See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa narzędzi stosowanych w leśnictwie oraz artykułów do znakowania drzew i drewna
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa narzędzi stosowanych w leśnictwie oraz artykułów do znakowania drzew i drewna. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 7 do SWZ - „Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia”. Szacowane ilości poszczególnego asortymentu zostały podane w kosztorysach ofertowych. Odpowiednio dla zadania nr 1 – kosztorys ofertowy stanowiący załącznik nr 1 do formularza oferty; dla zadania nr 2 – kosztorys ofertowy stanowiący załącznik nr 2 do formularza oferty; dla zadania nr 3 – kosztorys ofertowy stanowiący załącznik nr 3 do formularza oferty ; dla zadania nr 4 – kosztorys ofertowy stanowiący załącznik nr 4 do formularza oferty. 5.2. Przedmiot zamówienia został podzielony na części, zadania. Wykonawca może złożyć ofertę na jedno lub większą ilość zadań. Oferta złożona na dane zadanie musi obejmować cały zakres przedmiotu zamówienia przewidzianego w SWZ dla tej części. 5.3. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia: Zadanie 1: Narzędzia pomiarowe Zadanie 2: Narzędzia uzupełniające w leśnictwie Zadanie 3: Narzędzia do znaczenia drzew i drewna Zadanie 4: Farba Przedmiot zamówienia musi być zgodny z opisem przedmiotu zamówienia podanym w załączniku nr 7 do SWZ. 5.4. Zamawiający zastrzega zastosowanie prawa opcji do rozszerzenia zamówienia w stosunku do zamówienia podstawowego dla każdego z zadań. - Zakres opcji: Obejmuje dodatkowe dostawy tożsame z opisanymi w Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ - Łączna wartość dostaw w ramach opcji nie może przekroczyć 20 % wartości zamówienia podstawowego (liczonej odrębnie dla każdego zadania) - Podstawą ustalenia wartości opcji są ceny jednostkowe zawarte w kosztorysie ofertowym Wykonawcy dla danego zadania ( odpowiednio Załączniki nr 1, nr 2, nr 3 lub nr 4 do formularza oferty) - Skorzystanie z opcji może nastąpić w całym okresie realizacji Umowy. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia dostaw objętych opcją, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia. 5.5. Zlecanie dostaw będących przedmiotem Opcji, ich odbiór, ustalenie wartości tych dostaw, uiszczanie zapłaty oraz odpowiedzialność za ich niewykonanie lub nienależyte wykonanie, w tym odpowiedzialność w postaci kar umownych, jak również realizacja uprawnień Zamawiającego wynikających z Umowy, w tym realizacja prawa do odstąpienia od Umowy następować będzie na analogicznych zasadach, jak w przypadku dostaw będących Przedmiotem Umowy. 5.6. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: 1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego dostaw, które stanowią przedmiot umowy, w tym w sytuacji zwiększenia zapotrzebowania na asortyment stanowiący Przedmiot Umowy/ zamówienia 2) wykorzystania wartości brutto Przedmiotu Umowy z dnia zawarcia Umowy, określonej w § 1 ust. 11 wzoru istotnych dla stron postanowień umowy stanowiącego załącznik nr 3 do SWZ, przed upływem terminu obowiązywania Umowy, o którym mowa w § 2 ust. 1 wzoru istotnych dla stron postanowień umowy stanowiących załącznik nr 3 do SWZ. 5.7. Wykonawca składając ofertę udziela 24 – miesięcznej gwarancji jakości oraz rękojmi za wady, liczonej od daty odbioru danej dostawy częściowej zamówienia. 5.8. We wszystkich miejscach SWZ i załącznikach do SWZ, w których użyto przykładowego znaku towarowego, patentu, pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę lub jeżeli Zamawiający opisał przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 PZP, a w każdym przypadku, działając zgodnie z art. 99 ust. 6 i art. 101 ust. 4 PZP, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne w stosunku do określonych w SWZ i załączników do SWZ, oznaczając takie wskazania lub odniesienia odpowiednio wyrazami „lub równoważny” lub „lub równoważne", pod warunkiem zapewnienia parametrów nie gorszych niż określone w Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia zawartym w załączniku nr 7 do SWZ. Rozwiązanie równoważne jest także dopuszczalne w sytuacji, gdyby wyraz „równoważny” lub „równoważne” nie znalazło się w opisie przedmiotu zamówienia. Określeń tych użyto pomocniczo, wyłącznie w celu wskazania wymaganych przez Zamawiającego minimalnych parametrów zamawianych materiałów. Przez „ofertę równoważną„ należy rozumieć ofertę o parametrach technicznych równoważnych z opisem wskazanym przez Zamawiającego. Pod pojęciem parametry techniczne rozumie się walory użytkowe, przeznaczenie, wytrzymałość materiałów oraz skład. Równoważność polega na możliwości zaoferowania przedmiotu zamówienia o nie gorszych parametrach technicznych, konfiguracjach, wymaganiach normatywnych itp. W szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia mogą być podane niektóre charakterystyczne dla producenta wymiary. Nazwy własne producentów materiałów i urządzeń podane w szczegółowym opisie należy rozumieć, jako preferowanego typu w zakresie określenia minimalnych wymagań jakościowych. Nie są one wiążące i można dostarczyć elementy równoważne, które posiadają, co najmniej takie same lub lepsze normy, parametry techniczne; jakościowe, funkcjonalne, będą tożsame tematycznie i o takim samym przeznaczeniu oraz nie obniżą określonych w opisie przedmiotu zamówienia standardów.
