See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup 6 niskoemisyjnych autobusów o napędzie konwencjonalnym diesel
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wyprodukowanie i dostawa niskopodłogowych autobusów miejskich zasilanych olejem napędowym, spełniających normę czystości spalin EURO VI. Wszystkie autobusy muszą być identyczne pod względem parametrów technicznych i kompletacji, posiadać tę samą kolorystykę i wyposażenie. Powinny być wyprodukowane przez tego samego producenta, z takich samych podzespołów danego rodzaju, które we wszystkich pojazdach będą identyczne. Zamówienie zostało podzielone na 2 (dwie) części: 1. Część 1 - dostawa 4 sztuk autobusów klasy MIDI 2. Część 2 - dostawa 2 sztuk autobusów klasy MEGA Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zawierający wymagania, parametry techniczne oraz wyposażenie, jakie muszą spełniać i posiadać oferowane autobusy określają Załączniki nr 1a/1b do SWZ - Opis Przedmiotu Zamówienia oraz Załącznik nr 4 do SWZ – Projektowane postanowienia umowy. Przedmiot Zamówienia musi być zgodny z zasadą DNSH („Do No Significant Harm” – nie czyń znaczącej szkody). Inwestycja dofinansowana jest ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności w ramach Inwestycji: E1.1.2 Zero i niskoemisyjny transport zbiorowy (autobusy).
Vorherige Bekanntmachung: 212844-2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Postępowanie jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, zgodnie z ustawą z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 1320). Zamawiający przewidział zastosowanie procedury, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy – tzw. procedury „odwróconej”. Ofertę składa się pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej (opatrzoną kwalifikowanym podpisem elektronicznym) - wyłącznie poprzez Platformę zakupową. Wykonawca zamierzający złożyć ofertę (wyłącznie poprzez Platformę zakupową) – zobowiązany jest zapoznać się z instrukcjami użytkowników Platformy zakupowej - dostępnymi pod adresem: https://pks-bielsko.logintrade.net/rejestracja/instrukcje.html oraz zaakceptować regulamin korzystania z Platformy zakupowej. Złożenie oferty poprzez Platformę zakupową oznacza akceptację regulaminu. Wraz z ofertą należy złożyć: a) Oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu - zgodnie z Załącznikiem nr 5 do SWZ. Oświadczenie stanowi dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia Wykonawcy oraz spełniania przez niego warunków udziału w postępowaniu na dzień składania ofert, tymczasowo zastępujący wymagane przez Zamawiającego podmiotowe środki dowodowe, wskazane w SWZ; b) Oświadczenie Wykonawcy o braku podstaw wykluczenia z postępowania zgodnie z art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie, w brzemieniu nadanym przez rozporządzenie Rady (UE) 2022/576 – sporządzone zgodnie z Załącznikiem nr 10 do SWZ. W przypadku gdy Wykonawca powołuje się na zasoby co najmniej jednego innego podmiotu na zasadach określonych w art. 118 ustawy, musi złożyć swoje własne oświadczenie wraz z odrębnym oświadczeniem/oświadczeniami każdego z podmiotów na którego zdolnościach Wykonawca polega. Wymóg ten dotyczy również pozostałych podwykonawców jeżeli przypada na nich ponad 10% wartości zamówienia. Oświadczenie przekazuje się w postaci elektronicznej i opatruje kwalifikowanym podpisem elektronicznym. W przypadku, gdy oświadczenie zostało wystawione w postaci papierowej i opatrzone własnoręcznym podpisem, przekazuje się cyfrowe odwzorowanie oświadczenia, opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym poświadczającym zgodność cyfrowego odwzorowania z dokumentem w postaci papierowej; c) przedmiotowe środki dowodowe których mowa w rozdziale XVII SWZ. Oferta musi być podpisana przez osobę/y upoważnioną/e do reprezentowania Wykonawcy. Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z Ofertą oświadczenie o nie podleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w formie jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ). W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, JEDZ składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. 4. W przypadku, gdy Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu, składa JEDZ dotyczące także tych podmiotów w zakresie, w jakim wykonawca powołuje się na ich zasoby.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34121100 Busse für den öffentlichen Verkehr
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34121400 Niederflurbusse
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dostawa 4 sztuk autobusów klasy MIDI
