSIENICOWEJ PRYZM KOMPOSTOWYCH
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest: 1) dostawa dla Zamawiającego, fabrycznie nowej (tzn. wyprodukowanej w 2025r. lub 2026r.), nieużywanej, kompletnej, nieuszkodzonej samojezdnej przerzucarki bramowej do pryzm kompostowych na podwoziu gąsienicowym do pracy w pryzmach o podstawie 5000mm i o polu przekroju poprzecznego min. 6,2 m2 [zwanej dalej „przerzucarką”, „maszyną”] wraz z przeprowadzeniem próby eksploatacyjnej przerzucarki oraz szkoleniem wyznaczonego personelu Zamawiającego (w ilości do 10 osób) w zakresie obsługi technicznej przerzucarki i zainstalowanego systemu telematycznego do monitoringu pracy przerzucarki, ich działania oraz konserwacji, 2) wykonywanie serwisów w okresie 24 miesięcy lub 2.000 mth w zależności od tego co nastąpi wcześniej (zwanymi dalej serwisami), 2. Przerzucarka nie może być prototypem i powinna pochodzić z seryjnej produkcji. 3. Przerzucarka służyć będzie do przerzucania, formowania i napowietrzania pryzm, kompostu oraz odpadów komunalnych zmieszanych w procesie stabilizacji tlenowej lub biosuszenia. 4. Przerzucarka będzie pracowała na odkrytym placu kompostowni oraz w kompostowni halowej. Praca przerzucarki w kompostowni halowej, wymaga jej dostosowania do panującej w nich warunków, tj. - podczas pracy w hali widoczność ograniczona jest do 2-3 m. - ułożenie kanałów napowietrzających definiuje układanie pryzm o podstawie nie większej niż 5m. - wymiary bram wjazdowych wynoszą szer. 799mm wys. 493mm - najniższy punkt instalacji wewnątrz hali wynosi 450mm (kurtyna), 463mm (linie zraszające). 5. Przerzucarka będzie posiadała między innymi następujące wyposażanie i spełniała parametry, takie jak: Silnik -wysokoprężny o mocy minimum 250 kW, -spełniający normy czystości spalin EU Stage V - pojemność baku min 400L Wymiary robocze przerzucarki: - długość : max. 5020 mm - szerokość : max. 5700 mm - wysokość : max. 4500 mm Wymiary pryzmy: - szerokość pryzmy : max. 5000 mm - wysokość pryzmy : min. 2200 mm - pow. przekroju pryzmy : min. 6,2 m 2 - Wydajność podczas przerzucania pryzm kompostujących z odpadów tzw. zielonych o kodach 20 02 01, 02 01 03, 02 01 07, 20 01 38, 02 03 04, 03 01 05, po uprzednim rozdrobnieniu przez rozdrabniacz wolno-obrotowy: min. 4000 m3/h 6. Przerzucarka musi być przystosowana do pracy w warunkach wilgotności powietrza bliskiej 100%, przy temp. ok. 40oC, widoczności ograniczonej (poniżej 3m) przez bardzo silne zamglenie, oraz do pracy w zakresie temperatur otoczenia co najmniej od -10 °C do +55 °C. 7. Przerzucarka musi być przystosowana do pracy w atmosferze zawierającej między innymi takie związki jak amoniak i/lub siarkowodór oraz zawiesiny pyłów, aerozoli, zarodniki grzybów. 8. Kabina operatora musi być wyposażona w skuteczny system filtracji, chroniący operatora przerzucarki, przed tymi czynnikami. 9. Przerzucarka powinna być przystosowana do postoju/garażowania na otwartej przestrzeni. 10. Podwozie gąsienicowe w konstrukcji otwartej, gąsienice stalowe z nakładkami gumowymi o podwyższonej wytrzymałości na ścieranie, zapobiegające niszczeniu powierzchni kompostowni. 11. Przerzucarka wyposażona będzie w dodatkowy komplet nakładek gąsienic, napęd hydrostatyczny układu jezdnego, 12. Sterowanie ruchem maszyny przy pomocy min. 1 joysticka oraz pulpitu sterowniczego wyposażonego m.in. w monitor umożliwiający odczyt podstawowych parametrów roboczych maszyny tj. liczba obrotów silnika, komunikaty stanu pracy maszyny, licznik mth, wskaźnik poziomu paliwa, w języku polskim i/lub piktogramy, 13. Możliwość obrotu maszyny w miejscu, 14. Walec przerzucający napędzany hydraulicznie o średnicy minimum 1,2 m wyposażony w odpowiednie narzędzia robocze gwarantujące przerzucanie kompostującego materiału pryzmy z jednoczesnym jego wymieszaniem. 15. Narzędzie robocze wału przykręcane i dające możliwość obrócenia i ponownego użycia. 