Vorherige Bekanntmachung: 203311-2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38410000 Zählinstrumente
Zusätzliche Einstufung (cpv): 44514100 Werkzeuggriffe, 44500000 Werkzeug, Schlösser, Schlüssel, Scharniere, Verbindungselemente, Ketten und Federn, 44176000 Filme, 44810000 Anstrichfarben
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zadanie 1: Narzędzia pomiarowe
Beschreibung: 5.1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa narzędzi stosowanych w leśnictwie oraz artykułów do znakowania drzew i drewna. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 7 do SWZ - „Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia”. Szacowane ilości poszczególnego asortymentu zostały podane w kosztorysach ofertowych. Odpowiednio dla zadania nr 1 – kosztorys ofertowy stanowiący załącznik nr 1 do formularza oferty; 5.2. Przedmiot zamówienia został podzielony na części, zadania. Wykonawca może złożyć ofertę na jedno lub większą ilość zadań. Oferta złożona na dane zadanie musi obejmować cały zakres przedmiotu zamówienia przewidzianego w SWZ dla tej części. 5.3. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia: Zadanie 1: Narzędzia pomiarowe Przedmiot zamówienia musi być zgodny z opisem przedmiotu zamówienia podanym w załączniku nr 7 do SWZ. 5.4. Zamawiający zastrzega zastosowanie prawa opcji do rozszerzenia zamówienia w stosunku do zamówienia podstawowego dla każdego z zadań. Zakres opcji: Obejmuje dodatkowe dostawy tożsame z opisanymi w Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ Łączna wartość dostaw w ramach opcji nie może przekroczyć 20 % wartości zamówienia podstawowego (liczonej odrębnie dla każdego zadania) Podstawą ustalenia wartości opcji są ceny jednostkowe zawarte w kosztorysie ofertowym Wykonawcy dla danego zadania ( odpowiednio Załączniki nr 1, nr 2, nr 3 lub nr 4 do formularza oferty) Skorzystanie z opcji może nastąpić w całym okresie realizacji Umowy. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia dostaw objętych opcją, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia. 5.5. Zlecanie dostaw będących przedmiotem Opcji, ich odbiór, ustalenie wartości tych dostaw, uiszczanie zapłaty oraz odpowiedzialność za ich niewykonanie lub nienależyte wykonanie, w tym odpowiedzialność w postaci kar umownych, jak również realizacja uprawnień Zamawiającego wynikających z Umowy, w tym realizacja prawa do odstąpienia od Umowy następować będzie na analogicznych zasadach, jak w przypadku dostaw będących Przedmiotem Umowy. 5.6. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: 1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego dostaw, które stanowią przedmiot umowy, w tym w sytuacji zwiększenia zapotrzebowania na asortyment stanowiący Przedmiot Umowy/ zamówienia 2) wykorzystania wartości brutto Przedmiotu Umowy z dnia zawarcia Umowy, określonej w § 1 ust. 11 wzoru istotnych dla stron postanowień umowy stanowiącego załącznik nr 3 do SWZ, przed upływem terminu obowiązywania Umowy, o którym mowa w § 2 ust. 1 wzoru istotnych dla stron postanowień umowy stanowiących załącznik nr 3 do SWZ. 5.7. Wykonawca składając ofertę udziela 24 – miesięcznej gwarancji jakości oraz rękojmi za wady, liczonej od daty odbioru danej dostawy częściowej zamówienia. 5.8. We wszystkich miejscach SWZ i załącznikach do SWZ, w których użyto przykładowego znaku towarowego, patentu, pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę lub jeżeli Zamawiający opisał przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 PZP, a w każdym przypadku, działając zgodnie z art. 99 ust. 6 i art. 101 ust. 4 PZP, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne w stosunku do określonych w SWZ i załączników do SWZ, oznaczając takie wskazania lub odniesienia odpowiednio wyrazami „lub równoważny” lub „lub równoważne", pod warunkiem zapewnienia