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa czterech sztuk fabrycznie nowych, jednej marki, niskopodłogowych autobusów miejskich klasy MIDI, zasilanych olejem napędowym, spełniających normę czystości spalin EURO VI. Wszystkie autobusy muszą być identyczne pod względem parametrów technicznych i kompletacji, posiadać tę samą kolorystykę i wyposażenie. Powinny być wyprodukowane przez tego samego producenta, z takich samych podzespołów danego rodzaju, które we wszystkich pojazdach będą identyczne. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zawierający wymagania, parametry techniczne oraz wyposażenie, jakie muszą spełniać i posiadać oferowane autobusy określają: Załącznik nr 1a do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia oraz Załącznik nr 4 do SWZ – Projektowane postanowienia umowy. 3. Zamawiający wymaga, aby oferowane autobusy: a) nie były pojazdami prototypowymi, tzn. aby były produkowane seryjnie; b) nie były pojazdami powystawowymi lub/i poleasingowymi; c) były wyprodukowane nie wcześniej niż w 2025 roku; d) były identyczne w danej marce i typie pod względem konstrukcyjnym, kompletacji i wyposażenia z unifikacją układu napędowego; e) spełniały wszystkie wymagania określone w Dziale III („Pojazdy”) ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym (tj. Dz.U. z 2024 r., poz. 1251.) oraz odpowiadały warunkom technicznym określonym w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (tekst jedn. Dz. U. z 2024 r., poz. 502); f) posiadały aktualne „Świadectwo Homologacji Typu Pojazdu” wraz z załącznikami, potwierdzające bezwarunkowe udzielenie homologacji, wydane zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami, a w szczególności na podstawie ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym (tj. Dz.U. z 2023 r., poz. 1047 ze zm.) oraz Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 sierpnia 2023 r. w sprawie homologacji typu pojazdów (tj. Dz.U. z 2023 r., poz. 1651); g) spełniały wymagania Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/2144 z dnia 27 listopada 2019 r. w sprawie wymogów dotyczących homologacji typu pojazdów silnikowych i ich przyczep oraz układów, komponentów i oddzielnych zespołów technicznych przeznaczonych do tych pojazdów, w odniesieniu do ich ogólnego bezpieczeństwa oraz ochrony osób znajdujących się w pojeździe i niechronionych uczestników ruchu drogowego, zmieniające rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2018/858 oraz uchylające rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 78/2009, (WE) nr 79/2009 i (WE) nr 661/2009 oraz rozporządzenia Komisji (WE) nr 631/2009, (UE) nr 406/2010, (UE) nr 672/2010, (UE) nr 1003/2010, (UE) nr 1005/2010, (UE) nr 1008/2010, (UE) nr 1009/2010, (UE) nr 19/2011, (UE) nr 109/2011, (UE) nr 458/2011, (UE) nr 65/2012, (UE) nr 130/2012, (UE) nr 347/2012, (UE) nr 351/2012, (UE) nr 1230/2012 i (UE) 2015/166 (Dz. Urz. UE.L 2019 Nr 325, str. 1 ze zm.); h) były dostarczone do Zamawiającego wraz z aktualnymi dokumentami (wyciągiem ze świadectwa homologacji, certyfikatem zgodności wydanym przez Wykonawcę, potwierdzającym spełnienie normy czystości spalin EURO 6); i) były zgodne z Standardami dostępności dla polityki spójności 2021-2027, które stanowią Załącznik nr 2 do Wytycznych dotyczących realizacji zasad równościowych w ramach funduszy unijnych na lata 2021- 2027 . 4. Wykonawca udzieli Zamawiającemu autoryzacji na wykonywanie prac obsługowo-naprawczych. W tym celu zostanie podpisana umowa autoryzacji wewnętrznej, określająca warunki współpracy. 5. Zamawiający wymaga, aby udział produktów będących przedmiotem niniejszego postępowania, pochodzących z państw członkowskich Unii Europejskiej, państw, z którymi Unia Europejska zawarła umowy o równym traktowaniu przedsiębiorców, lub państw, wobec których na mocy decyzji Rady stosuje się przepisy dyrektywy 2014/25/UE, był większy niż 50% (w ujęciu wartościowym. 6. 4. Ilekroć opis przedmiotu zamówienia odnosi się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych, systemów referencji technicznych oraz znaków towarowych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne pod warunkiem, że Wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104 107 Pzp, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. Zamawiający uznaje rozwiązanie za równoważne, które umożliwia uzyskanie założonego w opisie przedmiotu zamówienia efektu za pomocą innych rozwiązań technicznych lub parametrów nie gorszych od wymaganych i opisanych w SWZ. 7. W zakresie prac objętych gwarancją Wykonawca zobowiązany jest do ich realizacji zgodnie z zasadami DNSH m.in. poprzez to, że: a) wszystkie prace gwarancyjne muszą być wykonywane z uwzględnieniem zapobiegania i kontroli zanieczyszczeń powietrza, wody i gleby, b) wszystkie prace gwarancyjne muszą być wykonywane z użyciem ekologicznych środków, zgodnie z wytycznymi producenta, c) odpady powstałe w wyniku prac gwarancyjnych muszą być segregowane i utylizowane zgodnie z obowiązującymi przepisami o ochronie środowiska, d) zastosowanie musi mieć zasada minimalizacji odpadów poprzez recykling i ponowne zastosowanie materiałów.