16. Nie dopuszcza się rozwiązania polegającego na wyrzucanie materiału za maszynę przy pomocy przenośnika taśmowego, 17. Liczba obrotów walca regulowana bezstopniowo przy jednoczesnej możliwości zmiany jego obrotów w przeciwnym kierunku, 18. Możliwość podniesienia się przerzucarki łącznie z wałem przerzucającym o min. 35 cm w przypadku konieczności wyjechania maszyny z pryzmy oraz zapewniająca łatwość poruszania po placu kompostowni i terenie wokół niego, 19. Hydraulicznie rozkładane i obustronnie wyprofilowane lemiesze pługowe dla czyszczenia powierzchni przed gąsienicami przerzucarki, umieszczone na sworzniach umożliwiających ich dopasowanie się do nierówności terenu oraz prowadzenie w pryzmach zachodzących na siebie, 20. Kabina operatora podnoszona, ergonomiczna, umożliwiająca operatorowi łatwe i bezpieczne wyjście/wejście z i do kabiny, umieszczona w osi maszyny a co za tym idzie w osi pryzmy, 21. Kabina musi posiadać szczelny nadciśnieniowy obieg powietrza, być wyposażona w klimatyzację i w odpowiedni system filtracji, zapewniający spełnienie parametrów oczyszczania powietrza wg norm, ISO 16890 w klasie min ePM1 70%, EN 1822, lub innej równoważnej, obowiązującej normy. System filtracji musi zapewnić ochronę operatora podczas pracy przed takimi związkami jak- siarkowodór i amoniak, aerozoli, zarodników grzybów oraz powinien zapewnić redukcję związków złowonnych, 22. Kabina z każdego boku przeszklona z przyciemnionymi szybami izolującymi zapewniająca widoczność 360°, ogrzewane lusterka kontrolne, wycieraczki szyb, zabezpieczenie przeciwhałasowe, radio stereo, licznik czasu przepracowanego, dodatkowe oświetlenie robocze, CB-radio. 23. Przerzucarka musi być wyposażona w automatyczny system centralnego smarowania, 24. Przerzucarka musi być wyposażona w system telematyczny do monitoringu pracy przerzucarki. 25. Przerzucarka musi być wyposażona w przyłącze i system do instalacji nawilżania pryzm. 26. Wmagana gwarancja. pozostała treść w SWZ.
Vorherige Bekanntmachung241467-2026
Interne KennungIZP/03/2026/Przerzucarka
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42990000 Diverse Maschinen und Geräte für besondere Zwecke
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest: 1) dostawa dla Zamawiającego, fabrycznie nowej (tzn. wyprodukowanej w 2025r. lub 2026r.), nieużywanej, kompletnej, nieuszkodzonej samojezdnej przerzucarki bramowej do pryzm kompostowych na podwoziu gąsienicowym do pracy w pryzmach o podstawie 5000mm i o polu przekroju poprzecznego min. 6,2 m2 [zwanej dalej „przerzucarką”, „maszyną”] wraz z przeprowadzeniem próby eksploatacyjnej przerzucarki oraz szkoleniem wyznaczonego personelu Zamawiającego (w ilości do 10 osób) w zakresie obsługi technicznej przerzucarki i zainstalowanego systemu telematycznego do monitoringu pracy przerzucarki, ich działania oraz konserwacji, 2) wykonywanie serwisów w okresie 24 miesięcy lub 2.000 mth w zależności od tego co nastąpi wcześniej (zwanymi dalej serwisami), 2. Przerzucarka nie może być prototypem i powinna pochodzić z seryjnej produkcji. 3. Przerzucarka służyć będzie do przerzucania, formowania i napowietrzania pryzm, kompostu oraz odpadów komunalnych zmieszanych w procesie stabilizacji tlenowej lub biosuszenia. 4. Przerzucarka będzie pracowała na odkrytym placu kompostowni oraz w kompostowni halowej. Praca przerzucarki w kompostowni halowej, wymaga jej dostosowania do panującej w nich warunków, tj. - podczas pracy w hali widoczność ograniczona jest do 2-3 m. - ułożenie kanałów napowietrzających definiuje układanie pryzm o podstawie nie większej niż 5m. - wymiary bram wjazdowych wynoszą szer. 799mm wys. 493mm - najniższy punkt instalacji wewnątrz hali wynosi 450mm (kurtyna), 463mm (linie zraszające). 