parametrów nie gorszych niż określone w Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia zawartym w załączniku nr 7 do SWZ. Rozwiązanie równoważne jest także dopuszczalne w sytuacji, gdyby wyraz „równoważny” lub „równoważne” nie znalazło się w opisie przedmiotu zamówienia. Określeń tych użyto pomocniczo, wyłącznie w celu wskazania wymaganych przez Zamawiającego minimalnych parametrów zamawianych materiałów. Przez „ofertę równoważną„ należy rozumieć ofertę o parametrach technicznych równoważnych z opisem wskazanym przez Zamawiającego. Pod pojęciem parametry techniczne rozumie się walory użytkowe, przeznaczenie, wytrzymałość materiałów oraz skład. Równoważność polega na możliwości zaoferowania przedmiotu zamówienia o nie gorszych parametrach technicznych, konfiguracjach, wymaganiach normatywnych itp. W szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia mogą być podane niektóre charakterystyczne dla producenta wymiary. Nazwy własne producentów materiałów i urządzeń podane w szczegółowym opisie należy rozumieć, jako preferowanego typu w zakresie określenia minimalnych wymagań jakościowych. Nie są one wiążące i można dostarczyć elementy równoważne, które posiadają, co najmniej takie same lub lepsze normy, parametry techniczne; jakościowe, funkcjonalne, będą tożsame tematycznie i o takim samym przeznaczeniu oraz nie obniżą określonych w opisie przedmiotu zamówienia standardów.
Interne Kennung: zadanie nr 1
Los: LOT-0002
Titel: Zadanie 2: Narzędzia uzupełniające w leśnictwie
Beschreibung: 5.1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa narzędzi stosowanych w leśnictwie oraz artykułów do znakowania drzew i drewna. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 7 do SWZ - „Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia”. Szacowane ilości poszczególnego asortymentu zostały podane w kosztorysach ofertowych. Odpowiednio dla zadania nr 2 – kosztorys ofertowy stanowiący załącznik nr 2 do formularza oferty;; 5.2. Przedmiot zamówienia został podzielony na części, zadania. Wykonawca może złożyć ofertę na jedno lub większą ilość zadań. Oferta złożona na dane zadanie musi obejmować cały zakres przedmiotu zamówienia przewidzianego w SWZ dla tej części. 5.3. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia: Zadanie 2: Narzędzia uzupełniające w leśnictwie Przedmiot zamówienia musi być zgodny z opisem przedmiotu zamówienia podanym w załączniku nr 7 do SWZ. 5.4. Zamawiający zastrzega zastosowanie prawa opcji do rozszerzenia zamówienia w stosunku do zamówienia podstawowego dla każdego z zadań. Zakres opcji: Obejmuje dodatkowe dostawy tożsame z opisanymi w Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ Łączna wartość dostaw w ramach opcji nie może przekroczyć 20 % wartości zamówienia podstawowego (liczonej odrębnie dla każdego zadania) Podstawą ustalenia wartości opcji są ceny jednostkowe zawarte w kosztorysie ofertowym Wykonawcy dla danego zadania ( odpowiednio Załączniki nr 1, nr 2, nr 3 lub nr 4 do formularza oferty) Skorzystanie z opcji może nastąpić w całym okresie realizacji Umowy. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia dostaw objętych opcją, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia. 5.5. Zlecanie dostaw będących przedmiotem Opcji, ich odbiór, ustalenie wartości tych dostaw, uiszczanie zapłaty oraz odpowiedzialność za ich niewykonanie lub nienależyte wykonanie, w tym odpowiedzialność w postaci kar umownych, jak również realizacja uprawnień Zamawiającego wynikających z Umowy, w tym realizacja prawa do odstąpienia od Umowy następować będzie na analogicznych zasadach, jak w przypadku dostaw będących Przedmiotem Umowy. 5.6. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: 1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego dostaw, które stanowią przedmiot umowy, w tym w sytuacji zwiększenia zapotrzebowania na asortyment stanowiący Przedmiot Umowy/ zamówienia 2) wykorzystania wartości brutto Przedmiotu Umowy z dnia zawarcia Umowy, określonej w § 1 ust. 11 wzoru istotnych dla stron postanowień umowy stanowiącego załącznik nr 3 do SWZ, przed upływem terminu obowiązywania Umowy, o którym mowa w § 2 ust. 1 wzoru istotnych dla stron postanowień umowy stanowiących załącznik nr 3 do SWZ. 5.7. Wykonawca składając ofertę udziela 24 – miesięcznej gwarancji jakości oraz rękojmi za wady, liczonej od daty odbioru danej dostawy częściowej zamówienia. 5.8. We wszystkich miejscach SWZ i załącznikach do SWZ, w których użyto przykładowego znaku towarowego, patentu, pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę lub jeżeli Zamawiający opisał przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 PZP, a w każdym przypadku, działając zgodnie z art. 99 ust. 6 i art. 101 ust. 4 PZP, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne w stosunku do określonych w SWZ i załączników do SWZ, oznaczając takie wskazania lub odniesienia odpowiednio wyrazami „lub równoważny” lub „lub równoważne", pod warunkiem zapewnienia parametrów nie gorszych niż określone w Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia zawartym w załączniku nr 7 do SWZ. Rozwiązanie równoważne jest także dopuszczalne w sytuacji, gdyby wyraz „równoważny” lub „równoważne” nie znalazło się w opisie przedmiotu zamówienia. Określeń tych użyto pomocniczo, wyłącznie w celu wskazania wymaganych przez Zamawiającego minimalnych parametrów zamawianych materiałów. Przez „ofertę równoważną„ należy rozumieć ofertę o parametrach technicznych równoważnych z opisem wskazanym przez Zamawiającego. Pod pojęciem parametry techniczne rozumie się walory użytkowe, przeznaczenie, wytrzymałość materiałów oraz skład. Równoważność polega na możliwości zaoferowania przedmiotu zamówienia o nie gorszych parametrach technicznych, konfiguracjach, wymaganiach normatywnych itp. W szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia mogą być podane niektóre charakterystyczne dla producenta wymiary. Nazwy własne producentów materiałów i urządzeń podane w szczegółowym opisie należy rozumieć, jako preferowanego typu w zakresie określenia minimalnych wymagań jakościowych. Nie są one wiążące i można dostarczyć elementy równoważne, które posiadają, co najmniej takie same lub lepsze normy, parametry techniczne; jakościowe, funkcjonalne, będą tożsame tematycznie i o takim samym przeznaczeniu oraz nie obniżą określonych w opisie przedmiotu zamówienia standardów.
Interne Kennung: zadanie nr 2
Haupteinstufung (cpv): 44500000 Werkzeug, Schlösser, Schlüssel, Scharniere, Verbindungselemente, Ketten und Federn
Los: LOT-0003
Titel: Zadanie 3: Narzędzia do znaczenia drzew i drewna
Beschreibung: 5.1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa narzędzi stosowanych w leśnictwie oraz artykułów do znakowania drzew i drewna. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 7 do SWZ - „Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia”. Szacowane ilości poszczególnego asortymentu zostały podane w kosztorysach ofertowych. Odpowiednio dla zadania nr 3 – kosztorys ofertowy stanowiący załącznik nr 3 do formularza oferty 5.2. Przedmiot zamówienia został podzielony na części, zadania. Wykonawca może złożyć ofertę na jedno lub większą ilość zadań. Oferta złożona na dane zadanie musi obejmować cały zakres przedmiotu zamówienia przewidzianego w SWZ dla tej części. 5.3. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia: Zadanie 2: Narzędzia uzupełniające w leśnictwie Przedmiot zamówienia musi być zgodny z opisem przedmiotu zamówienia podanym w załączniku nr 7 do SWZ. 5.4. Zamawiający zastrzega zastosowanie prawa opcji do rozszerzenia zamówienia w stosunku do zamówienia podstawowego dla każdego z zadań. Zakres opcji: Obejmuje dodatkowe dostawy tożsame z opisanymi w Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ Łączna wartość dostaw w ramach opcji nie może przekroczyć 20 % wartości zamówienia podstawowego (liczonej odrębnie dla każdego zadania) Podstawą ustalenia wartości opcji są ceny jednostkowe zawarte w kosztorysie ofertowym Wykonawcy dla danego zadania ( odpowiednio Załączniki nr 1, nr 2, nr 3 lub nr 4 do formularza oferty) Skorzystanie z opcji może nastąpić w całym okresie realizacji Umowy. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia dostaw objętych opcją, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia. 5.5. Zlecanie dostaw będących przedmiotem Opcji, ich odbiór, ustalenie wartości tych dostaw, uiszczanie zapłaty oraz odpowiedzialność za ich niewykonanie lub nienależyte wykonanie, w tym odpowiedzialność w postaci kar umownych, jak również realizacja uprawnień Zamawiającego wynikających z Umowy, w tym realizacja prawa do odstąpienia od Umowy następować będzie na analogicznych zasadach, jak w przypadku dostaw będących Przedmiotem Umowy. 5.6. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: 1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego dostaw, które stanowią przedmiot umowy, w tym w sytuacji zwiększenia zapotrzebowania na asortyment stanowiący Przedmiot Umowy/ zamówienia 2) wykorzystania wartości brutto Przedmiotu Umowy z dnia zawarcia Umowy, określonej w § 1 ust. 11 wzoru istotnych dla stron postanowień umowy stanowiącego załącznik nr 3 do SWZ, przed upływem terminu obowiązywania Umowy, o którym mowa w § 2 ust. 1 wzoru istotnych dla stron postanowień umowy stanowiących załącznik nr 3 do SWZ. 5.7. Wykonawca składając ofertę udziela 24 – miesięcznej gwarancji jakości oraz rękojmi za wady, liczonej od daty odbioru danej dostawy częściowej zamówienia. 5.8. We wszystkich miejscach SWZ i załącznikach do SWZ, w których użyto przykładowego znaku towarowego, patentu, pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę lub jeżeli Zamawiający opisał przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 PZP, a w każdym przypadku, działając zgodnie z art. 99 ust. 6 i art. 101 ust. 4 PZP, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne w stosunku do określonych w SWZ i załączników do SWZ, oznaczając takie wskazania lub odniesienia odpowiednio wyrazami „lub równoważny” lub „lub równoważne", pod warunkiem zapewnienia parametrów nie gorszych niż określone w Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia zawartym w załączniku nr 7 do SWZ. Rozwiązanie równoważne jest także dopuszczalne w sytuacji, gdyby wyraz „równoważny” lub „równoważne” nie znalazło się w opisie przedmiotu zamówienia. Określeń tych użyto pomocniczo, wyłącznie w celu wskazania wymaganych przez Zamawiającego minimalnych parametrów zamawianych materiałów. Przez „ofertę równoważną„ należy rozumieć ofertę o parametrach technicznych równoważnych z opisem wskazanym przez Zamawiającego. Pod pojęciem parametry techniczne rozumie się walory użytkowe, przeznaczenie, wytrzymałość materiałów oraz skład. Równoważność polega na możliwości zaoferowania przedmiotu zamówienia o nie gorszych parametrach technicznych, konfiguracjach, wymaganiach normatywnych itp. W szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia mogą być podane niektóre charakterystyczne dla producenta wymiary. Nazwy własne producentów materiałów i urządzeń podane w szczegółowym opisie należy rozumieć, jako preferowanego typu w zakresie określenia minimalnych wymagań jakościowych. Nie są one wiążące i można dostarczyć elementy równoważne, które posiadają, co najmniej takie same lub lepsze normy, parametry techniczne; jakościowe, funkcjonalne, będą tożsame tematycznie i o takim samym przeznaczeniu oraz nie obniżą określonych w opisie przedmiotu zamówienia standardów.