Interne Kennung: Część nr 1
Los: LOT-0002
Titel: Dostawa 2 sztuk autobusów klasy MEGA
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa 2 (dwóch) sztuk fabrycznie nowych, jednej marki, niskopodłogowych autobusów miejskich klasy MEGA, zasilanych olejem napędowym, spełniających normę czystości spalin EURO VI. Wszystkie autobusy muszą być identyczne pod względem parametrów technicznych i kompletacji, posiadać tę samą kolorystykę i wyposażenie. Powinny być wyprodukowane przez tego samego producenta, z takich samych podzespołów danego rodzaju, które we wszystkich pojazdach będą identyczne. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zawierający wymagania, parametry techniczne oraz wyposażenie, jakie muszą spełniać i posiadać oferowane autobusy określają: Załącznik nr 1a do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia oraz Załącznik nr 4 do SWZ – Projektowane postanowienia umowy. 3. Zamawiający wymaga, aby oferowane autobusy: a) nie były pojazdami prototypowymi, tzn. aby były produkowane seryjnie; b) nie były pojazdami powystawowymi lub/i poleasingowymi; c) były wyprodukowane nie wcześniej niż w 2025 roku; d) były identyczne w danej marce i typie pod względem konstrukcyjnym, kompletacji i wyposażenia z unifikacją układu napędowego; e) spełniały wszystkie wymagania określone w Dziale III („Pojazdy”) ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym (tj. Dz.U. z 2024 r., poz. 1251.) oraz odpowiadały warunkom technicznym określonym w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (tekst jedn. Dz. U. z 2024 r., poz. 502); f) posiadały aktualne „Świadectwo Homologacji Typu Pojazdu” wraz z załącznikami, potwierdzające bezwarunkowe udzielenie homologacji, wydane zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami, a w szczególności na podstawie ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym (tj. Dz.U. z 2023 r., poz. 1047 ze zm.) oraz Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 sierpnia 2023 r. w sprawie homologacji typu pojazdów (tj. Dz.U. z 2023 r., poz. 1651); g) spełniały wymagania Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/2144 z dnia 27 listopada 2019 r. w sprawie wymogów dotyczących homologacji typu pojazdów silnikowych i ich przyczep oraz układów, komponentów i oddzielnych zespołów technicznych przeznaczonych do tych pojazdów, w odniesieniu do ich ogólnego bezpieczeństwa oraz ochrony osób znajdujących się w pojeździe i niechronionych uczestników ruchu drogowego, zmieniające rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2018/858 oraz uchylające rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 78/2009, (WE) nr 79/2009 i (WE) nr 661/2009 oraz rozporządzenia Komisji (WE) nr 631/2009, (UE) nr 406/2010, (UE) nr 672/2010, (UE) nr 1003/2010, (UE) nr 1005/2010, (UE) nr 1008/2010, (UE) nr 1009/2010, (UE) nr 19/2011, (UE) nr 109/2011, (UE) nr 458/2011, (UE) nr 65/2012, (UE) nr 130/2012, (UE) nr 347/2012, (UE) nr 351/2012, (UE) nr 1230/2012 i (UE) 2015/166 (Dz. Urz. UE.L 2019 Nr 325, str. 1 ze zm.); h) były dostarczone do Zamawiającego wraz z aktualnymi dokumentami (wyciągiem ze świadectwa homologacji, certyfikatem zgodności wydanym przez Wykonawcę, potwierdzającym spełnienie normy czystości spalin EURO 6); i) były zgodne z Standardami dostępności dla polityki spójności 2021-2027, które stanowią Załącznik nr 2 do Wytycznych dotyczących realizacji zasad równościowych w ramach funduszy unijnych na lata 2021- 2027 . 4. Wykonawca udzieli Zamawiającemu autoryzacji na wykonywanie prac obsługowo-naprawczych. W tym celu zostanie podpisana umowa autoryzacji wewnętrznej, określająca warunki współpracy. 5. Zamawiający wymaga, aby udział produktów będących przedmiotem niniejszego postępowania, pochodzących z państw członkowskich Unii Europejskiej, państw, z którymi Unia Europejska zawarła umowy o równym traktowaniu przedsiębiorców, lub państw, wobec których na mocy decyzji Rady stosuje się przepisy dyrektywy 2014/25/UE, był większy niż 50% (w ujęciu wartościowym. 6. Ilekroć opis przedmiotu zamówienia odnosi się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych, systemów referencji technicznych oraz znaków towarowych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne pod warunkiem, że Wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104 107 Pzp, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. Zamawiający uznaje rozwiązanie za równoważne, które umożliwia uzyskanie założonego w opisie przedmiotu zamówienia efektu za pomocą innych rozwiązań technicznych lub parametrów nie gorszych od wymaganych i opisanych w SWZ. 7. W zakresie prac objętych gwarancją Wykonawca zobowiązany jest do ich realizacji zgodnie z zasadami DNSH m.in. poprzez to, że: a) wszystkie prace gwarancyjne muszą być wykonywane z uwzględnieniem zapobiegania i kontroli zanieczyszczeń powietrza, wody i gleby, b) wszystkie prace gwarancyjne muszą być wykonywane z użyciem ekologicznych środków, zgodnie z wytycznymi producenta, c) odpady powstałe w wyniku prac gwarancyjnych muszą być segregowane i utylizowane zgodnie z obowiązującymi przepisami o ochronie środowiska, d) zastosowanie musi mieć zasada minimalizacji odpadów poprzez recykling i ponowne zastosowanie materiałów.
Interne Kennung: Część nr 2