5. Przerzucarka będzie posiadała między innymi następujące wyposażanie i spełniała parametry, takie jak: Silnik -wysokoprężny o mocy minimum 250 kW, -spełniający normy czystości spalin EU Stage V - pojemność baku min 400L Wymiary robocze przerzucarki: - długość : max. 5020 mm - szerokość : max. 5700 mm - wysokość : max. 4500 mm Wymiary pryzmy: - szerokość pryzmy : max. 5000 mm - wysokość pryzmy : min. 2200 mm - pow. przekroju pryzmy : min. 6,2 m 2 - Wydajność podczas przerzucania pryzm kompostujących z odpadów tzw. zielonych o kodach 20 02 01, 02 01 03, 02 01 07, 20 01 38, 02 03 04, 03 01 05, po uprzednim rozdrobnieniu przez rozdrabniacz wolno-obrotowy: min. 4000 m3/h 6. Przerzucarka musi być przystosowana do pracy w warunkach wilgotności powietrza bliskiej 100%, przy temp. ok. 40oC, widoczności ograniczonej (poniżej 3m) przez bardzo silne zamglenie, oraz do pracy w zakresie temperatur otoczenia co najmniej od -10 °C do +55 °C. 7. Przerzucarka musi być przystosowana do pracy w atmosferze zawierającej między innymi takie związki jak amoniak i/lub siarkowodór oraz zawiesiny pyłów, aerozoli, zarodniki grzybów. 8. Kabina operatora musi być wyposażona w skuteczny system filtracji, chroniący operatora przerzucarki, przed tymi czynnikami. 9. Przerzucarka powinna być przystosowana do postoju/garażowania na otwartej przestrzeni. 10. Podwozie gąsienicowe w konstrukcji otwartej, gąsienice stalowe z nakładkami gumowymi o podwyższonej wytrzymałości na ścieranie, zapobiegające niszczeniu powierzchni kompostowni. 11. Przerzucarka wyposażona będzie w dodatkowy komplet nakładek gąsienic, napęd hydrostatyczny układu jezdnego, 12. Sterowanie ruchem maszyny przy pomocy min. 1 joysticka oraz pulpitu sterowniczego wyposażonego m.in. w monitor umożliwiający odczyt podstawowych parametrów roboczych maszyny tj. liczba obrotów silnika, komunikaty stanu pracy maszyny, licznik mth, wskaźnik poziomu paliwa, w języku polskim i/lub piktogramy, 13. Możliwość obrotu maszyny w miejscu, 14. Walec przerzucający napędzany hydraulicznie o średnicy minimum 1,2 m wyposażony w odpowiednie narzędzia robocze gwarantujące przerzucanie kompostującego materiału pryzmy z jednoczesnym jego wymieszaniem. 15. Narzędzie robocze wału przykręcane i dające możliwość obrócenia i ponownego użycia. 16. Nie dopuszcza się rozwiązania polegającego na wyrzucanie materiału za maszynę przy pomocy przenośnika taśmowego, 17. Liczba obrotów walca regulowana bezstopniowo przy jednoczesnej możliwości zmiany jego obrotów w przeciwnym kierunku, 18. Możliwość podniesienia się przerzucarki łącznie z wałem przerzucającym o min. 35 cm w przypadku konieczności wyjechania maszyny z pryzmy oraz zapewniająca łatwość poruszania po placu kompostowni i terenie wokół niego, 19. Hydraulicznie rozkładane i obustronnie wyprofilowane lemiesze pługowe dla czyszczenia powierzchni przed gąsienicami przerzucarki, umieszczone na sworzniach umożliwiających ich dopasowanie się do nierówności terenu oraz prowadzenie w pryzmach zachodzących na siebie, 20. Kabina operatora podnoszona, ergonomiczna, umożliwiająca operatorowi łatwe i bezpieczne wyjście/wejście z i do kabiny, umieszczona w osi maszyny a co za tym idzie w osi pryzmy, 21. Kabina musi posiadać szczelny nadciśnieniowy obieg powietrza, być wyposażona w klimatyzację i w odpowiedni system filtracji, zapewniający spełnienie parametrów oczyszczania powietrza wg norm, ISO 16890 w klasie min ePM1 70%, EN 1822, lub innej równoważnej, obowiązującej normy. System filtracji musi zapewnić ochronę operatora podczas pracy przed takimi związkami jak- siarkowodór i amoniak, aerozoli, zarodników grzybów oraz powinien zapewnić redukcję związków złowonnych, 22. Kabina z każdego boku przeszklona z przyciemnionymi szybami izolującymi zapewniająca widoczność 360°, ogrzewane lusterka kontrolne, wycieraczki szyb, zabezpieczenie przeciwhałasowe, radio stereo, licznik czasu przepracowanego, dodatkowe oświetlenie robocze, CB-radio. 23. Przerzucarka musi być wyposażona w automatyczny system centralnego smarowania, 24. Przerzucarka musi być wyposażona w system telematyczny do monitoringu pracy przerzucarki. 25. Przerzucarka musi być wyposażona w przyłącze i system do instalacji nawilżania pryzm. 26. Wmagana gwarancja. pozostała treść w SWZ