Interne Kennung: zadanie nr 3
Haupteinstufung (cpv): 44514100 Werkzeuggriffe
Zusätzliche Einstufung (cpv): 44176000 Filme
Los: LOT-0004
Titel: Zadanie 4: Farba
Beschreibung: 5.1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa narzędzi stosowanych w leśnictwie oraz artykułów do znakowania drzew i drewna. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 7 do SWZ - „Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia”. Szacowane ilości poszczególnego asortymentu zostały podane w kosztorysach ofertowych. dla zadania nr 4 – kosztorys ofertowy stanowiący załącznik nr 4 do formularza oferty 5.2. Przedmiot zamówienia został podzielony na części, zadania. Wykonawca może złożyć ofertę na jedno lub większą ilość zadań. Oferta złożona na dane zadanie musi obejmować cały zakres przedmiotu zamówienia przewidzianego w SWZ dla tej części. 5.3. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia: Zadanie 2: Narzędzia uzupełniające w leśnictwie Przedmiot zamówienia musi być zgodny z opisem przedmiotu zamówienia podanym w załączniku nr 7 do SWZ. 5.4. Zamawiający zastrzega zastosowanie prawa opcji do rozszerzenia zamówienia w stosunku do zamówienia podstawowego dla każdego z zadań. Zakres opcji: Obejmuje dodatkowe dostawy tożsame z opisanymi w Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ Łączna wartość dostaw w ramach opcji nie może przekroczyć 20 % wartości zamówienia podstawowego (liczonej odrębnie dla każdego zadania) Podstawą ustalenia wartości opcji są ceny jednostkowe zawarte w kosztorysie ofertowym Wykonawcy dla danego zadania ( odpowiednio Załączniki nr 1, nr 2, nr 3 lub nr 4 do formularza oferty) Skorzystanie z opcji może nastąpić w całym okresie realizacji Umowy. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia dostaw objętych opcją, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia. 5.5. Zlecanie dostaw będących przedmiotem Opcji, ich odbiór, ustalenie wartości tych dostaw, uiszczanie zapłaty oraz odpowiedzialność za ich niewykonanie lub nienależyte wykonanie, w tym odpowiedzialność w postaci kar umownych, jak również realizacja uprawnień Zamawiającego wynikających z Umowy, w tym realizacja prawa do odstąpienia od Umowy następować będzie na analogicznych zasadach, jak w przypadku dostaw będących Przedmiotem Umowy. 5.6. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: 1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego dostaw, które stanowią przedmiot umowy, w tym w sytuacji zwiększenia zapotrzebowania na asortyment stanowiący Przedmiot Umowy/ zamówienia 2) wykorzystania wartości brutto Przedmiotu Umowy z dnia zawarcia Umowy, określonej w § 1 ust. 11 wzoru istotnych dla stron postanowień umowy stanowiącego załącznik nr 3 do SWZ, przed upływem terminu obowiązywania Umowy, o którym mowa w § 2 ust. 1 wzoru istotnych dla stron postanowień umowy stanowiących załącznik nr 3 do SWZ. 5.7. Wykonawca składając ofertę udziela 24 – miesięcznej gwarancji jakości oraz rękojmi za wady, liczonej od daty odbioru danej dostawy częściowej zamówienia. 5.8. We wszystkich miejscach SWZ i załącznikach do SWZ, w których użyto przykładowego znaku towarowego, patentu, pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę lub jeżeli Zamawiający opisał przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 PZP, a w każdym przypadku, działając zgodnie z art. 99 ust. 6 i art. 101 ust. 4 PZP, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne w stosunku do określonych w SWZ i załączników do SWZ, oznaczając takie wskazania lub odniesienia odpowiednio wyrazami „lub równoważny” lub „lub równoważne", pod warunkiem zapewnienia parametrów nie gorszych niż określone w Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia zawartym w załączniku nr 7 do SWZ. Rozwiązanie równoważne jest także dopuszczalne w sytuacji, gdyby wyraz „równoważny” lub „równoważne” nie znalazło się w opisie przedmiotu zamówienia. Określeń tych użyto pomocniczo, wyłącznie w celu wskazania wymaganych przez Zamawiającego minimalnych parametrów zamawianych materiałów. Przez „ofertę równoważną„ należy rozumieć ofertę o parametrach technicznych równoważnych z opisem wskazanym przez Zamawiającego. Pod pojęciem parametry techniczne rozumie się walory użytkowe, przeznaczenie, wytrzymałość materiałów oraz skład. Równoważność polega na możliwości zaoferowania przedmiotu zamówienia o nie gorszych parametrach technicznych, konfiguracjach, wymaganiach normatywnych itp. W szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia mogą być podane niektóre charakterystyczne dla producenta wymiary. Nazwy własne producentów materiałów i urządzeń podane w szczegółowym opisie należy rozumieć, jako preferowanego typu w zakresie określenia minimalnych wymagań jakościowych. Nie są one wiążące i można dostarczyć elementy równoważne, które posiadają, co najmniej takie same lub lepsze normy, parametry techniczne; jakościowe, funkcjonalne, będą tożsame tematycznie i o takim samym przeznaczeniu oraz nie obniżą określonych w opisie przedmiotu zamówienia standardów.
Interne Kennung: Zadanie nr 4